Novoobjavená planéta Pandora je mierumilovné miesto s obyvateľstvom Na´vi, žijúcim v súlade s čarokrásnou vegetáciou planéty. Posádka vyslaná zo Zeme na svojej prieskumnej misii objaví na Pandore aj veľmi cenný minerál, ktorý by mal na Zemi nevyčísliteľnú hodnotu. Pobyt na Pandore je však pre človeka možný až po vytvorení genetického dvojníka, hybrida avatara, ktorý, môže byť ovládaný psychikou oddelenou od ľudského tela a fyzicky zodpovedá pôvodnému obyvateľstvu Pandory. To má fluoreskujúcu modrú pokožku a dosahuje trojmetrovú výšku. Na náročnú misiu vyberú okrem iných aj Jakea Sullyho (Sam Worthington), bývalého námorníka, ktorý zostal po svojej poslednej misii paralyzovaný od pása nadol. A práve šanca opäť chodiť ho nadchla natoľko, aby sa do programu Avatar prihlásil. Po pristátí na Pandore sú členovia prieskumnej misie ohromení úžasnou rozmanitosťou miestnej vegetácie. Stromy dosahujú výšku mrakodrapov a svetielkujúci prales je plný nádherných tvorov, aké ešte nikdy nevideli, ale aj hrozných prehistorických predátorov. To je však iba zrnko prekvapenia, ktoré na posádku čaká. Aj keď sa zdá, že po počiatočnej nedôvere miestnych obyvateľov sa posádke podarilo adaptovať a získať aj priestor pre diplomatickú misiu, Pandorčania sa rozhodne nehodlajú nechať kolonizovať. Čoskoro príde k tvrdému boju... Jake, ktorý sa postupne s Pandorčanmi zblížil a celkom ho očarila princezná Neytiri (Zoe Saldanaová), teraz stojí pred zásadným rozhodnutím. Za koho bude bojovať vo finálnej bitke, ktorá má rozhodnúť o osude a vývoji celého sveta? (TV JOJ)

LencaN

Digitální smršť s duší. Vůbec si nedokážu představit, jak náročná ta grafika musela být. Sice by se na filmu našly mouchy. Ale k čemu je vyjmenovávat. Hlavní je, že jsem se bavila, člověka to uhranulo, protože je to zcela jiný, divukrásný svět. ()

Merenre

Slaboduchá, obsahově vyprázdněná omalovánka pro študáky. Forma je ale na svou dobu přelomová. A to je jediné, co současného člověka zajímá...bum bum, efekty, krasné obrázky ...Co na tom, že hlavní teze je naivní, pochybná a nedůvěryhodná, že příběh je pitomý a jalový a vydal by spíš na dětskou říkanku než tříhodinový film. ()

KukulienkaHO

Tak toto je BOMBA! Prepracovaný príbeh, výborní herci, skvelá hudba, nadupaná akcia a najlepšie CGI efekty, aké som kedy videl (spolu s filmom Kniha džungle (2016)). A to pritom vznikol v 2009! Takto by sa dal zhrnúť film "Avatar". Obdivujem Jamesa Camerona zato, čo dokázal (a nielen v tomto snímku). P.S.: O 2 roky by sa malo s pokračovaniami roztrhnúť vrece, tak pevne verím, že to bude stáť za to. ()

Lukrat

Dlouho jsem neviděl tak špatný film. Avatar je zbytečný, nudný, ale hlavně nehorázně předvídatelný film, až jsem si říkal, jestli třeba pan Cameron investoval jinam než do fešného kabátku. Ano! Kromě (na svou dobu) výborného vizuálu, tento film nic nenabízí. A ještě nás čekají pokračování... To už si raději pustím Herkules 3D... Jo a ještě jedna věc - nechápu, proč se k tomu Sigourney Weaver upsala. Můj verdikt? Dějová prázdnota, že i po smrti je líp. ()

jirka25

Technicky dokonalé. Revoluční 3D. Zajímavý nápad s Avatary, ale dějově takový klasický scifi, kterých už tu bylo... Třeba některé díly Star Treku NG :) ()

Syndrom

Jediné 3D, které vypadá dobře a exklusivní, "čisté" digitální triky. Vzhledem k tomu, co si s Avatarem Cameron naplánoval, by měl přiznat barvu (je to modrá) a říct, že vyvíjí trikové enginy a netočí filmy. Jestli bude cyklus Avatarů prezentovat jako Unreal svůj nový engine, přijdu. ()

Novko

Rozhodně Cameronův nejzajímavější, nejambicióznější a nejpropracovanější snímek. Přesto všechno mě to, ale moc neoslovilo. Emocionálně to funguje, ale myšlenka filmu už lehce zadrháva na úkor jednoduchosti. Je to, ale jen začátek velké série a jak Cameron slibuje další díly by měli více vztahové a propletené. CGI muselo být na svou dobu obrovský revoluční skok a i v dnešní době se na to dá koukat a nijak to neurazí. Samotný příběh je stejně prostý jako myšlenka filmu, takže neurazí ale ani nenadchne. Zato mytologie celého světa modrých obrů je promyšlená a velkolepá a myslím si, že se máme v dalších dílech na co těšit. Já doufám, že příště to bude mnohem lepší. 6,5/10. ()

Fender

Pod pojmem "mega film" si rozhodně vybavím tento skvost. Ve všech ohledech je to vskutku dokonalý film, nemohu najít jedinou chybu, která by do očí bila, prostě nemohu a to filmy často hodnotím opravdu velmi objektivně a vytknu i nepatrný problém. Celkem nechápu, jak v tomto filmu mohl někdo najít skrytý ekoterorismus. Jen to vypovídá o tom, že lidé jsou pro materiální bohatství schopni chodit i přes mrtvoly a ničit vše, čili je to celkem i k zamyšlení. Emocionální je to ve všech směrech. ()

Felix22

Cameron byl a je blázen a megaloman a je to dobře, protože podle toho vypadá i Avatar. Opravdu velkolepá epická výprava na Pandoru. Příběh možná není originální a dal by se považovat za archetypální, nicméně technická a formální stránka snímku nemá opravdu obdoby. Terminátory nebo Vetřelce to asi nepřekoná, ale to Avatarovi nic nebrání, aby byl řazen mezi velkofilmy typu Pána prstenů nebo Gladiátora a dalších. A řekl bych, že i to samotné poselství, že lidé chtějí ten nový svět jen kvůli těžbě a ničí ho, je hodně přesné a aktuální. ()

Kozlowski8

Vizuálně a technicky naprosto grandiózní, avšak příběhově už to taková paráda není - naopak - prostý, předvídatelný děj, notná dávka patosu a klišé, téměř bez emocí. 65%. ()

PanPyzamo

Filmová revoluce. Od dob Avatara můžeme jít do kina na 3D filmy. Ať už je někdo fanda 3D nebo ne, tak zkrátka James Cameron dokázal něco neuvěřitelného a navždy tím změnil kina. Já sice nejsem nějaký velký fanoušek 3D, ale mám ho rád a takovým Marvelovkám to dle mého názoru dodá chutnou šťávu navíc. Můžu tedy děkovat Cameronovi. Děkuji. Bohužel ten hlavní film, který má být na 3D právě nejlepší jsem v kině nezažil. Tehdy mě Avatar nějak minul. Dostal jsem se k němu až po letech. Musím říct, že mě mrzí, že jsem ho neviděl v kině, ale i doma na pořádný televizi s kvalitními reproduktory to byl fakt přepal. Nádherná podívaná. Opravdu nádherná. Překrásná příroda s úžasnými tvory a hlavně samotní Avataři vypadají fenomenálně. Příběh je sice super, ale co si budeme nehraje zde hlavní roli. Tu hlavní hraje právě prostředí společně s efekty a ještě k tomu s fenomenální akcí. Ještě musím pochválit i nádherný soundtrack, který celou tu nádheru podtrhoval. U tohoto filmu prostě platí čím lepší zařízení, kde budete film sledovat, tím lepší zážitek. Avatar je za mě MUST-SEE a skvělý film, který doporučuji. 8,5/10 ()

oblonskij100

Avatar, lituji jediné věci, že jsem tu krásnou scenérii neviděl v 3D formátu a přišel jsem určitě o dokonalou ejakulaci při kopulaci a já zažil jen ejakulaci při filmové onanii. Nicméně vizuálně je tak dokonalý, že si nechám ujít i ten pocit kopulace. ()

fooggyy7

Krásný film o tom jak se chová Americká armáda (a nejenom ona) ve světě. Jak jsou ochotni na povel střílet do dětí. A nejenom vojáci, kteří jdou ruku v ruce s policajtama a vědci je z povzdálí řídí. ()

swenyx

Znovu v kinech po 13 letech. Poprvé viděno v 6. letech v kině, teď znovu v 19. letech. Pro mě prostě nezapomenutelná klasika. U žádného jiného filmu nemám půlku filmu husinu a to tomu kino ještě přidává neskutečně moc. Chápu že to není příběhově nic extra, ale člověk co má oči a sluch v pořádku musí minimálně vizuál a soundtrack ocenit. Pro mě už dlouhou dobu top 3 film a nevěřím že se někdy nějakej jinej film do mé topky dostane.  Už aby byl prosinec a bylo tu pokračování. ()

Cameron má plány i pro šestý a sedmý díl Avatara

Cameron má plány i pro šestý a sedmý díl Avatara

07.02.2024

Bude Barbie pokračovat?

Bude Barbie pokračovat?

26.11.2023

Barbie je nejúspěšnějším filmem roku. S výdělky přesahujícími jednu miliardu a 440 milionů jde jasně o nejvýdělečnější snímek letoška, což je fascinující i s přihlédnutím k tomu, že jde o originální… (viac)

Disney zase odsouvá své blockbustery

Disney zase odsouvá své blockbustery

14.06.2023

Stávka scenáristů začíná studiím dělat první vrásky. Místo férové gáže pisálkům a zaslouženým procentům ze zisků raději šéfové typu Davida Zaslava (Warner Bros. Discovery) odmítají o požadavcích… (viac)

James Cameron začal psát nového Terminátora

James Cameron začal psát nového Terminátora

25.05.2023

Je to pár dní, co legendární herec Arnold Schwarzenegger v rozhovoru o své kariéře prohlásil, že už definitivně seknul s rolí terminátora v sáze slavného režiséra Jamese Camerona (Titanic). Možná si… (viac)