Kurt Russell jako vraždící maniak za volantem nezná slitování. Jungle Julia, nejlepší DJ ve městě, se dnes chystá pořádně to roztočit se dvěma kamarádkami. Sexy trojka vyráží na tah a přitahuje pohledy kolemjdoucích jako magnet. Mezi chlápky, co na ně mlsně civí, je i kaskadér Mike. Vyšumělý rebel pokrytý jizvami sleduje dámskou jízdu zpoza volantu svého bouráku. Zatímco se holky usazují v baru, Mike žhaví svou zbraň - nadupané kaskadérské auto - do životu nebezpečných otáček... (Palace Pictures)

Aven

U mě teda těžká minela! Film postavený na dvou skupinkách vrcholně nesympatických slepic, které vedou "cool" a "fuck" dialogy tak nezáživné a nicneříkající, až jsem měl chvílemi pocit, že na plátně je i Slávek Sobotka. I těch 87 minut bylo čiré utrpení. ()

lykan9

Nemůžu tvrdit, že se jedná o špatný kousek z pera Quentina Tarantina. Auto zabiják má však jednu velkou chybu, a tím je herecké obsazení. Kurt Russell je skvělí, ale ženský ansámbl nedopadl dobře. Nejen, že herečky nebyly nijak zvlášť sexy, ale hlavně byly celkově nezajímavé. Debatní scény, které jsou od Tarantina v ostatních filmech tím nejlepším, zde kvůli výše uvedené chybě nefunguje. Jedinou světlou vyjjímkou je Tracie Thoms, ale ta to sama nezachránila. Když však opomineme herce, tak co se týká kamery a zpracování, tak to byla opět Tarantinovská dokonalost. ()

VanTom

Tarantino se tentokrát zacyklil ve svých "trademarkových" dialozích partičky (partiček) 4 holek na tahu o píčovinách do té míry, až tím otravuje. Nicméně pořád je zvládl lépe, než neskutečně natahované akční finále - honičku, ve které vám na kapotě vlající Zoë a za volantem nadávající černošku úplně znechutí. Jako vyvrcholení 3hodinového Grindhouse programu, kam vlastně ani moc nezapadá, docela uspávadlo. ()

Ementaler86

Je pravda, že film to asi není pro každého. I já k němu byl ze začátku kritický. S odstupem času jsem si ale začal uvědomovat všechny jeho kvality. Ačkoliv se stále v mých očích jedná o jednu z těch slabších Tarantinovek, i tak má jeho nezaměnitelný podpis. ()

J.Lajner

Krvavá jednohubka o dvou rychlostech. Škoda toho občasného zařazení na neutrál, který svižnou jízdu rozmělňuje přívalem zbytečné verbální masturbace. V opačném případě bych patrně neměl problém ještě jednu hvězdu přihodit. I tak se k téhle záměrně brakovité, řemeslně však výborně pojaté blbině rád vracím. Kurt Russell válí! ()

Spock

Kurt Russell hrajícího pošuka, nebo bych měl spíše napsat nenávistného odpůrce mladých krásných žen, mě pobavil. Za začátku jsme si myslel, že půjde jenom o film, kde se jen nezávazně kecá, ale první projížďka blonďaté krasavice s naším hlavním hrdinou mě vyvedla z omylu. Druhá polovina filmu se pak pro mě nesla v pozitivním, nebo lépe řečeno očekávaném stylu. Závěrečný souboj je pak vyvrcholením celého filmu. Podle hesla, čím kdo zachází tím také schází. Takže vás čeká troška ženského klábosení, pošuk za volantem a trocha té akce spojené s brutalitou, prostě dobře namíchaný koktejl. ()

liuk

Strašně rád koukám na filmy, ze kterých čiší taková absolutní uvolněnost z jejich natáčení, žádné točení z nutnosti a povinnosti, ale prostě jen tak, pro zábavu. A Death Proof (potažmo celý Grindhouse) k takovým patří zcela příkladně. A u takových filmů mi stačí méně než u jiných, aby si mě získaly, abych si pak připadal, že byly natočeny někde za rohem, a já se každý den poflakoval po místech natáčení. A takový pocit kamarádství mi u filmu ke štěstí stačí. A jedním ze zdejších důvodů tohotu pocitu jsou prostě zas a zase ty Tarantinovy dialogy, které jak můžou působit pozérsky, tak já v nich vidím uvěřitelnost, že přesně takhle se lidi mezi sebou můžou bavit, a taky že baví. A když se v nich shlídnu tak, že bych nejradši do filmu vlezl a odříkával je tam s nimi, tak v žádném případě nemůžou být nudné a "o ničem". A těch pár perfektních scén s poslední dobrou automobilovou módou, která naše pozemská kultura spatřila, s 70s americkými koráby, jsou již jen taková třešnička na dortu. Death Proof je perfektním, v podstatě bez-žánrovým, filmem, který mě svým přátelským přístupem už dvakrát hodně dostal, a už teď se těším na další oblbování se. A co je na tom, že z toho původně proklamovaného slasheru ve filmu moc nenajdete... ()

Ichabod

Hodnotim SE verzi cili musim napsat jak nam Tarantino serviruje svuj extremne natazeny ulet. Nevim proc je Grindhouse rozdelen na dva filmy a Death proof tim neuveritelne trpi. Sice mi nevadi, kdyz postavy jen debatuji, ale bohuzel se tady hodne vari z vody a v druhe casti uz je to zatracene znat. Nicmene celkovy dojem je velmi dobry. V prvni casti jsem nemohl spustit oci z Sydney Poitier ktera mne velmi prekvapila svym vystupovanim protoze jsem ji mel spise za cudnou slecnu, dale se mi libilo klasicke Tarantinovske tlachani i kdyz pretazene. No a samozrejme sceny s Kurtem Russellem a auty jsou vynikajici a to co predvedla Monica Staggs na aute v druhe casti povazuji za rozhodne jednu ze scen roku. Jen doufam ze uz konene natoci Quentin zase film ve stylu Pulp Fiction nebo Jackie Brown. ()

ganz

Tarantino udělal radost sám sobě a natočil krásné béčko. A natočil ho tak autenticky že to béčko i zůstalo. Pokud jste film odsoudili po prvním shlédnutí, tak mu zkuste dát ještě šanci. Většině lidí se zalíbí až napodruhé ()

davidek

Vynikající film propracovaný do nejmenších detailů. Podle mě bych to nepovažoval za horor, ale hodně černou komedii. Napsáno bylo hodně. Tohle stačí. ()

jitrnic

Celý film jsem neustále čekal, kdy se konečně objeví Kurt Russel a ty příšerné neustále fuckující a neuvěřitelně pindající slepice povraždí, což se mu bohužel nakonec nepovedlo. Nevím, jestli to byl Tarantinův záměr, ale to nekonečné plkání party slečinek o tom, kdo ho má většího apod. bylo naprosto nesnesitelmé. Hvězda za Kurta Russela, druhá za opakovanou scénu čelního nárazu. ()

Guzo odpad!

Taková blbost, to bych teda od Tarantina nečekal.. Připadalo mi to spíš jako špatně natočené béčko, kde hraje Kurt Russell a které je doprovázené občas hodně dobrou hudbou (to ostatně platí pro všechny Tarantinovy filmy). Lehce jsem se pousmál, když jedné z holek začal vyzvánět mobil onou známou melodií a scéna, kdy se srazí dvě auta je opravdu výborná, jinak to byla zbytečná ztráta času.. ()

Mr.Dogman

Vypnout mozky a jedem!! Kulervoucí podívaná! Všechno k sobě ladí, vizuál, hudba, herci. Kurta Russella bych nejradši nakopal do pr..kené ohrady, takže skvělý herecký výkon. Tohle je ten Tarantino, kterýho mám rád. Projekt Grindhouse se vydařil! ()

Koryntos

Auto zabiják určitě nepatří k nejlepším Tarantinovkám, ale ani k nejhorším. Přesto má podle mě něco do sebe. Spousta komentujících vyčítá filmu bezduché dialogy. Jenže o čem jiném, by se měla bavit parta holek v autě a v baru, než o chlapech a běžných blbostech. Myslím si, že kdyby stejná parta holek v baru vedla filozofickou debatu, okamžitě by film vypnuli i ti, kteří si tu stěžují na bezduchost dialogů. Nepomohla by ani krásná vizáž představitelek. Parta klábosících holek, prostě působí realisticky. Osobně mě zaujal nápad, že se parta dilinek rozhodne jít po krku psychopatovi. Líbilo se mi, jak film ze začátku tak pomaličku plyne, pak přijde zvrat o 100% a začne se odvíjet akční dějová linie. Jako ve všech Tarantinovkách, je vše propracováno do nejmenších detailů, vybavení baru, stylová auta, vizáž postav. Dablér Mike vypadá, jako takovej ošklivej, ale hodnej strejda. Ze kterého nejde strach, takže by v něm nikdo nečekal psychopata, což mě nadchlo, když jsem film viděla poprvé. ()

mandlova

Brilantní béčko - dojem pro mne pozvedává kaskadérka Zoe Bell, odkazy na Vanishing Point a jeho úúúúúžasný auto. Jo a! Oko za oko, zub za zub....boží mlýny přece jen melou, kaskadére Miku. ()

Russell v sedle, Waltz ze sedla

Russell v sedle, Waltz ze sedla

04.10.2011

Zhruba před týdnem Kevin Costner kvůli „vytíženosti“ odstoupil z projektu Django Unchained, vysněného Tarantinova westernu. Přejeme mu, že je po něm opět taková poptávka. Náhradník? Parádní – Kurt… (viac)

První Tarantinův bastard

První Tarantinův bastard

04.08.2008

Quentin Tarantino po komerčním neúspěchu Grindhouse přišel o pozici režiséra, který si může dělat co chce (což zahrnovalo většinou citování filmů, které nikdo nezná a obsazování herců, o nichž si… (viac)

Smrtonosný útěk z New Yorku

Smrtonosný útěk z New Yorku

23.08.2007

Jen nedávno jsme psali, že Len Wiseman po úspěchu Smrtonosné pasti 4.0 nemá nouzi o nabídky a rozhoduje se mezi adaptací počítačové hry Gears of War a remakem Carpenterova kultovního Útěku z New… (viac)