Na konci 80. let zaplňoval Randy „The Ram“ Robinson, profesionální wrestler, titulní stránky novin. Nyní, o dvacet let později, se těžko protlouká životem a ve školních tělocvičnách a komunitních centrech kolem New Jersey dělá vystoupení pro hrstky nezdolných wrestlingových fanoušků. Své dceři se odcizil a není schopen si udržet skutečný vztah. Randy žije pro vzrušení z show a pro obdiv svých fanoušků. Nicméně infarkt ho donutil odejít do důchodu. Pomalu si začíná zvykat na novou situaci a oceňovat stav svého života – snaží se znovu spojit se svou dcerou a rozvinout vztah se stárnoucí striptérkou. Nic z toho se však nedokáže vyrovnat lákání ringu a wrestlingové vášni, které hrozí, že ho opět pohltí. [44. MFFKV 2009] (oficiálny text distribútora)

Wolvie

Krystalicky čisté emoce,dechberoucí herecké výkony,civilní působivost.Takhle se mi líbíš,Darrene,ne když opulentně filozofuješ ve Fontáně! A fakt,že Mickeymu nepřipadl Oscar,je jeden z nejostudnějších přehmatů akademie. ()

Puol

Výkon Mickeyho Rourka je skutučne hodný superlatívov, milo prekvapila i Marisa Tomei (ukázala o čosi viac ako len slušný herecký výkon -:)). V rámci žámru veľmi smutná dráma zo športového prostredia film nemá konkurenciu. Tak trochu tento film aj zmenil môj pohľad na wrestling ako taký. Na druhú stranu si predsa trošku povzdychnem, že režiséra Aronofonského formátu je na tento druh filmu škoda. Príbehu je už dopredu nalinkovaný a neprináša žiadne prekvapenia. ()

Rockerman

Jestliže "Requiem za sen" je Aronofského vrcholem, tak tento film zůstal jen kousek pod ním. Pro tohoto režiséra trochu netypický film. Pravda, i tady zápasníka "Rama" bolí i duše, ale víc ho bolí a zrazuje tělo. Není divu po dlouhé kariéře ve wrestlingu je tělo zničené. Netypický je i v tom, že děj je čitelný a předvídatelný, což u tohoto režiséra nebývá zvykem (viz.Fontána nebo novinka Černá labuť). Přesto je to výborný film na který se po čase rád podívám znova. ()

Akana

Je to moje první setkání s obdivovaným Darrenem Aronofskym, takže si zatím netroufám komentovat jeho styl, tím spíš, že se mu údajně právě Wrestler vymyká. V tomhle konkrétním případě mě bavila syrovost a civilnost s jakými byl příběh podaný. Nebylo to sice žádné Dogma, ale na Ameriku, myslím si, až až. Skutečným pilířem filmu, který se ani na vteřinu nezachvěje, je ovšem Mickey Rourke, chlap, jehož životní osudy samy volají po filmovém zpracování. Je naprosto přesvědčivý jak v "profesních" tak v soukromých pasážích. Menší výhrady bych měl ke scénáři, někdy se běhu událostí až příliš pomáhalo takže nevyzněly dost důvěryhodně (vývoj vztahu s dcerou). Možná by dalších 15-30 minut na větší rozpitvání charakterů a zvratů nebylo na škodu. Film je nesporně zajímavý nejen vhledem do podivného a nám vzdáleného světa wrestlingu, ale k mrazení v zádech u mě zatím nedošlo. Uvidím, co se mnou udělají další Aronofského opusy. ()

IvcaG

Příběh drsného chlapa, kterému život protekl mezi prsty, který až po srdečním kolapsu zjistí, že život není jen o tom někomu falešně vymlátit duši z těla. Jenže čím kdo zachází tím taky schání a život nebo spíže žití je pro něj právě wrestling. Afronovsky se mám a celý prakticky, obyčejný příběh ukázal v naprosto neočekávaném světle a výběrem Mickeyho Rurka do hlavní role povzvedl na něco jedinečného a pro Rurka právě životního. ()

kacirek_

za A) nemám ráda a opravdu nechápu tuto rádoby zábavu, za B) nemám ráda chlapy s dlouhými vlasy, hromadou svalů a se slepičím mozkem a za C) nemám ráda předvídatelné příběhy... ()

Mike.mk1

Přestože jsem po třetině filmu věděl jak to dopadne, tak jsem si to náramně užil a každý Ramův zápas sledoval nervózně a napjatě. A to wrestling vůbec nemusím. ()

Norus88

Keď dráma tak určite zo života, pretože život sám je jedna veľká dráma. V hlavnej úlohe skvelý Mickey, dobre natočené a samozrejme nechýbal perfektný životný príbeh, 2hodiny mi ubehli ako 1, vôbec som sa nenudil ako to pri drámach býva zvykom. Takto by mala vyzerať každá poriadna dráma. ()

montongery

Velmi podobný film jako 8 mile akorát ze světa wrestlingu. A hlavně skvělý Mickey Rourke. Je to kvalitní film, ale čekal jsem více, tak proto jsem možná byl ke konci trochu zklamaný. ()

annes

S některými zaměstnáními je těžké vést soukromý život. Ať už jste wrestler nebo barová tanečnice. Film má dobře propracované chování postav např. role Randyho dcery ztvárněna E.R.Wood byla výborná ...lepší 4 hvězdičky... ()

edie sedgwic

Naozaj toto natocil Arronofsky? Po jeho nervydrasajucich filmoch ako Black Swan ci Requiem for a dream sa zrazu vsetko upokoji a my vo filme pomaly starneme spolu s Mickeym Rourkem. Tento film bol vynikajuci aj napriek riadnej davke hollywodskeho korenia, napriek tomu mi tam chyba ta povestna Arronofskeho stava, ktora vas mrazi az do spiku kosti a ostane vo vas cele tyzdne, kym sa jej nestrasiete. Tento raz to bol vyborny filmovy zazitok ale nic viac. ()

dave14

Pro mě je tohle asi nejlepší Aronofskyho film. Způsob, jakým vede Mickeyho, je fenomenální a Mickey tady toho Oscara prostě dostat měl. Kamera je úžasná a potěší ryzí osmdesátkovej soundtrack a Springfieldova písnička na závěr, to už je ta pomyslná třešnička na dortu. Tleskám! ()

tragos

Po rozbředlé Fontáně návrat na pevnou zem. A to se mi líbí :) Hlavní linka v poslední třetině na můj vkus příliš poskakovala, v důsledku čehož konec nevyzněl úplně přesvědčivě. LCD, březen 2013. ()

robo7773

Perfektné stvárnenie postavy od Mickeyho, zaujímavý film. Zaslúženie hodnotenie. Prostredie wrestlingu ma absolútne nezaujíma, je to pre mňa úplne bláznovstvo a zbytočnosť. V tomto filme však ukázali, že aj to sú ľudia s bežnými aj s nie celkom bežnými problémami. ()

Lyžař

Zklamání. Čekal jsem kdovíco a dostal jsem běžnej život wrestlera s romantickou zápletkou. Nalákal jsem se Černou labutí. Tam jsem si říkal, že režisér je dokonalej a chci od něj zkusit ještě něco..bohužel tohle nebyl můj šálek kávy. Cožpak o to, ono wrestlerství by se i dalo a Mickey Rourke je taky skvostnej, ale jinej holt slabší. Scénář, kdy (ač nepotřebuju spát) skoro usínám, to není to, co hledám. Jinak hlavní role jsou úchvatné. Mickey tomu dává na prdel dokonale a ohledně Marisy Tomei, no tady snad nemusím psát ani řádku. Ale jinak? Čekal jsem, že mně to bude rvát srdce. Ne Rourkovi. ()

Heavyman

Perfektní drama ze života....nedostatek peněz a lásky, osamnění,pitomý ponižující brigády, zdravotní potíže a zašlá sláva... všechno v jednom balení. ()

Harts

Poutavé životopisné drama, nicméně pro ty, kteří životopisné filmy a lidské osudy nemají rádi, pravděpodobně film nezaujme. ()

Étienne

Vynikajúci film vynikajúceho režiséra. Opäť, zas a znova. A tiež úplne iný ako predchádzajúca Aronofského tvorba, i keď na ne rozmiestnil po celom filme niekoľko odkazov (napr. Conney Island). Poetika prostredia nie je od nich diferencovaná, postava(y) je rovnako zobrazená ná báze sínusoidovej pravidelnej kolísavosti. Doporučujem opätovnú projekciu zameranú na detailizáciu (prostredia, postáv). Darren pracuje so symbolikou (úvodný odchod zo scény), extrémne pohyblivou kamerou (bez Libatiqua, ale kvalitná), ktorá iba v jednom zábere na chvíľu opustí Randyho robustné telo (resp. jeho pozadie) a naozaj bravúrnymi výkonmi všetkých zúčastnených. Mickey Rourke si Glóbus právom zaslúžil, ešte ak zožne ovácie i samotný Darren Aronofsky, budem "mľaskať" spokojnosťou. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Rychlá a zběsilá Pomáda?

Rychlá a zběsilá Pomáda?

15.09.2015

Emily Ratajkowski (Zmizelá) a Spencer Boldman (21 Jump Street) si už brzy zahrají ve filmu Cruise. A kupodivu nepůjde o biografii superhvězdy z Mission: Impossible, nýbrž o nové bouráky nabité retro,… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

30.12.2010

Bale trénuje Wahlberga

Bale trénuje Wahlberga

22.04.2009

V čempak asi? V klení asi těžko, Mark si vystačí sám (mrkněte třeba na Skrytou identitu, jak mu to jde). Pár hereckých lekcí by Bale Wahlbergovi dát mohl, ale to taky není správná odpověď. Půjde o...… (viac)