Kurt Russell jako vraždící maniak za volantem nezná slitování. Jungle Julia, nejlepší DJ ve městě, se dnes chystá pořádně to roztočit se dvěma kamarádkami. Sexy trojka vyráží na tah a přitahuje pohledy kolemjdoucích jako magnet. Mezi chlápky, co na ně mlsně civí, je i kaskadér Mike. Vyšumělý rebel pokrytý jizvami sleduje dámskou jízdu zpoza volantu svého bouráku. Zatímco se holky usazují v baru, Mike žhaví svou zbraň - nadupané kaskadérské auto - do životu nebezpečných otáček... (Palace Pictures)

skodovak

Rád bych dal lepší, už kvůli svému oblíbenci Quentinovi, ale budu spravedlivý a za ty dialogy a tu SE prodlouženou verzi, která mě málem unudila, dávám 2,5 * zaokrouhlené dolů.... ()

chosan

Musím říci že film se mě líbí, každopádně Rodriguezovo filmy nemusím ale Tarantino akční film udělat umí! Což už ukázal na Kill Billovi, tady je hodně dobrá scéna jak Russell dostane přes držky a proto a i pro mnohem víc dávám 80%. ()

Sindymindy

Další rozporuplný snímek s dílny Quentina Tarantina. Je divoký, je syrový, je žhavý. A rozhodně překvapí. S Quentinem se nikdy nebudete nuditn a rozhodně ne u Zabijáka. ()

Hanver

Tak nevím, jestli se má jednat o horor, nebo o komedii. Zajímavá myšlenka, docela solidní průběh filmu, pěkný holky, stylově vraždící magor slušně zpracovaný Kurtem Russellem, parádní káry, zkrátka bylo dobře našlápnuto, ovšem u mě všechno zabil závěr. Skutečně, ve chvíli, kdy se za křovím vynoří ruka slečny-stožáru a dotyčná zahlaholí "Nic mi není!", by se měl na obrazovce objevit titulek - DÁLE PŘÍSTUPNO JEN DĚTEM DO 10 LET. V tomto okamžiku se totiž horor mění v dementní pohádku vhodnou leda pro děti, v níž kurážné princezny, podávající neortodoxní psychické i fysické výkony, pronásledují vyslance draka Sedmihlavce, až jej nakonec uženou k smrti a ve stylu Bruce Leeho ho jednou provždy potrestají. Nemohu hodnotit jinak, než jako idiocii, to nebyla nadsázka, ani nečekaný závěr, jedná se o pominutí režisérových smyslů. Úplně tak zahodil slibný počin. Kdyby nechal ty 3 krávy při závěrečné honičce rozstřelit se a přežít jako mrzačky, zatímco vyhořelý kaskadér v Miami s úsměvem čeká na další oběť, mohlo to být jiné, takhle to máš za 2*, Kventine. ()

Monika001

Typický Tarantino jak ho známe. Výborné dialogy, dokonalé postavy a k tomu spousta automobilových honiček. Už kvůli finální honičce stojí za to, dokoukat celý film až hezky do konce. Tolik odkazů na předchozí snímky a další Tarantinovy oblíbené vychytávky nenajdeme téměř v žádném jeho jiném filmu. K tomu jak jinak perfektní hudba a trocha šílenství :) ()

Jartian

dejte blbovi tužku, papír, kameru, několik rozkuřovaček a voala máme tu další semínko v hromadě hoven, na kterym si polovina z vás ještě ráda pochutná ()

Marnotrat

Typický Tarantino se svým smyslem pro surovost.............bohužel jsem čekal víc a ne jen babské kecy.....Kurt Russell má u mě ale plnej počet bodů. ()

Petra46

Několik let jsem měla tento film doma, než jsem se k němu konečně dostala (kdo to má proboha stíhat sledovat, když pořád natáčejí nové a nové filmy). A hned na začátek mám velkou výtku (ne však tvůrcům) - překlad názvu nejen, že je pěkně debilní, ještě je nepřesný. No a teď samotný film - pokud jste obeznámeni s tvorbou Tarantina, krále nekonečných dialogů, a i tak se po zhlédnutí filmu podivujete nad tou hromadou všejenneduchaplných keců, tak se divím, že jste si to vůbec pouštěli. Taky mu ty jeho bláboly nezobu z ruky, ale musíte přeci uznat, že těch posledních cca 20 minut bylo fenomenálních. Ano, mohla by se hodina žvástání s klidem vypustit, ale to by pak nebyl Tarantinův film. ()

Keys1

Čo to ako malo byť? najhorší počin Grindhousu , a najhorší pokus o horor a najhorší herecký výkon Kurta... pol hviezdičky za poslednú bláznivu naháňačku ... 10% odpad ()

ELDoctorow

Ďalšia Tarantinovská slovná onánia, kde sa k jednému menšiemu orgazmu v strede a jednému väčšiemu na konci musíte prehoniť množstvom zbytočného a nudného textu, presvedčeného o vlastnej dôležitosti a o tom, že je to najlepšie čo bolo napísané odkedy Pán Boh zmočil svoje pero a Mojžišovi ním do ksichtu vypľul svojich 10 prikázaní. ()

KiJi

Tady se pozná mistr. Tarantinovi se povedlo udělat to, co Rodriguez nedokáže. Z naprostý blboviny koukatelný snímek. Druhá část Auta zabijáka je velmi rozvláčná, plná ženských dialogů o cestě do ženské duše (nejen tam…), to je spíše pro holky. Pro chlapy jsou spíše záběry…Tarantino si zase vybral fakt pěkný roštěnky. Ale on dokázal tu jejich krásu prostřednictvím kamery, záběry, výborně vystihnout, zdůraznit, že kdejaký nejen kluk u toho musel slintat. Navíc si dokáže udělat legraci z těch amerických šerifů s klouby a kolty. Jako jiné jeho filmy tu postavy rozdávají jedno životní moudro za druhým. A samozřejmě o krvavé scény nebude nouze – čelní střet aut by mohl sloužit pro reklamy BESIPu. Škoda, že takových akci tam nebylo více. A škoda, že druhý půlka je opravdu nudná. Takže jen **. ()

Hrobař

Objektivně si myslím, že film má na pět, alespoň od těch co se vyznají, bohužel však ode mě zatím hezké 4 a 1/2 a uvidíme jak dál. Známých replik jsem pár ucítil, vychutnal jsem si stylovost snad všeho co se na plátně objevilo, užil si super honičky (v první obzvlášť detailní destrukci obou aut i pasažérů v druhé krajinku amerického venkova, a dvě nádherný americký mašiny předjíždějící evropské Euro-mobily), krásný nohy přítomných dam.... jen si to celé na mých zasloužených pět bude muset pár let počkat. ()

Nobunaga

Po Djangovi jsem si řekl, že si zopakuju méně slavné filmy Q.T. a z poličky vytáhl Auto zabiják. Přistoupil jsem na hru s odkazy na naprosto neznámá béčka (snad kromě Vanishing pointu), tak zapadlá, že se u nich nechytají ani sami amíci ("Znáte kurva alespoň jeden z těch filmů nebo jmen, co jsem teď říkal?" :-)) Přesto, nebo možná právě proto, že jsem Auto zabiják už viděl a věděl jsem tedy do čeho jdu, jsem ke svému překvapení zjistil, že se nejen nenudím, ale i bavím. Navíc Quentin sem tam mrkne i na diváky jeho starších filmů a tak se občas chytí i běžné publikum (např. dvojice policajtů, melodie na mobilu, Big Kahuna Burger). A tak dávám za 4, přecijen Quentin má ještě podařenější počiny a 5 si šetřím pro ně. Zajímavé komentáře: Lima, Isherwood. ()

ostroz

Velmi se mi tento snímek páčil. Mysl Quentina Trantina se mohla inspirovat podle známého sériového vraha Teda Bundyho, který měl taky takové autíčko - brouka - s pouze jedním sedadlem a to řidičovým, i přesto Ted dokázal přes svůj šarm a charisma nalákat do auta mnoho mladičkých dívek a usmrtit je. Hlavní hrdina mi ho ve svých činech velmi připomíná. ()

mentos.

Tady nejde o ten příběh, ale spíše o dialogy a o skvělou automobilovou honičku. Kdybych se na to díval jen jako na umělecké dílo Quentina Tarantina, který si pohrává s kamerou jako nikde jinde, dal bych klidně 4 hvězdy. To ale nemůžu a musím zohlednit i zbývající aspekty díla, takže jen za tři. ()

schindler

I když Tarantinův rukopis sálá z filmu hned od první minuty, je to u mě jeden z jeho slabších kousků. Celá první půlka je přeci jen až moc ukecaná, chvílema až nezáživná, těch spousta holek co se zde objevují to prostě neutáhly. Takže než se začne něco dít máme už skoro hodinu filmu za sebou. Naštěstí druhá půlka je už o něčem jiném, holky jsou záživnější, dojde i na akci a doslova posledních pár sekund filmu nemá chybu. ()

Russell v sedle, Waltz ze sedla

Russell v sedle, Waltz ze sedla

04.10.2011

Zhruba před týdnem Kevin Costner kvůli „vytíženosti“ odstoupil z projektu Django Unchained, vysněného Tarantinova westernu. Přejeme mu, že je po něm opět taková poptávka. Náhradník? Parádní – Kurt… (viac)

První Tarantinův bastard

První Tarantinův bastard

04.08.2008

Quentin Tarantino po komerčním neúspěchu Grindhouse přišel o pozici režiséra, který si může dělat co chce (což zahrnovalo většinou citování filmů, které nikdo nezná a obsazování herců, o nichž si… (viac)

Smrtonosný útěk z New Yorku

Smrtonosný útěk z New Yorku

23.08.2007

Jen nedávno jsme psali, že Len Wiseman po úspěchu Smrtonosné pasti 4.0 nemá nouzi o nabídky a rozhoduje se mezi adaptací počítačové hry Gears of War a remakem Carpenterova kultovního Útěku z New… (viac)