Mimo zákon

• Slovensko Mimo zákona (viac)

Extrémně nebezpeční masoví vrazi projíždí krajinou a mezi lidmi se šíří strach. Policie je bezradná, dokud maskované vrahy při jedné akci náhodou nezahlédne trojice očitých svědků – starší policista, osmiletá holčička a mladá žena závislá na drogách. Na jejich výslechy pod dohledem kamer jsou povoláni dva speciální agenti FBI. Původně rutinní práce se brzy změní v tajemnou hru, kterou mezi sebou svědci a agenti hrají. Nikdo zde totiž nemluví pravdu. Originální příběh s nečekaným zvratem natočila režisérka Jennifer Lynchová, dcera významného režiséra Davida Lynche. (oficiálny text distribútora)

MareT.

Když si o filmu přečtu, že má mít zajimavý nebo šokující konec, nedá mi to a v prnich minutách si řeknu tu najbsurdnější kombinaci, jak by to mohlo dopadnout. Stalo se mi to u prvního SAW a i tady, že jsem se prostě trefil. Není to um ani s tím nechci jít do televize, ono je to ve skutečnosti zklamání, i když v některých případech je to dobře odůvodněné. Chtěl bych jenom vyšvihnout pár věcí, jako Pullman je už dost starý a Ormond se mi do role nehodila, ale taky že postava feťačky byla hodně sympatická a herečka Pell James ji zahrála na výbornou. ()

genetique

Obával som sa dvojzáprahu lynchovských myšlienkových pochodov, ale našťastie Davidova dcéra pochytila z otcovho genetického odkazu len tú normálnejšiu tvorcovskú časť a kvality na strane zručnosti. Zaujímavá je prezentácia príbehu z trojpohľadu hlavných postáv, jeho obsah však režisérka a scenáristka mohla nechať ešte dozrieť. Štylistická stránka filmu tak vysoko presahuje jeho obsah, v ktorom k vyššiemu hodnoteniu nepomohol ani celkom dobrý záver a herecký nadštandard. 70%. ()

*CARNIFEX*

"Hruška" viditeľne nepadla ďaleko od stromu. Lynch-ova dcérka Jennifer je vďaka svojmu špecifickému pohľadu pomerne zaujímavá osôbka. Už "Chained" bol pre mňa veľmi vydarenou, emotívnou, psychologickou "jedno-hubkou" Tento snímok je akoby obdobný, no zároveň z úplne iného súdka. Príbeh vyrozprávaný z retrospektívy z pohľadu viacerých osôb sa v závere stáva doslova "neovládateľným", pričom už samotný vývoj deja, je mierne povedané, nasiaknutý podivnosťou, kedy človek neustále premýšľa, čo je toto kurva za zmyslené "postavy". Samotné rozuzlenie (pre niekoho možno očakávané), je už úplný "NONSENS", s ktorým sa divák príliš často nestretne, takže za mňa veľká spokojnosť ... ()

Fleinka

Rozřešení na konci vás utvrdí, že jste to až tak pod kontrolou neměli aneb jak člověk může dát na první dojem. Jediné co se mi příčilo už od samého začátku, byly prázdné dialogy a hluchá místa, která málem způsobilo zmáčknutí čudlíku OFF. I přesto jsem ráda,že jsem vydržela. Tři hvězdičky za závěrečné minuty filmu si zaslouží. ()

plechulka

Tenhle film připomíná zlý sen - od záblesků pod titulky až po závěrečný záběr - kdy vše je jiné než se zdá (Jennifer se evidentně od tatínka hodně naučila!) a rovinatá jednotvárná krajina přeťatá jen silnicí funguje (stejně jako u např. Modré Electry Glyde či Spilbergova Duelu) jako bezútěšná poušť, kde jste vydáni všem a všemu zlému napospas.... ()

• Jedná se o první celovečerní film režisérky Jennifer Chambers Lynchové po patnáctileté pauze, která následovala po dokončení snímku Helena v krabici (1993). (Conspi)
  • Podle Jennifer Chambers Lynch měl být film původně o čarodějkách. (TomikZlesa)
  • Jennifer Lynch za tento film, jako první žena, získala ocenění "Nejlepší režisér" na New York City Horror Festival a Ryan Simpkins získala ocenění "Nejlepší herečka". (TomikZlesa)