Wesley Gibson (James McAvoy) je mladík, ktorého život sa ocitol v bludnom kruhu formovanom každodennou rutinou a nudnou prácou. Naviac mu s jeho kamarátom ušla priateľka a on nemá ani štipku odvahy na to, aby s tým niečo urobil. Všetko zmení jedno stretnutie, počas ktorého sa dozvie, že jeho otec bol hlavou tajnej organizácie nájomných vrahov, ktorá odnepamäti udržuje na svete krehkú rovnováhu podľa pravidla: "Zabi jedného, zachrániš tisíce". Podľa krásnej Fox (Angelina Jolie), ktorá týmto rozhovorom Wesleymu zásadne naruší životnú perspektívu, jeho otca nedávno zavraždili a on si môže vybrať, či prevezme rodinnú firmu. Ako sám Wesley na vlastné zdesenie neskôr zistí, talent mu rozhodne nechýba. (TV Markíza)

P@\/EL

Celkem dobrý akční thriller, jehož největším plusem jsou parádně pohotové akční scény v podobě přestřelek a honiček, které jsou, hlavně co se týče efektů, výborně propracované. Nicméně film byl na mě docela dost přehnaný. Za roh létající kulky a neustálé vzájemné mlácení se hlavních aktérů působilo až směšně. Taky myšlenka, že vše, co se má stát, je zapsáno v plátně, mi přišla dost ubohá. Na filmu snad ještě potěší poměrně překvapivé rozuzlení filmu. ()

Sindymindy

Dost přetažený snímek, ve kterém se mi zprotivila i Angelina. Zajímavé je na něm hlavně to, že se točil v České republice a ve filmu uvidíte Pendolíno, české nádraží, Angelinu jak se prohání v „žigulíku“ a několikrát i hlavu Vaška Klause. ()

dusanek 1978

Parádní akční film se spoustou spomalených záběrů,efektních přestřelek a skvělými herci.Scény průletů střel lidskou hlavou a sestřelování kulek v letu jsou dechberoucí. ()

Grizzlac

Pravda je ta, že Bekmambetov je originální a rozpočet mu dovolil hodně efektní podívanou s vynikajícím castingem a exkluzivním Elfmanem, který zvedá úroveň filmu o další patro výše. Emocionálně to se mnou nepohlo, což mi nijak nechybí, ale rád se přistihnu s hubou otevřenou dokořán. Nestalo se... ()

ProchY01 odpad!

Dámy a pánové, to bylo fakt strašný. Zvažoval jsem hvězdu aspoň za střílení do oblouku, potom za Angelinu, ale to bylo tak zlý, že se mi ani ona nelíbila. Poprvé takto hodnotím, ale dát cokoli jiného by bylo nefér k lepším filmům s jednou hvězdou. ()

Tomikxnm

Zajímavý příběh, perfektní efekty, prostě další nadupaný akčňák u kterého se ani minutu nebudete nudit. Hl. role dobře obsazené (teda apoň mě tam seděli) a soundtrack styl Danny Elfman také vynikající. Jistě film má spousty chybek, ale já byl při sledování tak v tranzu, že sem to ani nesledoval :-) ()

kecka007

Tak když se povznesete nad tím,jak moc absurdní to je,přišlo mi to vcelku jako fajn akčňák.Nejvíc mi však krev pije scéna,kdy probíhá honička mezi Angelinou Jolie a Thomas Kretschmannem,přičemž Angelina si to jede v dokonalém žihadle Dodge a Thomas jede v dodávce se žrádlem pro psy a kočky (?) a fascinující vskutku je,že i přes tento ,,malý" rozdíl celou dobu jedou relativně stejnou rychlostí,,kéž by sem měla taky takovou dodávku. Jinak co se hereckého obsazení a námětu týče,není co vytknout. 4* ()

Level5

Po druhém shlédnutí musím filmu ubrat jednu hvězdičku. Kdyby hlavní roli ztvárnil někdo jiný než James McAvoy, možná bych tu čtvrtou hvězdičku v hodnocení filmu ponechal, ale McAvoye z nějakého důvou prostě nemusím... Nicméně roli filmu, u kterého můžete vypnout mozek a nenásilně se nechat unášet hromadou přestřelek, honiček a akce, plní Wanted více než obstojně. ()

Jartian

scenar napsanej mezi druhou soulozi s defkou pod mostem a prvni srackou z gyrosu z nonstopu. Timur by se mel pro priste inspirovat trebas takovym geniem jako je Rodrigues, to pak budou litat z kamer i hovna.. ()

Spike86

Napínavá akční zábava pro masy, nic víc. Efektně natočeno a digitálně zpracováno. Měl jsem z počátku trochu problém s tou komiksovostí a z toho vyplývajícími neuvěřitelnostmi, ale budiž, dokázal jsem to zkousnout. Je to ku prospěchu akčním scénám s využitím digitálních efektů. Musím dodat, že komiks neznám. Angelinu nemusim, ale tady mi ani nevadila. Hudební doprovod je výborný. 76% ()

roboroz

Klasický film posledných rokov – nadprirodzené schopnosti spojené s akciou a plytkým príbehom. Mohol to byť celkom dobrý oddychový film na víkendové popoludnie – keby - „hrdinovia“ neskákali z domu na dom, nestrieľali „do zákruty,“ ostreľovači netriafali svoje obete z desiatich kilometrov presne do hlavy, a pod. Angelina tiež už nie je (vzhľadom na svoj vek) práve presvedčivá v úlohách ako v tomto filme. Morgan Freeman sa to snaží trochu zachraňovať, ale nie je moc úspešný. Skrátka – nič moc. ()

bobyman

Tento film rozhodně nezapadá do Akční / Krimi / Thriller, ale spíše akční Sci-fi, protože to co nám pan režisér předvedl je proti všem fyzikálním zákonům vůbec. Efektově je na tom vcelku dost dobře, ale v 95% je to tak přehnané že to působí až směšně. Pokud chcete vidět nespoutanou bezhlavou akční bitku, tak vás jistě tento film nezklame. ()

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

21.08.2013

To je rozhodně odvážná představa. Studio MGM se už nějakou dobu ohání plány natočit novou verzi Ben-Hura. Nepůjde však o remake slavného filmu z roku 1959 (těžko můžete překonat totální klasiku,… (viac)

Matthew Vaughn v tajných službách

Matthew Vaughn v tajných službách

28.03.2013

Poté, co nečekaně přenechal režii X-Men: Days of Future Past Bryanu Singerovi, spekulovalo se o skutečných důvodech tohoto kroku. Jedna verze jej spojovala se Star Wars: Epizodou VII, ale jak už… (viac)

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V

20.06.2012

Timur Bekmambetov horlivě propaguje svůj historický akční horor Abraham Lincoln: Lovec upírů a na tiskových konferencích se ho novináři často ptají na dlouho slibované pokračování komiksové adaptace… (viac)

Keanu Reeves trénuje na samuraje

Keanu Reeves trénuje na samuraje

20.11.2009

O filmu 47 Ronin už jsme kdysi dávno psali, ale pak bylo ticho a vypadalo to na jeden z projektů, které se nakonec nedočkají realizace. Zdá se však, že to studio Universal s napůl legendárním, napůl… (viac)