Pán Nikto

• Česko Pan Nikdo (viac)

V roce 2092 je Mars prázdninovým rezortem a Nemo Nobody 117letý muž, který je posledním smrtelníkem v době, kdy díky vědeckým poznatkům už nikdo neumírá. Na smrtelné posteli Nemo vzpomíná na své tři životy, které možná prožil se třemi různými ženami. (oficiálny text distribútora)

Krosmen

Jak psali ostatní, je to krásný film, plný hezkých nápadů - například tvorba oceánu. Všechno o tom, jak jsou naše životy ovlivněny volbou a jakou cestou by se mohly ubírat, kdyby. Doporučuju shlédnout minimálně dvakrát, určitě to nebude na škodu. Nicméně je potřeba upozornit, že místy se budete v ději i ztrácet, což je vzhledem k rozehraným roviným pochopitelné. ()

MI-380

Lahůdka pro toho, kdo má rád komplikovaný nejednoznačný obsah, dokonalou formu zpracování s využitím nejmodernější techniky a filmových nápadů, trochu romantiky, úvahy ve stylu co by bylo kdyby, SF a výbornou pointu. 95%. ()

wenca

Ze začátku jsem byl skeptický, ale pak mě to chytlo a bavilo mě to. Něco mezi Donniem Darkem, Fontanou a Butterfly Effect. ()

cpt.Lynch

vizuálně a formálně podmanivé, leč obsahově prázdné a to přesto, že se film celou dobu snaží tváři zcela obráceně... 3,5* každopádně super hudební motivy ()

Kurikmoon

po druhom vzhliadnutí zvyšujem na 5. Vizuálne veľmi pôsobivo natočené.. TAKÉ JEDNO VEĽKÉ KEBY... A čo si vyberiete vy? Rozhodne žite ;) A ten parádny smiech stojí za to:) ()

Mr.Dogman

*SPOILER*Zrovna když jsem si říkal, že tomuhle filmu dám tři hvězdy, zazněla věta ,,Žijeme jen v představách devítiletého chlapec". Pak jsem to teprve celé pochopil, a film pro mě získal váhu. Kdyby to skončilo jakkoli jinak, zůstal bych u třech hvězd, protože film každý může pojmout jak chce, a já zrovna taky nebyl dvakrát přesvědčený o tom, jestli je to jen blábol, který něco zmíní a v lepším případě se k tomu vrátí už jen na chvíli, nebo jestli je to vlastně chytré dílo. Ani teď jsi vlastně nejsem jistý... ()

s.e.p.p

Hodnoceno v době, kdy se Pan Nikdo pohyboval mezi 200 nejlepšími filmy všech dob a s hodnocením kolem 90% působil jako výsměch ostatním skvostům v žebříčku. Jsem rád, že s přibývajícími hodnoceními diváci spatřili neoriginalitu snímku a samoúčelnost jeho formální stránky a byli v ohodnocení uvážlivější. Vykrádačka a splácanec největšího formátu, kde se o jediný pokus vyjádřit myšlenku jakýmisi prapodivnými moderátorskými výstupy o kvantové fyzice postará Jared Leto. Ten kluk by si měl role vybírat obezřetněji, už například v Úkrytu ukázal, že když mu to postava dovolí, dokáže zahrát dobře. Na tyhle slizké ulízance s kukučem štěňátka by se měl vykašlat a raději zůstat u hudby pro emo holčičky. ()

RumbleFish

Docela vykrádačka... aneb Milenci ze severního pólu, Věčný svit neposkvrněné mysli, Podivuhodný případ Benjamina Buttona, Stay, Butterfly effect, Donie Darko etc... Pár scén je úžasných, soundtrack skvělý (jak by také ne, když jsou to samy o sobě dobré songy), většina herců ok (především si u mě napravila reputaci Diane Kruger), ale pohromadě to prostě nedrží, chybí tomu atmosféra a stopáž je ubíjející... A ty filosofické úvahy můžou v tomto podání ohromit jen idiota či malé děti... Zručně a zajímavě natočené nic. ()

toyrider

Zkoušel jsem vymyslet různá řešení k pochopení tohohle filmu, ale žádné dostatečně nedávalo smysl. Jestli vůbec pochopit jde.Každopádně klade spooustu otázek, které si kladu i já sám, ale bohužel na ně nedokáže odpovědět. Nikdo nedokáže. ()

blackJag

Už dlouho jsem se 2 a půl hodiny neplácal v tak přeceňovaném filmu. Režisérovi předchozí věci jsem neviděl, ale borec si nejspíš myslí, že je mistr světa amoleta. Nadčasových zapeklitých snímků je jako šafránu, zato pokusů o kult, těch je plná prcina. PAN NIKDO je jedním z nich. Herecky dobře obstarané, s pár nápady, ale jinak banální až na půdu. Po hodině filmu div že jsem se nekousal do prdele. Natočit to nějaký minimalistik typu Tarkovského (jeho ZRCADLO bylo pro mne dost podobným "zážitkem"), asi bych v myšlenkách odpochodoval do snové říše Mr. Sandmana (notoricky známá písnička Mister Sandman od The Chordettes ostatně ve snímku několikrát zazní) ještě před půlkou, takto jsem byl alespoň vděčný hollywoodsky přátelské kulise a statečně vydržel až do konce. Vážně by se vůbec nic nestalo, kdyby byl film o dobrou hodinu pokrácen. 50% ()

ganz

Co vše tento film kopíroval? Věřím že celou odpověď na tuto otázku bude znát pouze opravdový filmový maniak, já tu ale viděl Donnie darko, Butterfly efect a Fontanu. I když poslední dva filmy vážně nemusím, tohle dílko se mi docela líbilo, jeho myšlenka je možná dosela naivní a barviček je chvílemi opravdu až moc( naštěstí neleze až do bodu kýčovitosti Fontány), ale přesto se jedná o zajímavý film, kterému stojí za to dát šanci. ()

R1CH1E

Film o ničem, ale zároveň o všem. Jared Leto byl dokonalý, zpracování bylo skvělé, kamera a střih skvěle ladili k tomuto filmu, takže jediné co můžu vytknout je happy end.. ()

strelenaL

Neúžasnější film, který měl premiéru na MFF v KV. Film nepostrádá absolutně nic. Má úžasný scénář, střih, hudbu,dynamiku, zápletku a vyvrcholení děje. O herci (Jared Leto) a zpěvákovi (30 sekund to Mars) ještě hodně uslyšíme. ()

D28

Dlho som zvažovala, ako ohodnotiť tento zvláštny film.Tri hviezdy nie sú alibistické, napriek tomu, že tu vidím odpady i ódy, ale verím, že objektívne.Bolo to veľmi nevyvážené - niektoré pasáže, herci, hudba ma výborne bavili, občas som zasa nudou zaspávala alebo nechápavo krútila hlavou.To však môže byť i mojou neschopnosťou vysvetliť si niektoré súvislosti, čo pri tak rozvetvenom nechronologickom príbehu môže byť pochopiteľné.Čo mi ale najviac liezlo na nervy, bolo niekoľkonásobné fakt zbytočné opakovanie tých istých záberov a prirýchle strihy.Dobrý nápad a veľa myšlienok, s ktorými sa stotožňujem, sa jednoducho stratili vo futuristickej forme. ()

Vertigo666

No...takže, co k tomu napsat...já Vám tedy nevím. Nějak moc mě to nenadchlo. Nějak mi přišlo, že forma převládla nad obsahem (a to i přesto, že pointa je poměrně zajímavá a zpětně nutí člověka říct: "aha, tak takhle je to")...ale já se tedy v příběhu ztrácel a i přes zajímavý vizuál jsem se nedokázal toho příběhu účastnit spolu s postavami, nějak mi bylo celkem fuk, jak to dopadne...takže průměr ()

Koryntos

Hrozně dlouhý film, který vypadá nadějně, aby jsme v poslední čtvrtině filmu zjistili, že je vlastně o ničem. Každý člověk se nakonec musí rozhodnout pro jedno jediné řešení situace, ať už dobrovolně, nebo nedobrovolně. Podobně jako u Věčného svitu neposkvrněné mysli. Je pro mě Mr. Nobody láska, až na druhý pohled. Zvedám hodnocení ze 3* na plnou palbu. ()

zigíš

čakal som, že za ten nešťastne mozaikový začiatok skrýva režisér neschopnosť pojať látku lineárne (a možno na tom je špetka pravdy) nevykráda Gondryho, Jonze, Medema, Butterfly Effect (snáď je to len pocta) možno mám len svoje sekundárne waking life kde sa stále niečo deje (narozdiel od Marsu a francúzskych filmov) na každý pád tento spôsob Leta zdá sa mi hodne šťastný ()

jolanek

vdaka tomuto filmu i mne sa odohravaju rozne fantazticke nerealne obrazy z buducnosti pri pohlade na moju milu, ale ako povedal slepec... ved uvidime ()

Gerret

Při prvním sledování jsem měl ze začátku trochu problém s orientací mezi scénami, jako asi většina lidí, pak to ale do sebe začne všechno zapadat a vznikne více než jen zajímavé dílo. Některé scény z filmu jsou nezapomenutelné mezi ně patří například ta na vlakovém nádraží nebo na plovárně za doprovodu písně For Your Precious Love. Po druhém shlédnutí jsem měl nutkání ještě o jednu hvězdu zvýšit hodnocení, ale nakonec jsem přeci jen odolal. Hodnocení 85%. ()

klima777

Ano, zajímá mě teorie strun, paralelní světy i paralelní historie.-------------------- Mělo mne varovat jásavě barevné ladění snímku (btw: nebeská část připomíná svou "heboučkou" pseudo-estetikou reklamu na Always atp.). Nevkusný film, jenž se takořka holedbá svou povrchností, bere se zoufale vážně, ale (ne jen) v závěru se zvrhne v podivnou komedii papundeklově sterilní představivosti.------------- Pouze & samozřejmě IMHO. ()