Uvnitř tančím

• Veľká Británia Inside I'm Dancing (viac)
všetky plagáty

Uvnitř tančím je příběhem 24 letého Michaela s mozkovým ochrnutím, který dlouhodobě žije v domově pro invalidy "Carrigmore" vedeném impozantní Eileen. V jeho životě nastane zlom, když se do domova přistěhuje rebel Rory O'Shea. Michael s úžasem zjistí, že rychle mluvící Rory, který může pohybovat pouze svojí pravou rukou, rozumí jeho skoro nesrozumitelné řeči. Roryho dynamická a vzpurná povaha zapálí v Michaelovi oheň a představí mu zcela nový svět vně "Carrigmoru". (oficiálny text distribútora)

rogger

CHCELO TO režisersky cit a kumšt? Bol tam. CHCELO TO zahrať prirodzene a bez afektov? Podarilo sa. CHCELO TO zobraziť vážne aj s nadsázkou? Pekne fifthy-fifthy. Krásne vyvážený film o chuti žiť a pohľade na svet z nie ľahko predstaviteľnej perspektívy. ()

Pikolik

Film přemýšlející o tom, zdali je možné žít plnohodnotný život i když vám osud zrovna nepřeje. Nevím, jestli moje hodnocení a celkový pohled na film neovlivnila skutečnost, že můj vlastní otec je těžký invalida, kterého se celý život snažím pochopit. Tenhle film mě chytil a nepustil, pomohl mi zas kousek víc pochopit to, co se lidem s podobným postižením honí hlavou…To, že celý film silně míří na emoce, mi nevadilo. Spíš naopak-nechala jsem se unést. A ve finále místo toho abych si po skončení pobrečela někde v rohu, jsem se vydala „zapařit“ si do společnosti. Protože každý den stojí za to žít. Tenhle film stojí za to vidět. ()

Parisée

Tenhle film vypráví o vážných věcech s nadhledem a umem. Ukazuje, že invalidé nejsou chudáci a umějí si život i pěkně užít, leckdy lépe, než většina z nás. Zajímavý komentář: Kleopatra ()

Rediik

Nečekala jsem, že by mě tenhle film mohl tak dostat, protože jsem ho viděla úplnou náhodou a nevěděla jsem vůbec, oč jde. Rory O’Shea je energický, drzý, arogantní, odhodlaný jít si za svým, svéhlavý s bláznivými nápady a rozhodně to není člověk, který by si nechtěl svůj život užít naplno. I když mu to zrovna neulehčuje jeho životní situace. Když se v novém domově spřátelí s Michaelem, otevře se mu možnost, aby žili společně mimo domov pro invalidy. Úžívají si život naplno, jak to jenom jde a i když nic není lehké a ani růžové, je jim dobře. Nevydrží to však věčně a ozve se nemoc, kterou trpí Rory. Scéna, kdy už je Rory v nemocnici jsem nikdy nezvládla beze slz, vlastně ani minuty předcházející téhle scéně. Absolutně jsem nečekala, že se stane, to co se stalo, protože jsem o jeho nemoci nic neveděla a vůbec by mě to nenapadlo. Po hektolitrech slz jsem si uvědomila, že je neskutečné, jak lidé dokážou být odhodlaní jít si za svým cílem a splnit si své sny. Rory O’Shea je je stále tady a taky úžasný výkon Jamese McAvoye! ()

Limetka_M

Mě to minulo skoro kilometrovým obloukem. Měla jsem pocit jakéhosi "uměle kýčovitého dojímání" (jak již zde někdo psal), povrchnost lezla z obrazovky a na mě to za boha nefungovalo. Nejspíš se někde stala chyba, když mi byl osud jednoho z hlavních představitelů úplně u p*dele... Škoda, protože Rory byl k vážně sežrání. :-) ()

aggatka

No tak toto si ešte minimálne raz musím pozrieť. Mám rada filmy, po ktorých dalšiu pol hodinku mi víri kadečo hlavou a som nútená popremýšľať. Po tomto filme ma napadlo len jediné - Prečo sa ja vôbec na niečo sťažujem ? Dojal ma k slzám, po celý čas sa mi ťažko dýchalo, ale cez to všetko ma dokázal i rozosmiať. Chvíľu sa namňa hrnulo pozitívne myslenie Roryho a pár minút nato som padala do depresie. Hotová horská dráha. Ale zato ta najlepšia za posledné obdobie. ()

zdeci

Já si dal jako předkrm Intouchables a bohužel se nemohl vyhnout srovnání - a Frantíci zvítězili na plné čáře. Osudy těch wheelchairistů mi byly tak nějak ukradené, jako celek prostě úplně nezafungovalo, a tak nejvíc potěšilo Hurt od Honzy Hotovosti a ta bloncka... ()

Lukins

Vzhledem k tomu, že hlavní hrdinové jsou v tomhle filmu zdravotně handicapovaní, tak jsem čekal klasický film, který bude hrát na city a snažit se donutit diváky k zamyšlení a slzám. To se tak úplně nepotvrdilo, první polovina se odehrává spíše v komediálním stylu a ukazuje spoustu kuriózních a vtipných momentů ze života “mrzáků“. V druhé části se to všechno trochu zvrtne, život zdravotně postižených holt není jednoduchý. Velice dobrá je i hudba, film se zaslouženě pohybuje v Top filmech. ()

Blazis34

Zajímavá dvojka hlavních postav se zdravotním postižením se dobře doplňuje. Právě vzájemná symbióza se mi líbila, jak si dokazáli dvě různé postavy k sobě najít cestu a společně se bavit. Přesto mi jich bylo i líto a závěr nebyl taky žádný sladký med. Rory zemře a není ani divákovi vysvětleno, jak to dopadlo s Michaelem, zda zůstal v bytě či se vrátil do Carrigmore. To mi trošku vadilo, jinak tento film byl zajímavý a dávám mu 60% - tři hvězdy. ()

Lentilkatka

Tento film má srdce, působí pozitivně a zároveń vybízí k zamyšlení...James McAvoy a Steven Robertson úžasné ztvárnění, věřila bych jim to a oba si mě velmi získali. ()

xpaja

Spousta komentářů obviňuje film z umělého citového vydírání. Za mě musím říct, že jsem si rozhodně nepřipadal citově vydíraný, natož pak dojatý. Film na mě ale působil velmi mile, lidsky a pozitivně. A i když to nebyla čistokrevná komedie, úsměv na tváři mi vydržel po celý film. Chápu, že v reálném světě by to takhle asi úplně nefungovalo. Občasné stereotypní nahlížení na svět postižených také nejde přehlédnout. Ale jako celek to prostě funguje a po zhlédnutí jsem zůstal pozitivně naladěn. Oba hlavní představitelé hráli skvěle, i když Rory byl místy iritující. Romola Garai byla roztomilá a sexy. Hudební doprovod byl na úrovni. Ve výsledku se mi tento film líbil o fous víc než http://www.csfd.cz/film/306731-nedotknutelni/ . Důvodem je nejspíš to, že byl obyčejní a komornější. Dávám --- == 86 % == --- . ()

HellFireFery

Znáte ten pocit, když vidíte na tomto serveru film, který má skvělé hodnocení a prostě ho musíte vidět? Přesně takový pocit jsem měl právě u filmu "Uvnitř tančím". Ano, herecké výkony jsou perfektní (u McAvoye ani nic jiného nečekám), ale celkový dojem není úplně nejlepší. Měl jsem zřejmě velké očekávání a ta nebyla naplněna. Musím však uznat, že to byl příjemný film, který ani nepůsobí na divákovy city jako konkurenční výtvory. ()

Leyla

Dlouho jsem tento snímek odkládala z jednoho podivného důvodu -bála jsem se Jamese McAvoye hrajícího pouze obličejem. Už dlouho se mi nestalo, že bych si tak moc oblíbila nějakého herce, ale po Penelope a Pokání...ach. Skoro to hraničí s pubertálním zbožňováním. Nakonec jsem ale sebrala odvahu a Inside I'm Dancing jsem si pustila... A McAvoy se posunul snad ještě do vyšší ligy:D Uctívám ho. On snad opravdu zahraje všechno! Už mi chybí jen Wanted...tak se uvidí. Předpokládala jsem, že tenhle film bude prostě dojemným snímkem o ochrnutých lidech, co se snaží žít život naplno i přes svůj handicap. Ovšem, v podstatě to tak bylo, ale především díky dvěma hlavním představitelům to byl úžasný zážitek. A díky za něj! Doporučuji! ()

fferdas

Kvalitní film s netradičními hrdiny, které na 1 zvládli zahrát oba hlavní protagonisté. Dozajisté stojí tento snímek za zhlédnutí. Utkvěla mi v hlavě výborná hláška: "Jestli jsem vám snad někdy něco řekl, co vám ublížilo nebo vás to urazilo, tak jsem to tak .... myslel. " :) :) ()

Amaranta

Jeden ze snímků silně ovládajících moje uvědomování si vlastního vkusu. Je psychologický, ale ne takový ten drásavě a povrchně, nemoralizuje, je i vtipný a drsným způsobem zábavný. Chvilky s životními moudry se střídají se snahou o rebelské zúčtování s osudem. ()

Ellush

Neuvěřitelně autentické! Příjemný film, který dojímá, nikov však kazí náladu. Herecké výkony obou hlavních herců byly tak přesvědčivé, že jsem nevěřila, že se v reálu pohybují jinak než na invalidním vozíku. Navíc i "spratek" Rory je vám prostě sympatický. Zajímavé je i téma - jak si mohou navzájem pomoct dva, kteří ještě donedávna jen třeba k osobní hygieně potřebovali arsenál opatrovatelek? ()

HumanClay

Pri hodnotení tohto filmu som bol v rozpakoch. A to kvôli tomu, že tu filme nie je nič, čo si každý múdrejší človek neuvedomuje o dnešnom svete. Rozdiel je však v tom, že niektorí to odmietajú a tým dá tento film veľa. Ale pre tých, ktorí si plne uvedomujú dnešnú globálnu situáciu je to len chabý pokus o hranie na city. A práve preto som dospel k záveru na 4 * ()

Dny evropského filmu běží

Dny evropského filmu běží

29.01.2006

Jen abyste nezapomněli... momentálně probíhá až do 5. února v pražských kinech Světozor a Aero promítání filmů v rámci festivalu Dny evropského filmu. Od 6. do 14. února pak bude festival probíhat v… (viac)