Kliatba domu slnečníc

• Česko Prokletí domu slunečnic (viac)

Rodina Solomonových se přestěhuje na zchátralou slunečnicovou farmu. Jak farma začíná po letech chátrání ožívat, rodina zaznamenává nepříjemné a alarmující změny v chování svého otce. (oficiálny text distribútora)

FlegyCZ

Povídačkami opředený, dlouho neobývaný dům, povětšinou dost daleko od civilizace aby záchrana nečekala hned za rohem. Čerstvě nastěhovaná rodina složená z rodičů kterým to trochu skřípe, problémového teenagera a mladšího brášky či sestřičky kteří vidí víc než ostatní. Lze jen těžko cítit zklamání, neboť režisér musí být opravdu génius aby z tohoto tisíckrát vyždímaného rastru stvořil něco, co zaujme. A Pang duo génii v tomto případě opravdu není. Plochý, hloubku postrádající děj, příliš málo logiky a vysvětlování a pár až příliš okatých vykrádaček a narážek na žánrové klasiky, nic co by stálo za to vidět podruhé. Do průměru se film dostává především dík těm nemnoha slušným lekačkám a vcelku zajímavému ztvárnění duchů samotných. ()

Ironhead

Tak tohle se vzane nepovedlo... par slusne atmosferou nasaklych scen zezacatku vystrida postupem casu sim dal casteji nechteny smich a dementni chovani vsech na platne :_) Jedine vetsi plus tenhle film ma v tom, ze je to pro prvni film, kde je Kristen vazne kocka ;) ()

PECHY15

Poměrně slušně uděláná horrorovka, kdy se dokonce upíří buchtě podařilo udělat úsměv a zahrát určitou úroveň jakéhosi zděšení (zřejmě dostatek bičování) ... Samozřejmě vše hbitě pohřbeno tragickým ukončením a zmrvením všeho co se po celou dobu, tak pracně budovalo... ()

Masai

Není to tak špatné, má to zajímavé momenty, začátek ujde, malý je roztomilý, Kristen to rozhodně celé tahá hodně nahoru, ale rozuzlení a ten závěr celý film shazují. A zdejší popisek taky stojí za to. Naprosto mylný, jelikož s otcem se nic zvláštního neděje. Dva a půl. ()

tom05

Ať si říká kdo chce co chce,tohle je přesně druh hororu, který můžu. Atmosféru to má ( pro mě ) slušnou a něčím mě to prostě přitáhlo ( barvy, scény... ) + žádná scéna , při které se zvedá žaludek. I ten český název má v sobě něco zvláštního. Ohánět se klišé je už taková tradice - ano jsou tu,ale s tím u takového filmu počítám. Navíc na Jess se dobře kouká. Sečteno a podtrženo 7/10 a rád si to někdy zopakuji. ()

MartyS

Sice neni to tak dobre, jak ostatni horory, ale da se na to divat.Nektere scenky byly dobre a clovek se i bal.Trosku ten konec mohl byt lepsi,ale jinak jsem spokojen. ()

Naranyan

Ne né. Tak tohle neobstálo ani jako další hororová "zkušenost". Absence atmosféry, gore a lekaček u hororu se neodpouští obzvláště pokud film nemá ani jinak co nabídnout (alespoň fajnové herecké výkony, hudbu sakra nebo cokoli). Viděl jsem Prokletí domu slunečnic s pár skleničkama vynikajicího vína v ruce (i nějáké to promile by se našlo :) ) a to je asi jediný důvod, proč nedám odpad. Takhle by podle mě horory/thrillery vypadat neměly. ()

Mesmeric

Tak takhle mě už konec některého filmu dlouho nezklamal. Docela pěkný horor, s hodně solidníma lekačkama, které já zbožňuji, ale aby celé to tajemno na konec odkrylo pár kousanců od vran a 1 pomocný dělník, ach jo. Prostě 3/4 filmu moc solidní horor a ten konec to je katastrofa. ()

josmart

Podle začátku jsem myslel, že se z toho vyklube nějaká parodie. Bohužel se tak nestalo, film je naprosto stereotypní a navíc nevzbuzuje pocity, které bych u hororu čekal. Skvělá Kristen to nemá šanci zachránit. ()

chatwenna

Lekla jsem se jednou. Měla jsem strach, že ještě není konec. A to já se bojím jít i do sklepa pověsit prádlo. Takové "takyhorory" by měli zakázat. ()

LadyAjva

Miluju horory, ráda se bojím a schovávám pod peřinu, ale tady jaksi nebylo proč... Klasický děj - rodina se přestěhuje do schátralého domu (nechápu proč,do něčeho tak hnusného by mě nikdo nedostal) a chtějí začít nový život, protože se samozřejmě předtím něco stalo. Malý chlapec s hlavní hrdinkou, jak jinak, vidí všechny nadpřirozené věci, rodiče jim, jak jinak, nevěří, a tak se dá hrdinka do opravdu mini pátrání po minulosti domu. Do toho u nich dělá pracovitý muž...u kterého mi už po pěti sekundách bylo jasné, že má s domem spojitost...Žádná inovace, ten chlapeček na stropě mi připomínal Nenávist, zcvoknutí hrdiny zase 3:15 zemřeš, Kristen pro mě už asi navždy zůstane Bellou...A pozor, na konec se stane velmi nečekaná věc-dítko začne mluvit! Tak takový konec hororu jsme tu dlouho neměli...A všichni žili štastně dokud jim kvetly slunečnice... ()

AmunRa

Zajímavé vidět jednou horor, kde se většina scén odehrává ve dne a s duchy to není tak, jak by člověk znalý desítek duchařských hororů čekal. Proklínaná Kirsten Stewart hraje ve skutečnosti na přijatelné úrovni a dojem nijak nekazí. Pokud už něco dojem kazí, tak je to mizerně budovaná atmosféra - ono vyvolat strach za slunečného dne je těžší než za tmy a nijak zvlášť se to nedaří. ()

Dharmma

Téměř skoro celý film jsem si říkal, jak se to vleče, a že se to může líbit tak maximálně nějaké třináctce, která si z toho ustříkne do kalhotek. Naštěstí to alespoň na dvě hvězdičky vytáhl konec. Co se týče téma pomsty a vran ve filmu, tak se mi nespočetněkrát více líbil film http://www.csfd.cz/film/16745-vrana/prehled/ . ()

flyer.nick

Čekal jsem to horší. Takový béčkový horor kde chybí na konci pořádné strašení a v průběhu postupná gradace, vše se děje z minuty na minutu. Hodinové čekání na vysvětlení rodinných trablů je taky zbytečné. Možná tomu škodí i to, že závěr se děje ve dne, takže není takový prostor si hrát s atmosférou (naproti tomu scéna uprostřed filmu, která ej v noci tu atmošku má daleko lepší než závěrečná). No a PS: Popisek distributora kecá, otec je ten poslední kdo prodělává nějakou změnu v chování... ()