Hovoria mu Vodič (Ryan Gosling). Cez deň je filmovým kaskadérom a pracuje v autoservise, po nociach si privyrába ako nájomný vodič zločineckých gangov, ktoré unikajú z miesta činu. Nezaujíma ho, aký zločin spáchali, rúti sa nocou s policajnými autami za chrbtom. Majiteľ autoservisu Shannon (Bryan Cranston) je jeho menotorm i manažérom. Dohadzuje Vodiča filmovým režisérom i zlodejom, ktorí sú ochotní dobre zaplatiť za jeho služby. Shannon chce kúpiť vozidlo, s ktorým by Vodič jazdil na profesionálnych automobilových pretekoch a presviedča Bernieho Rosea (Albert Brooks), miestneho boháča s pochybnými zdrojmi príjmov, aby do neho investoval. Aj napriek protestom svojho spoločníka Nina (Ron Perlman) nakoniec Bernie peniaze požičia. Dvojitý a rozpoltený život samotárskeho Vodiča osvieži náhodné stretnutie s krehkou susedkou Irene (Carey Mulliganová), s ktorou trávi čoraz viac času. Všetko sa zmení, keď z väzenia prepustia jej manžela Standarda (Oscar Isaac). Vodič mu chce pomôcť splatiť dlh za ochranu vo väzení, pre ktorý ho vydierajú gangstri, a dohodne sa s ním na poslednej lúpeži. Ukáže sa, že išlo o nastraženú pascu a všetko sa začína komplikovať. Standard pri prestrelke umiera a Vodič, aby ochránil seba i Irene so synom Beniciom (Kaden Leos), musí urobiť to, čo vie najlepšie - poriadne šliapnuť na plyn, jazdiť na doraz a postaviť sa podsvetiu celkom sám. (TV JOJ)

DavidS.

Úsporný a drzý mix old schoolové noir záležitosti a artovky s dlouhými a precizně komponovanými záběry...Tmelícím prvkem je v prvé řadě soundtrack, který i textově dokresluje to, co scénář ve slovech záměrně vynechává, stínohra, neustálé podprahové napětí a Ryan Gosling... ()

Spike23

Nic napínavějšího jsem snad v životě neviděl, koho by napadlo, že k hranici dokonalosti stačí prodloužit scénu o nějakou tu minutu navíc a podbarvit to dramatickou hudbou. Ukázkový příklad filmu, který začne a i když se tam zatím nic neděje, máte jasno, že to bude naprostá bomba. Co se týče hlavní role, to je kapitola sama o sobě, nejde mi do hlavy, jak může být tak povedená i přestože skoro vůbec nemluví nebo přinejlepším se usměje a odpočítá si 5 sekund, než může začít stručně odpovídat. Nemohl jsem odtrhnout oči, hodnocení je jasné, stejně jako zařazení do mých nejoblíbenějších filmů 2011 :-). ()

Frankie

Radi si za oceanen v tovarnach na 35 milimetrove sny vypomahaji opulentnimi leteckymi zabery s prefiltrovanymi ramecky. Nekdo v tom spatri omamne, ba snad hypnoticke pluti po neviditelnem krasnu, nekdo to vylozi jako prumyslovy kyc. Barvicky i panoramata, a to osvetleni! Jako freneticky videoklip k pecce od Madonny je Drive forma primo bajecna, kouknout a zapomenout. Za hodinu a pul z toho boli hlava .... Nebo ne, to spis asi to horke zklamani z toho, ze dlouhe pohledy do hlubokych ocich ridicovych se po uvodnim nadseni jaksi silove vycerpaji. Miniaturni zarodek psychopatickyho ja pozorovatelny za stoicky zazatkovanou skorapkou Ryana otrlejsiho divaka privede ke spasne myslence, ze romance, nastartovana uz na 6, nikoliv jak je u hollywoodskych bijaku zvykem na 20-25 strance vypilovaneho scenare, se muze pretransformovat v cosi lahodnejsiho, nez tolikerykrat jiz vykastrovane elektromagneticke napeti muze a zeny. Kdyz se tak (nanejvys prekvapive) zacne opravdu dit, zjisti se vsak ale, ze tu nejde o psycho hru a drama .... tedy DRAMA ale jenom a pouze o kybliky umele krve s kousky masokostni moucky, ktere pry jdou tedka u zakazniku kin velmi na dracku, obzvlast pry, kdyz jsou zabalene v darkovym baleni, barvicky included. Z toho rozhodne boli hlava .... Ale po ruzove ibalginove lentilce sahnete az pri titulcich, a to je Refnova vyhra. ()

Michelle75

Zvláštní, pomalý, melancholický, tichý, místy s bezeslovnými dialogy až trapnost vyvolávající, ale originální a to i s námětem ,který tu už stokrát byl. Takový je DRIVE. Gosling to výborně zahrál a jeho výkon ve mě vyvolal podobné pocity jako u Javiera Bardema zabiják CHigurch a to ty, kdy nevím jestli se mám v určitých okamžicích smát nebo brečet a to je pro mě prostě vrchol hraní. Celkově výborné, ale ne nejlepší. ()

BluT

Na Drive jsem se moc těšil, ale místo honiček v autech a akce, již jsem očekával, jsem dostal romantickou zápletku, překvapivé množství krve a poklidné roztahané tempo. Na pomalejší tempo jsem si po půl hodince zvykl a bral jsem to jako režisérův záměr, ale samotnej obsah a děj mě nechal mírně chladným. Ne že bych se nudil, film to byl celkem nadprůměrnej, ale podle mýho si nezaslouží 82%, které tady na čsfd momentálně má. Radši už nebudu dělat unáhlený závěry předem a pak možná budu mít z filmů lepší pocit. Takhle převládá mírný pocit zklamání. 69% edit 29.1.2012 Je to zvláštní, ale s mírným odstupem si uvědomuju, že ve mně Drive zanechal mnohem víc než jsem si původně myslel. Navíc ústřední song A Real Hero je naprosto boží a dostává mě pokaždý, když si ho pustim. Musím se na to podívat znovu, až na to budu mít tu správnou náladu. Zatím hodnocení zvedat nebudu, i když mě to fakt fakt láká edit 11.6.2012: po nedávném druhém zhlédnutí zvedám hodnocení na 4*. Za tu dobu jsem tento film navíc několikrát doporučil dál, což u tříhvězdičkových filmů rozhodně běžně nedělám, takže to ve mně určitě zanechalo super dojem. ()

Mistickzz

Na Drive som sa dlho chystal a pripravoval, čítal so samé chválivé recenzie a komentáre, takže som bol veľmi zvedavý. O Ryanovi Goslingovi som nemal utvorený žiadny názor, lebo si ani za boha neviem spomenúť, kde už so ho videl. Ale prekvapil príjemne, zahral mlčanlivého a tajomného vodiča na jednotku a Carey Mulligan bola na prekvapenie tiež sympatická. Film má neskutočne silnú atmosféru. Reálnu a strašne chladnú, pomalé tempo a dlhé zábery, ktoré chvalabohu neboli spackané ale naopak veľmi mi tu sedeli. Zo soundtracku však mám zmiešané pocity, nie vždy mi sadol. Drive som konečne videl ale zaostal za mojimi očakávaniami, dej ma troška sklamal a čakal som viac dych berúcich scén ako napríklad naháňačka po lúpeži. Pri tak ospevovanom filme, tam toho bolo na mňa trošku málo. 79% ()

noctambule

Ultimátní podívaná, ještě umocněná zážitky z maloměstského kina, kde člověka neotravují reklamy ani jiní lidé, maximálně doprovod:-) Mít kino sama pro sebe je super a u Drive dvojnásob. Naprosto úchvatný hudební podkres, který to všechno podtrhl. Hodnocení je těsně pod 5*. ()

darwin

Hypnotické, stylové drama s výbornou hudbou, kamerou i režií. Ryan Gosling potvrzuje, že je výjimečným hercem a dokáže zazářit i minimalistickým hereckým projevem, soustředěným na neverbální komunikaci a charisma postavy. ()

Tom:)

Artové, až se z toho potí nos. Bez filtru není ani jediná scéna. Dlouhatananánské pomalé záběry. V rozhovorech je 75% času ticho. A když už konečně člověk začíná chytat tu správnou atmosféru, aby mu to přestalo vadit, tak někoho nějak brutálně zabijou (hektolitry umělé krve included). Kdyby víc řídil a byla by tam tak čtvrtka objemu krve, tak by to bylo na pět hvězd. Hodně zajímavý soundtrack - neotřelý mix elektronických pulzů a beatů a disko popíku made in 80s :) ()

Sajuska1991

Takhle... Před tím kritickým zhodnocením filmu bych chtěla dodat, že přes všechny níže mnou jmenované nedostatky filmu jsem se na něj koukala až do konce, a nenudila se ! ten film má drajv ! a teď k tý kritický části: Ryan Gosling by se svým uměním neverbálního vyjádření by mohl dělat z fleku Mima. Jeho minutový civění do bodu „A“ na mě působily tak, že jsem se cítila každou chvíli až zhypnotizována hudbou a zpomalenými záběry. A to jsem si dneska lajnu nedala. BájDvéj: Herečka, tedy „herečka Carey Mulligan“ měla asi vypadat jako obyčejná holka z opráskanýho bytu, která je ráda, že může návštěvě nabídnout sklenici vody. Avšak mě přišla nechutně ošklivá, a co si budem povídat, ani ona, ani on toho ve filmu moc nenakecali, takže se ani nedá říct, že by snad hráli špatně …. Asi to byl úmysl, aby tenhle snímeček vyzeral tak na oko umělecky, když ale otevřete i to druhý očko, zjistíte, že se jedná o trochu zajímavou, ale zbytečně prodlužovanou ptákovinu o chlápkovi, co byl opět asi odkojenej na Bondovkách. Wáu, jeho jízda károu, jeho umění střílet, jeho vždy chladný pohled a vybruslení ze zapeklitých situací bez mrknutí oka. Dala bych si u něj říct, jen co je pravda. Ale to je vše. Navíc kde je nějaká normální psychika postav? … Ještě se můžeme zkusit znova vymluvit na umění. Jop, ještě bych chtěla plácnout, že rychlý autíčka můžu, takže to by bylo také jedno velké bezvýznamné plus :-) ()

Seti

V první půli jsem se v některých chvílích obával, že půjde o klasickou utahanou refnovinu, kterým jsem zatím moc na chuť nepřišel. Moje obavy se naštěstí nepotvrdily a Refnova režie konečně sloužila příběhu a nešlo jen o samoúčelnou vizuální onanii. Jsem nanejvíc potěšen, že se Nicolas s přibývajícím časem začal slušně rozpalovat a téměř naplno využil potenciál, jež mu látka nabízela. Bez Ryana Goslinga si však lze Drive jen stěží představit. Jeho dokonalý minimalistický výkon potvrzuje, že se jedná o jednu z nejzářivějších vycházejících hvězd na současném holywoodském nebi. Víc než solidní náplast za zpackaného Fastera. ()

hefoo

Ja len, že videl som skvelý film, film viacerých žánrov, niekedy ten film pôsobí ako romantický doják, inokde akčnák, a zase ine thriller. A tá HUDBA, hm ... neviem ani čo k nej povedať, žiadna hudba takto namňa ešte nezapôsobila. Ryan Gosling coby je to veľký herec a tu to ukázal v plnom rozsahu. Nikdy som nevidel, že by sa dalo toľko povedať bez reči len jednoduchým pohľadom, mimikou tváre... Keď sa na Vás pozrel, všetko ste mu uverili, cítili ste tu jeho neskutočnú charizmu čo z neho vyžarovala, síce sa nikdy nedozviete, odkiaľ je, koľko má rokov, kde sa naučil robiť s autami, či má nejakú rodinu, ani jeho meno! oto tu vôbec nešlo ani o to, ako ukradli mafiánovi 1 melón dolárov a týmto činom sa začal hon na mačku a myš. Išlo tu hlavne o lásku! Zamiloval sa do jednej ženy, ktorá mala syna a muža mala vo väzení. Muž prišiel nečakane domov, takže jeho ilúzie a plány do budúcnosti stroskotali ALE nikdy ju neprestal milovať, preto kvôli nej začal robiť veci a robil ich len kvôli nej, kvôli ich bezpečnosti. Mnohí tu napísali, že nevedia prečo to robil... podľa to je tak ako som napísal, Driver bol chlap s veľkým srdcom, a chránil len to čo miloval. Scéna vo výtahu brutal, spojenie intimity medzi mužom a ženou spolu s rozkopaním hlavy na cucky to som vážne dlho nevidel! ĎAKUJEM NICOLAS! PS: Nový Tarrantino a priblíženie sa ku dokonalému Pulp Fiction? o:)) ()

korndaddy

Kdo by čekal, že v tak nenápadném a růžově podepsaném snímku, bude tolik síly. Pěkně svižné, gradující a napínavé. Povinnost vidět. ()

Madluska

Pro fanynky Goslinga je tenhle kousek asi nutností, pro ostatní se v něm ale taky ledacos najde. V mnoha ohledech je film skvělý (především díky atmosféře a ultrasympatickému a dobráckému hlavnímu hrdinovi), přesto 1* musí dolů za několik kroků vedle (soudím jen za sebe, někomu to možná sedlo :-)): růžová barva titulků, podivné kostýmy (pánská trika do V?, prošívaná bílá bunda se zlatým štírem?), nepříliš líbivé interiéry (odpudivé zelené tapety na stěnách, barevné skleničky apod.) či mnohdy vlezlý duch 80. let. :-) Příběh sám byl ovšem zajímavý a herci výborní, o tom žádná... ()

KoRner

Chváliť soundtrack a Goslinga by bolo nosením dreva do lesa, ale aj tak mi nedá nepochváliť perfektnú retro atmosféru, ktorá najmä na začiatku filmu spolu s vyššie spomenutými kladmi filmu lahodila mojim zmyslom. Veľmi príjemná milostná linka a aj to nenásilné zapletenie sa do problémov mi trošku pokazil dojem zo zlých bossov, ktorí boli, jemne povedané,(nechcem spoilerovať) ľahko dostupní. Po ďalšom zhliadnutí však tomuto krvavému a pomalému "art filmu" možno dám aj piatu *. ()

NICOX

Kdo by na začátku řekl, že z toho bude takový maso?! První půlka (téměř) pomalu plynoucí romantické drama a druhá polovina... vidlička do oka, rozstřelná hlava, rozkopaná hlava, nůž do krku a další "lahůdky". Nevynášela bych to do nebes, ale dobrý film to rozhodně je! A nesmím zapomenou pochválit hudbu. 80 % ()

Po kom půjde Neonový démon?

Po kom půjde Neonový démon?

06.02.2015

Dánský režisér Nicolas Winding Refn (Bronson, Barbar) si řádně nakopnul kariéru s Drive. Jeho předloňský film Jen Bůh odpouští ale naopak všude vyhořel, takže Refn o mainstreamovější pozornost opět… (viac)

Ryan Gosling režíruje fantasy

Ryan Gosling režíruje fantasy

25.11.2012

Ale nečekejte hobity, elfy, čaroděje a meče. Režijní debut čím dál populárnějšího a uznávanějšího herce (brzy jej uvidíme v krimi The Place Beyond the Pine) je popisovaný jako „pochmurná moderní… (viac)

Refn a Gosling ještě brutálnější

Refn a Gosling ještě brutálnější

29.03.2012

Nemusíte „melancholický thriller“ Drive považovat za nejlepší loňský film. Neupřete mu ale, že šlo o pozoruhodný počin, který měl odvahu nabourávat žánrová pravidla (však se i dočkal v Americe žaloby… (viac)

Oscar 2012 - výsledky

Oscar 2012 - výsledky