Antikrist

• Česko Antikrist (viac)
Dráma / Horor / Mysteriózny / Psychologický
Dánsko / Nemecko / Francúzsko / Švédsko / Taliansko / Poľsko, 2009, 109 min

Príbeh manželského páru, ktorá odchádza vyrovnať sa so stratou malého syna na opustenú chatu v hlbokých lesoch, je nielen plný nečakaných zvratov, dusnej atmosféry, explicitných záberov, ale aj fóbií majstra postmodernej réžie, dánskeho režiséra Larsa von Triera. V Antikristovi sa spája tajomnosť Lynchovho Twin Peaks, Tarkovského Stalkera s hororovou atmosférou Kubrickovho Žiarenia či série Saw. Antikrist je však predovštekým silno vizuálnym zasvetením do ľudského podvedomia, z ktorého vystupujú démoni, o sile ktorých sme nemali potuchy. (ASFK)

Vinki

Tři hvězdičky za ten konec. Něco takhle extrémního lze jenom těžko popsat, možná Trier přestává být filmař a začíná být... ()

lubbax

pro mne velmi těžko stravitelná fantasmagorie od larse von triera , která zřejmě (já to tak pochopil) pojednává o tom, že žena je svým způsobem stělesněním zla. vizuálně působivé-ano, herecky velmi dobře zahrané-ano, dalo by se to nazvat uměním-asi jo,místy velmi nudné-ano, podívám se na to ještě někdy znovu- ani ne. ()

rakosabasta

Někomu se prostě pomáhat nemá... (Dalo by se vytknout mnohé, ale Trierovy filmy jsou tak úchylné, že jim vlastně vytknout nic nejde, aniž by se do toho jeden nezamotal...) ()

Lakenzi

Film mě nezaujal, nebavil. Atmosféra semnou nic nedělala. U úvodní scény jsem se trošku pousmál, toť vše. Po hodině jsem vypnul dokoukám až se budu fakt nudit. ()

Kecman

Lituji pouze,že nejde dát vyšší hodnocení.Úchvatné!!!! Nebylo mi jasné stanovisko "verbala",ovšem podívaje se na jeho profil,jsem v obraze.S tebou bych chtěl mít dvojdomek chlapče. ()

Toolshed

Tento film je pre mňa oriešok. Bez mihnutia oka by som mu bol schopný dať tak 1*, ako aj 5*, a to vždy podľa toho, na aké aspekty sa zameriam či z akého pohľadu sa naň pozerám. Veľmi ťažko ohodnotiteľný film, napokon, Trierovi by to bolo tak či tak ukradnuté, preto tú jednu a päť hviezdičiek spriemerujem a budem sa snažiť na tento film zabudnúť aj naveky spomínať, to všetko súčasne. ()

cajda77

Lars von Trier ...mistr deprese, mistr beznaděje, mistr odpornosti - Bůh Strachu! Dlouho mi jeho tvorba unikala, snad dnes nadešel ten den, musím ale uznat, že některé dveře mají zůstat zavřené. Po přímo nesnesitelně děsivém úvodu to začala brát jasný spád, snad se mi i líbila propracovaná psychologická hra, začínal jsem tušit následující děj, vcelku mi to nevadilo. Horor se stupňoval a já začínal chápat, že tohle bude jistě to nejděsivější film, který se kde viděl. Přišel zlom, měl jsem přestat, hluboký nádech, přemáhám strach, pokračuji dále. Přichází finále, zavírám oči, mám pocit, že nechci koukat dál, však jenom ta hudba stačí ... Jestli pro mě bylo Requiem for a Dream jeden z emočně nejsilnějších filmů, tak Antichrist ho minimálně dorovnává. Frygt! Væmmelse! Fortvivlelse! Doufám, že mi ještě někdy bude dán dar zase svobodně usnout a s psycho filmy si dávám nějaký čas pauzu! ()

pogoman77

Film, který děsí a přitom není horor, film, který je plný vizuálních nádherností a film, který má i příběh co stojí za to. Nějakým zvráceným způsobem ho mám rád. ()

Mark1983 odpad!

No fuj tajbl.Režisér je asi hustej úchylák,když na začátku filmu se spíš jednalo o porno a ne o film,na který bych se rád podíval.Ten záběr na toho kokota byl prostě k zblití. ()

Johnny22 odpad!

Psycho-porno pro magory. Pan Triera by měly denně mlátit polenem do koulí, aby se přestal vypouštět takovéhle zvrácenosti a ještě to nazívat uměním. ()

JCS

Nechápu, proč má tenhle film tak slabé hodnocení ... tohle je koncert a pořádně tvrdý ... bizardnost tohoto filmu a požitek z obrazů, které von trier prostě umí! :-) Tohle ano ()

Tomulka

Tento film měl být asi hodně náročný na pochopení a nebudu si tedy vymýšlet asi jsem jej nepochopil. Protože u filmu tohoto ražení nečekám ani tak spád jako spíše vývoj. Vítám gradaci, ale být nemusí, avšak závěr by mohl býti třešnička, vysvětlení nebo aspoň tečka. Je to můj druhý film od Larse von Tiera a i přesto, že mně ten první jako film moc neoslovil nabyl jsem dojmu, že von Tier je perfekcionista. Možná je, ale mně to v tomto filmu nepřišlo tak zřejmé a nebo mám jen jiný názor na jisté věci než on (to ať posoudí jiní). Pár spoileru si dovolím. Předně si myslím, že pokud je člověk tak zkušený terapeut, že si troufne léčit svou ženu z těžkého traumatu tak si myslím, že by měl rozhodně odhalit psychyckou poruchu své ženy dříve než v době v které se odehrává film až někde v poslední čtvrtině. Její ztráta kontaktu s realitou změna názoru na ženy verzus zlo a dobro a hlavně na sebe a své okolí. Smrt dítěte tuto poruchu jen umocnilo a zhoršilo, ale smrt nemohla být příčinou ( viz časové návaznosti v ději). Také bych předpokládal, že i když je tak skvělý terapeut je to pořád jenom člověk to znamená se mu nepostaví hned ve vteřině cítí bolest stejně jako ostatní lidé krvácí stejně jako ostatní lidé a tak podobně, ale ono to tak ve filmu prostě není. Celkově mně film prostě neoslovil a to nejenom kvůli výše napsanému, ale také pro svou zbytečnou brutalitu, která k dané zápletce nebyla až tak nezbytná a příliž zbytečných pornografických detailů, teré také nebyly vůbec potřebné k vytvoření celkového obrazu o situaci. Dále si myslím, že rušivá klepající se kamera byla spíše faktorem rozptylování a k reálnosti celého díla absoultně nijak nepřispěla. Faktem je pouze (jakožto i prvního filmu co jsem od tohoto tvůrce viděl) , že herci byli výborní a jim se nic moc vytknout nedá hlavně Charlotte Gainsbourg předvedla perfektní vývoj svých emocí a stavů. ()

BlackVelvet odpad!

K tomu dodam jen jedine - natocne deset minut nechutneho sexu a muceni, a prodavejte to jako porno a torture a nikdo k vam nebude vzhlizet jako k nejakemu genialnimu tvurci ktery je schopen nipat se lidskym psyche jako nikdo jiny a obrovskym symbolismem neco udajne velmi hlubokeho nacrtavat. Obalte ale takoveho ocividne velmi nemocne fantazie jakymsi pseudo intelektualnim pachtenim se za necim hlubsim, a jste oslavovan a uznavan. Pro mne osobne nikdo kdo jen stavi na uplne prizemnim hnusu, ktery snad vychazi z obav az v nasem DNA, neni umelec, filozof ani nic podobneho. Osobne u mne je tento reziser bud hodne vychytraly bridil, ktery netvori, ale jen levne oblbava masy a nebo opravdu nemocny clovek co potrebuje pomoc. Pokud budu vyhledavat neco mystickeho, hlubokeho a temneho ci existencielne tisniveho tak se radsi podivam na platna slavnych surrealistu, symbolistu a existencialistu a nebo si prectu Klimu, Kafku ci Sartreho - neni nic horsiho nez pseudo umeni. ()

Vozy

Měsíc jsem se odhodlával k tomu, abych se na to podíval a měsíc mi bude zase trvat, než ten film vyženu z hlavy. Doufám :) **** ()

zigi

Tenhle je film je tak odpornej až je skvělej. Trierovu filmařinu obdivuju, ale Antikrist je tak těžce depresivní a bizarní, že si dle mě zaslouží buď plnej počet nebo odpad. A pokud tím chtěl Trier sdělit svoje pocity, tak to potěš prdel. ()

gatuso

Takze, hadat co tim a tim reziser myslel me bavi pokud toho neni prilis. Tady toho byo, rekl bych az privela. Pointa filmu? Zenska je natolik posedla sexem, jehoz nastrojem je jeji klitoris, ze kvuli nemu ji vypadne decko z okna. Po x imaginacich prijde na to ze nejlepsi je se teto posedlosti zbavit odstrizenim klitorisu a fixaci chlapa. Nastesti se chlapik z toho dostane...slus. Podruhe si to nepustim ne pro to, ze by me to pohorsovalo, ale proto, ze me to neskutecne nudilo. Tecka. ()

raru

Ako vlastne začať.Už len ten začiatok filmu s milovaním v sprche a pádom dieťaťa z okna ma odrovnal. No a potom tá chata v lese...Nabralo to riadny hororový nádych s neuveriteľne surovými,naturalistickými scénami.Neviem,či niektorý iný film vo mne zanechal takú hlbokú stopu-strachu,zdesenia a hnusu.V tom je proste Lars von Trier neprekonateľný. ()

Mates Hradecky

Režisér Trier je obrovský talent. Jeho filmy jsou vizuální opulentní hody s výborně voleným hudebním doprovodem. Nevím která temná strana jeho duše ho nutí neustále šokovat diváckou obec nějakými brutálními scénami. Asi se pro následné skandály film lépe prodává. Mě by v tomto případě naprosto stačil slepit brilantní prolog a závěr. Ale v bohem zapomenutém kraji, kde lišky místo dobré noci prohlašují "vládne chaos" je možné všechno. ()

Von Trier natočí katastrofický film

Von Trier natočí katastrofický film

21.10.2009

Ale znáte ho – stejně jako Antichrist není tuctový horor, ani od projektu Planet Melancholia neočekávejte nic ve stylu Rolanda Emmericha. Ano, zápletka je sci-fi (k Zemi se přiblíží obrovská cizí… (viac)

Conan, Kolo času a Antikrist

Conan, Kolo času a Antikrist

21.08.2008

A máte tady několik zpráviček z hájemství fantasy a hororu. Nejdříve něco o dlouho plánovaném restartu Conana. Zdá se, že barbarský válečník, který na začátku 80. let proslavil Arnieho, se po mnoha… (viac)

Von Trier vyvolává Ďábla

Von Trier vyvolává Ďábla

19.04.2008

Lars von Trier a horor? Kdo viděl jeho seriál Království, ten ví, že na tom vztahu není nic nového ani neobvyklého. Tentokrát do toho ale dánský svéráz praští v celovečerní formě. Už letos v létě se… (viac)