Dráma, za ktorú dostal Al Pacino Oscara za najlepší herecký výkon. Strata zraku zmenila plukovníka Franka Sladea na zatrpknutého a cynického samotára, ktorému sa už nechce žiť. Skôr ako sa rozhodne definitívne skoncovať so životom, chce sa ešte raz poriadne zabaviť. Spolu so študentom Charliem, ktorého mu jeho rodina najala ako opatrovateľa odchádza na výlet do New Yorku, ktorý plánuje ukončiť samovraždou... (oficiálny text distribútora)

3DD!3

Život v temnotách byl vždy mojí noční můrou (možná i proto, že už na svět poměrně dlouho hledím skrze dvě, v kovu zasazená, sklíčka) a Pacinovo ztvárnění plukovníka Sladea zhmotnilo mé představy o tom jak bych, kdybych oslepl, na svět nahlížel já. Vždyť k čemu by byl život, když ho neuvidím? Přesto je VŮNĚ ŽENY právě o životě, o tom jaké maličkosti ho mohou ovlivnit a o tom jak se má prožít. Moc pěkný příběh. P.S: Další dokonalý Pacinův proslov. ()

classic

Herecký koncert velikána Al Pacina,ktorý dosiahol na vytúžený Oscar,lebo z tých nominácii,čo mal nepremenil ani jednu,a toto sólo patrí jednoznačne jemu a určite nepochybne zaslúžene... Snímok je dosť dlhý,hluchých miest je ako šafranu,a vďaka hereckému umeniu dokáže Al prakticky celý snímok zvládnuť sám,Chris je prakticky dnes o ničom,vtedy s určitou poctou,kto je vedľa neho,dokázal uhrať svoju rolu,ale Al to mal všetko pod palcom,lebo tento scénar je mu ušitý na mieru a jeho performance tu aj v snímkoch predtým vyvoláva pocit absolútného hereckého kápa. ()

misterz

Veľmi dlho som Vôňu ženy odkladal a konečne som sa k tomu odhodlal. Musím uznať, že nie som vôbec sklamaný. Dejová linka síce nie je nič extra, ale nájde sa v nej niekoľko pekných dialógov a myšlienok. A hlavne, hoci je to často až príliš "nízkoenergetické" a dramaticky mdlé, našťastie ale tu bol Al Pacino, a ten sa o tieto nedostatky postaral ľavou zadnou. Nikdy som si nemyslel, že jeden herec môže takto výrazne potiahnuť celý film a zo slabého priemeru z neho urobiť nadpriemernú záležitosť. Klobúk dole. 75/100 ()

nascendi

Napriek pozvoľnému tempu a neprimeranej dĺžke som bol počas celej doby premietania presvedčený, že sledujem ďalší päťhviezdičkový film. Výkon Al Pacina bol jednoducho ohromujúci. Lenže potom prišlo záverečných 20 minút a počnúc akademickým tribunálom, cez Sladeov prejav, až k úplnému záveru to už bola iba strmá cesta nadol. Aj v tej lepšej časti boli zreteľné hollywoodske nešváry, ale pri troche dobrej vôle ich bolo možné prehliadnuť. Záver bol však neprehliadnuteľný, neodpustiteľný a rozšírenú alergiu na Američanov a ich filmy vysvetľujúci. Škoda, budem si musieť na ďalší päťkový film ešte chvíľu počkať. ()

Ducharme

Fantastický Al Pacino, který vytáhl průměrný a místy i vyloženě podprůměrný film s přepálnou stopáží až na 83%. Nejspíš mi muselo něco uniknout, protože tohle byl podle mě jen další americký potleskový patos. Brest vsadil na vždy přitažlivé téma točící se kolem sebevraždy a jako pojistku použil ještě postiženou postavu. A ty lidi mu to sežrali. Asi taky nakonec zatleskám, bujaře zavýsknu a zatlačím slzu radosti. 2 za Ala. ()

• Al Pacino tu proměnil až osmou nominaci na Oscara. Díky tomuto filmu současně patří mezi jedenáct herců, kteří byli v jednom roce nominováni na dva Oscary - Pacino vedle Vůně ženy získal nominaci za vedlejší roli v Glengarry Glen Ross. (casyy)
  • Scéna, ve které Frank (Al Pacino) upadne přes popelnici, nebyla ve scénáři ani plánovaná. (don corleone)
  • Frank (Al Pacino) a Charlie (Chris O'Donnell) oslovovali šoféra své limuzíny Manny nebo Manolo, stejně se jmenoval parťák Tonyho Montany z jiného Pacinova snímku – Scarface (1983). (casyy)