Wesley Gibson (James McAvoy) je mladík, ktorého život sa ocitol v bludnom kruhu formovanom každodennou rutinou a nudnou prácou. Naviac mu s jeho kamarátom ušla priateľka a on nemá ani štipku odvahy na to, aby s tým niečo urobil. Všetko zmení jedno stretnutie, počas ktorého sa dozvie, že jeho otec bol hlavou tajnej organizácie nájomných vrahov, ktorá odnepamäti udržuje na svete krehkú rovnováhu podľa pravidla: "Zabi jedného, zachrániš tisíce". Podľa krásnej Fox (Angelina Jolie), ktorá týmto rozhovorom Wesleymu zásadne naruší životnú perspektívu, jeho otca nedávno zavraždili a on si môže vybrať, či prevezme rodinnú firmu. Ako sám Wesley na vlastné zdesenie neskôr zistí, talent mu rozhodne nechýba. (TV Markíza)

Andy.6

Velmi rychly spad a poutavy dej, ktery vas jen tak nepusti. Obcas vam ale zustane rozum stat nad nekterymi schopnostmi hrdinu. Jednou se trefi na jednu ranu z kilometru primo mezi oci a pak na sebe dva vysypaji 3 zasobniky z 10 metru a ani jeden zasah. Ale jinak velmi pekny akcni snimek. ()

hrabě_olaf

tak jsem přišel-viděl a líbilo. pan bekmambetov je šikovnej akční jezdec. je to zkrátka jízda, noční hlídka byl jen rozjezd. ale zase abych jen nefandil - ono je tam tolik akce, že mně stačí jednou a dost (mno, ale další díly bych zkouk...) ()

Olafa

Film, na který jsem netrpělivě čekala od shlédnutí prvních trailerů (tj. cca půl roku před premiérou). Většinou, když se na něco hodně těším, bývám zklamaná. To však není případ Wanted. Jestli máte smysl pro humor a nadsázku, tak si ten film zamilujete! Akční scény jsou tak ujeté, že Vás budou bavit i po stém shlédnutí. | James McAvoy je v roli suchara absolutně úžasný a jeho nadšení pro budoucí osud zabijáka Vás prostě nakazí. Pravda, že jsem jen trochu nepochopila jeho „cit“ k muži, jehož znal jen první týden svého života – to mu opravdu jen stačilo říct „Tohle je tvůj otec“? | Angelina Jolie je jako obvykle výborná, sálá z ní sexappeal a to, jak si prohlíží nervózního Wesleyho mě přinejmenším pobavilo. Díky režisérovi jsem i já pochopila její pohnutky na úplném konci. | Konečně je tu něco, co se vyrovná legendě, jakou je Matrix, jen s lepší (vlastně vynikajícím) soundtrackem. | P.S. kulky letící po zakřivených trajektoriích je jedna věc a žigulík dohánějící pendolino zas věc druhá. ;) ()

Arwic_x

Efekty, triky, James McAvoy. Tohle sou jediný klady týhle chaotický slátaniny bez příběhu. Hrozně mě to zklamalo. Asi sem se moc těšil. ()

Mrazo

Když jsem se asi před rokem dostal k tomu, abych konečně měl možnost vidět Bekmambetovovu Denní a Noční hlídku, byl jsem mírně na rozpacích, ale vzhledem na možnosti, rozpočet a zasazení vesměs do ulic Moskvy jsem uznal, že více z toho ani dostat nešlo a proto jsem se nesmírně těšil na jeho první holywoodský počin. První trailer mě naprosto dostal a tak už zbývalo jenom počkat si na film. A tady musím uznat, že Bekmambetov nezklamal. ANI TROCHU. Přímá úměrnost mezi více peněz = více akce se projevila a proto se dá říct, že od první minuty jsem sledoval akční podívanou, která dle mého názoru do této chvíle neměla obdoby. Ano člověk v určitých momentech musel vypnout to, čemu se říká mozek, odprostit se od realitě nahony vzdálených věcí, ale o tom letní blockbustery přece jsou a filmy Timura také. Za vychrtlou Angelinu jsem původně plánoval dát jenom 4*, ale závěrečná scéna, kdy James proskočí oknem mě dostala natolik, že 90% a 5* bylo jasné rozhodnutí. ()

snupko13

Ruský Matrix pokračuje. A zvyšok mi chvíľami pripadal ako momenty keď sa učetní Mr. Anderson (Neo) snaží dostať z Matrixu, len tu to bol učetní Warren Gibson a snažil sa mu prispôsobiť? :). Aspoň také som mal dojmy prvé dojmy, po záverečných titulkách filmu. Ale nie, nechcem filmu krivdiť. Dobré natočené, efektné akcie, aj nejaké dejové zvraty boli.Možem povedať,nenudil som sa, ale ale...ale radšej nič. T.Bekmambetov mi je sympatický svojou tvorbou, počkám ako sa sa to ďalej vyvinie. ()

kokesh odpad!

Tak takovouhle spatlaninu jsem už dlouho neviděl. Naprosto nesmyslný děj se pokouší maskovat efekty, ale bullettime už moc neoslní. Silně nedoporučuji. ()

mikisi

Efektni na pohled - 100% podivana. Pro divaka, ktery od filmu ocekava emoce nebo nejakou atmosferu - 0% podivana. Secteno podtrzeno 50% + 20% za humor. U mne 70%. ()

Arren

Čtyři hvězdy za tu exceletní vizuální show! Skutečně se na tento film nádherně kouká a když navíc vypnete mozek (nejdůležitější!) tak se skvěle bavíte. Pokud ovšem začnete dumat o zápletce a rozpomínat se na fyzikální zákony, o kterých jste něco slyšeli za dob studia, vyjde Vám tento počin jako snůškou naprostých zhovadilostí. Proto vřele doporučuji, nedělejte to! :-) Film jsem opravdu prožil naplno a v některých scénách se milovník akce uvnitř mě skutečně tetelil blahem (hlavně závěrečný běh textilkou!) . Jediné, co mi vážně vadí, je neustále identický a již notně okoukaný výkon Angeliny Jolie. Škoda, že se stilizuje do stále stejných "superakčních" hrdinek, když ve Sběrateli kostí předvedla, že umí skutečně hrát. Jinak jsou herecké výkony dobré, James McAvoy hraje jako o život a je fantastický. Opět film z kategorie odpočinek a v tom obsazuje vysokou příčku! ()

gonzo

Libová jednohubka, ze které čiší, jak byla dělaná s láskou a pečlivostí. Mile přiblblé nápady, sympatický McAvoy, mentorský Freeman, jeblá kamera, padnoucí soundtrack.. všechno funguje. ()

AnthonyB

Wanted mi v mnoha směrech připadal jako bezduchá střílečka od které se toho nedá mnoho čekat, ale dokázala mě dokonale strhnout audiovizuálním koncertem, který režisér Timur Bekmanbetov rozjel. Bezduchost a hollywoodská nabubřelost je vidět na každé vteřině stopáže, ale režisér svým vyprávěním a audiovizuálním pojetím nenechá diváka odpočívat.James McAvoy je herec každým coulem a dokazuje to na každém dalším filmu a scénář, ta ironie s kterou jsou některé situace popisovány je geniální. ()

feho312

Pekné. Klasické klišé o týpkovi, ktorý v živote nič nedokázal a je v mínuse na konte :-). A z ničoho nič, 3 miliony dolárov a ešte aj može urobiť niečo dobré pre svet, v ktorom žije :-)) To jednoducho musí zafungovať! A podľa hodnotení - teda aj toho mojho - zafungovalo. Je fakt, že film miestami ztrácal na dynamike, ale musím mierne NEobjektívne nesúhlasiť s jojineckom. Angelina bola skvostná! Pekné, moderné a cool vizuálne spracovanie filmu rozhodne pridalo na atraktivite. No a na záver, veľmi ma potešil Morgan Freeman vo vedľašej úlohe šéfa spolku. Určite doporučujem aspoň raz vidieť! ()

miko105

Najlepšie prepracované efekty od dôb Matrixu + Angelina, to by malo znamenať jasných 5*, ale predsa tomu ešte niečo chýbalo, takže 4*. ()

Elissabet

Wanted, aneb jak nula k bouchačce přišla. Absolutní outsider (nebo ještě něco horšího) vede naprosto hroznej život. Šéfová teror osobně, nejlepší přítel mu valí do holky a všechno stojí úplně za h*vno. V tom se objeví Angelina a skvělá přestřelka v obchodě, pak se objeví Freeman a následují další super scény s mučení, rádoby výcvikem. Pak se objeví někdo další a následují opět další úžasné scény...Prostě furt máte na co koukat. Úžasná kamera, skvělé herecké obsazení a úplně na tomhle filmu miluju ty promalený a vracený záběry. Prostě bombastický. Taky fakt chválím ten nečekanej konec (pro někoho nečekanej). Takže jasný, zasloužený 4* ()

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

21.08.2013

To je rozhodně odvážná představa. Studio MGM se už nějakou dobu ohání plány natočit novou verzi Ben-Hura. Nepůjde však o remake slavného filmu z roku 1959 (těžko můžete překonat totální klasiku,… (viac)

Matthew Vaughn v tajných službách

Matthew Vaughn v tajných službách

28.03.2013

Poté, co nečekaně přenechal režii X-Men: Days of Future Past Bryanu Singerovi, spekulovalo se o skutečných důvodech tohoto kroku. Jedna verze jej spojovala se Star Wars: Epizodou VII, ale jak už… (viac)

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V

20.06.2012

Timur Bekmambetov horlivě propaguje svůj historický akční horor Abraham Lincoln: Lovec upírů a na tiskových konferencích se ho novináři často ptají na dlouho slibované pokračování komiksové adaptace… (viac)

Keanu Reeves trénuje na samuraje

Keanu Reeves trénuje na samuraje

20.11.2009

O filmu 47 Ronin už jsme kdysi dávno psali, ale pak bylo ticho a vypadalo to na jeden z projektů, které se nakonec nedočkají realizace. Zdá se však, že to studio Universal s napůl legendárním, napůl… (viac)