Drama Nouzový východ se velmi podobá Mendesově oscarové Americké kráse. I tady vidíme, jak nefunkční je ta nejobecnější představa o naplnění Amerického snu, tedy poklidný rodinný život v domku na předměstí. Nicméně trpká zkušenost, kterou prožili Frank a April Wheelerovi, příběhu Americké krásy o pár desítek let předchází. Mladí manželé Frank a Abby sice také žijí nevzrušivým životem americké střední třídy jako jejich sousedé, ale sami cítí, že do tohoto prostředí nepatří. April neláká kariéra ochránkyně domácího krbu a vychovatelky vlastních dětí. Chtěla by se stát herečkou, proto se snaží Franka přemluvit k přestěhování do Paříže, neboť ve městě políbeném múzami pro sebe tuší uplatnění. Ani Frankovi se monotónní kariéra kancelářské krysy nezamlouvá, jenže místo snění o Paříži se oddává alkoholu a vnadné kolegyni. Jak se hroutí jejich společné plány a touhy, upadá i jejich vztah, jenž dospěje až do bodu mrazu. Jedinou cestu zpátky na vrchol představuje radikální řešení, ovšem k tomu by potřebovali najít sílu oba. Bez splnění téhle základní podmínky skončí jejich snažení záhubou. (oficiálny text distribútora)

Ceres

Kate a Leo se po Titanicu opět potkali v jednom filmu a zase je z toho bravurní film navíc miluju, jakým stylem dělá svoji prácí Sam Mendes, který si opět povolal ke svému filmu Thomase Newmana, který stojí za soundtrackem. Film stojí na vyýkonu Kate Winslet, Leo hraje tradičně velmi dobře, ale tady Kate spolu, pro mě velmi mile překvapen, Michaelem Shannonem Lea přehrávají. Skvělý film. ()

Blue.Poison

Když to vypadá, že je všechno v háji, je nejlepší čas na zásadní životní změnu (nejlépe ve formě cesty na druhou stranu světa anebo zplození potomka), aby se to mohla pos*at totálně. Jeden z nejrealističtějších filmů, co jsem kdy viděla. ()

Mishqo

Veľmi slušná drámička o bežných životných starostiach i radostiach, ktorá dostala ten správny nádych vďaka skvelým výkonom DiCapria a Winslet. ()

bizz_mjc

Celý, ve svých genderově předurčených rolích, svět (rodin obzvlášť) je pln smutných lidí nenaplňujících své sny a osudy. DiCaprio je skvělý, ale Kate, ta vám veme dech, i slova. Božská. A ta hudba! ()

LEGACY

Film, který se z hlavy nevypaří ani po sedmi pivech. Silné scénky, srdcervoucí odloučení a opovržení podáno tak bravůrně, že člověk jen přemýšlí jestli se to dá zahrát lépe. Psychologická paráda, ale dívá se na to těžce. ()

VanTom

Plíživý rozpad manželství (melancholicky prokládaný pohledy na jeho zamilované počátky) dostane odklad, když si pár vysní únik z "idylického" amerického předměstí do Paříže; o to větší ránu jejich vztah dostane, když se nerealistický plán zhroutí. Svíravá depka z bezvýchodné prázdnoty maloměšťáckého života dohání na pokraj nervového zhroucení více ženu (mužovi ke srovnání tak nějak stačí milenka, povýšení, děti), ovšem přes mnohé opravdově silné a emocionální scény jsem to s ní (nimi) neprocítil, dojem vykonstruované psychoanalytické teatrálnosti (viz pravdu pojmenovávající blázen) zejména ve vyhrocených hádkách mě přepadal. ()

svobik

Na spoustě míst absolutně strhující a to nejen díky naprosto geniálním hercům a Mendesovi, ale jak už to tak bývá, i díky nádherné Newmanově hudbě. S tímhle scénářem Sam víc dělat nemohl, neposkytl mu takový režijní prostor jako např. u Americké krásy. I tak ale ze všech oscarových kandidátů, které jsem měl doposud možnost vidět (vyjma TDK) zatím nejsilnější kousek. Ad: Po zhlédnutí Slumdog Millionaire malá oprava:)) ()

Krosmen

Jsem rád, že nejsem jediný, kdo dává nižší hodnocení. Srovnání s Americkou krásou? Tenhle snímek jí nesahá ani po kotníky! A za co dostala Kate Winslet zlatý globus? Za nejlepší herečku v hlavní roli a za tento film? To tedy nevím, co mi uniklo. Ječet umí, to jí nikdo nebere, ale opravdu to stačí? Tenhle film spíše nudil, než dojímal nebo nutil k zamyšlení. Dvě hodiny koukat na to, jak jsou oba dva smutní, pak se pohádají, pak jsou si nevěrní, ten se přizná, ona ne a ten konec?No, kolik z Vás ho alespoň netušilo už v půlce filmu? Chce se mi napsat - tak trošku vykradené "Jako malé děti" A sexuální scény? Většinou je v nich alespoň nějaká špetka chemie.Co je tady?Prd. (Jak by řekl Varel Fryštenský) Dle mého soudu průměr. Souhlas i s názorem Jossie ()

zigíš

najlepšie scény naštastie nie sú tie kde sa hlavné postavy hádajú a hádžu nábytkom ale situácie takmer bez slov scény -skutočne zahrané- len gestami, pohladom dokonca bez hudby čo inak považujem za výtku ...film ktorému treba dať šancu podobne ako u there will be blood ... ale chápem aj negatívne názory, boli osoby ktoré z kina odchádzali alebo spali prípadne sa nudili ...ale pretože nás tam bolo cca 10 z toho 9 ženských tak aspon jeden bol spokojný (paradoxne chlap:) ()

blackJag

Jednoduchá synopse filmu, která dokáže nalézt ohlasy v nitru každého, kdo se v životě smířil (třeba pod tíhou argumentů nebo vlastní zbabělosti) s kompromisem vylučujícím vlastní povahu ze hry. Mendes buduje snímek pečlivě a lehce, skládá smysluplně záběry, nechává zaznít přesné hudební motivy, přičemž dostává z hereckých schopností ústřední dvojice vítané maximum. Opravdu, Winsletová i DiCaprio jsou výborní. 90% ()

NoFiction

Tak já se tentokrát bohužel přikláním na stranu, těch zklamaných ! Už dlouho jsem neviděl, tak prázdný, ničím mě nenaplňující se film. To, že filmaři vybrali elitní duo herců a mysleli si, že naplní kina........??? Všimli jste si, že tam vůbec skoro nehráli jejich děti ? Hudbu beru, závěr byl docela solidní, ale celkový dojem 50%. ()

horacko

Pohltilo ma to do veľkého bludiska hlbokej depresie a čierneho sveta, z ktorého sa snažíte nájsť východ(Paríž). Aj keď už možno na začiatku ste začali chápať, že žiadny východ neexistuje,a ak aj náhodou je, tak sa k nemu nikdy nedostanete. Všetko, čo vás čaká je len plač, krik, depresia......to všetko nájdete na Revolutionary Road, na mieste, kde aj posledné lúče slnka zakryli temné mraky. ()

RumbleFish

Film, který toho chce hodně říci, ale při tom je prázdný... Již dlouho mě tak nevytáčelo nehorázné přehrávání hlavních protagonistů. Prostě průměr a když k tomu připočtu fakt, že jsem seděl v první řadě a za lístek dal 129,-... ()

homerr

Stereotyp, kterému se chce každý vyhnout, ale stejně do něj každý zabředne a těžko se z něj hledá nějaká cestička ven. Možností jak to řešit je docela hodně, ale stejně se v něm všichni utápí z nějaké pohodlnosti a lenosti. Zatím můžu psát, že se mi to nemůže stát, ale realita asi bude jiná - možná už s tím stejně každý počítá. Slova co říkal John by se dala tesat do kamene... Přesto se mi zdálo, že tomu něco chybí a nedávám plný počet jak filmu Americá krása. Možný důvod je rozdíl dob, ve kterých se filmy odehrávají. ()

Koryntos

Jak začít, asi tím, že mám ráda filmy se špatným koncem, i když ve mně pořád byl kousíček naděje, že přeci jen odjedou do Paříže. Jinak dívka z Titanicu dospěla opravdu v excelentní herečku a tento film podle mého názoru stojí hlavně na jejím hereckém umu. DiCaprio za ní značně pokulhával, bohužel pro mě navždy bude zaškatulkovaný, jako herec jedné role, mladičký hezounek z Titanicu. V některých filmech ukázal, že opravu umí hrát, ale v tomto filmu se mu to nějak nepovedlo. Nevím, prostě mu jeho postavu nevěřím. Zatímco Kate dospěla, jak vzhledem, tak i na poli hereckém, Leonardo, pořád vypadá značně nedospěle nejen vzhledem, ale i hereckým projevem. Kate opravdu zazářila a Leonardo se bohužel pouze vezl v jejím lesku. Podle mého názoru podal daleko lepší výkon herec, který hrál chovance z psychiatrického ústavu, jeho role mu seděla, byl opravdu přesvědčivý a oplýval jistým charisma. Jinak zajímavý film, sice není nejlepší, ale přesto má něco do sebe. ()

Kolty a magie

Kolty a magie

02.04.2009

Kulku ze šestiraňáku by si zasloužil člověk, který vypustil na internet sice nedokončené, ale obrazově velmi kvalitní X-Men Origins: Wolverine, a magii zase studio Fox, aby se mu povedlo odčarovat z… (viac)

Komiksová kázeň Sama Mendese

Komiksová kázeň Sama Mendese

31.10.2008

Tak z tohohle se vyvine buď stoprocentní kachna, anebo jedna z nejzajímavějších komiksových adaptací vůbec. Studio Columbia Pictures totiž koupilo práva na drsného Preachera a momentálně prý ukecává… (viac)

Klasiky od klasiků

Klasiky od klasiků

11.04.2008

Chtěli byste atraktivní zprávy o mladých hezounech a třeskutých předražených velkofilmech? Třeba tu kachnu o Orlandovi Bloomovi v hlavní roli Prince of Persia? A co takhle novinka o dvou ošklivých… (viac)

Kate zaskakuje za Nicole

Kate zaskakuje za Nicole

15.01.2008

Jakmile Nicole Kidman dotočila válečný velkofilm Baze Luhrmanna Australia, s nadšením se vrhla na další projekt, nazvaný mateřství. S manželem Keithem Urbanem očekávají potomstvo, což je určitě… (viac)