Avengers: Pomstitelia

• USA The Avengers (viac)

Z nebies na Zem prichádza zlo a tajný agent Nick Fury musí zostaviť bojový tím Avengers, aby ochránil ľudstvo. Na pomoc mu prichádzajú najlepší z najlepších - superhrdinovia Iron Man, Hulk, Hawkeye, Čierna vdova, Kapitán Amerika a boh hromu Thor.
Na Zem sa zniesol Thorov nevlastný brat, neľútostný zločinec Loki, ktorý chce ovládnuť nebeskú ríšu bohov Asgard a zničiť ľudstvo. Jedine Avengers ho môžu zastaviť, teda, ak rozumne spoja svoje sily. Samoľúbi superhrdinovia však majú rozdielne nátury a chvíľu potrvá, kým zladia svoje egá, silu a inteligenciu, lebo inak než tímovou prácou nemôžu poraziť mocného nadpozemského nepriateľa, ktorý sa spriahol s najtemnejšími silami.
Superhrdina Iron Man je v súkromí milionár a playboy Tony Stark, zvyknutý byť sám sebe pánom. Legendárny hrdina Kapitán Amerika, v súkromí vojak Steve Rogers, je síce zvyknutý rozkazy poslušne vykonávať, ale ako človek z minulosti, ktorý strávil niekoľko dekád zamrznutý v ľade, má trochu problém zapadnúť do súčasného sveta. Thor je boh hromu z nebeskej ríše Asgard a najmocnejší člen tímu Avengers, tvrdohlavý a svojrázny chlapík s kladivom, ktorý nerád počúva rady či príkazy od iných autorít. Supermocný Hulk je v súkromí skromný vedec dr. Bruce Banner, ktorý sa vo chvíľach stresu mení na neovládateľné a ničivé zelené monštrum, čo z neho tiež nerobí dobrého tímového hráča. Zostavu dopĺňajú špiónka Natasha Romanoff ako Čierna vdova, lukostrelec Clint Barton - hrdina Hawkeye a agent Phil Coulson, ktorý síce nemá žiadne nadpozemské schopnosti, ale svojou autoritou si medzi hrdinami vydobyl slušné postavenie. Boj o záchranu Zeme a ľudstva sa môže začať. (TV JOJ)

Earl10

S takovou lehkostí zvládnou tak náročný film, kloubouk dolů. Whedon jako zapálený komiksový fanoušek přichází s naprosto uchvacujím příběhem, který nestojí na jednotlivcích, ale na perfektně vyvážené různorodosti hlavních hrdinů. Dialogy oscilují mezi dramatickými proslovy a geniálními hláškami. Žádná postava není upozaděná, každá dostane svůj prostor a každou si zamilujete. Nějakou víc, nějakou míň. Za sebe říkám, že hláškující Stark a úžasný Hulk jsou top. Co se týče záporáků, tak musím uznat, že Loki není takový ťunťa jako v Thorovi a má ty správný grády. Armáda Čitóriů, společně s prostředím přidává na epičnosti. Závěrečná bitva obsahuje více akce než všechny předchozí marvelovky dohromady, úchvatný. Whedon mě totálně šokoval, jako scénarista perfektní a jako režisér kvalita první třídy. Úchvatná práce s kamerou, obzvlášť bezstřihové pasaže v ulicích. Potitulková scéna vnadí parádně. Epičnost, comics, genialita v jednou balení. Hulk nemá chybu! [100%] [viděl v IMAXu 2x] ()

thorewi

Čím dál častěji mám problémy s hodnocením filmů, především proto, že 6 bodová stupnice prostě nestačí. Velmi často mám filmy na rozmezí a toto je jeden z těch připadů. Avengers je skvělý letní popcornový blockbuster se spoustou efektní akce a drsných a vtipných dialogů (které jsou dle mého názoru to nejlepší na celém filmu), ale postrádá jakýkoliv silnější příběh, hlubší myšlenku, okamžik zlomu. Nejlepší (nejvtipnější) z celého filmu je Hulk a IronMan, naopak Hawkey a Black Widow mi tam příjdou jen do počtu (možná tím, že nemají vlastní film). A Tom Hiddleston dostal hrozně málo prostoru a občas tak jako hlavní záporak působil spíše směšně, což mě mrzí. A ta poslední scéna, kdy se ukazuje, že Loki byl vlastně jen pěšák a že za vším hledej ještě větší monstrum (taková ta typická scénka slibující sequel), to už bylo jak z čítanky. Přesto se přikloním k vyššímu hodnocení, neboť nemoh říct, že bych se nudil. 90% ()

pavlikv

Velmi příjemný blockbuster, který mě osobně velmi překvapil jelikož se od něj moc neočekával. Velmi dobré spojení všech hrdinů do jednoho filmu, ve kterém skvělá akce a velmi hutná dávka hlášek dává velký úspěch. Viděl v kině 3D verzi 95% ()

Orthank

Jeden z najprezieravejších dlhodobých projektov Marvelu sa konečne dočkal premiéry a právom aj najvyššieho hodnotenia a diváckeho úspechu. Prvý tohtoročný blockbuster zabodoval na plnej čiare. Pôda pilne pripravovaná v množstve samostatných dobrodružstiev konečne vydala svoju úrodu a nutno povedať, že nadmieru štedrú. Každý z hrdinov dostal svoj vlastný priestor a aj vďaka sólovkám nie je nutné toľko vysvetľovať. Ale ani neznalí sa nemusia báť. Všetci známy hrdinovia majú dostatok času na predstavenie a sebarealizáciu, hláškovanie aj na vážne citové vzplanutia. Režisérsky to Whedon ustál na profesionálnej úrovni. Navyše pridal kus sebaparódie (kovové srdce Iron Mana istého mrzutého Asgardčana príliš nepotešilo:) skratkovitého zato výstižného humoru (hláška..."Ja mám celú armádu"...Hmm..."my máme Hulka?" už kultovnie) a zbesilej (ale skutočne zbesilej) akcie, ktorá trhá uši a rozkmitá oči. Rovnako sa nemusia červenať ani páni scenáristi. Snaha udržať pohromade a férovo také množstvo výrazných postáv nemusela vôbec dopadnúť tak dobre. "Tri dééé" je nastavené na znesieteľno-kvalitnej úrovni (však viete ako to myslím) a vie využiť zaujímavé predmety na ešte zaujímavejšie pohľady. Skutočne sa jedná o perfektne vybalancovanú akčnú letnú pecku, ktorá po dlhých rokoch skladania črepín a budovania vlastného univerza, priniesla šťavnaté ovocie. Dalo sa veľa veci pokaziť, no v tomto prípade sme sa našťastie dočkali vyváženej akcie, dramatickosti, vizuálnej megalománie a nezabudnuteľne humorných momentov....THOR by vedel porozprávať:) POZOR: Vysoko návykové. Spôsobuje nepríjemné nutkavé pohnútky na niekoľkonásobnú návštevu kina. PREVENCIA: Ehm...aspoň tri dobrovoľné návštevy. ()

Merkin

Vzhledem k mému nepříliš kladnému vztahu ke komiksům a téměř nulovému povědomí o hlavních superhrdinech(viděla jsem jednou Thora, 10 minut Hulka a asi 1/2 Ironmana) jsem zkrátka čekala snímek napěchovaný rádoby vtipem a slušnými triky, jehož duchovní ,,prázdnoty" jsem se trochu bála. Je sice pravda, že Avangers opravdu na ničem jiném než na kameře a ,,ironii" nestojí, ale působí to kupodivu dobře. Navíc přihlédnu-li k faktu, že v Thorovi se mi jako jediná snesitelná postava jevil Loki, potom musím přiznat, že jsem se bavila. Fandila jsem celou dobu záporákovi, Ironman mě také celkem bavil a kostýmy působily přesně tak máničkoidně jak měly. I se svými chatrnými znalostmi svalovců mně nečinilo problém přijít ději na kloub, tudíž snímek hodnotím jako velmi přesvědčivou akční oddechovku:) ()

Junglista

Vidim, že se svym hodnocením budu zase zlejší než ostatní a to ty 3 sou eště s odřenejma cípama. Pro mě naprosto průměrnej blockbuster. Potěšilo mě že Kapitán Buznička neměl moc prostoru, protože mám na něj alergii. Stejně to v podstatě odtáhli Železník, Kladivoun a překvapivě Scarlett, tady jí to slušelo a zahrála dobře. Ostatní spíš tak do počtu a to včetně Hulka, kterej si to ale ke konci napravil a vyřádil se. Jinak sem se poměrně nudil a nebejt hláškujícího (většinou vtipně) Downeyho, asi bych usnul. Bohužel i Nick Fury byl tak trochu k smíchu (a to má mít samostatnej film, proboha!!!). EDIT: Po druhym shlídnutí zvedám hodnocení na 4*, trochu se mi to rozleželo v hlavě. Hlavně díky závěrečný eye-candy akci. ()

Michael2807

Tento film se mi zařadil mezi možná 5 největších hovadin to jsem za poslední rok viděl. Jeden filozofický projev za druhým, chabé pokusy o vtipy a horšího úhlavního nepřítele Marvel snad vybrat ani nemohl. Postava Lokiho zde působí skutečně veletrapně. Výška hodnocení se mi zdá absolutně nesmyslná!! ()

Janega

Zhrnul by som to jedným súvetím. Po mnohých stránkach vynikajúci komiksový filmtrhák, ktorému však chýba myšlienka či posolstvo, čo by dávala istú pointu tomuto filmu. Komiksáci budú nadšení, no tí, ktorí hľadajú vo filmoch tohto typu niečo hlbšie (Temný rytier) sa nedočkajú. ()

J.Bourne

Mno jak to zhodnotit abych nevypadal jak děcko který uvidělo ježíška s pořádnou náloží dárku? Asi nijak. Jednim slovem bomba. Nejlepší komiksák co sem kdy viděl. A to sem si myslel že Temnýho rytíře nic nepřekoná. Překoná. Nolan udělal z batmana pomalu realistickej thriller. Kdežto tady v Avengers se Whedonovi podařilo udělat famozní film se všemi prvky komiksu. A to je právě to! Všechno skvěle sedělo. Charaktery postav, děj, hlášky, akce, efekty, záporáci, souboje v týmu (Hulk, Thor a Ironman různě proti sobě na to bych se moh koukat furt) prostě všechno bylo výborný a ani minutu, co minutu, ani vteřinu nenudilo. A když si k tomu člověk přidá maličkosti jako trikčko black sabath Iron mana a hlášku tvůrce Stana Leeho: "superhrdinove tady v New Yorku? nesmysl". Výchází mi z toho skvělej filmovej zážitek a 5 hvězd s dalšíma 5ti hvězdičkama a pěti podtrženíma. ()

Gogo333

Whedonovu tvorbu znám, vše od něj mám nakoukáno a přečteno (komixy), tak jsem věděl co očekávat. U filmu jsem se pěkně bavil. Nejlepší postava určitě Hulk (už se těším na jeho film (2015) a doufám, že bude jako tady) a za zmínku stojí i Iron Man a Thor. Co se ještě postav týče, tak mi tam docela vadila Cobie měla zůstat u HIMYM. K příběhu - čekal jsem, že záporák bude Thanos, zvlášť když na něj už byla narážka v Thorovi, kde byla vidět jeho rukavice. Ale jak to vypadá, tak si ho nechali do 2. dílu. Docela mě překvapila kvalita titulků u filmu, čekal bych že si na nich daj záležet, když se jednalo o jeden z nejočekávanějších filmů roku, ale ono ne. Překlad při pár scénách nic moc a nejvíc bylo do očí Hulk/Halk. Vypadalo to, jako že na nich pracovalo víc lidí, každý na svý části a pak je dali jen dohromady. Na konci filmu jak je zvykem u Marvelu opět scénka, tentokrát rovnou dvě. 1. byla na konci prvních závěrečných titulků a ukazovala již zmiňovaného Thanose a 2. až na úplným konci, což byla taková vtipná těčka na konec. Kdo nečekal na konec může se podívat zde. Hodnocení asi 4,5*, očekával jsem trochu víc. Ale stejně film patří do mí TOP3 Marvel filmů, který vládnou X-Meni. ()

Ledkodlaq

Po dlouhé době opravdu strhující a neváznoucí podívaná. Skvělé glosy, moc šikovně podáno. Přes dvě hodiny filmu utečou, ani člověk neví jak. Perfekrtní grafická stránka, povedené, výrazné charaktery, jsem nadšen a plesám. ()

RichardLev

Ještě štěstí, že jsem předtím viděl všechny hrdiny v jejich samostatných filmech (s výjimkou Hulka) jinak bych se trochu ztrácel. Příběh hezky odsýpa, postavy jsou sympaťáci a každý hrdina zde dostane prostor, aby se předvedl. Nejvíce ale stejně září Robert Downey Jr., který jakožto Ironman sype frajersky jednu hlášku za druhou. Tleskám za to, jak se tvůrcům podařilo spojit všechny ty hrdiny v jednom fungujícím příběhu. Ale na pět hvězdiček mi tam přece jenom něco chybělo...lepší hudba? Kratší stopáž? ()

Jierl

Hulk a Iron Man perfektní, zbytek už slabší, Jackson vypadal na začátku jako největší badass, nakonec se z něj stal jen takovej čajík. Clark Gregg mi jako agent Coulson připadal víc k smíchu něž čemukoliv jinému, bohužel jen k tomu ironickému a mohl jsem se jen radovat, že už ho znova nikdy neuvidím. Dávám za 3, jako celek hluboko za očekáváním. ()

Corpsegrinder

Taková průměrná kravinka, čekal jsem že to teda bude větší nářez, no a nebyl. Skoro všechno kolem hlavních postav bylo špatně, Hawkeye byl borec ovšem hned ze začátku to s nim posrali a pořádně se předvedl až v závěrečný čtvrthodince. Kapitán Paprika byl trapák už jako stand-alone film a bohužel zde dostal zase trochu víc prostoru než ostatní ZAJÍMAVĚJŠÍ postavy. Černá vdova jen vycpávka aby film nevypadal moc chlapácky, jasně bylo vidět že tam je navíc, ale i tak byla víc chlap než Kapitán. Thor a Iron Man oba sympatáci a obou tam bylo tak akorát. No a Hulk to je bez řečí největší hvězda z těch všech, zde předvedl snad víc akce než v obou předchozích filmech dohromady, ale že to trvalo než ho vypustili. Loki jako záporák nic moc, slizoun ale pořádnej. Ovšem ke konci filmu stejně dostal slušně na prdel že jsem se smál ještě chvilku po filmu a vlastně i teď když si na to vzpomenu. ()

Rapikk

Na tento film jsem se těšil jako desetiletý spratek na Vánoce a mohu říct, že jsem s výsledkem naprosto spokojený. Přiznávám, že tento film mi několikrát vyrazil dech a v kině obdržel zasloužený potlesk. Tento snímek si pátou hvězdu jednoznačně zaslouží, ale abych neopakoval předešlé recenze, zmíním dva detaily, které oddělovaly The Avengers od dokonalosti. Zaprvé, celé to tam oddřel Tony Stark, Hulk a Thor, zbytek se jen vezl. Kapitán Amerika v tomto filmu bojuje jako slečínka a Black Widow zazářila pouze svým zadečkem. A zadruhé, film se mohl trochu více věnovat Lokimu. Tvůrci mohli udělat z Lokiho toho největšího parchanta v dějinách filmu, ale nedokázali využít jeho potenciál. Po trailerech jsem se těšil, jak Loki bude zotročovat lidi a jak svým vlivem způsobí příští světovou válku. Asi mám holt bujnější fantazii než režisér. Škoda. ()

Hanys_

Ne tak vtipné jak Iron Man, ne tak osudové jako Thor - nejblíž to má právě k poslednímu do party - Kapitánovi Amerika (což je můj nejméně oblíbený Marvelí snímek). Navrch šílená stopáž a po nářezových trailerech tady mám celkem nečekaně prozatím největší letošní zklamání. 6/10 ()

dopita

Komiksy jsem nikdy moc nežral takže jsem nijak neuchcával z toho, že tenhle film vznikne. Jenže po nástupu do kin začal film vydělávat ukrutný prachy a navíc recenze byly vesměs velmi pozitivní. Takže jsem zpozorněl. No, včera jsem to zkouknul a můžu říct, že takovou bombu jsem hodně dlouho, opravdu hodně dlouho neviděl! Všichni byli vyplácaný z Pána prstenů, já moc né; všichni byli vyplácaní z Avatara, já moc né (obdivuhodný filmy, ale rozhodně ne bez chyb), všichni byli uplně v prdeli z Nolanovejch Batmanů - já tedy ani omylem (ambicemi napěchovaná skoronuda). Ale Avengers mě uchvátili. Nemůžu nic než chválit. Technický záležitosti jsou bez chyby, to se ovšem dalo vzhledem k rozpočtu čekat. Co mě ale vemi překvapilo je realizační zručnost a doslova famózní ovládání řemesla režiséra Josse Whedona. Kdo to ksakru vůbec je?? Vždyť do teď točil jen seriály!! To mě poser, to mě hlava nebere. Akce v jeho podání je přehledná, žádný pikosekundový záběry, který v hlavě akorát dělaj chaos, ale všechna ta demolice v závěru je neuvěřitelně přehledná, divák není zahlcen a ohromě se baví. Navíc režisér hýří nápady, akce má ohromný grády, to vše je podporováno výbornými triky. Dalším ohromným kladem jsou herci kteří nejen že jsou sympatičtí, ale maj i co hrát. Navíc režisér i dialogový scény točí velmi jistou rukou, takže i tyhle scény maj šmrnc ( i scény dejme tomu zbytečné maj díky tomu ve filmu své opodstatnění. Třeba kraťounká pasáž, kdy se Hulk poté co sebou praštil o zem probere už jako Mark Ruffalo a povykládá si na místě dopadu s náhodným kolemjdoucím...). Režisérovi evidentně nedělá problém vést herce přesně tam kam chce. Ale dejme tomu, že tohle si mohl natrénovat už v minulosti na těch všech seriálech co natočil. Film navíc obsahuje i humor. V některých scénách během závěrečné bitky jsem především z Hulka doslova uchcával smíchy. A taky bych zmínil výbornou práci s kamerou, ta mě hodně bavila. Co říct závěrem? Pro mě je film událost, především díky famózní vyváženosti akčních a neakčních scén a pro mě až neskutečné řemeslné zručnosti s jakou to režisér natočil. ()

Marvel je v problémech

Marvel je v problémech

02.11.2023

Taylor Swift míří do kin

Taylor Swift míří do kin

01.09.2023

…a bude to velký! Pakliže jste zatím nestihli letošní obří turné zpěvačky a globální superstar Taylor Swift, máme pro vás skvělou zprávu. Kromě faktu, že se Eras Tour stále nachází teprve v půlce a… (viac)

Marvel řeší interní problémy

Marvel řeší interní problémy

21.03.2023

Nečekaný krok učinilo vedení studia Marvel, když de facto vyrazilo dlouholetou šéfku VFX oddělení Victorii Alonso. Ta ve studiu pracovala už od prvního Iron Mana a její zodpovědností v zásadě bylo… (viac)

Jak Ryan Reynolds vydělal 7 miliard

Jak Ryan Reynolds vydělal 7 miliard

19.03.2023

Ryan Reynolds (Deadpool) je jednou z nejznámějších tváří dnešního Hollywoodu. Dobře mu jde ale také marketing a byznys, právě díky nim si totiž přišel na zdaleka nejvyšší výplatu v životě,… (viac)