Thor

Thorovmu otcovi, vládcovi bohov Odinovi, trvalo veľa rokov, kým vo svojej ríši Asgard nastolil krehký mier. Jeho arogantný a domýšľavý syn ale robí všetko preto, aby túto rovnováhu narušil. Keď pohár trpezlivosti jeho otca pretečie, Odin Thora exemplárne potrestá. Odoberie mu jeho božské schopnosti a zvrhne ho medzi obyčajných smrteľníkov na planétu Zem. Zvrhnutý a zavrhnutý Thor spočiatku ľuďmi opovrhuje, ale postupne sa mu dostávajú pod kožu, najmä pohľadná vedkyňa Jane Foster. Thorovi ale nie je dopriate užívať si pozemský pokoj. Jeho brat Loki chce využiť Thorove aktuálne oslabenie a pošle naňho armádu všetkého schopných zabijakov, ktorá rozpúta peklo na Zemi. Odinov synček sa bude musieť rýchlo rozhodnúť, či nechá ľudí za seba umierať, alebo sa vzchopí a vyrazí do boja. (TV JOJ)

Bezda22

Kdyby ten film trval hodinu. A z většiny by se to odehrávalo na Asgardu. Na Zemi je to tak marná a bohužel velká část filmu. Podle mě je zásadní ten začátek, tak 20 minut, aby se vědělo o co vůbec jako jde. Pak takovejch 15 minut před titulkama a po titulkách ta scéna mi taky příde celkem důležitá. Hodně průměrnej film. Nic tam nefunguje. Když tam Thorovi přiletí do ruky to kladivo, tak nic prostě. Žádnej emotivní zážitek jsem z toho neměl. Prostě prázdno. Takže 50%, ať to neni moc přísný. ()

GudMen

Navzdory štědrému rozpočtu ošuntělá adaptace zámořského komiksu bez špetky invence či osobního vkladu pod taktovkou uznávaného shakespearologa, ve které hraje prim mýtické kladivo. Mnoho povyku pro nic, jak by pravil klasik. ()

iKosser

Sranda a akce za každou cenu. Ale proč ne, aspoň dopředu víte, co máte čekat a taky to dostanete. S malým bonusem navrch v podání vždycky dobré Natálky. ()

Fiara

relativně povedená komiksovka, super triky, herci do postav skvěle pasují, ale pořád mi tam nějak něco chybělo.....a příště si dám radši X-meny..... ()

Diable128

Thor jako komix mi stále vůbec nic neříká, ale i přesto mě film velmi příjemně překvapil. Zejména kvůli mytologickému podtextu. Boužel tomu trošku chybí akce, rozhodně by si jí tento film zasloužil více. Ale i přesto skvělá podívaná, která vám nezkazí večer :)) ()

darthvader77

Thor je po Iron Manovi další přídavek k filmům Marvell. Je to prostě klasika hrdina, příběh efektní souboje bezva triky i pár dobrých hlášek. Anthony Hopkins v roli Odina potěšil. ()

Godhaj

,,I need sustenances.“ Thor je taková klasická zábavná holywůdská podívaná. Trocha příběhu, trocha humoru a hodně akce. V tomto případě na mně tato kombinace fungovala. Příběhová linie na Zemi mi přišla svěžejší, než ta na Asgardu, který byl na můj vkus trochu moc umělý. Některé postavy mi přišly trochu zbytečné, jako například celý Thorův team a postava vědkyně ztvárněná Natalií Portman, která byla do filmu evidentně napasovaná tak, aby se měl hlavní hrdina do koho zamilovat. Celkově vzato ale slušná podívaná, na kterou ale asi rychle zapomenu. ()

windows

Zesměšnění severské mythologie. Černošský bůh a strážce mostu do Wallhally, idiotské myšlení boha Hromu. Vizuální zpracování Ásgardu bylo ale impozantní. Jinak děj katastrofický. A pro ostatní neználky: Thor není komiksová postava, ale dodnes uctívaný bůh v severských státech a germánii. ()

Kozy9

Nudné, naivné, hlúpe, detinské, počítačové a uzavreté. Ako zlý sen. 2* za podarené 3D a za Chrisov výkon. Nikdy totiž neuverím, že toto myslel vážne a dúfam, že jeho genialita mu povedala, že bude sranda ak to zahrá týmto spôsobom. 30% ()

kyLuke

Thor je skvělou komiksovou postavou. Monumentální trailer na tento film mě však tak odradil, že jsem se rozhodl ho v kině ignorovat. Byla to chyba... po shlédnutí na Blu-ray totiž o tomto filmu soudím, že je rozhodně lepší, než na první pohled vypadá. Má skvělé herce( Hemsworth, Hopkins, Portmanová, Hiddleston, Skarsgard) a je skvěle napsaný. Nemůžu vychvalovat režii až do nebes, protože scény na Asgardu jsou fantasticky natočené, ale bohužel ty na Zemi už jsou nasnímané průměrně. Skvělý blockbuster! ()

Anopheles89

Na úvod je potřeba napsat, že mě opravdu zajímá a baví severská mytologie a že nemám v oblibě většinu filmů od Marvela (snad vyjma filmů s pavoukomužem, železomužem a xlidmi), z čehož, přiznávám, z větší části vychází mé hodnocení. Ještě než začnu nadávat, rád bych podotknul, že opravdu nejsem rasista a že jsem si vědom faktu, že film vznikl podle komixu, který mytologií pohrdá (čili za celé moje naštvání kvůli zprzněným skandinávským bájím může už komix). Začněmež třeba postavami. Odin je víceméně v pohodě, i když je z něj sterilní děda. Thor..., dobrá, nebudu ho moc komentovat. Představoval bych si ho jinak, ale chápu. Loki jako vyšisovanej rachitik? To už mi začíná trochu smrdět, ale má alespoň charisma a člověk mu trochu toho hajzla věří. Jenže ten zbytek je příšerný. Thorův "tým" (jehož existence je už sama o sobě dementní) je přehlídkou současné tendence nevynechat žádného zástupce menšin, aby si někdo nestěžoval. Jako v zásadě nic proti v situacích, kde by se takový stav dal očekávat - tj. hlavně v severní americe skoro všude. Pak pohoda. Ale v Aasgardu? Máme tam asiata, rádoby "bodrého" fousatého rozežraného tlustoprda, jehož význam mi zůstává skryt (má být zástupcem ancestrálních evropanů?), dál vysmátého idiota, který jakoby zrovna vylezl z nějaké nepovedené adaptace tří mušketýrů a před natáčením se zhulil s jamajčanem, který tam měl nejspíš hrát taky, ale nakonec toho nebyl schopen. No a pak typický skandinávec Heimdall (který je v mytologii Odinovým synem - tady můžeme předstírat, že se kdysi dávno Tatíček bohů spustil s nějakou Hotentotkou, nebo nechal malýho chudáka Heimdalla moc dlouho někde na sluníčku). Někdo by mohl namítat, že řeším píčoviny (no, asi by mě to mohlo nechat chladnějším, to je pravda...), ale podívejme se na to z opačného konce. Kdyby se Holywood rozhod natočit dejme tomu velkofilm o Čingischánovi, byly by tam kromě mongoloidní rasy i běloši, černoši, indiáni a hispánci? Nebo co třeba nějaký spektákl z válek mezi středoafrickými kmeny? Tam by se to určitě bělochy a eskymáky jen hemžilo... Ok, tohle je trochu nadsazené, ale princip je jasný. Dalo by se ještě namítnout, že tohle je přece kurvadrát fantasy a že to s původní skandinávskou mytologií, natož historickými reáliemi nemá ani zbla společného (což jsem tak trošičku naťukl již na začátku), ale opět - kurva jde tu o princip. Thora 2 jsem zatím neměl to utrpení vidět, ale předpokládám, že se mezi jeho nejbližší bojovníky řadí už taky nějaký hispánec, ind, austrálec, rom a křovák. A ve trojce se obklopí kmenem sentinelců - hned jak se nějakému misionáři povede jim zničit kulturu. Herecké výkony obvykle nestojí moc za řeč (snad kromě Hopkinse a možná Hiddlestona). Příběh je příšerně jalový a předvídatelný. Celé je to absolutně prosté jakéhokoliv hlubšího dojmu nebo myšlenky. Při dnešním kurzu fantasy filmů se ale asi nikdy hodnověrného filmu z prostředí Aasgardu nedočkám, vznikat budou jen podobné koniny. Tohle je podle mě typická ukázka bezduché kraviny pohrdající původním významem, beroucí si z té mytologie jen to, co se hodí a zbytek je vyplácán tou nejhorší břečkou z hollywoodských kanálů, která slouží jen k tomu, aby se to podobalo, alespoň svojí jednoduchostí, všem ostatním blbostem, za které se dnes tak ochotně cáluje. () (menej) (viac)

TSZ

První Thor je pro mě jedním z filmů, které potvrzují (ne vždy platící) pravidlo, že snímek, od něhož nic nečekáte, vás může kurevsky překvapit. S postavou Thora jsem se setkal prvně v Avengers a přišel mi jako jednoznačně nejméně zajímavá postava z celé "party". Se shlédnutím samostatných snímků jsem tudíž nikterak nespěchal, doháním to až po uvedení druhého dílu, ale musím říct, že jednička je výborná. Skvěle dávkovaný humor, napětí i patos Vám zabrání uvažovat i o podobných faktech, že návštěvník z cizí galaxie mluví perfektně anglicky a podobně. Těším se na druhý díl. ()

J.e.r.e.c

Nic zvláštního jsem nečekal, ale Thor mě sejmul takovou ranou do palice, až se mi zatmělo před očima. A možná ani ne tak Thor, jako jeho brácha, Loki, Zrádce Bohů, Otec sváru a nositel stovky dalších jmen. Filmařům a Tomu Hiddlestonovi se podařilo stvořit nádherně komplikovaný charakter s velmi nečitelnou povahou a těžko odhadnutelnými pohnutkami, Thor je proti němu prostý chlapík, kterému stačí ke štěstí boží kladívko a korbel pořádného pitiva. I on je však okolnostmi donucen svůj přístup k životu poněkud přehodnotit … Thor je krásný film, plný mocných patetických proslovů a vpravdě božských intrik. Zejména dění na prknech znamenajících Asgard je dotaženo do stylově dokonalé podívané, divadelník Branagh se tady nezapřel. Scény na Zemi jsou slabší, ale mají také něco do sebe, už jen proto, že vytvářejí zajímavý protiklad a nabízejí dost prostoru k různým humorným situacím. Ale jedná se o decentní komiku vyplývající z rozdílnosti obou světů, žádné přiblblé pitvoření. Závěr jsem nerozdýchal. Jediný komiksový film, který mě emocionálně rozhodil a donutil ronit slzy. Takže srdcovka. 90 % ()

Nathalia.A

Film Thor ma milo prekvapil. Čakala som poriadne otravnú hollywoodsku umelinu, no na moje počudovanie to tak nebolo. Veľmi pekné efekty, zaujímavý dej a hlavne, žiadne hlúpe vyumelkované scény. Aj keď mnohí nadávajú na Thorov vzhľad a diskutujú o jeho orientácii, tvorcovia vybrali herca , ktorý by pripomínal syna veľkého kráľa a boha Odina. A práve tento svetlovlasý herec, ktorý vyzerá ako typický Škandinávec sa na túto úlohu hodí. Šlo o to, zachytiť čo treba. Musím iba povedať, že konečne som videla po dlhej dobe nejaký dobrý fantasy film súčasnej doby. A určite by som to neporovnávala s X-men, lebo obidva filmy sú o niečom inom. ()

Lavinia

Vtipně modernizovaná legenda, na komiksy kašlu, není mi 5, abych okukovala obrázky, umím si přečíst i souvislý text. Vřele doporučuji. ()

Kariya

Dosti jednoduché, zaměřené na efekty, grafiku, fantasy a na dějovou nenáročnost. Naprosto účelově. Stálo to hodně peněz, mělo to vydělat hodně peněz. Takových filmů jsou mraky, často braky. Tohle je ale suveréní trhák se suveréním Hemsworthem. Dost škoda, že Hopkins je tu také jen účelově, bohužel tak nemá roli na svou míru. ()

RAFT

Thor první díl trilogie, který je víceméně dobrým filmem ,nic méně neurazí .Herci ve filmu dobře zahráli , i když Natalie je překrásná žena a herečka zároven.70% ()

Zemřel herec Ray Stevenson

Zemřel herec Ray Stevenson

22.05.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Captain Marvel 2 našla režisérku

Captain Marvel 2 našla režisérku

06.08.2020

Pokračování komiksové Captain Marvel nakonec natočí režisérka Nia DaCosta, jež má za sebou například čerstvě remake Candymana nebo snímek indie drama Little Woods. Střídá tak předchozí dvojici Annu… (viac)