Zbývá jim sotva rok života a mají řadu nesplněných přání. Milionář Edward a automechanik Carter vyrazí do světa, ale zjistí, že jenom fantastické zážitky jim blížící se setkání se smrtí neusnadní.  Hrdiny americké tragikomedie režiséra Roba Reinera jsou dva stárnoucí muži, kteří se náhodou setkají v nemocnici, kde je oba zaskočí diagnóza zákeřné choroby. Arogantní milionář Edward Cole se celý život věnoval budování podnikatelského impéria, miluje peníze i moc a s chutí terorizuje lidi kolem sebe. Nevyšlo mu žádné manželství a také s dcerou se rozešel ve zlém. Černošský automechanik Carter Chambers naopak milovanou ženu a rodinu má, ale musel jí obětovat svou touhu po vzdělání. Zcela rozdílní muži se v nemocničním pokoji spřátelí, a když se dozvědí, že jim zbývá sotva rok života, sepíší si seznam nesplněných snů a vyrazí za nimi do světa. Společná cesta plná fantastických zážitků je však přivede také k úvahám o smyslu vlastní existence a ke snaze napravit chyby, jichž se v životě dopustili… V hlavních rolích excelují Jack Nicholson a Morgan Freeman. (oficiálny text distribútora)

kenkaku

Jack Nicholson a Morgan Freeman je perfektní dvojka a Seanu Hayesovi nálepku role Jacka McFarlanda už nikdy nikdo neodpáře (i když se postava jmenuje jinak a snaží se hrát jinak). Snad jen díky nim šlo zcela vážné a smutné téma jako je umírání dvou lidí zpracovat do komedie u které budete brečet (teď myslím smíchy) i v situacích kdy by jste měli spíš brečet (protože to není vtipný) jako je průběh takové chemoterapie. Možná snad právě asi tím si mě film obrovsky získal. ()

OughJay

Příjemná rodinná podívaná, ale nic víc. Myšlenka sepsat si na bačkorovej seznam věci, který chce člověk stihnout před smrtí, je pěkná, ale vlastně tu stejně vyšlo najevo, že na to všechno je potřeba kopa peněz. I když ze sebe Freeman s Nicholsonem, kterej snad navíc prakticky hraje sám sebe, vydávaj znovu to nejlepší, působí film až příliš staře a senilně. Nedá se říct, že by mi něco vyloženě vadilo, ale taky mě ani nic moc extra nezaujalo... ()

Zemi11 odpad!

Zcela o ničem. Při druhé reklamní pauze po 50 minutách na TV HOVNA jsem vypnul. Nemám důvod dokoukávat do konce. Ani nemám co napsat. Nic mě nezaujalo. ()

Sdoom

Přijemný film s dvěma famózními herci v jejich typických rolích. Kritiky ohledně klišovitosti naprosto chápu, na druhou stranu některé hlášky a moudra se opravdu povedly a celé to na mě působí docela věrohodně. Navíc jsem si uvědomil, že tihle dva pánové tu asi už moc dlouho (kéž bych se mýlil!) s náma nebudou, což bude pro svět filmu obrovská ztráta. (SD, orig.) ()

herr_carter

Bravo - pokud se ti dva v hlavních rolích neznají od mládí, pak to jenom potvrzuje fakt, že oba dva patří k nejlepším soudobým hercům na planetě, to co tady předvádí, jak se doplňují, jak se stírají, je kulervoucí. Mezi moje oblíbené scénky se ihned zařadila ta, kde leží Freeman na lůžku, Nicholson sedí u něj a oba dostanou záchvat smíchu, tak toto jsem si přetáčel asi 10 x dokola, dokud mi málem nehrozila smrt udušením. Sentiment je tu na místě, ovšem ten ještě přebíjí celková pohoda a nadšení obou, až si málem člověk řekne, že smrti se netřeba bát............moje hodnocení = 9 z 10. ()

srbak

Neškodná a milá zábava so starnúcim, ale za to večne sympatickým duom v hlavnej úlohe s dojímavým príbehom a ešte emočnejším koncom. Myslím si, že The Bucket List je jeden z tých filmov, ktoré proste nikoho nemôžu uraziť a nudiť, pretože presne a dôkladne servíruje ľuďom to, čo vo filme hľadajú - ľudskosť. A v takom stareckom kabátiku, aký na vás nahodia skľúčený Morgan Freeman spoločne so šviháckym Jackom Nicholsonom je to proste záruka dobre stráveného času. ()

rozbris

Nicholson a Freeman odvedli dobrou práci a do role starých pardálu se vžili dobře. Taky bych toho chtěl tolik zažít, vyspat se s Aniston, hrát hokej s Jágrem, být prvním čechem jako americkým prezidentem, počůrat pyramidy z vrtulníku, či další a další skopičiny:-). Mohli toho procestovat více. Ale byl to docela dojemný a plný emocí film zahraný mými oblívenými herci[hlavně Freeman] Ke konci i slzy tekly. 100%. ()

vaja

Pokus o masáž slzních kanálků po americku. No nevyšlo to! Kdyby se film držel vtipných scén při cestování Freemana s Nicholsonem po světě, popř. jejich vzájemného popichování, bylo by to jenom ku prospěchu věci. Bohužel se tady projevil velký důraz, kladený na životní a filosofická moudra, plus rekapitulování života. A to jako ne-e. ()

Kracken

Velmi pěkně natočená americká dojemná skládačka s vytříbeným hůmorem obou herců. Freeman i Nicholson jsou zkrátka skutečné filmové hvězdy na které je radost koukat. Až jednou skutečně umřou, jistě se na tento film podívám znovu :) ()

radecacek

Film se neubrání srovnání s o třídu lepším německým filmem Klepání na nebeskou bránu. Pouze Nicholson a Freemen drží film nad úrovní podprůměru ()

Rudinsky

Oddychovka. Promenáda Hollywoodskych dedkov, ktorým môžu tí naši iba slepo závidieť. Žiaden masterpiece sa nekoná, ale ani prepadák. Ak máte radi Nicholsonov ksycht v tej najhrubšej akcii, Freemanov rozprávačský talent a uvoľnený humor, určite si s týmto filmíkom spíjemníte večer. ()

killjezor

Tak mi to připomnělo už zmiňované Klepání na nebeskou bránu od Thomase Jaha, ale tohle se nese celkově v komornějším duchu. O to víc/míň je Vám pak hrdinů líto. Nicholson mi svým stvárněním boháče až moc připomněl Sanborna z Lepší pozdě nežli později a Freeman působil podobně jako v mnoha jiných filmech. Skoro se mi chce říct, že to je konec/sumář všech těchto rolí. ()

Cracker

Dvaja moji obľúbený herci sa dali do kopy a vytvorili jeden úžasne precítený film. Všetko na jednotku a páni nám všetkým ukázali čím sú výnimočný... ()

Michelle75

Příjemný film, postavený na dvou výborných hercích a jednoduchém ději. I když přesně nevíme jak film dopadne, tak předpokládat se to dá. Nicholson udělá svůj škleb a je to jako by hrál pánpůh, to se někdo uměl narodit. Minimum námahy a takový efekt. Freeman mu příjemně sekunduje a příběh přátelství dvou staříků, kteří se seznámí v nemocnici téměř na sklonku života a snaží se poslední chvíle užít originálními kousky a s nebývalou energií působí i přes smutný nádech velmi pozitivně. ()

honzii

Trochu vypočítavý film. Lehce jsem se zastyděl, když jsem se přistihnul, že mě baví sledovat ho. Postavy ničím nepřekvapí, příběh také ne. Všechno působí docela nepřirozeně a nepřekvapivě, Freeman hraje dobráka, Nicholson bláznivýho boháče..Občas se povede vtípek, občas hezky zafunguje chemie mezi herci. To je vše. ()