Rallye smrti

• Česko Rallye smrti (viac)

Internetové stránky projektu Rallye smrti patria k tým najnavštevovanejším. Beží na nich online najbrutálnejších pretekov v histórii. Ich aktérmi sú „obyvatelia“ jednej z najťažších amerických väzníc. Pravidlá sú jednoduché- rýchlo, divoko a čo najbezohľadnejšie dôjsť do cieľa ako prvý. Stačí päťkrát vyhrať a namiesto medaily dostane pretekár to najcennejšie - slobodu. Prehrať však väčšinou znamená zomrieť - v horiacom vraku auta, pod kolesami silnejšieho súpera alebo s guľkou v hlave. Strieľanie čímkoľvek je totiž počas preteku povolené. Jensen Ames, bývalý slávny automobilový pretekár sa dostal za mreže za vraždu manželky, ktorú však nespáchal. Bezškrupulózna riaditeľka väznice Hennesseyová sa rozhodne, že Ames si navlečie masku legendárneho pretekára Frankensteina, ktorý pri posledných pretekoch zahynul, o čom verejnosť zatiaľ nevie. Sľúbi Frankovi, že za výhru sa dostane na slobodu. Frank zatiaľ netuší, čo všetko ho čaká. (TV Markíza)

martinez.

Na poměry Andersonových filmů to jsou snad čtyři hvězdičky a úsměv na tváři, ale být pod tím podepsaný někdo jiný, někdo zručnější, sotva by to bylo s chválou takové horké. Být tvůrcem tohoto filmu s velice slibným námětem chytřejší a odvážnější člověk, mohlo se jednat o událost roku. Musím odkázat na komentář Shadwella, který tentokrát našel 'opravdové' zápory a klady snímku a připojit se k jeho nářku (dá-li se to tak říci, neboť Death Race je stále nadstandartním guilty pleasure): Závody jsou nasnímány dost fušérsky, často je to typicky andersonovsky nepřehledné a kamera nám nepředvede snad jediný propracovanější záběr, který by stál za zmínku, dále to mohlo být o mnoho více eRkovější, rozpatlaných závodníků bylo prostě příliš málo a spíš se to utápělo v dětinskosti, a příběh to nemá snad žádný. No i to málo co tam je potěší, zvláště pak krásně vystylované auta, drsný Jason a neuvěřitelně kozatá Natalie Martinez, pokaždé, když byla v záběru, jsem měl o zábavu vystaráno. ()

Torimmer

Když si vezmu vizuální stránku filmu, jde o prima zábavu. Prostě jestli máte rádi závody, kde mají auta zbraně, střílí po sobě a ničí se, film vás snad bude bavit. Obsah je béčkový, ale to vůbec nevadí, Death Race se nesnaží být něco víc. Možná z toho šlo vytěžit i něco víc, ale jestli ano nebo ne, to je mi jedno, protože já se bavil v míře kdy jsem s filmem celkově spokojen. ()

killjezor

Oddechovka, průhledná, dobře vypadající, dobře koukatelná, dobře zpracovaná. Stathama mám rád ikdyž ne ve všech rolích. Ve Snatchi je dokonalý, v Kurýrovi nic moc. Filmy, ve kterých hraje dělá z 50% právě on a tady je to taky znát. Takže ikdyž Vás vlastně nemá co překvapit, tak Anderson zase ukázal, že umí. ()

iXtr3m3

Skvelý úvod do skvelej béčkovej resp. teraz už videosérie. Jason Statham síce neukázal moc zo svojich skutočných zručností, zato "závody smrti" sú spracované peckovo, od dizajnov samotných áut, cez ich výzbroj až po efektné gore smrteľné scény. Obsadenie mimo Stathama sympatické na čele s Ianom McShaneom a Tyresom Gibsonom a menšie úlohy Robina Shoua (Mortal Kombat) a najmä vtedy ešte neznámeho Jasona Clarka tiež potešili. Byzmyšlienkovité, tupé, ale zato maximálne akčné a drsné. Takto si to predstavujem. ()

Eraserhead

Tohle že natočil Anderson? AvP budiž odpuštěno... Tenhle Death Race je dokonalá řežba. Závody zabírají většinu stopáže, jsou drsný a parádně nadupaný. Společně s Rambem je to letošní další skvělá ručně zhotovená akce (nemůžu si pomoct, ale pořád je mi sympatičtější než ta digitální). Víc takových filmů! ()

baXter

Death race je rozhodně, tvrdý, našláplý, rychlý, nekomprimosní a smrtící, ale i tak to byla jedna velká bábovka nudy. Jako vzor byl vzat Death Race 2000, ale bohužel se závodění přesunulo z ulic a silnic na nějaké předem nachystané závodiště. Tudíž se závod úplně vyhýbá obyčejným civilistům na které jsme byli zvyklí z Dath Race 2000. Statham je pro tuto roli jako stvořený a role mu sedne, jenže jde o prostej popkoňák plnej akce, střeliva, výbuchů a rychlých střihů, které mě už od začátku vadily. ()

xmozek

Příjemná oddychovka na sobotní opoledne. Jason Statham me čím dál víc utvrzuje, že právě on je pro role drsňáků stvořen. Film příjemně odsejpá, k tomu hraje dobrá muzika. Jen snad trochu mín brutality bych snes, ale to už je na každém z nás. A snad ještě bych vytknul to, že zápletka filmu je snad kažému už po pár desítkách minut zcela jasná. Konec je trochu překvapivý, ale jen do chvíle, než se Frank koukne s Coachem na video. Mimochodem Joan Allen svoji zvládla na jedničku. ()

B4TM4N

Rozhodně film s koulema (a nebo minimálně s koněma). Maximálně oplechovaný káry se spoustou zbraní, extratvrdej a potetovanej Jason Statham, nářezová hudební složka (samostatně nepoužitelná), hot latino chicks a exploze. Jinak ovšem naprostá hovadina, takže požívat s rozumem a pouze při správné náladě. ()

NalHutta

Mnou nepříliš oblíbený režisér Paul W. S. Anderson, který znásilnil Vetřelce a Predátory nám nyní přináší jak jinak než bééčko. Ale zatraceně svižně natočené béčko, které dobře vypadá, hraje tu sympatický drsoň Statham, sličné oňadřené drsňačky, brutalita nesmí chybět, ale hlavně… Hlavně se na to dobře kouká. 7/10 ()

joshula

Jednoduché, bez žádných hvězd a doprovozeno skvělou hudbou. Ke všemu kdo má rád auta, tak neodolá. Jednoduchý příběh s trochu jiného prostředí. Možná vám to připomene videohru, ale proč se na to nepodívat z jiné strany? Paul Anderson po čtyřleté odmlce, zase s jedním sci-fi jak má být... ()

showxman

Ukrutný nářez, jak už jsme v podání Jasona Stahama zvyklý. Tenhle chlápek je prostě za každé situace drsný jako smirkový papír. Vězeňské prostředí mu zde dokonale sedí a rozhodně se nebude(te) nudit. Po většinu filmu se závodí na život a na smrt a vítěz bere vše. Celý snímek je dokonale prošpikován vizuálními efekty, zkrátka pastva pro oči. ()

Holina

typická odpočinková akční sco fi jízda, jasně inspirovaná running manem, což si troufám tvrdit i přesto, že jde o remake staršího filmu. Občas naiví, občas klišovitý, ale velmi zábavný. Doporučuji s ohuleným zvukem a se všemi proprietami na stole, abyste nemkuseli vstávat od obrazovky a slupli film jedním dechem... ()

pajik

Tenhle film si na nic nehraje a tváří přesně tak, jakým ve skutečnosti je... akční béčko, které si ale milovníci tohoto žánru dokonale užijí a to především díky výbornému zpracovaní. ()

Tyrese Gibson pojede sólo

Tyrese Gibson pojede sólo

03.02.2015

Hláškař Roman Pierce z Rychle a zběsile 2 má kupu fanoušků. Není tedy divu, že na tom chce jeho představitel Tyrese Gibson postavit hereckou kariéru. Gibson se objevil třeba v Transformers nebo… (viac)

Sekaná z upírů a zombíků

Sekaná z upírů a zombíků

24.07.2009

A to ve dvou videoherních adaptacích, spojených se jménem Paula W. S. Andersona. Ten se v očích některých svých odpůrců částečně rehabilitoval nářezovou Rallye smrti. Teď se vrací k sérii, kterou… (viac)

Spy Hunter opět na programu dne

Spy Hunter opět na programu dne

04.06.2007

Nemůžu se ubránit pocitu opakovaného déja vu. Transformers ještě ani neměli světovou premiéru, ale už teď jako by Hollywood ovládla posedlost futuristickými auty, které na nás vystrkují všelijaké… (viac)