Zradená svojou láskou, hnaná túžbou po pomste a urputnou snahou udržať si trón, uvrhne lesná kráľovná Zloba (Angelina Jolieová) krutú kliatbu na novorodené dieťa v susednej ríši, na kráľovu dcéru Auroru (Elle Fanningová). Ako princezná rastie, ocitá sa v samom strede konfliktu medzi lesným kráľovstvom, ktoré si zamilovala a ľudským kráľovstvom, z ktorého pochádza. Kráľovná čiernej mágie Zloba sa obáva, že princezná môže byť kľúčom k budúcemu mieru medzi oboma ríšami, čo nemôže dopustiť. Preto sa odhodlá vykonať nemilosrdný čin, ktorý oba svety navždy rozdelí a zmení. (TV JOJ)

TinoArts

Dosť mi to pripomenulo Oz, novodobé spracovanie rozprávky s jednoduchým príbehom a pekným vizuálom. Zo začiatku nuda, no koniec (respektíve tretia tretina filmu) je naozaj slušná. Angelina jedno obrovské pozitívne prekvapenie, tá postava jej sadla tak parádne, ako pred dvoma rokmi Charlize Theron v Snehulienke. Každopádne, žiadny zázrak. 65% ()

IZFNP

Sú to slabšie 4 hviezdy, hlavne pre neistú réžiu a pre Elle Fanning, ktorá bola nemastná neslaná. Zato Angelina Jolie rozohrala svoj herecký koncert výborne a bolo vidno, že si ho aj patrične užila. Trailer síce zavádzal, keď pozýval na temnú fantasy, ale rozprávka to bola pekná, zase trochu z iného súdku, než ostatné moderné filmové spracovania klasických rozprávok. Pekné nápady, pekný vizuál, pekné posolstvo. Proste fajn rozprávka. ()

Jadro

Hneď na začiatku som mal pochybnosti o tom, či sa to na Angelinu hodí.. No každou pribúdajúcou minútou som sa utvrdzoval v tom, že je dokonalejšia a dokonalejšia. Takýmto obsadením, už aj mladučké pokolenie môže pocítiť veľkosť "najkrajšiej ženy sveta". Pútavo nás sprevádza novodobou šípkovou ruženkou, ktorá nenásilným spôsobom (síce trošku zdĺhavo) vnucuje fantastický svet každému, kto javí záujem. Špecifikovať zlo v tomto príbehu sa presne nedá, no všetko je prehľadne jasné. Vykreslenie ľudskej chamtivosti a jej následkov, je tak jednoduché, že miestami to chytá výchovné črty. Jediné čo tam nehralo, boli tie tri víly. Buď mohli byť všetky mladšie alebo menej bláznivejšie, no takýko detail nemôže nijako pokaziť dobrý dojem z filmu. ()

Marwe77

Go, Maleficent, Go!!! Krásný to příběh, kde se člověk dozví, jak to ve skutečnosti bylo... Byl jsem opravdu zvědav, protože já hlupáček jsem žil v iluzi, že zlá sudička je zlá.... už jen jméno Maleficent tak nějak něco naznačuje... ale ne. S hrůzou v očích jsem zjišťoval, že pan Vorlíček i moje babička mi lhali.... příběh se opravdu stal jinak!!! Na začátku jsme svědky anorektické paní Smithové, která byla tak neuvěřitelně zrazena, že si musela adoptovat dalšího černýho ptáka. To jsem ještě tak nějak byl vzhůru, ale jak "příběh" postupoval pomalu ale jistě jsem začal ztrácet vědomí a nejspíš jsem od půlky spal, protože se mi zdálo, že místo aby si Štefan užíval jediných 16 let v životě své dcery, rozhodl se ji poslat do internátní školy k Dolores Umbridgeové. To však nebylo ani zdaleka to nejpodivnější... celková přeměna Maleficent....co to kurva bylo? Já si delší dobu vybírám jestli hořčici nebo kečup na párek v rohlíku.... a ona si prostě jen tak řekne "ouuč, sakra s tou kletbou jsem to asi přehnala" a konvertuje na stranu dobra, Disney však neměl dost a naservíroval nám prince přímo od Mattela, to už se mi chtělo trošku blinkat, ale přišlo to až později, když jsem zjistil že "true love" je mezi holkou a MILF čarodějnicí. Celkově mi nevadí, že může být láska mezi ženou a ženou, jen obdivuji jak dokonale Disney dokázal vzít naše kulturní dědictví, oba dva Grimmáče, všechny naše babičky a maminky, neuvěřitelně elegantně si s tím vším vytřít prdel a naúčtovat nám 140,-, že se na to krásné prznění budeme dívat. Samozřejmě, že rodiče své děti na pohádku vezmou... proč taky ne... a vlastně... proč jim vyprávět původní pohádku o šípkové růžence a pustíme jim raději moderní popelku, vždyť je to jedno a vlastně ten ježíšek je taky docela vůl.... santa stačí.... už nikdy více tenhle americkej kekel nepustím, kupuju letenku do KLDR a zkusím obejmout Kim Čong-una, věřím, že si poplačeme a ukáže mi jak byla Korea krásná dávno před tím než se všichni začali stříhat podle nočníku. Jo a nebo jsem to jen špatně pochopil. Tak se tu třeba uhvězdujte! ()

Martin Riggs

Co k tomu dodat.. zbytečné a laciné digitální orgie ve světě, který někdo vymyslel poté, co si vpálil nějakou kvalitní drogu a očividně to s ní přehnal. Příběh a uvažování postav postrádá logiku a obsazení této rádoby horrorové pohádky je to jediné, co ve mě vyvolávalo pocit odporného děsu. Angelina by měla za utržený honorář investovat do kypré české hospodinky, která by jí jednou za čas udělala knedlo zelo vepřo, aby nevypadala jako anatomická pomůcka. Princezna, jenž v každém svém výstupu musela bojovat s očividnými křečemi v obličeji vzdáleně připomínajícími úsměv, by z fleku mohla být obsazena do role Prasátka až se bude točit filmový Medvídek Pú. A princ, který se tam mihnul jen tak - aby se neřeklo, vypadal jako když se ošklivým, ale skutečně ošklivým způsobem geneticky zkříží Justin Bieber se skupinou One Direction. Takže jednu hvězdičku si film zaslouží pouze tím, že mě překvapil!!! Jelikož jsem nečekal, že někdo dokáže natočit takové odporné zprznění vcelku krásného pohádkového příběhu. ()

x_ander

Hollywood nám servíruje další moderní variaci na klasickou pohádku a já mu to opět žeru. Fantasy rozmach, skvělá Angelina a originální pojetí přidávají body navrch. Bohužel jak pěst na oko působí vyloženě dětská naivita řady událostí a scén a většina postav se chová naprosto nelogicky a nepochopitelně. Chápu, že jsme pořád v rámci pohádky, ale když už se film tváří a prezentuje jako "dospělejší" fantasy biják, tak ty logické lapsy a oslí můstky vypadají zkrátka blbě (král chce ochránit dceru, aby jí Angelina neublížila, tak ji pošle bydlet na 16 let do lesa?). Přechod z pohádky na fantasy zvládla třeba Sněhurka a Lovec daleko lépe. Přesto je Maleficent povedená podívaná. ()

johnsnow

No poviem vám lepšiu rozprávku v amíčom prevedení som ešte nevidel. Nádherný svet, užasná angelina, perfektná Ellie(šlape ségre na päty) a Sharlto Copley ktorý mi bol povedomý ale úplne som sa presvedčil že je to on až keď som si to prečítal v titulkách. Film dokonalý a hádam by aj pokračovanie neuškodilo. ()

Facerr

Stylově předělaná Šípková Růženka by se mohla líbit úplně všem. Rozhodně neposlouchejte varování, že tohle není pro děti. Klidně se se svým prckem mrkněte na tyhle vizuální orgie. Dokonale do nich sedla výborná Angelina, která je fakt klenotem pohádkových víl. ()

Sattiens odpad!

Tímhle nesmyslem sem tak znechucenej, že se mi nechce ani dlouze popisovat, tak to jen shrunu. 1) Velmi lacině vypadající vizuální efekty a slušně řečeno debilní děj. 2) Pro děti to rozhodně neni a normální dospělák si to taky nepustí. 3) K postavám během filmu nepřilnete a ničim nenadchnou. 4) Poslednim hřebíčkem do rakve, hrobníkovou lopatou i tunou hlíny který tuhle slátaninu pohřbívaj hluboko pod šest stop je fakt, že je někdo vůbec schopnej takhle dokurvit klasickou pohádku. Skončil jsem ctihodnosti! ()

ruzmim

Mám pocit, že se z toho dalo vydolovat více. Tak jsem trochu doufal, že to bude více fantasy, dobrodružně akční, než pohádka pro "nejmenší". Jako pohádka určitě neurazí, ale děj se chvílemi až nesnesitelně vleče. Trochu bych přiostřil , dal více akce a bylo by to cajk. Když už si dokázali pohrát s efekty (které jsou opravdu velmi dobré), tak tomu měli pořádně naložit. 70% ()

ejay

Docela nuda. Je vidět, že je to režisérova prvotina, je vtom spoustu hluchých míst a spousta zbytečnejch záběrů na Angeliny obličej a oči, dohromady by to dalo dobrou desetiminutovku. Fajn je krátká stopáž a celkem slušný finále. ()

iwusha17

Začiatok filmu bol krásny, páčilo sa mi veľmi ako spracovali jej krídla a celú tu jej krajinu, no čoskoro nastal šok- je to na spôsob šípkovej Ruženky. Počas filmu sa mi páčila tá vtipná časť keď sa tri víly snažili vychovať malé dievčatko a nešlo im to. Príjemne ma však prekvapila Zloba ktorá sa o malú princeznú naozaj starala a obľúbila si ju. Koniec dopadol snáď lepšie ako som čakala, kráľovná zla sa vzdala koruny a zostala so svojím verným havranom. V konečnom hodnotení dávam za to 4 hviezdičky, no mohlo to byť aj lepšie. ()

rasto87

Vynikajúce a hlavne originálne. Konečne som si po dlhej dobe vychutnal vynikajúci film plný fantázie, krásneho príbehu, milých stvorení a hlavne krásne vykresleného fantazíjneho 3D predstavenia. V tejto úlohe mi nevadila ani na kosť vychudnutá Angelina, ktorá sa tejto role zhostila na jednotku. Určite to zhliadnem znova. ()

swinevenca

Pusto prázdno, bez dojmů. Blata divně barevný, intro tak trochu narychlo vyprávěný, po vyřčené kletbě většinou infantilní humor tří družiček a Malaficient je 16 let jen tak pozoruje, protože není co na práci. Princ tam je asi jen kvůli momentu překvapení s dámským polibkem, ale netradiční pojetí "true love kiss" a Angelin obrat k dobrýmu mě baví, stejně jako pár jejích výrazů během 16-leté nudy a podobenství, který tahle pohádka skrývá, ale je to pro mě málo v porovnání s tím, jakou jsem cítil lhostejnost k osudům jednotlivých postav. ()

Domas88

Jéé tak strašně líbivé.. Jen škoda, že do toho dali pohádku o Šípkévé Růžence, jinak moc líbivé :) I přes Angelinu.. nemám ji rád, ale i tak se mi líbí :) ()

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

05.03.2019

Visí vám v pokojíčku plakát Jokera, v dětství jste vždycky fandili Darthu Vaderovi a Hans Gruber je podle vás pravý hrdina Smrtonosné pasti? Pak pro vás má studio Disney dobrou zprávu, po vzoru… (viac)

Johansson nejlépe placenou herečkou

Johansson nejlépe placenou herečkou

19.08.2018

Jako každý rok přichází magazín Forbes s žebříčkem nejlépe placených herců současnosti a v tom letošním jsme se pak dočkali hned několika změn. Na prvním místě se totiž umístila herečka Scarlett… (viac)

Kdy se vrátíme do země Oz?

Kdy se vrátíme do země Oz?

18.06.2016

Hrané pohádky frčí jako nikdy předtím. U Disneyho zabodovali hlavně se Zlobou a Popelkou a příští rok se bude pokračovat Kráskou a zvířetem. Nové pohádky se ale chystají i všude jinde a s tou… (viac)

Připravte se na záplavu pohádek

Připravte se na záplavu pohádek

26.04.2016

Ačkoliv pokračování Sněhurky a lovce ukázalo, že se diváci nehrnou na každý pohádkový film, ty od Disneyho se pravidelně mění v hity. Loni to prokázala Popelka a letos hlavně Kniha džunglí, která… (viac)