Obyvateľov malého amerického púštneho mestečka ohrozuje limuzínové auto. Evidentne bez vodiča, čierne, opancierované, poháňané samotným diablom. Polícia si nevie rady, obete pribúdajú. (POMO)

noriaki

Filmy o vraždídích autech jsou nepočetný, ale překvapivě kvalitně zastoupený subžánr. Spielbergův Duel patří k tomu nejlepšímu co kdy bylo v moderních hororech natočeno, a Christine od Carpentera sice nedosahuje kvalit špičkových filmů tohoto režiséra, ale nároky na solidní horor splňuje vcelku s přehledem. Auto, jehož název je zhruba stejně inovativní jako jeho scénář, je z téhle trojice suverénně nejslabší, ale ani zdaleka není špatné. Kombinuje to lepší ze Spielbergova Duelu, s tím lepším ze Spielbergových Čelistí. Jenže Elliot Silverstein je stotřetí v žebříčku nejlepších židovských režisérů Hollywoodu, zatímco Steven Spielberg je devátý. Rozdíl v kvalitě je tedy propastný. Zážitku to naštěstí zase tak moc neublížilo. ()

InJo

Zajímavé a zapamatovatelné je na tom jen to auto. Zbytek je nevýrazná rutina, snažící se přiživit na úspěchu Spielbergova DUELU. Za největší chybu považuji to, že onen - všeho všudy obyčejný - vůz tu představuje ohrožení pro celé jedno město. Kdyby to byl nějaký ozbrojený pancéřák nebo tank, tak bych to bral, ale takhle vyznívá trochu uhozeně, že několik desítek lidí si není schopno poradit s jedním autem. A hlavně kvůli tomu film postrádá jakékoliv emoce, které zmíněnému DUELU nechybí právě proto, že terorizován je jednotlivec a ne početná skupina lidí, z níž nikdo nijak nevyčnívá a divákovi je tudíž úplně jedno, co se komu přihodí. 40 - 50 % ()

Han22

Solidní béčko s vraždícím autem, bohužel u mě je problém že jsem viděl jak Duel tak Kingovu Christine a oba tyhle filmy se mi líbili o něco více více. Další problém je že se člověk celý film nedoví, co je auto zač a třetí problém že mě u sledování napadly asi desítky způsobů jak auto zničit/utéct mu. Holt auto není zrovna děsivý záporák, stačilo by vylézt na metr vysokou kamennou zídku, nebo do prvního patra kamenné budovy a odpálit kraksnu nějakou tarasnicí. Nebo nějaký pořádný truck. No ale dost výtek, film mě jinak docela bavil, sympatičtí hrdinové v čele s Jamesem Brolinem, slušný spád a pekelné finále. ()

Skalda

Filmů kde se zabíjí autem je jako šafránu tady se jedná o f ajn 30 let starý kousek, bohužel celkový dobrý dojem sráží "velké finále" ale jinak se na to moc pěkně kouká. Vzhled autíčka mi trochu připomínal to z HIGHWAYMEN, ale odpřísáhnout to nemůžu - jinak tyhle filmečky sou si podobný celkem rychlý start - ale do finále se jen tak dohrabou, abychom si řekli - a to je jako všecko ? ()

endrix

Až překvapivě dobrý horor. Parta policistů z malého městečka bojuje proti něčemu, čemu nerozumí, ale je jasné, že to musí zničit. A to rychle, protože oběti přibývají. A jediný, kdo tuší, co za tím vězí, je ochmelka, kterého nikdo nebere vážně. SPOILER A pozor, klišé se nekoná, nikdo ho ani nezačne brát vážně. Za mě velmi příjemné překvapení, ()

• Pro potřeby natáčení byla vytvořena celkem čtyři vozidla. Nejméně jedno bylo zničeno, osud ostatních je neznámý. (Stejšn)
  • Autorem tajemného černého vozu je jeden z nejuznávanějších designérů aut pro filmy a televizi George Barris, který mimo jiné navrhl i originální Batmobil. (Koldyn)