Mučedníci

• Francúzsko Martyrs (viac)

Mučedníci se stali přesně tím kultovním filmem, který máme všichni tak rádi. Je již nyní opředen řadou historek od těch „banálních“ o lidech omdlévajících během projekce až po tvrzení, že Bob Weinstein majitel práv pro americké území se vydržel dívat zhruba dvacet minut. Pokud bychom měli nastínit děj, abychom nic podstatného neprozradili, pak lze pouze říct, že vše začíná v 70. letech ve Francii, kdy je nalezena bloudící pomlácená dívka neschopná vyprávět o tom, co se jí stalo. O patnáct let později ta samá dívka Lucie vtrhne do honosné vily a nemilosrdně vyvraždí všechny její obyvatele. Hned za ní přijede její jediná přítelkyně Anna. Pak by slabší povahy měly opustit kino, protože začíná krvavé peklo. Při sledování filmu si rychle uvědomíte, že nic není tím, čím se zdá být. Vila se stane strašidelným domem, v jehož útrobách se obě dívky pokusí dobrat pravdy. (oficiálny text distribútora)

Perineum

První polovina - 70%, druhá polovina 100%. Čtyři vraždy brokovnicí jsou v každém druhém akčňáku, takže trochu nechápu zdejší pozdvižení nad brutálními mordy, to jen tak na okraj. První půle se pro mě nesla ve znamení velkého otázníku, co se to vlastně děje - zjizvená hadí žena, kterou vidí jen hlavní protagonistka, zdánlivě obyčejný únos, následná pomsta...ale od nalezení překvapení ve sklepě se všechno otočí...a nastalo období, kdy mé oči zůstaly přikovány na monitoru. Žebřík, kejda v ešusu, výprask, žebřík, kejda, výprask, vlasy, výprask, zrasovaný obličej, kejda, žádné vlasy atd. atd. Naprosté zničení osobnosti, zničené pohledné dívky, teror, nevědomost, zvrácenost, soucit s dívkou, nechápání...a závěr, který se snaží něco osvětlit, ale jen pokládá další otazníky. Mistrovská práce, sonda do nejzvrácenější části lidské duše a mozku. Bravo. ()

skepticka odpad!

Neskutočná zlátanina s rádoby hlbokým záverom! Násilie tohto druhu ma rozhodne neberie a nič iného na mňa proste nezafungovalo.Trápny shit! ()

MistrTom

Tím, že jsem neviděl trailer (doporučuji nekoukat před filmem), jsem byl v napětí, co se bude v domě dít po smrti Lucie. Pak mě zajímalo jaký výsledek bude mít mučení Anny. Musím říct, že je to napínavý a děsivý film i s vcelku uspokojivým koncem. Rozhodně jeden z lepších hororů. ()

uprchlice

"Mučedníci" je krvavý a zvrácený film, který divákovi představí nový druh strachu. Strach, který v divákovi vyvolá bolest břicha a nutné zvracení. Divák se bude dívat s hodně vyděšeným výrazem v očích a na tuhle hrůzu určitě nikdy nezapomene. Režisér Pascal Laugier má na svém kontě, a to už docela dlouho, film "Sanatorium". Nevím, jak přišel s nápadem na film "Mučedníci", který v divákovi vyvolal hrůzu a fakt, že to, co prožily hlavní hrdinky, by nechtěl prožít nikdo, ale nápad to byl dobrý a neokoukaný. Začátek nám představí dívku prchající z mučírny. Následně se film přesune o 15 let později a ta samá dívka vtrhne do vily a zabije tam všechny členy rodiny. V tu chvíli ještě divák neví, která bije, ale režisér není žádný trouba a vše vysvětlí v dálší části filmu. Asi v polovině filmu se "Mučedníci" přesunou na mrtvý bod a v tu chvíli jakoby se film hnal do záhuby. Mučení nebohé dívky má vesměs hluchá místa. Diváka to přestane bavit a spíš od toho odtrhne oči. Každá scéna mučení je podobná, ne-li stejná. Divák jen vidí člověka, jak tu dívku mlátí. Pak následně přijde žena a dívku nakrmí a tak je to pořád dokola. Žádné mluvené slovo, divák jakoby ohluchl. Je to opravdu nudné. Konečné finále přinese operace, kdy je dívka opravdu zmučena do krve a v jejich očích vidíme povznášející pohled. "Mučedníci" doslova zmučí vaše smysly a přesunou vás do jiného světa. Světa bolesti a halucinací, do kterého by nikdo doopravdy nechtěl vstoupit za žádných okolností. ()

Margareth35

„Podívej se na Mučedníky, je to fakt dobrej film"...tak znělo doporučení a vůbec způsob, jak jsem k jeho zhlédnutí přišla. Ze začátku jsem absolutně nechápala souvislost, co, jak a hlavně proč se děje. První polovina filmu je víc hororová – musím přiznat, že z některých výjevů mi běhal mráz po zádech (pokroucených znetvořených těl se opravdu děsím) a objevilo se tam i trochu krve, i když na můj vkus jí tam bylo přeci jen málo. V druhé části filmu je divák seznámen se všemi souvislostmi a je to pojaté tak trochu psychologicky a filosoficky, což mě ohromně oslovilo. Konce bývají občas lehce „odfláknuté" ale tady nehrozí ani to. Napětí až do konce a dočkala jsem se i překvapení. Myslím, že po zhlédnutí filmu až do samotného závěru, nikdo nemůže pochybovat o tom, že ví, jaký je smysl mučedníků. Mají přesný a jasný cíl, kvůli kterému jsou ochotni udělat cokoliv. Námět geniální, zpracování perfektní, napětí do poslední chvilky. Hodnotím 4 hvězdičkami!! A to jen pro můj osobní nedostatek krve – udělat to lehce červenější, odpornější a nechutnější, (anebo kdybych neholdovala pořádným krvákům) bylo by to jasných pět hvězd, neboť film na mě opravdu zapůsobil do morku kostí a stále o něm přemýšlím. ()

elisabetha

Příběh zajímavý, konec nepředvídatelný, postavy děsivé, prostředí nechutné, bolest a krev atd. přímo odporné. Úžasný film, pokud na to máte zrovna náladu :) ()

v0jt1s3k

Těsně po zhlédnutí 3 hvězdy, ale druhý den jsem to změnil na 4 a myslím, že to stoupá k pětce. Asi ani nejde o to násilí atd, ale ta druhá půlka mně dostala a celkově je to něco, co se moc netočí. To, že to není prvoplánovité a láme se to v půlce z toho dělá opravdu vyjímečný film. ()

Monellito

První půlka moc dobrá, zajímavá, ale druhá?Nuda a nic na konci, co by překvapilo. Místo 4 hvězd proto sotva 2. Mučedník jsem byl já s manželkou, když jsme vydrželi až do konce ;-) ()

injoy

Šíleně brutální. Sledovat mučení není úplně můj šálek čaje. Myslím, že natočený je to zajímavě, ale prostě silný kafe. ()

Wez

Velice zajímavej film,na tu pointu a na tu finální torturu jsem opravdu čuměl s otevřenou hubou..Jinak děj chvílemi parádní,chvílemi trochu nuda,ale celkově na jedno podívání se to dalo ()

Habansz

Do první poloviny neskutečně napínavej horor, kterej překypoval atmosférou a surovostí. Bohužel od sebevraždy jedné z hlavních postav uz to jde prudce dolů jak po stránce scénáře, tak atmosférou a co hůř, snaží se to mít nějaký vyšší nadpřirozený poselství. Neříkám, že jsem se vyloženě nudil. Dost scén mi utkvělo v paměti a je jasné, že tam nejsou jenom, aby "potěšily" oko fandy žánru. Jen prostě druhá polovina úplně zbytečně shazuje tu první. ()

Xmarc

Snad první film, u kterého jsem místy musel přivírat oči... byl to chvílema fakt hnus. Ale nikoli filmařsky. To musí člověk uznat, že na takový hnus to bylo zvládnuto vcelku slušně, i celkem zajímavou pointu to mělo. ()

ladanda odpad!

To se snad ani hodnotit nedá. 100 minut nepřetržitého mučení a vraždění, hektolitry krve. Prostě sado-maso chuťovka pro úchyláky. ()

draxxi

Ty vole....proboha jaky drogy musi brat nekdo, kdo vymysli takovej pribeh. Je to neskutecne hrozna predstava... Nicmene filmove velmi kvalitne zpracovana. Slovo dobre se tu neda pouzit, protoze je to vazne desuplne psycho. Veril jsem ji kazdej kousek bolesti a utrpeni... 10/2/2021 75% ()

43. Letní filmová škola začíná 28. července

43. Letní filmová škola začíná 28. července

18.07.2017

Největší prostor bude věnován švédské kinematografii, na kterou se zaměří blok Fokus. Ze Švédska přijedou také významní hosté: svou retrospektivu na LFŠ uvede Tarik Saleh, k němu se přidá i jeden z… (viac)

Francouzský řezník se vrací

Francouzský řezník se vrací

09.11.2014

Roku 2008 světové festivaly „terorizovala" trojice brutálních hororů z Francie, díky které se dokonce začalo mluvit o jakési nové francouzské hororové vlně, v článcích občas nazývané „new french… (viac)

Komiksové filmy už jen pro děcka

Komiksové filmy už jen pro děcka

21.03.2009

Přinejmenším ty superhrdinské. Krátce po prohlášení Marvel Studios, že filmy kategorie R (tedy mládeži nepřístupné) nejsou součástí jejich celkové strategie, rozhodlo se pro stejný krok i studio… (viac)

China Miéville na filmových plátnech

China Miéville na filmových plátnech

29.11.2008

Možná nejvýznamnější současný představitel žánru „new weird“, který ukázal novou cestu zkostnatělé fantasy, zapřísáhlý marxista a vynikající vypravěč China Miéville, se konečně dočká adaptace jednoho… (viac)