Salt

Akčný / Thriller / Mysteriózny / Krimi
USA, 2010, 96 min (Director's Cut: 104 min)

Ako agentka CIA zložila Evelyn Salt (Angelina Jolie) prísahu povinnosti, cti a lásky k vlasti. Jej lojalita sa ale stane dôvodom mnohých otázok po tom, čo ju ruský dezertér obviní z toho, že je ruskou špiónkou. Salt sa dá na útek, počas ktorého využíva všetky svoje schopností a dlhoročné skúsenosti v úlohe tajného agenta na to, aby unikla svojim prenasledovateľom. Jej snaha dokázať svoju nevinu ale len podnecuje dohady o jej skutočných motívoch. Závod s časom o odhalenie pravdy o jej identite pokračuje a vo vzduchu stále visí hlavná otázka: čo je Salt vlastne zač? (TV Markíza)

schindler

Režisérovi Philipu Noyceovi se zřejmě zastesklo po dobách studené války a tak se ve filmu Salt objevují jako záporáci rusáci. Jinak je to taková jednoduchá přímočará akce plná takových dějových zvratů až se mě zatočila hlava. Vše je ve stylu, že když je někdo špičkový agent, dokáže v klidu vykydlit půlku USA. Angelina dělá co může, ale nebude to nic víc než obyčejná akční jednohubka. ()

kecka007

skvělá akcí narvaná pecka,kde se režizér snaží zakomponovat i trochu toho klišé a dří se mu to celkem dobře. Je to něco nového a neotřepaného,navíc v hlavní roli září moje oblíbenkyně Angelina Jolie. Akční scény jsou skvělý i konec je skvělej.Bavilo mě to a to dost,doporučuji.5* ()

Pickardino

Sice jsem stihl průběžně tipovat další vývoj scénáře, nicméně to bylo dostatečně svižné (a Angelina, jak ji moc nemusím, překvapivě uvěřitelná) a zábavné, nenudil jsem se. Jsem docela zvědav na potenciální pokračování, trochu víc noir, míň komplikací děje (které jsou stejně průhledné) a trochu víc přitlačený palec na tepně, a bude to dobrý. ()

Malchy

Typický americký akčňák... podobných filmů je mnoho, takže nic extra tam není. Je to klasika, 3 hvězdy za Angelinu Jolie a za hudbu od Howarda. ()

Mort09

Jsem fanda špionážních filmů, ale tenhle se mi prostě nelíbil. Možná je to tím, že mi Angelina nepřirostla k srdci a její výkon, mimo akční scény, je docela slabý, nebo tím, že jsem se zamyslel nad dějem, ve kterém je hromada nesmyslů, nebo snad tím, že honičky na dálničních nadjezdech stojí za hovno a tady byly rovnou dvě. Prostě tenhle film se nepovedl v příliš mnoha ohledech a těch pár akčních scén, které byly dobré, situaci příliš nezachrání. ()

pirate

Skvělý akční špionážní thriller, který rychle uteče a ani na chvíli nenudí. K tomu je svým způsobem i celkem krátký. Angelina Jolie nepatří mezi mé nejoblíbenější herečky, ale v tomto filmu se předvedla. Jestli někdy bude pokračování, což je bohužel zatím daleko, tak se těším. ()

J!b

Prostě debilní. Při koukání na tuhle slátaninu se sice kdysi vnadnou, nicméně dosti nesympatickou hlavní hrdinkou, mi celou dobu cukal prst nad televizním ovladačem a vcelku mrzela absence vložené reklamy, která by mě úspěšně zvedla z křesla a nadobro tento fantasmagorický bezdušný zážitek přerušila. ()

gezko

Veni, vidi, vici - prišiel som, videl som, prežil som. Asi tak sa dá charakterizovať v krátkosti celý film. Angelina v úlohe kríženca Jasona Bourna a McGyvera kope prdel každému, kto jej skríži cestu bez ohľadu na to akú krajinu zastupuje. Trochu otrepané klišé v modernom šate - hlavný hrdina sám proti všetkým. Pripomína to klasické akčáky 80-tych rokov. Napriek tomu drobnému hendikepu je dej svižný a rýchlo odsýpa. Vcelku dobre je urobený záver, ktorý nekončí šťastným happyendom. ()

JimWalker007

Naivná akčná jazda, ktorej scenár napísal asi nejaký priemerný študent nejakej filmovej fakulty. Liev Schreiber na svojej tradičnej polici, potešila účasť Daniela Olbrychskeho. Krehká Angelina robí ťahy, ktoré by nezožral ani jej sympatický pes. Aj agent 007 by sa dochrámal pri tom, čo tu robí superagentka v jej podaní. Čo je veľa, to je moc... ()

endoskop

Dobre natočený, ale priemerný film. Začiatok bol príjemný, neskôr sa tá atmosféra rozplynula a prichádza Angelina vs. kamióny, neskôr Angelina vs. CIA + prezidentova ochranka. A ešte k tomu priblblý záver. Ale aby som len nekritizoval, malo to spád a ako bonus dobre hrajúcu Jolie. A vlastne ani neviem, ako film zbehol. ()

petr.k09

aspoň vidíme že Angelina Jolie utáhne akční film to by zvládlo málokterá herečka víc filmů takových těším se na pokračování ()

camomilla

Napoprve jsem si tento film moc neuzila, nektere sceny pritazene za vlasy me odrazovaly. Ale po letech podruhe se musim divit tak nizkemu hodnoceni. Jsem zvedava na Salt 2. ()

james11

Angelina, coby perfektní dvojitý agent. Které straně je vlastně loajální? Děcka vychovaná v Rusku a poslaná do USA žít, jen aby si na tyhle batolecí léty vzpomněli až se to hodí. Kdyby mi teď někdo řekl, že jsem žil do 6 let v Rusku, nevím jak bych se podle toho zařídil, protože tyhle roky už byly KUREVSKY dávno a jak si to vůbec někdo může pamatovat, natož kvůli tomu zahodit svůj dosavadní život? ()

Salt nám to ještě osolí

Salt nám to ještě osolí

08.06.2011

Akční špionážní thriller Salt vlastně nikdo nemá moc rád, natož aby měl nějaké oddané fanoušky. Vlastně je to jeden z těch snadno zapomenutelných „letních“ filmů. Avšak díky Angelině Jolie solidně… (viac)

Oscar 2011 - výsledky

Oscar 2011 - výsledky

28.02.2011

Jason Statham ve válce s ruskou mafií

Jason Statham ve válce s ruskou mafií

13.02.2011

Plešatý britský řízek jde z akce do akce a je to tak dobře. Momentálně je nájemným zabijákem v remaku The Mechanic a brzy se stane agentem Nickem Stonem v akčním thrilleru Echelon. Ten vzniká podle… (viac)

Nominacím na Oscary vládne koktavý král

Nominacím na Oscary vládne koktavý král