Bývalý mariňák Tommy Riordan (Tom Hardy) sa po rokoch vracia do rodného Pittsburghu a požiada svojho otca Paddyho Conlona (Nick Nolte), niekdajšieho boxerského trénera a v súčasnosti už len alkoholika, aby ho pripravil na legendárny turnaj v zmiešaných bojových umeniach nazvaný Sparta, ktorý výhercovi ponúka najvyššiu finančnú odmenu v histórii tohto športu - päť miliónov dolárov. Tommyho brat Brendan Conlon (Joel Edgerton), učiteľ fyziky na strednej škole a bývalý úspešný zápasník v kategórii zmiešaných bojových umení MMA - Mixed Martial Arts, má tiež finančné problémy, preto sa rozhodne pre návrat do amatérskeho ringu, aby víťazstvom a výhrou zabezpečil svoju rodinu. V súkromí čaká oboch bratov neodvratný stret kvôli krivdám, ktoré ich rodinu kedysi rozdelili. A potom sa musia stretnúť ešte raz v ringu na turnaji bojových umení ako súperi v neľútostnom životnom zápase o veľký balík peňazí, ktorý by zachránil ich existencie a rodiny. Je však možné, že v ringu získajú aj niečo viac než len päť miliónov dolárov. (TV JOJ)

Sufferer

Rocky novej generácie. Klietka ako kľúčové dejisko môže v hrubých obrysoch vytvárať mylné zdanie, že snímka je adresovaná predovšetkým priaznivcom zmiešaných bojových umení, dramatické jadro príbehu ale v skutočnosti tkvie v presahu do ťažkých sociálnych drám. Základným kameňom úspechu je kvalitný scenár. Slová tejto starej pravdy dokumentujú jednak obe príbehové roviny, ktoré Gavin O'Connor dokázal nenásilne previazať a premknúť natoľko, aby sa navzájom dopĺňali a jedna druhú rozvíjali, a jednak perom dobre napísané a hereckým trojlístkom ešte lepšie zahrané postavy, ktoré pochádzajú z nášho sveta a sú nositeľmi tráum minulosti. Stojac na okraji citovej priepasti medzi nimi, vzájomnou interakciou a kolíziou sa zarývajú divákovi hlboko pod kožu, čím sa látka rozťahuje do šírky a dostáva náramnú hĺbku, priam až osobný rozmer. Veru, aj tvrdí chlapi plačú. A ja s nimi. ()

.MJ.

Několikrát tady padlo slovo klišé a ano film je jím doslova nacucaný. Ale víte co?! Mě se to tak líbí! Právě kvůli těmto klišé miluju tyhle dojemné příběhy. Jeden z nejsilnějších filmových zážitků. 95% ()

ThomasCrown

Lepšie než Fighter a dovolím si povedať, veľmi sa blížiace kvalitám prvého Rockyho. Vykreslenie psychológie postáv, prostredia, v ktorom žijú, samotnej idey zápasenia, herecké obsadenie, všetko je zvládnuté na výbornú, no čo ma najviac zasiahlo bola emotívnosť, ktorá sálala po každom zápase. Neveril som, že pri takto akčne-športovom filme budem tak namäko. ()

Standito

Klišé a konštrukt taký, že horšie sa to už ani vymyslieť nedá. Garantujem každému, že na 100% správne ešte pred turnajom odhadne, kto s kým a v akom kole bude bojovať. Ja som sa snažil odolávať všetkými silami, ale keď jednoduché, bratské "I love you" je milionkrát silnejšie a intenzívnejšie ako tie isté slová zo všetkých tých romancí, ktorými nás Hollywood kŕmi... ()

Wishkah

Tenhle film je důkazem, že i klišé se dá natočit precizně a navíc tak dobře, aby to z vás vytříkalo emoce a vy se za to nestyděli. Sportovních filmů o tom, jak do poměrně špatně plynoucího života hrdiny filmu vstoupí velký turnaj, ve kterém poráží soka v dramatickém finále, je tolik, že už to pomalu ani spočítat nejde. V tomhle filmu je to stejné, ale přece jen odlišné. Hrdinové jsou tu dva bratři, kteří se střetnou ve velkém finále a oba dva mají důležitý důvod proč vyhrát. Tak komu by měl divák fandit. Divokému, záhadnému a brutálnímu Tommymu? Nebo taktickému a v Rockyho stylu bojujícímu Brendanovi? Divák jako já fandí oběma a i když sem od začátku tušil kdo nakonec vyhraje to zmiňované finále, stejně sem si to dokonale užil. Film je opravdu skvěle natočený. Bojové scény jsou dokonale reálné a herecké osazenstvo, zejména Tom Hardy a Joel Edgerton, do toho šlape naplno. Nezbývá než zatleskat ()

Randyz

Asi jsem kvůli zdejšímu vysokému hodnocení čekal od filmu příliš. Film se mi líbil, je hodně dobrý a takové zvláštní pocity v těle, jako u závěrečného zápasu, jsem už dlouho neměl, ale myslím si, že velká část filmu je hodně předvídatelná (což tak asi u sportovních filmů bývá). Ve filmu mi, ale tentokrát také docela vadila velká dávka klišé, patosu a tlačení na divákovy city... O tom, že by se děj mohl odehrávat v reálném světě raději ani moc nepřemýšlím. Abych to shrnul, tak si myslím, že jde o dost typický americký snímek, ale i přes všechna negativa na něj jen tak nezapomenu a dávám hodně pěkné 4* ()

kohoutekkk

Je to asi první film s bojovou tématikou, po kterém se mi nechce naběhnout do tělocvičny a makat a makat a ze všech pytlů, lap a soupeřů vymlátit duši. Závěrečný souboj bratrské dvojice mě totiž úplně dokonale zchladil a já stále přemýšlím, kolik hvězdiček vlastně dát. O pořádně vysvětlené motivaci obou hlavních postav se dá mluvit jen těžko. Jeden bojuje,aby zaplatil hypotéku, kterou si asi nikdy neměl brát, když k jejímu splácení potřebuje třetí práci(jako učitel fyziky si to snad umí spočítat) a druhý ten pro jistotu ani sám neví. To bych mu trochu křivdil, vlastne to dělá pro rodinu kámoše z války a té dějové lince jsou věnovány cele 4 minuty telefonického rozhovoru. K tomu se přimotá napravený otec, který chce urovnat chyby mládí. A máme tu klasické rodinné drama. Všechno to šlape, jak má. Ničím to nevyjíždí z již tolikrát projetých kolejí. Kamera je velmi dobrá. Sem tam nějaká ta zbytečná scéna. A pak to přijde. Závěrečné titulky a spousta nevysvětleného. 90% opravdu ne. 80% a 4 hvězdičky snad ()

kill-tec

K čertu s vašimi stále omývanými klišé. Tohle je jízda se vším všudy, nikdy se mi nestalo abych miloval všechny postavy a průběžně slzel po každých 5ti minutách. Ať si říká kdo chce co chce, nikdy jsem neviděl lepšího filmu! ()

tterez

Jojo, chápu.. trocha boxu a všichni se posadíme na prdel.. 75% víc ani ťuk, zase tak nezapomenutelný to nebylo! 46.nejlepší film - jako vážně?! ()

Itar

Vynikající gradace děje, kdy si na začátku nejste úplně jistí, jestli ten film vůbec dokoukáte, a s každou další minutou se do něj noříte čím dál víc, až vás se závěrečným úderem vyhodí a nechá prázdně koukat na plátno (či obrazovku). Nejde přitom ani tak o režii (která je ovšem i tak přesná a ví, kdy přitlačit a kdy naopak lehce zvolnit), jako spíš o kvalitně napsaný scénář (řečičky o klišé si nechte od cesty, na ty se tu kašle), výbornou emocionální hudbu (Isham vítězí nad Zimmerem v souboji songů vycházejících z klasické hudby) a především herecké Výkony všech představitelů. A jestli něco stojí o něco nad vším ostatním, pak je to bezesporu Tom Hardy. Bravo, bravo a víc takových filmů! ()

Hanes88

Co je na tomto filmu nejlepší?? Po začátku filmu jsem si říkal, že je to prostě normální film, který se přechválil. V polovině filmu jsem byl už spokojený, a po skončení filmu jsem byl naprosto nadšený. To je přesně ono - Ta gradace děje. Neuvěřitelný film a zaslouženě má takové hodnocení. Hudba byla taky naprosto skvělá. Není co bych víc dodal. 100%. ()

kobe6

Amerika v plné své kráse...zde, ale v pozitivním slova smyslu. Příběh samozřejmě nic originálního, ale zpracování na nejvyšší úrovni. Každopádně čistá 5 to pro mě rozhodně není. ()

Sasanka20

Upřímně ani nevím, jestli je něco, co bych sem mohl napsat, abych dobře vyjádřil věškeré pocity, které ve mně tento film vyvolal. Možná by to mohlo být něco jako: "Nejlepší filmový zážitek za hodně dlouhou dobu." nebo: "Snad nikdy jsem u filmu nebrečel tolik, jako tomu bylo dnes, kdy jsem se díval na Warriora. ", i tak si ale myslím, že taková slova jsou naprosto zbytečná, protože tohle se prostě musí vidět a hlavně prožít! Takže vám, kteří jste ještě neměli to štěstí, přeji příjemnou "zábavu" :)) ()

blues

Dvě a půl hodiny jsem čekal na tak trapně dojemný konec? Tak to mě teda trošku zklamalo... To už byl zajímavější Wrestler ()

Crackonosc

Aneb "Jak se Franta k přátelství s Pepou promlátil". Hle, ono to funguje! Warrior je přesně ten typ filmu, ze kterýho stříká chlapáctví na všechny strany, aniž by to vypadalo debilně nebo přestřeleně. V týhle pohádce pro velký kluky se nikdo nesnaží věci zlehčovat nebo pomrkávat ve stylu "my víme, že tu to je už trochu moc a tenhle motiv je jen rádoby srdcervoucí", ale všechno je podaný s naprostou vážností a (asi právě díky tomu) geniálně funkčně. Ne, že by mě to nějak úplně strhlo, ale je to jeden z těch filmů, co ve mě časem "rostou". Rodinný spory se prostě vyřešit musej i kdyby to měly kosti odnejst! ()

Teabag

Začátek se docela dost ploužil a nezachránil to ani brilantní Nick Nolte a jeho vychlastaný hlas. Pak se to ale najednou všechno zlomilo a Warrior dostal takový spád a emoční náboj, že jsem nevěřil vlastním očím. Nicméně kvůli tomu dlouhému nájezdu těch 5* dát prostě nemůžu. P.S. Hardy i Edgerton byli oba úžasní! ()

Dyas

Musím říct, že mě film velmi překvapil. Něco tak úžasného jsem nečekal! Opravdu geniální sportovní drama a akce. Herci jsou sympatický a Tom Hardy předvádí skvělý výkon, navíc má skvělou formu. Dva bratři v intenzivním a famozním finále mě dostalo do šoku a neskutečně jsem to prožíval.... Rozpočet $25 miliónů ][ USA tržby $13,657,115 ][ Celosvětové tržby $23,057,115 ][ Otvírací víkend $5,242,107 ()

DannyBoy80

Parádní film, drama, sportovní. Perfektně zahráno. Film vůbec nenudí. Nicméně přezevšechno je tam to klišé a holyvůdský závěr, od začátku v podstatě víte jak to dopadne.. Škoda toho jinak by to byla špička ve svém oboru. Takto je to lehce pod Cindarella Man. Za závěr a klišé musím něco ztrhnout. 87% ale přest to stále vychází na 5*. ()

Angelino

Napriek doliečovaniu sa z choroby ma to zdvihlo z gauča... žeby liečivé účinky? Alebo skôr výborný strih a kamera, ktoré napriek určitej predvídavosti zdvíhajú zo stoličky a prebúdzajú najhlbšie mužské pudy Až som dostal chuť po čase zasa na ľahký sparing... ()

Seriálový Warrior nabírá obrysy

Seriálový Warrior nabírá obrysy

18.07.2022

Už pár měsíců víme, že režisér Gavin O’Connor (Zúčtování, Cesta zpátky) pracuje na převedení svého úspěšného MMA dramatu Warrior do seriálové podoby. Snímek z roku 2011 se tak má dočká desetidílného… (viac)

Z Warriora se stane seriál

Z Warriora se stane seriál

13.09.2021

Snímek Warrior režiséra Gavina O’Connora patří mezi nejpopulárnější sportovní dramata vůbec. Film vypráví strhující příběh o střetu dvou bratrů, bývalého mariňáka Tommyho (Tom Hardy) a učitele na… (viac)

Sebevražedný oddíl se utká s Rockem?

Sebevražedný oddíl se utká s Rockem?

11.11.2017

Loňská comicsovka Sebevražedný oddíl sice moc lidí nenadchla, 745 vydělaných milionů nicméně znamená dvojku. Té se ujal Gavin O'Connor, režisér Warriora nebo Zúčtování, a měla by se začít točit v… (viac)

Zeleného sršně čeká drsný reboot

Zeleného sršně čeká drsný reboot

16.11.2016

Michel Gondry (Věčný svit neposkvrněné mysli) se v roce 2011 poprvé a naposledy vrhnul na hollywoodský blockbuster. Jeho Green Hornet je celkem oblíbenou komedií, studio Sony ale doufalo v mnohem… (viac)