Příběhem rodiny, kterou čeká tragédie, bolest a ostrý souboj dvou bratrů. Starší z bratrů Sam (Tobey Maguire), je sestřelen při misi v Afgánistánu. Jeho okouzlující žena (Natalie Portman) najde oporu v manželovu bratrovi (Jake Gyllenhaal). Nečekané idyle udělá konec návrat Sama, který sice přežil, ale změnil se k nepoznání... Z kliďase a slušňáka udělalo mučení v zajetí, agresivního uzavřeného podivína, trpícího záchvaty paranoie a děsícího vlastní děti. Bratrský střet je nevyhnutelný. (oficiálny text distribútora)

harryy

Jim Sheridan sa ukázal v tomto filme nielen ako dobrý režisér, ale aj ako skvelý psychológ. Herecké trio Tobey Maguire, Jake Gyllenhaal a Natalie Portman je veľmi presvedčivé. Bratia akoby skutočne boli bratmi aj pohľad v očiach majú rovnaký.Najväčšie výkony predsa len podáva Maguire v tejto snímke prešiel najdramatickejšími zmenami.Pozrite si to, neoľutujete. Napriek príliš prostému a prozaickému názvu ide o prepracované a viac, než dobré dielo. 90% ()

Kicune

V Bratřích je vidět obrovská snaha tvůrců o napodobení atmosféry původního severského dramatu (zima, často tma, téma války, vypjaté rodinné vztahy, smrt). I přesto je film příliš americký, ne natolik mrazivý a odtažitý, aby zanechal emocionální stopu. Pouze promenáda tří skvělých herců. ()

VanTom

Hutné drama, zdařile stavící do kontrastu útrpná muka zajatého amerického vojáka v Afghánistánu a přirozené sbližování jeho manželky a rodiny s jeho bratrem doma v Americe (kteří si myslí, že je mrtvý). Vyhrocení věcí po návratu však příliš rychle eskalovalo - a skončilo, i když vlastně nikam nevedlo, přestože z pohublého a "popleteného" Tobeyho nervózně mrazilo i při vyprávění vtipu. Lepší 3* ještě za krásnou (a taktéž úžasně hrající) Natálku. ()

Sany33

Sheridan odviedol skvelú prácu najmä vďaka dobrému scenáru. Téma vojnového syndrómu je v americkej kinematografii už otrepaná, Sheridan z nej však dokázal vyťažiť to najlepšie a v kombinácii s trojicou skvelých hercov sa mu podarilo natočiť film, ktorý sa musí páčiť. Hoci nejde o žiadny „ciťák“, ktorý by útočil na divákove city, stále je to emocionálne silný film, ktorý Vás hlavne ku koncu položí na lopatky. Z príbehu, ktorý odhadnete po niekoľkých minútach, dokázal režisér vďaka inteligentnému scenáru urobiť pre mňa jeden z najzaujímavejších amerických filmov minulého roku. 93% ()

ghatos

Velmi šablonovitá záležitost. Vidíme rodinku s typickými americkými atributy. On hrál fotbal na střední, ona byla rozstleskávačka, táta byl ve Vietnamu a on se rozhodl být jako on. Komplikuje to bratr, který si nerozumí s otcem. Když se divák překlene přes úvodní nezáživných 60 minut, je posléze odměněn dobrým dramatem. Prostřihy z Afghánistánu mají grády. Líbil se mi Jake Gyllenhaal i Tobey Maguire. Své úlohy zvládli. Závěr mohl být malinko lépe natočen. Celkově jsou to horší 4 hvězdičky. ()

toyrider

Strhující.Takových námětů už tu bylo víc a dokonce i ten vývoj byl velmi předvídatelný, ale že mě to tak dostane jsem nečekal.Výborné výkony obou hlavních představitelů, skvělé zpracování, napětí, konec. ()

Kurikmoon

Aj takto to môže dopadnúť so psychikou vojakov. Trojica hercov sa dokonale hodili k svojím postavám. Dokonca i Maguire, ktorý mi nie vždy bol "pochuti" ()

Warsheek

Asi jsem na ty děcké charaktery zatížený, ale uvědomnělost malé Isabelle, díky které vygraduje scéna při oslavě narozenin, je prostě přehnaná. Cílevědomost, se kterou přesně zasáhne nejslabší otcovo místo v jeho nabořené mysli, je na človíčka jejího věku až příliš vyspělá. Vystřihněte tuhle scénu a já dám plný počet. Hned dva moji favoriti Portman a Gyllenhaal v nejmenším nezklamali. Kdo mě ale posadil na zadek byl Tobey Maguire. Z jeho tváře čišelo opravdové šílenství a já si u něj píšu ++. Výborné drama, kterému by mohly být předlouhou osudy nejedné americké rodiny. ()

NoFiction

V první zhruba polovině jsem u filmu postrádal, jakýkoliv citově založený podtext. Něco mi na tom filmu vážně scházelo. Nebýt depresivní zbylé části nevím, jak bych toto dílo ohodnotil. J. Gyllenhaal mě jako jediný herec opět nezklamal. ()

drackula

Príbehovo mi to spôsobilo malé dejavu, keďže som mal stále pocit, že podobný motív, myšlienku, zauzľovanie som už niekde videl. Herecký koncert Tobey Maguirea a Natalie Portman je ale nespochybniteľný a spolu s kvalitne odvedenými zábermi zo zajatia v Iraku dvíhajú tento tuctový príbeh nad hladinu lacného priemeru. 70% ()

blackJag

Američané rádi hledají náměty u evropské kinematografie a tentokrát jejich oko spočinulo na stejnojmenném dánském filmu z roku 2004. Původní snímek jsem neviděl, ale severské kulisy hodí se mi k tématu pocitově líp než ty americké. Nechci říct, že Sheridan natočil úplně špatný film, i představitele vybral dobře (Gyllenhaal a Maguire skutečně jako bratři vypadají), ale celé to až příliš často působí neupřímně. Můžu pochválit za snahu, ale to je tak všechno. 60% ()

zigíš

koho baví čučat dve hodiny na nesympatických dánov (connie nielsen ujde ale nie v porovnaní s nathalie portman) !? ano, odpoveď je INŤOŠOV ..a pretože mi permanentka do ponrepa dávno prepadla originál ignorujem; mám rád filmy s hvezdami (a nie len scifíčká:) ()

Guzo

Americký film se vším všudy, který sází zejména na herecké obsazení (pro mě bude bohužel Maguire vždycky jen spider-man, ale šíleně koukat opravdu umí). Zbytek včetně scénáře už tak dokonalý není, zejména závěr mi přišel dost nedotažený, nemám rád takováhle vyznění do ztracena.. ()

Puyi

Na film jsem byl původně hodně zvědavý a nakonec se nedá říct, že by mě zklamal, ale ani mě nějak zvlášť nenadchl… Herci byli vlastně všichni skvělí, hlavně Toby Maguire se mi líbil, děj byl též dobrý, tedy alespoň jeho první polovina (ta mě bavila opravdu hodně), druhá už byla výrazně slabší a chvílemi trošku snadno předvídatelná. :) Líbila se mi i hudba. Váhám jestli dát 3 nebo hvězdy, dám 4, za tu první část… :) ()

MI-380

Kombinace rodinné romantické rutiny a válečného nepřátelského Afghánistánu vyúsťuje v horor. Studené a odtažité, občasné rozjasnění přináší jen smutná jeruzalémská krása Natalie Portman. 70%. ()

J-o-k-e-r

Moc nechápu tady ty pochody jako natočit remake k 5 let starému filmu, Nicméně americká verze se zvučnými jmény mě samozřejmě lákala více. Film je zaměřen na rodinné hodnoty točící se především kolem hlavního trojlístku (Maguire-Portman-Gyllenhaal), na to, co s člověkem udělá hrůza strávená v afgánistánském vězení a po návratu se opět zapojit do normálního života a střed s bratrem, jenž se pomalu ale jistě sbližoval s domnělou vdovou. ()

venca163

Ty dvě malý holky byly prostě úžasný fakt! To je vidět, když si dá někdo práci. Úplně všech prvních 6 herců (ústřední postavy) se předvedlo. Čekal jsem, že to bude možná trochu patetická sračka, ale nebyla =). Hodně se mi líbilo americký prostředí, se všim všudy! (75%) ()

šerminator

SPOILER !!! Problémem je že, pokud si přečtete oficiální text distributora, tak víte děj na 3/4 filmu a čeká se jen jak to dopadne. Takže vcelku pomalý rozjezd, ale až se to rozjede a Tobey Maguire parádně zcvokatí, tak to stojí za to. Herecké stránce nemám co bych vytknul všichni parádní, ale kamerově se mi to moc nelíbilo, takové tuctové. Co se týče sénáře, tak to film bohužel moc nápaditý není a využívá klišé hodného a zlého syna, kdy si postupně přehodí role. Bylo to očekáváné a zbytečné. Každopádně konečný zážitek mám vcelku silný. Ale kdo chce vidět absolutní špičku na toto téma ať se podívá na seriál Homeland. ()

TheRoller

"He's my brother!" Nebudem klamať sám seba, očakávania opäť prevýšili realitu. Prvú hodinu to bol v podstate Pearl Harbor ako cez kopirák (aj keď ide o remake, originál som nevidel), len do toho boli zapletené aj deti, dokonca dve milé dievčatká, pomocou ktorých sa snažil režisér žmýkať aj to, čo sa nedalo. Od priemerného Harboru sa Brothers (našťastie) líšia kvalitnejším obsadením, do ktorého mi však spadá “len“ Jake Gyllenhaal a Natalie Portman. Tobey Maguire pre mňa zostal v spidermanovskom kŕči a keď sa už zdalo, že je to preč (scény v Afganistane), pokazil to záverečnou scénou v kuchyni, kde som mu neuveril ani to, že vie poriadne zakričať. Na druhej strane, kým Harbor sa snažil byť vojenským veľkofilmom, tu išlo skôr o existenciálnu drámu, ktorou si americkí vlastenci potrebujú dokázať, že oni nie sú tí zlí. Za daných okolností je to však menšie zlo. Od afganskej scény "kill or die instead" to konečne naberie vlastný smer, ale aj tak to nie je ono a času na nápravu už veľa nezostáva. Karmu po hereckej stránke vyvážila najmä Natalie, ktorá sa touto cestou stáva oficiálne žijúcim snom. Ak som pri Pearl Harbor za akčné scény dal slabé 4*, tu už len kvôli jej výkonu (a, samozrejme, to, že na vzhľade nezáleží hovoria len škaredí ľudia, takže aj kvôli výzoru) nemôžem dať menej. Mám však strach, že bez nej a bez Newmanovej hudby by film len ťažko naškriabal na 3*. ()

Sheridanova černá mše

Sheridanova černá mše

16.01.2009

Moje levá noha, Ve jménu otce či blížící se americký remake dánských Bratrů. I tento malý vzorek z filmografie Jima Sheridana stačí k tomu, abychom se intenzivně zajímali o jeho plány do budoucna.… (viac)

Vydatné herecké posily...

Vydatné herecké posily...

05.10.2007

...dostalo hned několik filmových projektů, o nichž už ČSFD obšírněji informovala. Začněme hrdinskou fantasy na motivy příběhů Conanova otce Roberta E. Howarda Solomon Kane, kterou britský režisér… (viac)