Pach krvi 5: Krvavý masaker

• Česko Pach krve 5: Krvavý masakr (viac)
Rozhovor 1 - Doug Bradley

Skupina studentů se vydala do městečka Fairlake na slavný halloweenský hudební festival. Cestou je ale přepadla skupina kanibalů, kteří dostali chuť na krvavou hostinu... Pětice studentů – Billy, Cuz, Lita, Gus a Julian – vyráží o Halloweenu na hudební festival ve Fairlake v Západní Virginii. Ve městě vrcholí přípravy na festival a celou akci sleduje televize. Televizní reportérka Kaleen si jde zaběhat, ale je přepadena a ubodána trojicí kanibalských zabijáků, které vede sériový vrah Maynard. Pětice studentů pokračuje autem na festival a cestou omylem srazí po silnici jdoucího Maynarda. Ten na ně zaútočí nožem. Mladíci začnou Maynarda kopat, když vtom na místo přijede šerifka Carterová, která zatkne Maynarda i Billyho, který vezme vinu na sebe. Ostatní studenti odjíždějí do motelu. Vše sledovala trojice kanibalů, kteří po odjezdu šerifky zabijí jejího zástupce...
Na policejní stanici se Maynard a Billy ocitnou za mřížemi spolu s místním opilcem Mosem. Maynard začne všem vyhrožovat, že pokud se nedostane na svobodu, jeho kanibalové všechny vyvraždí. Šerifka však zjistí, že se jedná o neodsouzeného sériového vraha, a hodlá čekat na příjezd policejní eskorty druhý den ráno. Kanibalové ale mezitím odpojí město od telefonního signálu a elektřiny... (TV Prima)

AdamesWWE

[3/10] Prvý film jev ýborný horor, dvojka nadpriemer, trojka priemer, štvorka podpriemer, čo už môže ponúknuť piate pokračovanie tejto série? Škoda že nič.. Hlavným problémom filmu je, že režisér Declan O´Brien točí piatu časť ako výsmech hororovým fanúšikom ktorým sa páčila prvá časť a fakt, že sa vôbec nesnaží tento horor točiť vo vážnejšom zmysle. Oproti predošlým filmom je to takmer paródia, to už aj trojka/štvorka mali nejakú tú atmosféru alebo napätie, ale to sa u tejto časti vôbec nedá povedať. Som fanúšik série, ale tie negatíva ktoré film má mi tak bijú do očí že mi nedá aby som ich nenapísal. Ako som spomínal už sa toto nedá brať ako horor, kanibali majú veľmi slabé masky azda na úrovni hallowen párty, ale hlavný z nich three finger ma bavil a hlavne tým jeho smiechom, ale na tých maskách si fakt mohli dať záležať, týmto nevystrašia ani tých najnenáročnejších divákov. Hororové scény sú celkovo dosť slabé, jediné slušnejšie je zabitie policajta v úvode ale inak sú tu len obyčajné vyvraždovačky ktoré sme už videli a viditeľne počítačovo upravené, dobrých momentov by sa tu našlo možno o jedno dve naviac ale to digitálne spracovanie je odporné a navyše tie nereálnosti ako vystrenie odseknutej ruky, chlapovi padajú črevá z brucha a žena ich tlačí naspäť pod domienkov že ho zachráni, hrôza, nelogickosť a to nie malá mi príde aj to že v tom meste nikto nežije alebo neviem čo. Škoda že sa režisér nevrátil späť do lesov a tento námet sa mi tiež moc nepáčil ale zase som si myslel že ked´ sa kanibali dostali do mesta že využijú nejaké nové vecičky ktoré ešte v živote nevideli, ale mýlil som sa. No tak a herci, obyčajné teengereské zostavenie ktoré za nič nestojí, jediný dobrý je Doug Bradley ktorý ma bavil svojich psychopatickým prístupom, ale inak len pri najlepšom priemerné zostavenie. Takže ked´ si to zhrniem, po všetkých stránkach horšie ako štvorka a najhoršia časť z celej série, otupní herci, slabé masky kanibalov, hororové scény tiež nič moc, ale obnažené ženské telá a sexuálne scény sú dosť ostro natočené. Síce som sa pri tomto filme nenudil, pomerne som sa bavil aj napriek všetkým nedostatkom ktoré film má, snažil som sa ich nevšímať ale napísať som o nich musel, pretože kazia celkový dojem. Keby mám hodnotiť tento film podľa zábavy tak by som dal tri hviezdičky, ale pri filme nesvieti žáner paródia alebo komédia, stále horor a nápis Wrong Turn, takže hodnotenie nemôžem dať vyššie. ()

MareT.

Je pravda, že celá serie už nemá co nabídnout a tak se třepe jako ryba na suchu na jednom místě už tak třetí pokračování. Je až nehezké, jak scénář píše vyhozený negramotní personál holywoodských levných porno kanálů a už vůbec by se měli stydět za kulisy, které byli jedno studio s dvěma uličkami a dvě budovy jakožto celé město. Ale přesto jsem se bavil, mordy jsou opravdu nechutné a já od této serie asi ani nic víc nečekám. Zatím dobrý (až na katastrofální třetí díl) a jestli nás chcou dopovat každý rok s novým dílem, tak sem s tím. ()

Arach.No

Narozdíl od předchozích dvou, O'Brienem zmršených dílů, se tady po většinu času docela šetří s gore scénami a když už jsou, nejsou příliš originální. Co naděláme... Ze začátku se mi pětka líbila, říkal jsem si, že se O'Brien pochlapil. Tří zmetků z minulého dílu se v Západní Virginii ujal Doug Bradley, a nadává jim do pinheadů. Bavil jsem se a říkal si, že se snad začnu trochu těšit na šestku. Bohužel asi po půl hodině to šlo do kopru. Některé postavy sice mají jakousi motivaci, ve filmu ale naprosto chybí inteligence (všichni jsou naprosto tupí, ale záporáci dokážou vymýšlet promakané pasti během pár vteřin) a smysluplné uvažování. Hlavně ke konci to nahoru táhne už jenom Doug. Přestože tohle není dobrý slasher/splatter (po původním exploatationu už není ani památky), je určitě lepší, než jeho dva předchůdci. ()

Earl10

Po naprosto tragické čtyřce přichází mírné zlepšení. Pořád je to hrozná ptákovina, ale jako fanoušek prvního dílu se vždycky na ten další podívám. Tentokrát se alespoň podařilo vybrat jakž takž obstojné herce, tudíž to konečně můžeme nazvat filmem, sice déčkové kvality, ale s tím se tak nějak počítá. Masky, efekty a slušnej záporák stojí za zmínku. Opět neskutečně brutální! [30%] ()

Sayko

Jako vždy, stejný začátek, stejný průběh, ale i stejný konec. Snad jen způsoby zabíjení jsou stále bizarnější, to se ale spletli s trochu jiným filmem, ne? Neměla tahle série mít i nějaké to bububu? Připadá mi to spíš jako ždímání prachůchůchů. ()

jurasino

Ze začátku bylo celkem dobře našlápnuto, pěkně vybudovaná atmosféra ale nemuseli tam hned ukazovat přesně o koho se jedná, dopředu jsme věděli všechno a chybělo tam potom to napětí z neznámého. Ale i tak první polovina filmu byla hodně napínavá, tentokrát i hillbilly masky se vydařily lépe ale taky to nebyla žádná sláva. Každopádně tohle označuju jako nejlepší z O'Brienových dílů. 5**** dobrá zábava ()

J*A*M*A*L

Po dost mizerný čtyřce tohohle hnusnýho hororu jsem čekal že mě Wrong Turn už nemůže překvapit a film od O'Briena už vůbec ne.Declan O'Brien je amatér a natočením dalšího trošičku lepšího dílu téhle série je už docela ubožák co se snaží o comeback a místo toho si jen stále zhoršuje svoje repeté.Čtyřce jsem podlehl díky traileru a pětce též a po shlédnutí Černé hodiny jsem si ustanovil pravidlo: Nikdy nevěř trailerům, ale po pár videí tohohle filmu jsem to prostě musel vidět jak se O'Brien vycajchnoval tentokrát a zase to tak hrozné nebylo.Ale nejlepší film to není zaručeně a docela hezky zkazil reputaci docela dobrého hororu.....škoda.39% ()

venom14

OK, film má spoustu záporů jako nelogické chovaní postav, prapodivné dějové zvraty, město je naprosto prázdné a má podle scén venku nanejvýš pět ulic, kanibalové jsou spíše k smíchu než aby vzbuzovali strach (Můj osobní velký mínus je že se z Three Fingera stal s O´brianovou režií směšný upištěný šašek). Ale, když pomineme filmové nelogičnosti, film se sledovat dá a hlavně nenudí, od začátku jsem se nenudil. Ovšem to co jsem na filmu nejvíce ocenil, byla nepředpokladatelnost umírání postav, na začátku amerických slasherů v poslední době vždy člověk dokáže odhadnout kdo po kom zemře kvůli klišovitým scénářům, zde jsem byl ovšem mile překvapen. Film není kvalitní horor, ale pro zahnání nudy je ideální. ()

Paldiny

Takže, čo si pre nás sequel predošlého prequelu pripravil? Ťažké quite pleasure, kde minútu čakáte na holé kozy, 6 minút na prvú vraždu a 10 na prvé porcovanie. Najviac k oceneniu vidím fakt, že veľmi rád kráča proti očakávaniam. Predhodí festival s maskami a divák hneď vetrí vykrádačku druhého Vreskotu, kde sa motá tlupa maskovaných a vrah medzi nimi. Nekoná sa, dej zakotví do priľahlého mestečka, v akom neostalo ani nohy. Vážne! Babky, deti, učitelia, skrátka komplet mesto asi šlo na fesťák :) Ale to len tak bokom. Ďalej tu máme zviazaného chlapíka lanom k autu a zakiaľ čo Ricci aj ostatní očakávajú gore fest, trio buranov vezme do ruky 10 kilové kladivá a z nôh mu spravia fašírku. Opäť prekvapivé vyústenie, aké prinieslo niečo iné, než divácka obec čakala. Čo už nestojí na pevných základoch, mesto nemá ten správny cveng, policajná stanica nevynímajúc, trpí tu atmosféra, navyše osud vidlákov poznáme, preto vieme, že im nemôže byť skrivený vlas. Taťka Bradley má však charizmu a účinné manipulačné schopnosti a aj kvôli nemu je posledný diel O´Brienovej trilógie stále pozerateľná i keď rýchlo zabudnuteľná záležitosť. ()

javaznenevim odpad!

Tak tento film je jasným důkazem přirozeného výběru. "Hrdinové" tohoto hororu, jsou tak retardovaní a hloupí že si snad ani nic jiného než likvidaci nezaslouží. Myslím že tuto partu vidláků by taková Michone (kdo zná Walking Dead ví o kom mluvím) vymydlila sama a ještě by se u toho dobře pobavila. Opravdu jsem za celou dobu nepřišel na to proč se ti lidé tam chovají tak nelogicky. A to z tohoto filmu dělá jen další z milionu podobných blbostí. Pokud chcete kvalitní vybíjenou, podívejte se raději na Psí Vojáky, kteří jsou o několik tříd výše než tohle. Definitivně NE! ()

Matros

Declan O´Brien sehnal do svého filmu hororovou legendu Douga Bradleyho, ale bohužel se jedná o nejslabší díl ze série. Pořád se jedná o sledovatelnou řezničinu, ale myslím že už i režisér měl této frančízy dost. ()

Ronaldo79

Jsem velkým fanouškem této série, a proto jsem se nesmírně těšil na tento v pořadí již pátý díl, vzhledem k tomu, že předešlé 2 snímky se do historie série nezapsali příliš pochvalně, byl jsem o to více napnutý, jak dopadne tento a zklamaný tedy nejsem, což jde vidět i z mého hodnocení. Film odstartuje legendárních prvních 10 minut s neuvěřitelně hláškujicím Dougem Bradley, který překvapivě šéfuje mutantí rodince a to dost tvrdě. Od 15 minuty se film rozjede v nejlepší letošní masakr, krev cáká všude a hlavně kupa perfektních( bizarních, brutálních,komediálních) scén s mutanty. Pro mě zatím nejlepší letošní krvák, u kterého jsem se pekelně bavil až do konce, jen mi chybělo vysvětlení jak se ''Pinhead'' dostal ke kanibalistické rodině(možná mi to objasní drůhá projekce, doufám, že už s titulky). ()

RomeroIsGod

Tak tu máme další díl oblíbený (u mě teda určitě) sérky. Oproti čtyřce jdeme s kvalitou i rozpočtem trochu níž, ale pořád je to slušná porce zábavy. A taky slušná porce střev, prdelí a ledvin. Ty tři buranský kriplové jsou ve formě a tentokrát k sobě maj ještě adoptivního fotra, kterej je podobně ujetej (ano, je to Pinhead). Za toho ta čtvrtá hvězda. 65% ()

arcticsky

Demence všeho lidského řeziva zde dosáhla svého vrcholu...tak dlouho početná parta obětí odchází někam "pomoci" nebo "pro pomoc", až jsou všichni mrtví....Přitom stačilo zůstat na fízlárně s bouchačkami v rukou, nevymýšlet kraviny a polovička se mohla zachránit...ale to by zase nebylo správné béčko, já vím....A tak jedinou rozumnou roli zde měl Doug Bradley... ()

Reverger odpad!

V nejlepším se má přestat. Kdy tahle série vlastně byla nej-lepší, to ani netuším, ale prostě se to mělo zarazit. Tohle bylo už vážně přes čáru, tenhle matroš bych si znova nedal. Bylo to příšerný, nudný, utahaný a nadmíru stupidní. Kdybych to měl brát jako pořádnou vylejvárnu mozku, nasadím si ty nejkrásnější růžový šatičky, jako princeznička a půjdu usrkávat piňakoládu. Má to ohromný vliv na psychiku, pokud se tím přespříliš člověk zaobírá. Rutinní řežba, příšerný scénář jednoho zatrpklého mastodonta, co se schovává po sklípcích a odvážného režiséra, co od života už tak moc ani neočekává. Je jasně vidět, že se to svým způsobem snaží navázat na první dva filmy, ale kvalitou se to válí někde hluboko v kanále, kde by to ani Želví mutanti nenašli. ()

warrenur odpad!

Takmer nikdy sa neunuvam hodnotenim filmov, ktore su u mna ledva na dvojhviezdie, ale tu mi neda. Videl som tusim vsetky diely, zrejme ma prvy zaujal. Ale tu je zle snad uplne vsetko. Ked odmyslime take "malickosti" ako su dej, postavy, ich herectvo, napatie, dialogy, kamera, ostanu nam napr. zvukova stranka, masky, kostymy. Minimalne tie by clovek ocakaval v dnesnej dobe na akej-takej slusnej urovni. Avsak....hroza. Prvym - priemernym filmom mala tato seria skoncit. ANI NA ZABITIE NUDY! ()

Game90

Som veľký fanúšik tejto série, ale som sklamaný. Už to nemá vôbec atmosféru. V prvých častiach sme boli radi keď sme videli zmutovaných bratov. Teraz sú na obraze stále a dokonca v meste. WTF?!! 3 hviezdy a to len preto lebo moje hororové srdce nedokáže dať menej.... ()