Adrenalinový nářez plný hrůzy a násilí! Po nečekaném hitu Rec, přichází pokračování, které si s předchozím dílem rozhodně nezadá! Do karanténou izolovaného domu, plného krvelačných bestií, vstupuje zvláštní jednotka, která má vše vyčistit a posbírat vzorky pro výzkum. Uvnitř ale čeká krvavé peklo, z nějž není úniku! (oficiálny text distribútora)

TomStall

Takhle vypadá horror bez kapky atmosféry. Z každého tmavého kouta vyskočí miminálně jeden posedlý zombík, což může skončit jen dvěma způsoby: buď je zombíkovi vystřelen mozek z hlavy, nebo je dotyčný pokousán a nakažen. Po pár minutách je z toho solidní nuda. Postavy mi byly ukradené a kombinace infekce a náboženství mi přijde trochu uhozená. Jestli si jednička udržovala jakési solidní napětí, tohle je jen bezduchá akce. Vědět to, radši si místo sledování [Rec] 2 zahraju nějakou FPS, třeba FEAR. A navíc jsem u toho napoprvé usnul.. ()

Khumbac

Také dobře natočené, podobně jako jednička. Ve dvojce se nam vystřídá více pohledů kamer. Dozvíme se také co ona posedlá holčička ve skutečnosti znamena pro příběh. Kněz byl do své role perfektně zasazen, vypadal jak kněz. Spanelska SWAT jednotka pomocí kamer na helmách připomínala akční 3D hru. A finalní scéna opět perfekt !!! ()

Doudis19

Uznávám, že filmy točené touhle metodou byli zprvu celkem vítaná obměna do hororových vod. A je jasné, že Blair Witch ani Activity by jinak ani vzkniknout nemohli. Co se ale týče REC respektive REC 2, ty obsahují tolik nápadů, tolik řemeslného umu, tolik nadšení a takovou dávku nefalšovaného děsu, že je zbytečná škoda vypomáhat si po atmosferické stránce otravnou ruční kamerou :-(. ()

Sabrewulf odpad!

Tak počkat, sledoval jsem Rec, nebo Vymítače ďábla? To je jedno, stejně jde jen o samoúčelné a uvřeštěné pobíhání po chodbách se stejně stupidním a nelogickým chováním nakažených jako v jedničce. Ne, nespletl sem se, myslím opravdu ty infikované, aneb "nezaútočím na vás čistě pudovým útokem, nýbrž budu - zcela promyšleně - úplně zticha a pak - z ničeho nic na vás udělám "BAF!", aby se diváci (o kterých nevím, že?) lekli, viz scéna s prozrazením díky vysílačce. ()

chelseaman22

Po prvním dějství měl film končit - divák by pak nebyl nucen pozorovat rozvášněný dav utíkající před zombíky v podobě vlastníků družstevních bytů. 31 % Celosvětový příjem k 6. 1. 2020: $18,497,446 ()

Komprimus

Film jsem viděl v rámci Festivalu Ortlého Diváka v kině AERO a tímto bych rád vzkázal dvěma dívkám, co seděly vedle mě, popíjely víno z lahve a celou dobu (a myslím tím NAPROSTO celou dobu) kecaly o kokotinách a debilně komentovaly film: "VY ZKURVENÝ PIČY, DOUFÁM, ŽE VÁM SHNIJOU PRDELE!" Ano, film se mi líbil, ale můj zážitek naprosto zkurvily tyto dvě zasrané svině, které, dá-li Bůh, do týdne zemřou v neskutečných bolestech. ()

st.jim

Je smůla, když si někdo myslí, že stačí natočit film ve tmě a hlavně tam prosím všichni hodně řvěte. Někdy to prostě nefunguje, což byl i tento příklad. ()

ecceHOMMO

To čo začalo jednotkou pokračuje dokonale v dvojke....ale dostáva to nečakane novú tvár čo spolu s originálnymi nápadmi vyvoláva tú pravú atmosféru. Má to prost říz..... ()

Estrecha

Trochu už nesmyslné. Jednička se mi líbila víc. Ale je tam super ta provázanost a hlavně opět vyústění. Tmy se bojim ještě víc, než po jedničce...:) ()

karlik4801

Druhý díl nabízí větší paniku, větší akci a větší zvraty. Zombie lezou i po stropě, to jsou ty lidi kurva v prdeli, zajímalo mě víc a víc jak to skončí. Taky hodně velké překvapení že nejde tak o nějaký prostý virus, jako o náboženský smysl. Rec 2 je mnohem kvalitnější než jednička. Parádně otevřený konec pro třetí pokračování. ()

Sfinkter

Všechny neřesti, které jsem vytýkal prvnímu dílu, jsou v pokračování znásobeny. Hodně mi vadí zmatečné chování zásahové jednotky a prvoplánové zombie lekačky - paradoxně jsem byl rád alespoň za náznak děje, protože hororové prvky i přes krátkou stopáž tento snímek nedrží. ()

tnp101

Tak to jsem opravdu nečekal. Tíživá atmosféra nevyprchala a byl mi nabídnut minimálně stejný filmový zážitek jako u jedničky. Konečně jsme se dozvěděli i něco víc, co se týče děje a konec mě perfektně naladil na třetí díl, na který se už nemůžu dočkat. P.S.: Jsem zvědavý na americký remake (neboli kopii). ()

lennyd

Do domu, kde vypukla nákaza podivnou chorobou, je vyslána speciální jednotka a za spolupráce kněze mají zajistit vzorek krve dívky, která byla první nakaženou. Vše je pečlivě natáčeno kamerami, které mají vojáci připevněny na přilbách. Jenže to, co měla být jednoduchá a rychlá mise se brzy zvrtne ... Po úspěchu filmu [Rec] a nadšení, které mezi diváckou veřejností vyvolal bylo jasné, že ve stejném duchu musí Jaume Balagueró a Paco Plaza vymyslet pokračování. Rec 2 tak plynule navazuje na původní film, že by oba díly mohly být jednoduše vydávány za jeden delší. Díky tomu, že je celý film natočen ruční kamerou (případně kamerami na helmách vojáků), získává film na zajímavosti. Také to, že ve filmu nehrají žádné známé tváře (alespoň pro mne, přece jen španělský film až tolik neznám), dodává filmu velkou dávku autentičnosti. Doufám ale, že se nenechají autoři zlákat ke třetímu dílu (i když si nechali pootevřená dvířka), tak nějak čeká, že třetí díl už by celou sérii zazdil (vzpomeňte na Saw a podobné)... ()

neoBlast

K mému komentáři k prvnímu dílu: ano, Karanténu jsem si skutečně nepustil v noci (zbytečně), ale pokračování jsem si bezstarostně rozkoukal během nočních hodin. A zase chyba... i když [Rec] 2 je více atmosferický, tak husté napětí se dalo zase krájet nožem. Zpočátku jsem byl trochu překvapen jakým směrem se vydali tvůrci vysvětlovat události svého universa, ale poté jsem dostal opět dechberoucí adrenalinovou jízdu. Přímá návaznost na první díl je velmi fajn, stejně jako extrémní brutalita! 90 % ()

Raven0

Parádní pokračování, jenž nadále rozvíjí mytologii prvního dílu. Jde správně béčkovou cestou s nadhledem sobě vlastním. Není nouze ani o nějaký ten šokující zvrat! Jo a mě ty náboženské kecy okolo nevadily, spíše naopak. ()

ivan bohatyr

Skoro nic nového, všechno dobré okopírované z jedničky a všechno ostatní bylo šptatné. Konec dost nepovedený, byla vidět strašná snaha jít ve stopách jedničky a to je asi ten největší problém. ()

Gothar

Úvod slučný, potom to trošku upadlo, až som sa začínal báť o osud filmu, nakoniec to však opäť veľmi slušne vygradovalo až do krásneho finále. Cival to napísal pekne: "Lahůdkový a nesmírně odvážný sequel, který se nebojí měnit pravidla hry", presne tá zmena pravidiel mi učarovala, tvorcovia si tak rozšírili možnosti a celý dej to pekne okorenilo. A ak by sme nadprirodzené brali ako prirodzené, tak celú túto náväaznosť môžeme považovať za logickú, všetko do seba totiž pekne zapadá. U mňa 90%^. ()

uiu

Když jsem dala jedničce dvě hvězdičky (a to především za kulervoucí konec), dvojce musím dát jen jednu. Je to skutečně pokračování, vracíme se do stejného domu, ale tentokrát očima zásahové policejní jednotky. Stále tu někde pobíhají zombíci z jedničky a i z policistů se postupně stávají živí-mrtví. Krev na zemi a zrychlený dech za kamerou na ostatní asi funguje, já se nudila. Sápající se zombíci mi přišli k smíchu, jako vzteklý pes, co chce hračku. Pohled kamery mi přišel jak v nějaké akční pc hře, stejně tak jako střílení zombíků v onom úhlu. Závidím vám, že vás zombie horory děsí, mi přijdou směšné. Jako horor je pro mě série REC nepostačující. ()

Phietros

Naprosto dokonalé navázání předešlého dílu což se vidí málo. Opět to samé uzavřené místo v paneláku ve městě obklopené policií.. Vlastně vše bylo tak nějak jako v jedničce a některé veci se dali předpokládat, ale to rozhodně na atmosféře neubralo. Jediné co tady bylo překvapením, že infikovaní lidé nejsou doslova přeživší, ale je v nich vtělesněný ďábel, po kterém jde kněz... Hodně děsivé, psychózní okem kamery, prostě horor jak má být... ()