Bryan Mills (Liam Neeson) nepatrí k otcom, ktorí by boli prísni, ale rozhodne patrí k zástancom hesla, že opatrnosti nie je nikdy dosť. Preto nie je veľmi nadšený z toho, že jeho dcéra Kim (Maggie Grace) odchádza s kamarátkou na pár týždňov do Paríža. Bryan je najskôr proti, ale Kim vie čo na otca platí. Takže jej to nakoniec dovolí s podmienkou, že sa bude pravidelne hlásiť. Pri jednom rutinnom hlásení Kim vidí ako jej kamarátku unáša banda obchodníkov s bielym mäsom a tesne pred tým než unesú aj ju, stihne celú situáciu vysvetliť otcovi, s ktorým práve telefonuje. Bryan však nie je len tak obyčajný otec, je to bývalý špión, ktorý je zvyknutý ísť si tvrdo za svojim a dostať to, čo chce. A svoju dcéru chce späť viac než čokoľvek iné. Púšťa sa po jej stopách odľahlými uličkami Paríža a postupne uťahuje únoscom pomyselnú slučku okolo krku. Posledná vec, na ktorú únoscovia pomyslia než naposledy vydýchnu bude, že asi tentoraz urobili chybu. Veľkú chybu... (TV Markíza)

Morholt

Liam Neeson jako akční hrdina? Upřímně řečeno nedokázal jsem si to dost dobře představit, ale nakonec jsem byl docela mile překvapen, ačkoliv jeho počáteční kreace úzkostlivého otce mě pěkně štvala a nedivil jsem se Famke (zase byla krásná, ach jo), že ho poslala někam. :D Jinak to mělo spád, slušnou akci, hnusný padouchy a vůbec mi nevadilo, že mi bylo od přečtení distributorova textu jasný, jak to skončí. Víc podobných věcí. 80% ()

Sawy

Takový film jsem už delší dobu potřeboval vidět.Nekompromisní akční nářez,u kterého nemusíte hloubat nad příběhem,ale jen si užívat skvělou akci a právem naštvaného Liama Neesona.Já ho normálně moc nemusím,ale tady byl dokonalý,neváhal jít přes mrtvoly,ať už byli lidé vinní nebo nevinní.A já mu to žral dokonale.Začátek možná slabší,Maggie Grace je trochu otravná a Famke Janssen nepříliš sympatická,ale jakmile si Liam přes mobil promluví s únosci (jedna z nejlepších scén,jaké jsem viděl) film už ani na okamžik neztratí dech a kdo si tohle neužil,tak ho lituju.Jedna z nejlepších čirých akcí dekády a jsem zvědavý na From Paris with Love,protože Morel se jeví jako moc talentovaný akční režisér.Plné hodnocení a brzy si musím dát repete.90 % ()

Richie666

Fakt si nepamatuju, kdy jsem naposledy viděl něco tak strašně debilního, jako tady těch prvních třicet minut. Ještě, že nasranej Neeson nepůsobí zdaleka tak uboze a alespoň částečně to zachránil. ()

Shaqualyck

Mám slabost pro Luca Bessona. A to i přesto, že se pyšní kvalitativně značně kontroverzní filmařskou reputací. Protentokrát posadil na režisérskou stoličku Pierra Morela a řekl si, že v jednoduchosti je krása. A trefil do černého. Vznikl moderní akční thriller bez politiky, teroristů a amerického prezidenta. Stručné, jasné, rázné a bez keců…radost pohledět. Liam Neeson mi ještě v žádném filmu nebyl sympatičtější. Jeho účty za elektřinu bych ale platit nechtěl :-) Zřejmě je zbytečné dodávat, že už teď se nemůžu dočkat dalšího tvůrčího počinu dvojice Morel-Besson . ()

Handle

Docela mě ale to vysoké hodnocení překvapuje. Čekal bych, že to tu bude mít tak 60-70% a všichni tu budou psát slinty, že je to klišé podle známé předlohy apod. Takže palec nahoru. Scénář možná sice opravdu nepřekvapí, ale ve svém žánru je to jinak naprostá špička a vše ostatní je výborné. Film si drží celou stopáž skvělé tempo a Liam Neeson hraje špičkově. Pravá akční jízda plná napětí. Takový filmy prostě miluju... ()

Kamca_

Hodně napínavý snímek s krásnou hudbou, který mě hned vtáhnul do děje. Tenhle žánr není zrovna dvakrát můj oblíbený, ale i přes to dám 80%. ()

hendrich6

Prvních dvacetpět minut filmu je pomalý rozjezd sotva na tři hvězdičky,ale pak se strhne neskutečná akční jízda,která z filmu dělá jeden z nejlepších tří filmů roku 2008.Za mě je to přes 90 % s tím,že takovou akční jízdu jsem dlouho neviděl a pro mě je to jeden z 10-15 nejlepších akčních snímků vůbec. ()

ScarPoul

Kedysi bol Qui Gon Jinom a učil o význame sily, potom bol Ra ´s Al Ghulom a chystal sa zničiť pomocou Ligy Tieňov mesto Gotham. A osud mu pridelil aj úlohu Hannibala - vodcu jedinečného A-Teamu. Liam Neeson je charizmatický Angličan, ktorý valcuje kiná a vyžíva sa v béčkových námetoch, ktoré povyšuje na áčkovú zábavu a tiež je skvelým doplnkom, či už na strane dobra, alebo zla v áčkových produkciach. Taken nie je ničím výnimočný film. Podobne fungoval aj Transporter so Stathamom. Lenže Taken má niečo čo Transporter nemal. Patričnú dávku brutality. Počas sledovania som mal neuveriteľnú chuť šialene sa smiať, pretože som jednoducho vedel, že Neeson bude nakopávať zadky, strielať náboje a lámať krky. A presne to robil. S pokojného a starostlivého ocka sa stala vraždiaca mašina a ja som ani na sekundu nepochyboval, že to zvládne a že zlým chlapcom poriadne zavarí. Film sa možno nehrá na inteligentný triller, na to je v ňom nechcený pátos a niekoľko predvídateľných zvratov. Ale tie momenty, kedy vám akcia dovolí vypnúť mozog sú neuveriteľné. Osobne som chcel dať 4 hviezdy, ale potom som si povedal, že 4 hviezdy môžem z vrchu osrať, keď je to taká zábava. Je to osviežujúce, zbesilé a akčné. Viacej takýchto filmov. Nie je nič lepšie k pivu ako prvotriedna akčná zábava namixovaná týmto Angličanom. ()

Genero

Tam kde i obávaný bojovník proti zločinu a bezpráví Radek John propadá splínu a usedavě pláče, Lájem se teprve rozehřívá a vytahuje z klobouku své efektní karatismy, aby zčeřil zahnívající vody pařížského podsvětí, zpráskal bujaré albánské chásce hřbet a vyrval bílé maso z jejího područí. Na rozdíl od svého hrdinného českého protějšku včas pochopil, že košatými verbálními špílci nikoho neoslní a slovní spojení Jít někomu po krku bere doslovně. I když má na hlavě šedin víc než vlasů a časy prvoligové slávy jsou dávno pryč, své role se zhostil se šarmem a elegancí a dal tak vzniknout nové vkusné kultovní postavě zvané Akční páprda. ()

Lacike

Ked som to videl prvykrat, tak som bol nadseny ako ostatni. Neeson v novej polohe v ktorej pôsobil neskutocne cool a ten jeho telefonicky rozhovor s unoscom sa stal legendou. Ale dnes, ked som si to pustil druhykrat (fakt az dnes), tak ma to uz tolko nebavilo. Ani nemam prilis nejake objektivne vyhrady, skôr mi ten zbesily styl akcnych scen, ktore sa snazia drzat co najviac pri zemi, aby pôsobili realisticky, nepripada dostatocne zaujimavy. Zapletka je prilis primitivna (ten rodinny uvod mi pomaly svojou naivitou liezol na nervy) a nie je tu pre mna dostatok akcnych scen, ktore by to adekvatne vyvazili. Chcel by som nieco velkolepejsie, v bitkach viac akrobacie a pouzivanie nôh a navrch nejakeho hnusneho hlavneho zaporaka. Ale v ramci svojho stylu to je pecka, ktora strci do vrecka tie rozhegane a zbesile sracky od Megatona a Greengrassa. Takze fanusikovia tohto stylu budu opravnene spokojni. Ja si nabuduce radsej pustim Komando, ktore ma bavi aj po milionty prvykrat a ked budem chciet vidiet Neesona ako zachranuje svoje dieta, tak si pustim radsej Run All Night. 6/10. ()

PROROK14

Nemám slov. Toto je fakt nadupaný akčný triler na štýl Jason Bourn. Veľmi sa mi páčil prepracovaný scenár a réžia. Skvelé osobné súboje a prestrelky. Zo začiatku to ide pokojne ale Liam ukazuje čo v ňom je. A potom to už len naberá na obrátkach a končí to záťahom na lodi. Liam Neeson ukazuje že nemá zľutovanie, má výdrž a ak chce niečo dosiahnuť tak to dosiahne a nič ho nezastaví. Ide si za svojím cieľom a všetky prekážky odstraňuje jednu po druhej. Používa praktiky čo ho naučili na výcviku a ktoré používal počas svojej služby vlasti. Ozaj skvelý filmový zážitok. 90% ()

Ai.ma

Průměr. Liam Neeson sice vypadá jako zombie a nosí tu nejprofláklejší koženou bundu z počátku devadesátek, takže to mohl bejt solidně bizarní surrealistickej biják, bohužel scénář je asi tak dobrej jako chcánky naší kočky. ()

BoPo

Akčný film bez zbytočných omáčok, ale pri tom s kvalitným príbehom. Akčné scény áčkovej kvality, presvedčivý Liam Neeson, nezabudnuteľný telefonát a nekompromisná, ale pritom uvážlivá cesta za záchranou dcéry. Dostal som viac ako som čakal. Jasných a zaslúžených 5*, a v podstate Komando pre 21. storočie. Radím medzi TOP 10 akčných filmov. ()

maseer2

"I don't know who you are. I don't know what you want. If you are looking for a ransom, I can tell you I don't have money. But what I do have are a very particular set of skills. Skills I've acquired over a very long career. Skills that make me a nightmare for people like you. If you let my daughter go now, that'll be the end of it. I will not look for you. I will not pursue you. But if you don't, I will look for you. I will find you. And I will kill you." ()

Caszidy

"Během své profese jsem nabyl určitý druh schopností..." Liam Neeson slangově řečeno "těžce ruluje" jak Steven Seagal v době vrcholné formy, ke zběsilé likvidaci obtížné "špíny" ovšem přidává stroze neústupný výraz ve tváři. U režiséra Morela musím opět chválit zvolení klasické kaskadérské akce. Je potřeba říci, že podobných neústupných akčních snímků je málo, ale že by šlo o nějaký převratný projekt? Z mého pohledu určitě ne. ()

Akční klasiky míří do televize

Akční klasiky míří do televize

04.10.2015

Vyjmenovat všechny nadcházející televizní rebooty by trvalo zatraceně dlouho. Na malou obrazovku se v současnosti hrne spousta starých seriálů a sem tam se objeví i snaha o transformaci filmové látky… (viac)

Co čeká Liama Neesona?

Co čeká Liama Neesona?

22.09.2015

Jak jste se mohli dočíst včera, televizní verze 96 hodin se obejde bez Liama Neesona. Třiašedesátiletého drsňáka ale budou plná kina, nedávno totiž dotočil drama Silence Martina Scorseseho (Vlk z… (viac)

96 televizních hodin

96 televizních hodin

21.09.2015

Liam Neeson trénoval Obi-Wana Kenobiho i Batmana, akční superhvězda se z něj ale stala až v roce 2008. Vděčí za to Bryanu Millsovi, vynalézavému tatínkovi z thrilleru 96 hodin, jehož "velice zvláštní… (viac)

Jackie Chan se vrací do akce

Jackie Chan se vrací do akce

16.07.2015

Akčňák 96 hodin vrátil před sedmi lety do módy thrillery o pomstě se staršími protagonisty. Od té doby jsme jich dostali nespočet a teď se na nás chystá další - The Foreigner. V čem bude "Cizinec"… (viac)