Reklama

Reklama

The Girl Next Door

  • USA Jack Ketchum's The Girl Next Door (viac)
Trailer

Obsahy(1)

Film je natočen dle románu Jacka Ketchumse inspirujícího se případem z roku 1965 o Sylvii Likensové, která byla ve svých šestnácti letech umučena a zavražděna. Jedná se o další filmové zpracování případu, avšak na rozdíl od filmu "AN AMERICAN CRIME" neobsahuje přesná fakta, nýbrž jen jejich útržky.
Mladičká Meg se svou sestrou přijdou při autonehodě o své rodiče a jejich osud je zpečetěn životem u tety Ruth a jejich synů. Zanedlouho je Meg svou tetou a jejími syny nelidsky týrána, šokující je, že k bezcitnému chování se přidávají i děti z okolí. Její sestra, která po autonehodě zůstala částečně nepohyblivá, všemu může jen zoufale přihlížet. Jediným přítelem se stává David, chlapec od vedle. (hunny)

(viac)

Videá (1)

Trailer

Recenzie (74)

Brain-D 

všetky recenzie používateľa

Velmi zdrcující a neuvěřitelná událost, která má skutečné základy. Velmi pomalý rozjezd, kdy postupně dostaneme úzkostlivou hrůzu v podobě utrpení. Velmi silný snímek, který díky děsivé "Blanche Baker" (matka-pěstounka) byl až nepříjemně dokoukatelný. Jsem zvědavý na lépe hodnocený snímek "Americký zločin", který má lepší hodnocení. Když jsme u hodnocení absolutně jsem nevěděl jak po skončení tohoto snímku hodnotit. 80% ()

Ten Druhy 

všetky recenzie používateľa

Girl Next Door spracováva rovnaký námet ako American Crime, čo prirodzene zvádza k porovnávaniu. Wilsonov film pritvrdzuje, ale aj tak zaostáva. Nie je natoľko smutný a emotívny, ani postavy nie sú natoľko typovo, či dokonca vekovo (Meg) podobné skutočným aktérom zločinu. To považujem za základ autenticity a presvedčivosti, nie za kritérium hodnotenia... Bolo to tak trochu samoúčelné, bez etického odkazu. ()

Reklama

Trevor 

všetky recenzie používateľa

Hodnotím asi najlepším možným spôsobom a to tak, že najprv som si pozrel Americký zločin inšpirovaný skutočnými udalosťami v Indiane v roku 1965 a až po ňom túto adaptáciu čerpajúcu z tohto nepochopiteľného zločinu. Kým Americký zločin má oveľa lepších hercov, najmä v úlohe hlavnej predstaviteľky v tomto prípade je rozprávačom príbehu mladý David, chlapec zo susedstva ktorý sa výkonu Elliot Page rozhodne nevyrovnal a ani predstaviteľka Meg nebola tak dobrá avšak film tieto nedostatky a slabšie dialógy vykompenzoval trochu brutálnejšími a lepšie natočenými zábermi. ()

Arsenal83 

všetky recenzie používateľa

No po pozretí a večnom zapamätaní tak rozrušujúceho snímku ako je Americký zločin som čakal, že ani tento počin nebude ďaleko. Poznajúc príbeh som čakal smerom ku koncu surovejšiu verziu. Tá však neprišla a neprišiel ani ten pocit z lepšej verzie v hlavnej úlohe s Ellie Page ešte bez pravidelnej testosterónovej dávky, z ktorej sa mi neotváral vo vrecku nožík, ale rovno sada nožov od šéfkuchára Kitana. Tu sa mi však otvoril nožík len tak máličko a aj to bol len taký malý rezbársky. ()

Astaroth12 

všetky recenzie používateľa

Ja mam dosť.Videl som veľa gore vyvražďovačiek ale netušil som že ma može dostať toto.Keď je len niečo s toho pravda čo tá sviňa páchala na tom bezbrannom dievčati,tak mi je zle.Keď si predstavím že je to podla skutočnej udalosti,Meg bola rada že zomrela a už nič necítila,žiadnu bolesť.A predstaviteľka tety Ruth bola tak dobré stvárnená,až sa mi nožík vo vrecku otvára.Silný depresívny príbeh,ale pravdivý že aké špinavosti sú ľudia schopní spraviť aj na svojej vlastnej rodine. ()

Galéria (6)

Zaujímavosti (5)

  • Stephen King o filme povedal: "Je to prvý autenticky šokujúci americký film, ktorý som videl od čias Henry: Portrét sériového vraha pred viac ako 20 rokmi. Ak sa ľahko rozrušíte, nemali by ste tento film pozerať. Ak, na druhej strane, ste pripravení na dlhý pohľad do pekla v predmestskom štýle, Dievča od vedľa vás nesklame." (Arsenal83)
  • V rozhovore v roku 2007 Blythe Auffarth povedala, že všetky scény, v ktorých je zavesená a so zaviazanými očami, boli pre ňu mimoriadne náročné: "Je to mimoriadne ponižujúce a je to trochu desivé byť takto bez kontroly. Je desivé byť bezmocný a je to ponižujúce visieť a hompáľať sa tam a je to o to skľučujúcejšie, keď vám zoberú vaše zmysly." (Arsenal83)
  • V scéne v stane na dvore, kde si chlapci prezerajú časopis Playboy, odkazujú na herečku a modelku Carroll Baker z 50. rokov, skutočnú matku herečky Blanche Baker, ktorá v tomto filme stvárňuje Ruth Chandler. (Arsenal83)

Reklama

Reklama