Režisér a scénárista Frank Darabont, známý především filmovým zpracováním románů Stephena Kinga Vykoupení z věznice Shawshank a Zelená míle divákům nyní představí další zpracování povídky Mistra hororů. Výtvarník David Drayton (Thomas Jane) se společně se svým synem Billym (Nathan Gamble) a nepříjemným sousedem Nortonem (Andre Braugher) ráno po neobvykle silné bouři vydávají do nedalekého městečka nakoupit zásoby. Krátce po jejich příjezdu supermarket obklopí hustá a tajuplná mlha, která, jak se zdá, v sobě ukrývá cosi vražedného a děsivého… Ještě větší zlo se ale ukrývá v duších obyčejných lidí, kteří jsou postaveni tváří v tvář zoufalé situaci. Hrůza se pozvolna ale jistě prodírá na povrch... (oficiálny text distribútora)

Folinka

Mě to nebavilo. Mám ráda Stephena Kinga, ale bohužel dojem z filmu mi kazilo dost podstatných věcí. Český dabing - 6ti letý kluk mluví hlasem teenagera, což hned na začátku si řeknete, že tady něco nesedí. Ta fanatická babizna byla s dabingem totálně na tečku mezi oči. Vydržím hodně, ale fakt jsem chvílemi přemýšlela, že než poslouchat ty její kecy, tak to radši vypnu. Příšery byly jak ze zábavního parku, totálně nedůvěryhodné a počítačová animace na úrovni devadesátých let. Většina děje mi přišla totálně předvídatelná, nedokázala jsem se ponořit do atmosféry samotného filmu a jenom jsem čekala, jestli to všechno opravdu dopadne tak, jak jsem si myslela na začátku.. a trefila jsem se:)) Podle mě slušný béčkový TV film. ()

Polnoch

Neodpustiteľne béčkové, King si nezaslúži aby sa jeho skvostné diela natáčali takýmto spôsobom. Efekty sú na rok 2007 ˇžalostné, film je plný scén typických pre béčkové horory a aj samotní herci sú nepresvedčiví (často). Čo sa týka príbehu, napätia a atmosféry, tak to hodnotím veľmi pozitívne. Koniec je prekvapivo výborne natočený v porovnaní so zvyškom filmu, ale až tak ma neuchvátil, bol dosť prehnaný a vykonštruovaný, miesto nejakého emocionálneho dopadu som sa len pousmial, že taak určite :) ()

markotter

Byl by to jen normální béčkový horor s nepříliš dobrými obludami a typicky debilně se chovajícími obětmi, které vždycky půl hodiny ječí, aby obluda měla čas jí najít apod., nebýt dvou věcí: první je zajímavá sonda tématu manipulace davu a druhou velmi netradiční a nečekaný závěr, kvůli kterému se vyplatí film dokoukat. ()

Borda01

Přesně ten film kdy na obrazovku křičíte: " Tak už kurva utíkej, nebo něco dělej OMG!!!! " a oni stojí, koukají, a občas vykřiknout..trochu vyhrocenej závěr, ale nemám probléma - 70% ()

bono22vox

Mám rád Darabontovo Vykoupení z věznice i Zelenou Míli, a teď i jeho děsivou Mlhu. I přesto, že ji natočil za pár milionu dolarů, povedlo se mu vytvořit podívanou z níž vstávají chlupy po celém těle. Díky skvělé kameře a práci s hutnou atmosférou působí film autenticky a bezmála dokumentarně. Monstra jsou sice trošku moc počítačová, časem ale stejně zjistíte, že větší hrozbou jsou zfanatizovaní sousedi. Ano, Mlha vás přesvědčí, že někdy je rozumnější běžet za nejbližším lidožravcem, než s lidmi sdílet supermarket... Viděl jsem tento snímek i v černobílé verzi a musím říct, že je ještě více děsivá... Konec vás ale dostane tak jak tak, a nezáleží na barvě obrazu... ()

Aya.chan

Mlha, která se táhne jak smrad z měsíc nemytejch varlat, mi pěkně zkazila večer. Už dlouho se mi nestalo,že by mě sudoku v deníku Metro zajímalo víc než to, co se děje na obrazovce. Pekelná nuda a naprostá idiocie všech zúčastněných by zasloužila víc než jeden správně načasovaný headshot. Alelůja, vykoupení! ()

fallanga

První hodinu filmu se toho moc nedělo. Nějaká mysteriózní mlha, pár zmutovaných příšer, nic moc herecké výkony a efekty krve jak ze Sharknada. Druhá hodina je ovšem kvalitativně někde úplně jinde. Má to naprosto hustou a vypjatou atmosféru. Ve filmu, kde by hlavní hrozbou měly být ony příšery, které vypadají jako by zdrhly z nějakého pokřiveného Jurského parku, jsou hlavní hrozbou zfanatizovaní lidé. Existuje nějaká cena za nejnenáviděnější fiktivní postavu v historii kinematografie? Protože M.G Harden by si ji zasloužila. Za ono dokonalé ztvárnění fanatismu a taky za konec, který s divákem, prostě a jednoduše, vymrdal si to zaslouží 5*. ()

GTS_PUNK

Stephen King a jeho dvorný režisér Frank Darabont zahalili moju myseľ hmlou a do hlavy mi vopchali jedného z filmových chrobákov. Adaptácie kníh "Majstra hororu" sú vždy filmovým zážitkom a inak tomu nebolo ani v tomto prípade, keď po silnej búrke ráno druhého dňa hmla zahalí malé mesto a uväzní v supermarkete početnú skupinu ľudí, vystrašených potom, čo dnu vtrhne zakrvavený muž varujúci "pred niečím v hmle". Nikto netuší, čo sa deje, ale zachvíľu uvidí malá skupinka niečo, čo navždy zmení ich pohľad na svet "tam vonku". Niektorí z tých, čo to nevideli uveria, iní nie a ďalší zasa podľahnú davovej psychóze a náboženskému kázaniu. Niečo príde v noci, bude zabíjať. A tak sa aj stane a ďalší z ľudí podľahnú panike a považujú to za akýsi Boží trest za rúhanie sa. V obchode tak možno sledovať veľmi zaujímavú psychologickú rozpravu medzi dvoma zainteresovanými stranami, ktorá časom prerastie až do krviprelievania medzi zúfalými ľuďmi. Ako sa však ukáže, nie je to Boží trest, ale za všetkým stojí americká armáda a akési testy na otvorenie brány do druhého sveta. Všetko sa zdá byť stratené, ale malá skupinka ľudí nechce v obchode zostať naveky. Obzvlášť po tom, čo všetko sa už vnútri, ale aj vonku stalo. A tak sa piatim šťastlivcom(?) podarí dostať až k autu a uniknúť tak ďaleko, aby zistili, že z hmly sa utiecť nedá. Postihla všetko a jediným východiskom je zbraň so štyrmi nábojmi pre piatich ľudí. Morálne dilema alebo len otázka času? The Mist je dobrým, pozerateľným sci-fi hororom s psychologickými prvkami. Doplnený o pestrú enklávu hercov, počítačové potvory z druhej dimenzie a rozporuplný koniec, ktorý sa mne osobne zas tak veľmi nepáčil a trochu mi pokazil dojem z inak dobrého filmu. Zlá voľba to ale určite nie je. ()

Grogan

Nikdy bych nevěřil, že film odehrávající se většinu času na jednom místě by mě mohl tak bavit, ale stalo se. Mlha obsahuje zajímavou zápletku, kdy potvory z jiné dimenze jsou vlastně jen jedním z problémů, kterým hlavní postavy čelí. Hlavně jim hrozí nebezpečí z rukou náboženské fanatičky (Harden je jedním slovem famózní, hraje tu postavu tak přesvědčivě, že by ji člověk nejraději odpráskl tak v půlce filmu) a bandy lidí, kteří v krizi udělají cokoliv pro svou záchranu. Skvělé herecké výkony v hlavních rolích (Jane, Jones, Holden, úžasný Sadler), ale i ve vedlejších rolích (za mě hlavně manager supermarketu Robert C. Trevelier, který v krátké scéně na konci předvede velmi slušné herectví a nakonec je vlastně jediný z good guys, který film přežije bez trvalé úhony na zdraví či psychice). Film je šikovně členěn do několika pasáží (noční útok, expedice do lékárny, poprava vojína), které oživují statický děj, kdy postavy neustále pobíhají v jednom prostoru. Jen ten konec mi úplně neseděl, i když v krizi lidé reagují různě, tak bych s kulkou počkal alespoň do chvíle, kdy by nebylo jiné východisko. ()

Nix

Možná zbytečně podceňovaný film. Je pravda, že Kingova díla občas nemají to správný zpracování a nedává se tam tolik lásky, kolik by mělo, ale tohle mi přišlo adekvátní. Ano, štvala mne ta scéna s náboženstvím a takovými těmi přestřelenými dialogy, ale co naplat, zbytek filmu jsem se bavil. A za zmínku stojí i Thomas Jane, ten herec je sympaťák a je fajn, že taky dostal nabídku na lepší roli. ()

Hellknight12

Predlohu bohužiaľ nepoznám. Film je za mňa veľmi dobre spracovaný. Máme tu skvelú atmosféru, slušný príbeh, zaujímavý zvrat na konci. Kvalitné herecké výkony, slušne efekty. Neviem prečo ale tu mi to príde, že sa King inšpiroval trochu Lovecraftom.Film rozhodne môžem odporučiť každému kto má rád filmy podľa Kinga a kvalitné mysteriózne horory. Celkové hodnotenie za mňa je 85%. ()

aik

Jak to shrnout, Frank Darabont opět nezklamal, i když jsem mu tentokrát vůbec nevěřil. Pro mě skrz naskrz podprůměrný námět, byl přetvořen do takové podoby, že i půl hodiny po zhlédnutí nestačím pobrat dech. Na horor, chvílemi fantasy thriller to má neskutečně výtečný scénář, jehož dialogy jsou uvěřitelné a logické. Charaktery postav jsou perfektně a hlavně reálně vyobrazeny včetně jejich postupného přerodu k vystrašeným fanatikům, a to i přesto co se nám dějově snaží režisér servírovat. Atmosféra především ke konci by se dala doslova krájet, ale nejlepší na všem byl chuťový ocas, který snímek po sobě zanechává. Člověk prostě nemůže říct, že je film hloupý i přes jeho téma. Zkrátka, kdyby se mohlo něco podobného udát, vím, že je to blbost :), mohlo by to proběhnout přesně takhle. Darabont mi dokázal, že když se schopný režisér a scénárista odhodlá natočit, jakoukoliv kr***nu, vždycky to bude stát za to. (100% - 10% za slabší digitální triky a možná mírně dějově nevyvážené poloviny ) = 90% ()

Teda já vážně nerozumím, co se vám tak líbí na tom konci. Strašně jsem se na to těšíl a když přišel, litoval jsem, že jsem film nevypnul pět minut před koncem (konkrétně ve chvili, kdy se na scéně objeví *******, což mi zkazilo celý film). Povídka nemá otevřený konec, tak si ho Darabont dodělal a né povedeně. Je to škoda, zatracená škoda. Potěšující je, že se film drží knižní předlohy a většina úprav v knize je rozhodně k dobru. Jako jednoznačné plus na mě působilo spousta tichých scén, které perfektně dokreslovali atmosféru, kterou si bohužel nejde dopřát v kině (i když vhledem k tomu konci možná bohudík). Dale digitální efekty, na které spousta lidí prská, nejsou podle mě vůbec tak zlé. S rozpočtem 18 milionu co The mist má to je dobře zpracované, navíc se přišerky z mlhy rojí ve velkých počtech a docela často. Todle nejsou Transformers s 150 (nebo kolika) miliony, tak trochu soudnosti při tom nadávání. Když tomu připočítám, že povídka sama o sobě je dost krátká (tuším že nemá ani 150 stran což je na psaný přiběh sakra málo) a její příběh - fanoušci Kinga odpustí - není rozhodně tak nosný jako většina jeho věcí. Celkově je to však řemeslně dobřeč odvedená práce, psychika, stres a strach se stupnujě, nasilí a krev jsou rozumné, naboženšká fanatička úžasná, příběh graduje. Ale konec, ten je prostě mimo mísu. 7/10 je moje subjektivně objektivní hodnocení, ale na truc davám jen tři hvězdičky. Jo a toho, kdo vymyslel překlad Hustá Mlha hodit psům. ()

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi

21.12.2023

Nová inkarnace nejslavnějšího monstra japonské kinematografie od studia Toho Company je nečekaným (skromným) blockbusterovým hitem letošního roku. Snímek Godzilla Minus One s odhadovaným rozpočtem… (viac)

Sněhurka a Darabont

Sněhurka a Darabont

27.06.2014

Na návrat Franka Darabonta k celovečerním filmům čekáme dlouhých 7 let. Režisér Vykoupení z věznice Shawshank, Zelené míle nebo Mlhy se v posledních letech usídlil v televizi, kde vzkřísil zombie… (viac)

Darabontova procházka s mrtvolami

Darabontova procházka s mrtvolami

13.08.2009

Známe ho především jako tvůrce Vykoupení z věznice Shawshank, ale Frank Darabont se odjakživa rád brodil především zatuchlými hororovými vodami. Začínal jako scenárista třetí Noční můry, druhé Mouchy… (viac)

Nej filmy roku 2008

Nej filmy roku 2008