Stejně jako každé jiné dítě má i Santiago Munez (Kuno Becker) svůj velký sen. Na rozdíl od většiny ostatních však dostane ojedinělou příležitost si jej splnit - pokud dokáže překonat strach, odcestovat tisíce mil od domova a vyrovnat se nejlepším z nejlepších. Jak se brzy ukáže, Santiaga přijde jeho rozhodnutí hodně draho - jsou ale oběti tak velké, aby zabránily talentovanému a odhodlanému mladému sportovci vstřelit jeho vítězný gól?

Když se Santiago ve svých 10 letech odstěhoval s rodiči do Ameriky, měl s sebou pouze dvě věci: svůj fotbal a potrhaný obrázek Světového poháru. Během dospívání se živil podřadnými pracemi, avšak fotbal zůstal i nadále jeho velkou vášní. Přesvědčit otce, že by se mohl stát mezinárodní sportovní hvězdou, však bylo takřka nemožné: "Na světě existují dva druhy lidí," konstatoval jeho otec. "Lidé, kteří bydlí ve velkých vilách, a lidé jako my, kteří jim sekají trávníky a myjí auta."

Vše se ale změní v okamžiku, kdy se na jednom z místních zápasů ukáže bývalý britský fotbalista a příležitostný lovec talentů Glen Foy (Stephen Dillane) a všimne si mezi amatérskými hráči hbitého, rychlého a odvážného mladého sportovce - přesně takového, jakého by potřeboval slavný anglický tým Newcastle United.

Santiago, který se náhle ocitá v neznámém prostředí, kde je fotbal náboženstvím a stadión St. James' Park svatostánkem, musí nyní dokázat, že má dostatek kuráže na to, aby se stal hráčem jednoho z nejprestižnějších fotbalových klubů na světě. Zablácená hřiště, studený vítr a podpásovky od spoluhráčů jsou jen některými z překážek, které bude muset překonat na své cestě k vítězství v opojném a vzrušujícím světě mezinárodního fotbalu. (oficiálny text distribútora)

RAiken

Je pravdou, že film je po celou hrací dobu i s nastavením plný všemožných klišé a rovněž moralizuje na několika frontách, ale je to přeci o FOTBALE!!! O té nádherné hře, která taky vždycky nemá dokonalý scénář, ale všichni víme, že o ten u něj nikdy nešlo. I sebestupidnější scénář mu vždycky odpustím, když uvidím, byť jen jeden zářivý moment (gól, parádní akci nebo povedenou Zidanovku). A tak je to i s filmem. Zbytečně klišovité moralizující poselství tak dokáže napravit pár záběrů na usměvavou tvář Santiaga Muneze, když může v klidu vyběhnout na hřiště a skórovat. Pohádková cesta mexického hocha k fotbalovému štěstí se tak pro mnoho kluků (a možná i holek) stává živým snem, který si vždycky chtěli prožít. Proto tak fandíme Santiagovi, protože bychom tam nejradši viděli sebe. Nemůže být nic krásnějšího než když vám film splní vaše sny, tak jak se to podařilo Góóólu! Umocnění zážitku z filmu bylo rovněž umožněno díky skvěle vystihnuté atmosféře anglické ligy (IMHO nejlepší liga na světě), cameem několika živoucích legend fotbalu a vůbec fotbalového života obyčejných Britů, kde i babička jdoucí z nákupu spolehlivě pozná nového hráče z Newcastle United. Pár logických nesrovnalostí, co se týče samotné hry a plnou bránu klišé přece filmu dokážeme odpustit, poněvadž, když ho miluješ (FOTBAL), tak přece není co řešit... ()

mil@n.fanatik

Tenhle film mě fakt dostal... Nádhera. První film o fotbale, co jsem viděl a opravdu stál za to. Viděl jsem další 2-3 béčkovky, kde to s fotbalem nemělo téměř vůbec nic společného. Až na pár minut hry uplně mimo mísu... A ještě, že se to fotbalu netákalo, tak to navíc byly hrozné slátaniny... Od filmu goool jsem moc nečekal, ale jsem velmi příjemně překvapen. Mladý chlapec vyrůstající v těžkých životních podmínkách, kde je fotbal pro tamní lidi jen koníček a zábava, ale ne jako zaměstnání a vydělávání na živobytí... Santiago, tak jak mnoho jiných dětí v takovém prostředí vyrůstal a protože to byl opravdu velký talent, tak to dotáhl, tam kde asi by to chtěl dotáhnout každý fotbalista, a to do profesionálního fotbalového klubu a živit se svým snem. Santiagovi se svůj sen splnil, zapadl do B-týmu, po oslnivých výkonech to dotáhl do Ačka a šel by ještě do věhlasnějšího klubu než je Newcastle.. A to si myslím, že o tom bude druhý dil goool, na který se moc moc těším. Pokračování ve špičkovém evropském klubu a skvělé kariéry..... Tento film mě nejen chytl díky tomu, že se týkal fotbalu, mému největšímu koníčku, ale byl i perfektně zpracovaný, od začátku do konce...Opravdu krása, až mě na konci filmu mrazilo a měl jsem husí kůži. Krásný film, nemůžu jinak než 5*... 90% ()

Le_Chuck

Jedna veľká moralitka s rozprávkovým príbehom, rozprávkovými postavičkami (múdry starec, namyslený playboy, chápavá babička, závistlivý hrubián, neverici otec adt.) a roprávkovým záverom, zabalená do zeleného sveta s dvoma bránami a mičudou uprostred. Vyčítať nejakú priehľadnosť či kliše pri americkom filme so športového prostredia, ktorý je o sne? Prosím Vás:) Film dokonale kopíroval moje očakávania a až prekvapivo dobre som sa bavil. Keby tých náhod nebolo až tak rozprávkovo veľa, asi by som neváhal s plným hodnotením. Už len za to, ako som Santiagovi fandil. Veľmi príjemný film. ()

Shit

Pěkně natočený, slušnej příběh a dobrej herec v hlavní roli, kterej jako fakt umí a neni to jen nějakej srandahráč pro film, ale přece jen se to nevyhlo několika docela těžkejm klišé a to hlavně ke konci, ale s tim se dalo počítat a jinak zápasy vypadaly dobře, i když bych je možná ještě trochu víc zdynamičnil a použil trošku jiný kamery při zápase, ale jinak sem se fakt bavil a co je hlavní, i sem věřil, že by se to při shodě náhod mohlo stát, i když né zas na tak vysoký úrovnií jako je tady Newcastle united. Mimochodem docela potěší i česká stopa ve filmu, když dá Milan Baroš gól a Vladimír Šmicer se tam taky při zápase tu a tam objeví v dresu Liverpoolu. ()

Matty

Fotbal nikdy nepatřil k mým oblíbeným sportům. Nyní šílení kolem něj chápu o něco lépe. Je to asi to nejlepší, co jsem z filmu Goal! mohl odnést. Mladý a chudý chlapec umí hrát fotbal. Shodou okolností jej uvidí bývalý fotbalista, který má užitečné kontakty. Mladý a chudý chlapec navzdory nesouhlasu otce poslechne své srdce a odcestuje do Anglie, aby si splnil svůj, ehm, americký sen. Když jeho tvář prvně blíže pozná newcastlské bláto, vše vypadá beznadějně, ale… však víte, jak to v podobných filmech chodí. Režisér Danny Canon, zocelený režií videoklipů a CSI, nám servíruje tu nejpropečenější sportovní historku. Jednu mu upřít nelze - má rád fotbal. Téměř epický fotbalový příběh na pokračování si pohodovým tempem sviští po dobře známých kolejích. Scény z fotbalových zápasů jsou zhruba na stejné úrovni jako před dvaceti lety v Hustonově Vítězství. Herecké výkony rovněž (pro jistotu bych možná měl podotknout, že ve vítězství hrál Sly). 60% Zajímavé komentáře: Gemini, Le_Chuck, PALINO, Indy, wipeout, Jasmín ()

• Největší logická chyba se týká hlavního hrdiny. V anglické Premier League může nastoupit hráč mimo EU pouze s pracovním povolením. V případě fotbalisty ho dostane pouze ten, který zaznamenal alespoň jeden start za svůj národní tým. (don corleone)
  • Film s rozpočtem 30 mil. dolarů byl prvním ze zamýšlené fotbalové trilogie. (imro)
  • V jedné ze scén hlavni hrdina (Kuno Becker) líbá svůj přívěšek před standartním kopem. Fotbalisté však k zápasu s přívěskem nastoupit nemohou. (Indy21)