Dlhé veky po tom, ako Bohovia vyhrali mýtický boj proti Titanom, ohrozuje ríšu nové zlo. Kráľ Hyperion (Mickey Rourke), posadnutý mocou, vyhlásil ľudstvu vojnu. S armádou dychtiacou po krvi vyplieni Grécko v úsilí nájsť legendárny Epirov šíp, zbraň nesmiernej moci ukovanú Bohom vojny Aresom (Daniel Sharman). Iba ten, kto sa zmocní tohto šípu, môže vypustiť Titanov túžiacich po pomste a uväznených v priepasti Tartaros. Šíp v rukách kráľa by znamenal zahubenie ľudstva a zánik Bohov. Avšak starobylý zákon nedovoľuje Bohom zasahovať do sporov ľudí. Pred Hyperionom preto ostávajú bezbranní, ale len do chvíle, keď sa objaví smrteľník Theseus (Henry Cavill), ich jediná nádej. Tajne zvolený najvyšším Bohom Diom (Luke Evans), Theseus musí zachrániť svoj ľud pred Hyperionom a jeho krvilačnými bojovníkmi. Odvážny Theseus vedie povstanie so skupinou verných druhov, ktorých dopĺňajú kňažka Phaedra (Freida Pintová) s vizionárskymi schopnosťami a vynaliezavý otrok Stavros (Stephen Dorff). Nedopustí, aby sa jeho rodná krajina premenila na ruiny a jeho Bohovia navždy zanikli. (TV JOJ)

V.Silver

Opravdu nádherný vizuál, který se mi svým pojetí obrazu "Řecka" líbíl paradoxně víc než 300 a Trója dohromady. Ani mi nevadilo "svérázné" (ale ne blbé) pojetí řecké mytologie a rozhodně to nebyla taková hovadina, jak jsem se bál. Skoro to hovadina ani nebyla :) A Rourke dělá skvělé záporáky :) 70%! Zajímavé komentáře: Marigold, Lima, Isherwood ()

kklepkaa

Teda nemá pro mě smysl opakovat všechno co tu bylo řečeno. Ale neodpustím si poznámku ohledně vzhledu Dia. Tohle trochu přestřelili. Zeus má vypadat mocně. Má to bejt charismatickej chlápek co má přirozenou autoritu. Tohle? Maximálně 4% menšina si nadělá do gatí. Zlatý 300. ()

KarKulA

Čekala jsem pořádnej testosterónek jako ve 300, ale příliš jsem se ho tady nedočkala - některé postavy a kostými ve mě popravdě budili až rozpaky. Za výborného záporňáka Mickeyho a velmu solidní vizuální stránku dávám nakonec 2*. ()

Kosmik 1

Bohužel jsem čekal malinko víc, avšak po vizuální stránce jsem byl nadmíru spokojen. Od příběhu tedy moc nečekejte, ale to ostatní kolem stojí za to vidět. Podobnost s 300 je jasná, o tom není pochyb. Ale efekty a triky "třístovku" hravě předčí. Jak už tu bylo řečeno, film je určen výhradně do kina, doma ten výsledný pocit není tak dokonalý. Ale i přesto jsem se bavil. 60% ()

Guzo

Na můj vkus až moc oldschoolové a na první pohled "laciné". Jediným výraznějším plusem byl Mickey Rourke, ale to je bohužel na podobné filmy opravdu málo. V porovnání s novým Soubojem titánů (na kterém se zřejmě chtěli Immortals svézt) se jedná o film bez výrazné hlavní postavy i perfektního vizuálu. 4/10 ()

Ravi

Hlavní hrdina a jeho souboje jsou hlavním tahounem celého filmu a paradoxně Rourkeho pojetí Hyperiona je takové, nehybné, kecavé, spíš působí jako veterán, který už mnoho bitev vybojoval, ale již jen málo jich má před sebou, jestli se chápem ... No, zkrátka nadšení pro velký příběh by tam bylo, ale cosi tomu chybí, je z toho cítit komornost, která chvílemi okamžitě přeroste v mnohatisícové davy a zase rychle zpátky. Postavy se rychle objeví a zase hned mizí. Není to špatné, příběh je odvyprávěn pěkně, ale chybí tomu srdce, zkrátka mě to ani trochu nevtáhlo. Ale zase kdy se poštěstí vidět umírat tolik řeckých bohů v jeden den. Dávám sympatických 55% = 3/5 ()

Madlene

Na filmu se v první řade zcela jasně projevil rukopis Tarsena Singha - ta jeho zvláštní obraznost a barevnost z toho přímo čišela. Za super prvek považuju naprosto prazvláštní kostýmní výpravu - především pak u Olympských bohů (škeble na uších, atd.). Jinak slátanina, ale vzhledem k tomu, že jsem neočekávala nic, dostala jsem víc. Takže prostě velkohubá záležitost, která měla v kině smysl. ()

TroiMae

Nečekal jsem, že film si bude tolik smlsávat na krvavých detailech. Scéna s vybuchujícími hlavami by překonala jistě i Scanners. A hádejte, co se stane, když panenská věštkyně schopná obětovat svůj život a uprchnout vězení, aby uchránila své poslání vycházející z její panenskosti, zůstane na chvíli jeden večer s Theseem o samotě… Připraví materiál na Válku bohů 2. Celé je to provázené prázdným filozofováním o víře – nevíře, protože je to cool. Ale proslovy typu: „Když jsem byl malý, modlil jsem se, aby mi bohové dali koně. Pak jsem se rozhodl, že si ho můžu ukradnout sám“, jsme si jako vtip vykládali už na základní škole. Jestliže autoři s antickou mytologií zacházejí jako s oním pověstným bastardem (mimochodem Theseus byl syn Poseidona a manželky athénského krále), nepřekvapí Diův příkaz, ať se bohové pod trestem smrti nevměšují do záležitostí lidí… protože v antické mytologii bohové ve skutečnosti nic jiného nedělali. ()

shabazza

Naprosto tuctová fantasy akční rubačka, jakých jsem už viděl a uvidím mraky. Film, který ničím extra nezaujme, který nemá ani náznak děje, který má pouze efektně přestylizovanou výpravu, který naprosto zbytečně používá 3D technologii a hlavně film, který už nechci vidět podruhé. Prostě a jednoduše, tenhle kousek ničím nevybočuje z prefabrikované žánrové řady a je pouze na jedno použití. Za zmínku zde snad stojí jen dvě scény - Apollonovo řádění v Sibyllské věštírně a souboj Bohů s Titány. Ale jinak ... nuda, nuda, šeď, šeď. ()

Karlos10

Díky bohu že se po dlouhé době nějaký film aspoň trošku přiblížil dílu 300: Bitva u Thermopyl. Největší slabina jak ostatně se dalo čekat je příběh, což na druhou stranu se dá pochopit protože hlavní tahákem filmu jsou bojové scény, bohové a Mickey Rourke který zahrál Krále Hyperiona impozantně, takového všiváka těžko někde jinde pohledat. Dále svou roli perfektně zvládl John Hurt a Luke Evans, i díky ním je toho dílko možná hned po právě zmíněné 300 druhý nejlepší film s touto mytologickou tématikou. A když ne díky nim, tak určitě díky bohům a jejich zásahům, zpomalené scény kdy usekávají nebo drtí hlavy protivníkům stojí opravdu za to. 83% ()

jefff

Singhovu tvorbu rád nemám a pořád ji nemůžu přijít na chuť. Válka bohů je další z rozpačitých pokusů natočit zajímavý a režijně vydařený pokus. Válka bohů působí přes svůj rozpočet strašně lacině, nedotaženě, jakoby na první dobrou. Překvapivé pozitivum je Cavill a Rourke, kteří odvedli dobrou práci a nemusí se za své role stydět. Singh ale ano. Scény jsou divně nasnímané, hrubě sestříhané a nenavazují pořádně na sebe. Vizuál je sice docela pěkný, zvlášť v soubojích, ale to je na tak velkolepý film strašlivě málo. Zklámání to není, já tohle čekal, ale mrzí mě, že takové velkofilmy jsou točeny jen pro peníze a ne na vytvoření kinematografického zážitku. Hra na efekt mi přijde v dnešní době už zoufalství, chce to něco více. ()

Ludivitto

Je to vlastně "artovka", která mě ale překvapivě - nečekal jsem vůbec nic - bavila. Tarsem má unikátní styl, některé scény jsou podle mě na pomezí geniality (Bohové vs. Titáni). ()

Luksa

Nejvíc se mi líbí, že si film jde vlastní cestou - Minotauros je obrovský chlápek s byčí helmou, bohové nejsou vyobrazení jako dlouhovousí staříci v tunice, ale jako osvalení manekýni ve zlatém brnění s prapodivnými helmami na hlavě, a takto bych mohl pokračovat. Je to celé divné, ale určitě originální a netypické. Plus výtvarná stránka až na počítačové pozadí je nádherná - myslím tím hlavně různé dekorace, kostýmy, masky, sochy, malby, tady si někdo vyhrál. Opět vše je trochu posunuté od toho, na co jsem u podobných filmů zvyklý. Příběh mi přišel v pohodě (nečekal jsem nic víc než jednoduchou zápletku na kterou se budou nabalovat akční a trikové scény), stejně jako herci (Cavill je dostatečně sympatický, Rourke odporný, Freida Pinto s Isabel Lucas k nakousnutí, nejvíc mě překvapil Luke Evans jako Zeus) a souhrně řečeno jsem byl překvapen, že film jako celek drží pohromadě. Má sice trochu toporné tempo, ale bavil mě. Bitka bohů s titány, kde jsou použity srpy, řetězy, trojzubce i holé pěsti patří na Olymp. 90% ()

BMAJTZ

Nechci říct, že by to byla nuda, to vůbec ne, ale pocit jakési prázdnosti jsem měl po celý film. Chyběla mi tam silná djová linka a nějaký větší prostor pro postavy. Absolutně jsem třeba nepochopil jaký měli motiv bohové, nebo co bylo vlastně jejich účelem. Jinak po vizuální stránce hodně vydařené, bohužel vizuál film nedělá. ()

Šakalík

Hodně nepovedená antická báchorka, která do centra dění staví olympské božstvo, kteréžto je natolik činorodě impotentní, až to boří hory. Na rozdíl od 300, která je alespoň po snyderovsku lahodná pro oči a divákovi nabízí jednoduchý děj s náramně epickým průběhem, Immortals tak nějak chodí okolo horké kaše nemajíce ladu ani skladu. Samotný scénář je velmi kostrbatý a přitom docela laciný, takže některé dějové zvraty tak nějak nedávají smysl, stejně jako chování samotných Bohů, kteří místo toho, aby preventivně krále Hyperiona zneškodnili, poslušně počkají, až způsobí Válku bohů. Ani z akčního hlediska není o co stát, byť jakmile se Bohové konečně rozzuří a ukážou svoji sílu, jejich bojové kreace jsou rozhodně dynamické a doslovné drcení nepřátel divácky atraktivní. Jenomže tím se celý film zachránit nedá. Kromě pár povedených scén je film v podstatě jeden velký kýč, který navíc ani moc nepobaví. ()

KR4T4S

Vizuální pastva pro oči s jednoduchým, avšak ne úplně stupidním, příběhem. Je to lepší než Třístovka a zároveň dost dobré maso. 85% ()

Babous

Zpočátku hodně dobré, ale nevím, koho napadlo, že řečtí bohové jsou smrtelní, protože to tedy určitě nejsou. Z hlediska mytologie hodně špatné, nelíbily se mi ani bitvy - příliš se snaží napodobit 300: Btiva u Termopyl. Zato velice působivý byl kontrast krásných bohů a bohyní oproti špinavým smrtelníkům. Gods are sexy and they know it! ()

Marco Polo – žhavé zboží?

Marco Polo – žhavé zboží?

31.05.2012

Vypadá to tak. V současnosti totiž existuje několik projektů, které chtějí mapovat život slavného benátského cestovatele z druhé poloviny třináctého století. Každý je úplně jiný – třeba seriál… (viac)

Superman postaví Velkou čínskou zeď

Superman postaví Velkou čínskou zeď

11.02.2012

Uvidíme, co na to Čínská lidová republika :). Tak nebo tak, Edward Zwick pokračuje v přípravách svého nového historického eposu The Great Wall pro studio Warner Bros. a novou produkční společnost… (viac)

Proyasův ráj ztracený?

Proyasův ráj ztracený?

14.12.2011

Studiu Warner Bros. se v posledních týdnech moc nedařilo. Zaručené „hity“ jako Happy Feet 2 a Šťastný Nový rok tvrdě narazily na nezájem publika i nepřízeň kritiků. A přestože Sherlock Holmes: Hra… (viac)

Herkules kráčí ve stopách krále Leonida

Herkules kráčí ve stopách krále Leonida

01.05.2011

Ještě vás fráze „ve stylu 300“ neomrzela? Užili jste si seriál Spartacus a líbí se vám trailer na starořeckou fantasy Tarsema Singha Immortals? Připravte se na další projekt v podobném duchu. Tím… (viac)