Ocitáme se na zdánlivě opuštěné palubě vesmírné lodi. Dva členové posádky se právě probouzejí z hlubokého umělého spánku a s hrůzou zjišťují, že trpí podivnou ztrátou paměti. Nemají nejmenší ponětí, kdo jsou a co na palubě vesmírné lodi vůbec dělají. Jediným zvukem je skličující rachot a skřípot ozývající se z centra lodi. Jediný způsob, jak se dostat ven z této cely, je úzký a tmavý světlík. desátník Bower (Ben Foster), mladší z dvojice astronautů, vleze dovnitř, zatímco druhý, poručík Payton (Dennis Quaid), zůstává a snaží se navázat rádiové spojení. Bower proniká hlouběji a hlouběji do centra lodi a odhaluje děsivou realitu. Astronauti si brzy uvědomí, že oproti původnímu zdání nejsou jedinými pozůstalými na kosmické lodi a rozmotávají její šokující a strašlivé tajemství. Přežití lidstva záleží jen na nich. (HBO Europe)

3 AM Code

Dobry nametovy vychodisko, vymazleny kulisy ktere opravdu davaji pocit ze ste na obrovske lodi ritici se prazdnotou - tolik klady. Pak tu mame ten tezce beckovi slasher, mutanty, lekacky a akcni sekvence co se neobejdou bez stroboskopu a silene klipove kamery. Na podivani je to celkem ok.. ()

sedm.1

No konečně!Já už si vážně myslel,že se snad už nikdy nedočkám nějakého pořádného vesmírného nářezu a hle,tu se objeví skvělé Pandorum a já jsem skutečně nadšený.Já nemám této thrillerové sci-fi jízdě prostě co vytknout a tak budu jen chválit.V první řadě mě ještě před shlédnutím film zaujal obsazením,neboť Ben Foster je jedním z největších hereckých talentů a budu vážně hodně zklamaný,pokud se neprosadí do té opravdu první ligy.Měl by v ní co ukázat.A i zde byl vážně vyjímečný,jeho neobvyklé charisma a chameleonské herectví mě tu opět velice bavilo.Dále mě zaujal námět.Vesmírná loď,ztracena daleko ve vesmíru a na palubě krvežíznivý parchanti.Zní to sice trochu dost béčkově,ale v rukou výtečného filmaře se s tím dá pracovat sakra dobře.A Christian Alvart se fakt předvedl.Úžasně temná atmosféra,neustálé napětí,nekonečná nejistota,paráda.A do toho ty mutanti.Rychlí,nenasytní,nelítostní.Dramatické a nervydrásající scény se souměrně střídají s výbornou akcí,opravdu kvalitními efekty a dechberoucími útoky mutantů.A vše je dovršeno výraznou a nenudící pointou,která poukazuje i na to,že nejde o ani trochu hloupé sci-fi,ba naopak.Pandorum se pro mě zkrátka stalo nadprůměrným zástupcem vesmírného thrilleru,kde hraje prim parádní atmosféra a inteligentní a zároveň strhující děj.Výborný film! ()

Šakalík

Vesmírná sci-fi patří k tomu nejlepšímu, co může fanoušek tohoto žánru na plátně spatřit a pokud se to okoření hutnou atmosférou, originálním příběhem a temným zpracováním, je o důvod ke spokojenosti více. V případě Pandorum funguje (takřka) všechno. Už jen přítomnost Dennise Quaida je dobrým znamením, ale nejzářivější hvězdou filmu je Ben Foster, který svým charisma trhá plátno na kusy. Samotný příběh nepostrádá faktor napětí a děsivé nejistoty, takže divák s otevřenou hubou sleduje, kam to všechno dospěje. Atmosféra je přímo znamenitá, temná zákoutí vesmírné lodi vzbuzují respekt a dávají vzpomenout na ta nejklasičtější díla odehrávající se v obdobných interiérech (Vetřelec či Horizont událostí). Malou výtku bych měl snad jen k těm skřetoidním potvorám, které loď obývají, ty působí poněkud uměle a nějak mi tam prostě nepasují. Rovněž úplný závěr nese pachuť kýče, ale budiž. Přesto mě tenhle film dokáže opakovaně pobavit a to je myslím to hlavní. ()

Arius

Efektné divadielko ktoré sa hralo na hlboký až nadčasový film no absolútne sa to minulo účinku, aby som však tvorcom úplne nekrivdil nemôžem povedať že som sa nebavil. Ešte by som dodal že Ben Foster je v mojich očiach rodený záporák, on ako hrdina, to na mňa pôsobilo mierne rušivo. ()

LadyVader

A tak jako jo, nebylo to nejhorší. Sice jsem čekala že se u toho budu třeba bát a budu mít takovej ten nepříjemnej, klaustrofobickej pocit jako jiných u filmů tohodle typu.. Pocit se sice nedostavil, ale poslední třetina filmu je super. Podivná kamera a zvláštní střihy, nevím pořádně jestli se mi to zamlouvalo nebo ne. Antje "Faora" Traue, kvuli které jsem na to koukala je tam hot, ikdyž je celá pokrytá krví a jiným hnusem. Hodně mě překvapil její zvláštní měkkej hlas s přízvukem :). ()

Gyrphos123

Tak to je velká škoda :/ .. do toho jsem vkládal velké naděje, ale přišlo zklamání, čekal jsem nějakej nářez, něco ve stylu Pád do tmy , ale ve stylu sci-fi, fajn.. stvůry byly celkem pohledný, ale vůbec né strašidelný,nijak děsivý , atmosféra na mě vůbec nepůsobila, film byl spíš skoro jeden velkej dialog. Krve tu taky nebylo zrovna moc, no rozhodně bych si to už znovu nepustil. ()

kenkaku

Perfektní myšlenku filmu zabíjí debilní provedení. Střih v akčních scénách nefunguje (klepe se kamera, mění se střih a dokonce film běží zrychleně (?!)). Jeden naprosto neví co se děje. Prostě debilita. Nechápu že tohle vůbec prošlo... vše ostatní funguje perfektně. Jen nesmí do jít na akci. A to je problém, který film definitivně zabíjí. ()

borec999

Menej hororové, menej atmosferické a omnoho viac akčné než staršie Event Horizon, ktorému je však Symptom Pandorum prostredím i námetom dosť podobné (cítiť vplyv vtedy režírujúceho a teraz už len produkujúceho Paula W. Andersona). Film diváka hodí rovno in medias res, takže až postupne putovaním po lodi, spoznávaním postáv a sledovaním mutantov zisťujeme viac. Bavilo ma sledovať čo bude ďalej, špekulovať o tom čo sa na lodi stalo počas kryo spánku a prečo. Príšery sú spravené super (tím Stana Winstona odviedol kus dobrej roboty), akcia je až na zbesilý strih okej, herci aj keď sú poväčšine z béčkových vôd, neurazili. Záverečné rozuzlenie a twist fajn. Ako akčná naháňačka s mutantami, ich vybíjaním, snahou dostať sa k reaktoru a prežiť, ma to plne uspokojilo, diváci v očakávaní desivého hororu si však možno hviezdu uberú... 80% ()

SkyLukey

Pandorum bych možná srovnal se Sunshine. Žánrově stejný film, ale Pandorum je stejně o pár chlupů kvalitnější kousek. Přispěl tak ke zkvalitnění science-fiction scény a pro milovníky zombie řekl bych příjemná změna v podobě netypicky zpracovaných "zombies". Film Pandorum na své paluvě vytvořil zajímavý apokaliptický svět s povedeným, a do jisté míry jednoduchým koncem. (jen) 4 hvězdičky díky pár zmateným akčním momentům. Dovedl bych si představit pokračovací díl :) pandorum totiž nabízí široký pokračovací záběr. Ve filmu mi trochu neseděl Dennis Quaid, tak něják ho mám už delší dobu zafixovaného jako herce výsadně hrajícího v Béčkových filmech, a moc ho nemusím. Těch 110 minut jsem s ním přežil, ale rozhodně bych si dokázal představit jiného herce nav jeho roli. ()

DavidS.

Nepříliš povedená kombinace Vetřelce a Horizontu událostí, které chybí jejich atmosféra i neotřelý nápad...Tma, hrátky s baterkou a podivný střih mohou v lepším případě znamenat nedostatek financí, v tomto případě, ale i nedostatek řemeslného umu...Výsledek - špinavé vesmírné béčko na hranici braku, do kterého se nějak zatoulal i Dennis Quaid... ()

Seti

Já jsem byl s tímto sci-fi survival "hororem" nadmíru spokojen. Skvělá ukázka toho, jak se dá i s nízkým rozpočtem, béčkovými kulisami a minimem herců natočit velice slušná atmosférická podívaná (trochu mi to v tomhle směru připomnělo Černočernou tmu). Zamlouval se mi i námět včetně zajímavého vyvrcholení, no a napětí, tak to by se dalo v určitých momentech krájet (jsem rád, že film nebyl postaven jen na laciných lekačkách). Můj oblíbenec Ben Foster sice neměl moc příležitostí se nějak výrazněji předvést, ale i tak byl jeho výkon klasicky nadprůměrný a s přehledem celý film utáhl. Na Pandorum jsem se celkem těšil a můžu říci, že mě nezklamalo. ()

ryoga

Celkom slušné hororové sci-fi typu Votrelec ktoré má síce zopár nedostatkov ale mna to zaujalo a aj Denis Quaid obstál. Napínavá a hustá atmosféra a silný koniec... ()

!Borec!

Na jakých pilířích vlastně film stojí? Začátek vypadá slibně a očekává se hutná atmosféra, která se prvními akcemi ale vytratí, tudíž na depresivním pojetí nestojí. Příběh by se mohl ubírat úplně jiným směrem (proč se pořád zachraňuje lidstvo a někdo je ten poslední spasitel, kdo to může zvrátit), ale upadá v tradiční klišé s nezajímavou rádoby zápletkou. Zachránit by to tedy mohly ještě akce, pche, škoda mluvit. Při scéně s příšerami jsem čekal alespoň jeden pořádný souboj, jeden se přímo nabízel, ale v tom bych možná obstál i já. Nějaký ten pilíř se ale přece najít musí, aby nám snímek zase moc nespadl. Marně přemýšlím - herci žádná sláva, kamera a střih (vždycky mě dostává, když se ve tmě kamera rozlítává a střihač neví, kde šmiknout, tak to radši prošmiká všude) sem vůbec nepasují a ani ty příšery nejsou nijak originální (vzhledem i pohyby mi připomínaly ty obludy z Pádu do tmy). Sečteno, podtrženo - silný podprůměr. (!MOŽNÝ SPOILER! - na konci už chyběla jen pořádná líbačka a objímačka ve svitu slunce) ()

Han22

Ale jo, natože to ani nešlo do kin je to více než slušný sci-fi horor. Dvojice astronautů se probouzí na prázdné vesmírné lodi, kde vůbec nic nefunguje, bez znalostí co se tu kurva děje a bez jakýchkoliv vzpomínek. Jeden z nich se vydává na průzkum ztemělé nefungující plechovky, plné podivných zvuků a jak se brzo ukazuje i velice podivných a nelítostných obyvatel. Krvavé scény, lekačky i herecké výkony celkem slušně fungují, brzo se přidá pár postav, ustanoví se základní cíl (najít reaktor) a než se dovíme odpovědi co, proč a jak, čeká nás pár slušných zvratů a infarktových scén. Takže 4 hvězdičky ať nežeru a nebudu se rejpat v těch všech logických nesmyslech, co mě napadají - protože něco podobnýho tu od Horizontu událostí nebylo. ()

Cracker

Keď som si to zapínal myslel som že to bude ďalšia vesmírna sračka ako Screamers ale počudovanie to bolo dobré dokonca veľmi dobré. Celý film som bol v napätí, lenže na konci som už bol celkom zmätený. Bolo to tak neprehladné že išla * dole ale inak som bol veľmi milo prekvapený a potešený :) ()

killjezor

Tak nějak jsem čekal Horizont událostí a když jsem si pak přečetl, že producentem je P.W.S. Anderson, tak to začlo dávat smysl ;-) Naštěstí to Horizont není, trochu jsem měl po třetině filmu strach, že to bude nějaká sci-fi zombiárna, ale opak je pravdou. A já takové věci můžu. Navíc mám opravdu rád Dennise Quaida (ikdyž se mu poslední dobou moc nedaří) a Ben Foster je pro mne docela neokoukaný a ve všech věcech, kde jsem ho viděl, mne dost baví. Tady není vyjímkou. ()

Space opera vrací úder

Space opera vrací úder

22.03.2010

A to hned ve dvou zajímavých filmech. Mezigalaktický Interstellar je jedním z mnoha projektů, jejichž režii zvažuje Steven Spielberg. Někteří tvrdí, že se nakonec rozhodne právě pro vesmírné… (viac)

Zamilovaný kosmonaut Keanu Reeves

Zamilovaný kosmonaut Keanu Reeves

28.01.2010

Není snadné se v těchto dnech vyhnout narážkám na Avatara či přímému srovnávání s ním, ale dnes se ho pokusím nezmiňovat ;-). Budu dělat, že „lovestory ve vesmíru“ nazvanou Passengers považuji za… (viac)

Vesmírnou Pandořinu skříňku...

Vesmírnou Pandořinu skříňku...

14.05.2008

...otevřou dva muži, kteří se probudí v útrobách kosmické lodi a nemají nejmenší ponětí, odkud se tam vzali, ani co jsou vlastně zač. V temném, klaustrofobickém sci-fi thrilleru Pandorum je ztvární… (viac)