Hororový příběh si pohrává s myšlenkou, že nakrknout starou cikánskou čarodějnici se nevyplácí. Mladá bankovní úřednice Christine (Alison Lohman) se pokouší jedné takové pomoct s nesplácenou hypotékou. Nadřízený však její snahu stopne, aniž by věděl, jaké následky to pro Christine bude mít – smrtící kletbu! Od této chvíle začíná zběsilá snaha mladé dívky o záchranu své duše, po které se sápou pekelné spáry staré čarodějnice. (oficiálny text distribútora)

MickeyStuma

S kletbami není radno žertovat. Obzvlášť, když kletbu uvalí stará cikánka. Sam Raimi se po Spider-manovské trilogii vrátil ke svému oblíbenému hororovému žánru a natočil něco, co tu skutečně chybělo. Snímek, který děsivými scénami společně s děsivým soundtrackem vytváří nemilý pocit strachu s každé další minuty při myšlenkách nad dalším vývojem děje. Atmosféra je vskutku unikátní a to se jen stačilo zaměřit na tradiční hororové prvky. Sam Raimi ukázal, že na děsivý a zároveň zábavný horor stačí skutečně málo. Jen mít nápad a tvůrčí fantazii. Znalci počáteční tvorby Sama Raimiho dokonce ve snímku poznají i odkazy na jeho starší horory. Jako například žluté auto ve scéně, kdy hrdinka příběhu vstoupí do podzemní garáže. Stejné má Ash v ‘Evil Dead’. Snímek má také zcela reálnou zvláštnost a tím jsou bankovní úvěry. Kdo byl v bance podobně odmítnut, ví o zlosti k bankéři své. Snímek jako celek má tedy vše patřičné. Prezentace démoničností, tělních tekutin, strachu i humoru. To všechno se zhmotnilo v zábavnou hororovou etudu, ke které se dá po letech bez hanby a studu vracet. ()

domirovec

Jakožto fanoušek Raimiových filmů mohu s klidem říct, že Drag Me to Hell je skvělá podívaná, která se však dá brát vážně jen někdy. Je to spíše komedie než horor. To samozřejmě není pravidlo, které v případě DMtH platí vždy, ale i tak. Jde však z toho cítit, že pan Raimi znovu do filmu zakomponoval jeho typický styl komedie/hororu a tak to má být. No a jumpscary každých pár minut taky neomrzely, doopravdy vyděsily a jejich provedení vždy působilo pěkně a překvapivě originálně. Někdy však spíše pobavily :) 4/5 ()

Harts

Pekelne dobry film, chvilemi smich, chvilemi strach, jen mi cely dojem pri predpremiere kazila slecna v kine, ktera se ze strachu porad jen smala, takze cele kino se prosmala, hlavne, kdyz mela prijit lekaci scena, coz nebylo vubec zabavne, ale i takovi lide s takto obrannych mechanismem existuji. ()

Yomega

Nejsem sice příznivce horrorů, ale ke smrtelnému zlu mám velmi vřelý vztah. Je to vzpomínka na dobu dospívání, kdy jsme ještě s kamarády ze základky hltali na videu toho božího chlápka, kterému se zbláznila ruka, tak si ji usekl motorovkou. Proto mě nový počin Sama Raimiho nemohl minout. I přes pozitivní ohlasy jsem nečekal vůbec nic. Od dob smrtelného zla už přece jen uplynul nějaký ten pátek a má filmová měřítka se posunula trochu jiným směrem. Přesto jsem po příchodu z kina více než spokojen. Svižný, vtipný, občas fajn lekačky, neokoukaní herci a hlavně typický Raimiho konec, takže po dloooouhé době horror, který mě fakt bavil. V dnešní záplavě dementních teen vyvražďovaček velmi příjemné osvěžení zatuchlého žánru. Jo a Alison Lohman byla skvělá, už ve švindlířích nebo velké rybě se mě líbila, ale tady jí to fakt seklo, hlavně na konci v zatopeném hrobě:-) ()

maZSlicko

No,každopádně sem pěkně nasranej na lidi z csfd co dělali komentáře k "DMTH" a nezapoměli přibalit kupu sprostejch spoilerů..Taky sem pěkně nasranej na sebe, že sem,párkrát zkoukl trailer,ale i přes to všechno sem s DMTH nadrámec spokojenej..Film si mě omotal kolem prstu už v prvních scénách s .............. ( slova si doplňujte sami,ať nejsem spoiler man jak vy) ..Velice sympatická Alison Lohman (alias prasečí královna) a její heterosexuální Justin long (píšu heterosexuální protože já si ho budu stejně pořád pamatovat jako přítele Bobyho Longa ze Zacka a Miri,promiň Justine),tvoří pěknou dvojici,stará pidlovoká babka Sylvia Ganushová je taky pěkně vymyšlená postavička..No řeknu to takhle,film sem si oblíbil,jak už těma postavama,jednoduchým scénářem,ale kterej naopak nemá chybu a pořád si jede to sví,lekačký se mi taky moc líbili ale nejlepší byly ty vtipný vložky mezi ně..To mi udělalo fakt radost,i když to bylo místama docela nechutný(no mě nechutný věci nějak moc nevaděj : ) tak sem si od první minutky až po tu poslední celý film užíval..I když sem z jednej strany křesla v kině slýchal,do prdele Davide na co si mě to vzal,z druhej občas prolítlo to si děláš prdel,vždyť to má bejt horor,a zas z leva ob křeslo už žádný lekačky,atd atd. a já pořád zažraně sledoval jak si Sam Raimi dělá co chce s divákem,když chtěl tak vás dokázal vystrašit i posranejma pánvičkama v kuchyni a zas nadruhou stranu dokázal rozesmát i jen tím jakou třeba našla Christine fotku ze svího mládí,nebo jak ubrečená papkala kotel zmrzliny..Já za sebe říkám že sem hodně dlouho neviděl lepší "horor".. ()

Blaogranas

No lépe než komentář Rentona už to asi popsat nejde. Snad jen podotknout, že samotné vyústění není nikterak překvapující a že trailer je namíchám vskutku tak, aby nalákal, jenže samotný film už mnoho nepřidá. Těšil jsem se na omílaný "návrat klasického hororu" a o to víc jsem teď zklamán :-( I když člověk se i zasmál, třeba když Miloš říká przněnou češtinou "Přišel tvůj čas". ()

chemicquei

Žužlání brady tam opravdu tolikrát bejt nemuselo, komediální trikový záběry, jako byl například výlet očí po zásahu kovadlinou, si moh rejža odpustit. Jinak by to bylo fajn, lekal jsem se krutě, dokonce jsem se místama fakt bál. Film skončil tak, jak horor skončit má, to je taky plus... ale komediální triky to zkazily, takže tak... ()

darkreider

Rozhodne nie som sklamaný. Je tu hromada veľmi dobrých scén. Taká bitka s babčiným kapesníkom je neskutočne vtipná a tie tvrďácke keci v hrobe... luxus. Je tu teda aj pár lakačiek, ktoré ja teda nemám rád(stačí zvoliť správnu hudbu a decibely a zľaknem sa aj obrázku mrazeného filé). No a neodpustil si aj samozrejmé, velice naslizlé a krajne nechutné scény(Ak vidíme letieť sajrajt do našej tváre, tak jedine s otvorenou hubou). Škoda len tej úplne jasnej záverečnej pointy. Myslím, že to dôjde hneď každému. ()

Narayan

Ani moc děsivý, ani dost vtipný, je to divnej mix ničeho, kterej je akorát poměrně často nechutnej. Hlavní hrdinka je postupně osliznuta hlenem, slinama, červama, krví, bahnem, očníma bulvama a na něco jsem určitě ještě zapomněl. Fakt pecka. ()

Torgal

Pravdu povediac, moje očakávania boli vyššie. Čakal som, že tu budú vtipné momenty, ale že ich bude až toľko, to ma nenapadlo. Atmosféra je po celý film veľmi slušná, no nie vyložene desivá. Nakoľko sa film snaží pôsobiť oldschoolovo, tak mi dosť vadili digitálne efekty, ktoré ma dosť bili do očí. Scenár bol na horror dobrý, ale záver sa dal odhadnúť dobrých 20 minút dopredu. Celkový dojem je u mňa tak na 7-/10, ale pretože v poslednom čase sa točia v žánre horroru samé blbosti, tak zaokrúhlim smerom nahor. ()

charmin

Ja horory nemusim, nevyznam sa v nich, ale tento bol totalne ze priemerny - obcas som sa bala, co by mao byt asi dominantne, no boli sceny kt som presedela v smiechu. 60 per ()

Laborant

Směšnej a předvýdatelnej začátek, lepší střed a celkem slušnej závěr. Nicméně to na mě nepůsobí víc než Buffy přemožitelka upírů. Musím podotknout, že jsem na to koukal v noci v pracovní budově o 50 lidech, ve své kanceláři kde nikdo nebyl a měl jsem zhasnutá světla. Nejradši bych dal 2* ale nechám tomu 60 percent. ()

Alexandre

Tenhle horor byl nade vše má očekávání. Originální, strašidelný, napínavý, jedinečný. Jít na něj do kina se opravdu vyplatilo. Námět byl skvělý, po Kruhu je to asi nejpovedenější duchařský horor - a to duchařské horory nějak nemusím - ale tohle byla pecka. Po celou dobu filmu vládla mrazivá atmosféra a doprovázely ji povedené duchařské scény. Potom vše skvěle doplňovala vynikající dramatická hudba a skvělé obsazení. Raimi je prostě mistr na horory. Škoda, že se dnes netočí víc takových hororů. Tohle byla parádní podívaná a jeden z nejlepších hororů, co jsem viděl. ()

maar

myslím si, že konečně po hodně dlouhý době pořádnej horror, kterej není brutální (tolik) :D ale fakt lekačky v kině = stojí to za to :D ()

bolf!k

Po skončení filmu jsem byl trošku v rozpacích. Jde vidět, že Raimi si může dělat, co se mu zlíbí. Mě ale přece jen vadilo, že se za celý film nedokázal rozhoudnout, jaký žánr chce vlastně natočit. Bezzubá baba žužlající bradu hlavní hrdinky a geniální scéna, kdy stíny rukou sahají z pod dveří po své oběti jsou podle mě na jeden film příliš moc. Škoda 70% ()

Meiers

Jako JO, Raimiho já můžu už od dob Evil dead a musím říct, že jsem strašně rád, že se po všech těch naprosto zbytečných spidermanech, kteří jsou v jeho případě naprostým mrháním potenciálu( jeho nejhorší filmy ), trochu ohlídl zpátky ke svému naturelu. Sice to nemá správnou hororovou atmosféru, kde se jednomu zježí kudrliny na pytlíku(PG-Oizo), ale bitky Alison Lohman s tou plesnivou cigaňou jsou něčím naprosto zvrhlým, nezapomenutelným a smyčkovitě opakovatelným. CRAZY BASTARD ()

Čtyřky útočí

Čtyřky útočí

17.03.2009

Ať už vás napadlo cokoli, následující řádky jsou samozřejmě o možných pokračováních úspěšných trilogií. Matt Damon potvrdil, že se s Paulem Greengrassem opravdu chystají na dalšího Bournea, ale že… (viac)

Raimi odstartuje další filmovou sérii

Raimi odstartuje další filmovou sérii

23.03.2008

Sam Raimi už další Spider-Many nenatočí. To je asi základní poznatek, který vyplývá ze zprávy o právě probíhajícím rokování režiséra se studiem Paramount Pictures. A čeho se ta jednání týkají? Agenta… (viac)

Herecké posily 1: Krásky

Herecké posily 1: Krásky

06.03.2008

Už tradičně pro vás máme souhrn několika zajímavých castingových novinek k filmům, o nichž už jsme psali dříve. Dnes začneme těmi hezčími doplňky ;-). Start natáčení hororu (resp. nadpřirozeného… (viac)

Ti dva jsou vlastně jeden

Ti dva jsou vlastně jeden

19.02.2008

O tom, že je Ellen Page po úspěchu Juno zasypaná nabídkami, jsme psali minulý týden v souvislosti s jejím účinkováním v Raimiho hororu Drag Me to Hell. A Ellen nelení, popadla příležitost za pačesy a… (viac)