Zábavný park

• Česko Zábavný park (viac)

James Brennan (Jesse Eisenberg), ktorý práve absolvoval vysokú školu, sa teší na vytúženú dovolenku. Rád by precestoval Európu, ochutnal nemecké pivo, navštívil svetovo preslávené múzeá a oslnil krásne dievča, najradšej typickú Francúzku. Píše sa však rok 1987 a na Ameriku doľahla ekonomická recesia. Potrebné peniaze sa v rodinnom rozpočte v poslednej chvíli nenájdu, a tak Jamesovi nezostáva nič iné, len vziať podradnú brigádu v zábavnom parku. Stokrát omleté disco spolu s vôňou cukrovej vaty, nervóznymi rodičmi a ukričanými deťmi - nič horšie už Jamesa stretnúť ani nemohlo. Ale aj tu návštevníci prežívajú skryté príbehy, vďaka ktorým je toto zemestnanie znesiteľnejšie. A keď s vami pracuje šikovná a krásna Em Lewinová (Kristen Stewartová), môže sa aj z pekla stať nebo na zemi. (TV JOJ)

Dever

Soundtrack Yo La Tengo: 1. "Satellite of Love" - Lou Reed ,2. "Modern Love" - David Bowie ,3. "I'm in Love with a Girl" - Big Star ,4. "Just Like Heaven" - The Cure ,5. "Rock Me Amadeus" - Falco ,6. "Don't Change" - INXS ,7. "Your Love" - The Outfield ,8. "Don't Dream It's Over" - Crowded House ,9. "Looking for a Kiss" - New York Dolls ,10. "Don't Want to Know if You Are Lonely" - Hüsker Dü ,11. "Unsatisfied" - The Replacements ,12. "Pale Blue Eyes" - The Velvet Underground ,13. "Farewell Adventureland" - Yo La Tengo ,14. "Adventureland Theme Song" - Brian Kenney , ()

Tsuki

V současnosti není moc amerických filmů, které by mě nějak víc oslovily a u kterých bych si řekla: "Jo, tak tohle je hodně povedený film." Adventureland se to však povedlo a i když mé hodnocení je na pomezí čtyř a pěti hvězdiček, jsem ochotná dát pět, jen abych tomuto filmu o kapku zvedla celkové hodnocení. Adventureland si to zaslouží. Je to zábavný a příjemný film se sympatickými a neokoukanými herci, kde sledujeme, jak si mladí lidé dokážou poradit (nebo popřípadě neporadit) s láskou. A na Kristen Stewart, i když v každém filmu hraje naprosto stejným způsobem, se dobře kouká. :) ~(4,6)~ ()

Riddick77

Pozvolna ubíhající příběh, který svou neagresivní povahou a sympaticky vykreslenými postavami pobaví a zůstane v hlavě ještě dlouho potom. Castingově na jedničku, jak Jesse tak Kristen tu hrají přesně to, co jim sedne a ještě je tu Bill Hader, který je jako vždy vynikající. Navíc extrémně dobrý soundtrack. 10/10. ()

anderson

Príjemne civilný a realistický príbeh jedného retroleta, plánoval jeho autor evidentne vygradovať nenápadnou ale emocionálne katarznou romancou. Bohužiaľ do úlohy "osudovej" lásky obsadil nesympatickú Kirsten "Twajlajtovú", ktorá je možno príťažlivá pre podivných lúzrov eisenbergovského typu, no pre zdravého heterosexuálneho chlapa je dokonalým receptom na impotenciu. To je v Hollywoode taký zúfalý nedostatok príťažlivých a zároveň talentovaných mladých herečiek ? (1.7.2013) ()

Ajinka126

Velmi mě zaujala postava Joela (Martin Starr). Protože si taky někdy připadám jako podivín, kterému svět ne že nerozumí, ale nesnaží se porozumět. Škoda, že ho bylo tak málo :). Moment, kdy ho ta zrzka nechala mi přišla velmi reálná a líbilo se mi, že z toho nedělali červenou knihovnu. Hlavní příběh mě chytil už od začátku, bavilo mě dívat se na zábavní park a i na to, jaký jste "nikdo", když vylezete ze školy s titulem... i když máte červený diplom. Jo, tohle probuzení mě teprv e čeká. ()

• Když hlavní představitelé jedí hash brownies a posléze jezdí na autodromu, hraje v pozadí skladba „Just Like Heaven“ od The Cure z alba „Kiss Me, Kiss Me, Kiss Me“. (Trajektt)
  • Kristen Wiig se v jednom z rozhovorů přiznala, že nemá atrakce moc v lásce. (Brousitch)
  • Film měl mít premiéru ve stejný den, kdy se znovu otevíral skutečný zábavní park Adventureland, tj. 27. března. (HellFire)