Thor

Thorovmu otcovi, vládcovi bohov Odinovi, trvalo veľa rokov, kým vo svojej ríši Asgard nastolil krehký mier. Jeho arogantný a domýšľavý syn ale robí všetko preto, aby túto rovnováhu narušil. Keď pohár trpezlivosti jeho otca pretečie, Odin Thora exemplárne potrestá. Odoberie mu jeho božské schopnosti a zvrhne ho medzi obyčajných smrteľníkov na planétu Zem. Zvrhnutý a zavrhnutý Thor spočiatku ľuďmi opovrhuje, ale postupne sa mu dostávajú pod kožu, najmä pohľadná vedkyňa Jane Foster. Thorovi ale nie je dopriate užívať si pozemský pokoj. Jeho brat Loki chce využiť Thorove aktuálne oslabenie a pošle naňho armádu všetkého schopných zabijakov, ktorá rozpúta peklo na Zemi. Odinov synček sa bude musieť rýchlo rozhodnúť, či nechá ľudí za seba umierať, alebo sa vzchopí a vyrazí do boja. (TV JOJ)

Kivis

Tady ty fantasy filmy mě stejně nakonec skoro pokaždé utáhnou i na vařené nudli a Thor nebyl výjimkou. Není v něm nic extra, co by se mi nesmazatelně vrylo do paměti, ale každou minutu toho filmu jsem si užil, byť jsem si byl vědom jeho povrchnosti. Rozhodně bych ale vyzdvihnul zajímavou hudbu a potěšilo mě, že tvůrci odměnili parádní scénou ty, kteří se dívají až do konce titulků:o) ()

RomanBond007

Vždy vravím, že všetky zfilmované komiksy, najmä tie od Marvelu a DC sú skvelé. Sympatický ,,THOR´´ , sexi Portman a ,,drsný´´ Hopkins. Ja osobne si myslím, že role padli každému + skvelý príbeh + efekty = super zážitok z filmu. Dobre naväzuje na další známy film - Avengers. No proste skvelé.95%!!! ()

Michelle_S

Vůbec se mi do toho filmu nechtělo. Akčňáky nejsou zrovna můj šálek čaje a aby se mi líbily, tak to už fakt musí být něco. Ale nakonec jsem se na Thora přece jen podívala a byla jsem velmi mile překvapena. Jednoduchý příběh byl doplněn sympatickými postavami, vtipy fungovaly a celkově to dobře šlapalo. Možná za to částečně mohl i můj doprovod v kině, ale velmi jsem se bavila:-) ()

Lukkyn

Příjemná změna oproti od pavouků pokousaných, netopýry pěstujících, kryptonitu se štítících chlapků v kostýmu :-) Thor je zajímavá postava .Komiks neznám tak hodnotím pouze film a ten mě se povedl a pobavil. ()

scintilla

Mé hodnocení je v tomhle děsně subjektivní... (takže ano, uznávám, byla to totální blbost :-) ) ...ale asi je to i tím, že mám pro filmy od Branagha slabost. A Natalii Portman ;-) ()

Lady Marcy

Profesor Lockhart umí točit filmy!! Překvapivě se mi to líbilo. Asi hlavně díky hereckému obsazení Thora. Pohádky, mýty, báje ..kdo o těchto věcech čte a zajímá se, tak film jedině doporučuji. Hiddleston je jako záporák dokonalý, jen Portmanka mi v tom filmu nijak moc nesedla. ()

Werrona

Mě to bavilo. Pravda příběh byl tak trochu stokrát omletá vesta, ale pár scének bylo prima. A po stránce efektů taky fajn. Původně to vypadalo jako pěkná kokotina, ale vzápětí se to ukázalo být poměrně zábavnou kokotinou. ()

datel13

Docela překvapení. Třebaže asi ne tak velké, když se vezme v úvahu, kdo byl režisérem. K.Branagh si s daným žánrem poradil (ne)překvapivě dobře a film měl i přes určité nedostatky svůj styl. Obvyklá superhrdinská trapárna totiž ustoupila pohádkovějším motivům. A přestože dění ve světě polobohů bylo podle očekávání nudnější, příjemným osvěžením byla část ze současnosti. Vychytané detaily, docela vtipné scény, kdy Bůh ´spadlý z nebes´ svačí ve fast foodu apod. Z daného motivu (severský polobůh ve světě lidí) se dalo vytřískat víc, stejně tak prostředí se nemuselo omezit jen na dokonale vykreslené ospalé maloměsto ve státě New Mexico… alespoň pár minut akce ve velkoměstě (San Francisko například…?) by se šiklo. Patetický závěr a jasný odkaz na budoucí pokračování v daném žánru asi bohužel nutností… Celkově tak na 70 %. ()

ondra.p

Pro mě jedna z nejlepších marvelovek vůbec. Začátek správně temný, Thor a jeho Mjolnir ničí Jotunheim a válka světů přichází. Chris Hemsworth a Tom Hiddleston jakoby byli pro své role určeni, casting nemohl býl lepší. Odin Všeotec na kterého jsem se těšil možná trochu v ústraní, ale nakonec zasáhne vždy v pravou chvíli. Lehké zklamání je pro mě Idris Elba, jeho Heimdala mu prostě nevěřím. Pod uvrhnutí Thora na Zemi začíná slabší část filmu, radost mi tu udělalo objevení se Hawkeye. Závěrečné bitky a ničící festival parádní, závěrečný souboj mezi Thorem a Lokim dospěje k překvapivému rozuzlení. Filmu se vyhýbají i klasické marvelovské nelogičnosti, možná pár by se našlo. Celkově super zážitek, se super superhrdinou i záporákem. Jen tak dál marveláci 85%! ()

trojkolka

Já, která v celku do nedávna fantasy moc neholdovala, začínám koukat, jak mě tyto filmy berou. Asgard mě velmi mile překvapil, protože sem si ho představovala úplně jinak. Obrazově moc pěkný a Natalie má palec nahoru. Z Thora se během filmu stává sympaťák, který si Vás získá. ()

Thief odpad!

Tahle fraška je jako ohnutí a znásilnění bez naslinění Severského náboženství. Dát do hlavní role bárbínu mužské verze ze které vlhnou 13 leté holčičky a pojmenovat to "Thór" mi přijde jako rána žhavým pohrabáčem do oka každého pohana. 1/10 ()

pichta

Dobrý príbeh, herecké obsadenie bolo dobre rovnako ako ich výkony. Bez nejakych logickým chýb. Nadchlo ma to prepojenie svetov a rás, teleport, vzťahy, ako to na seba pekne nadväzuje. Ukázal to ako si to predstavujem. Malo vtipu, no o to viac vážnosti, čo nebolo na škodu. Krásne efekty. ()

Zemřel herec Ray Stevenson

Zemřel herec Ray Stevenson

22.05.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Captain Marvel 2 našla režisérku

Captain Marvel 2 našla režisérku

06.08.2020

Pokračování komiksové Captain Marvel nakonec natočí režisérka Nia DaCosta, jež má za sebou například čerstvě remake Candymana nebo snímek indie drama Little Woods. Střídá tak předchozí dvojici Annu… (viac)