Looperi sú nájomní zabijaci pracujúci pre zločineckú organizáciu, ktorá im ľudí určených na popravu posiela z budúcnosti. Ich úlohou je fyzicky likvidovať určené ciele a zbaviť sa ich tiel, aby definitívne zmizli zo sveta. Štedrá odmena za krvavú prácu je pribalená k obeti a platí iba jediné pravidlo - nikdy nesmú nechať svoj cieľ ujsť, a to za žiadnu cenu. Joe (Joseph Gordon-Levitt) je looper, ktorý spoľahlivo vykonáva svoju prácu a užíva si luxusný a bezstarostný život. Ale to platí len do chvíle, keď dostane najnovšiu zákazku. Na jeho veľké prekvapenie sa totiž pred jeho pripravenou zbraňou objaví on sám, len o niečo starší (Bruce Willis). Ako je to možné? Organizácia totiž looperom posiela ich klientov z budúcnosti. Obete určené na popravu vždy prenesú späť v čase, a to priamo pred hlaveň určeného loopera. A Joeovi ostáva len zlomok sekundy na zásadné rozhodnutie - má zastreliť sám seba? (TV JOJ)

peto580

no bolo to dobré ale keď sa nad tým zamyslím teraz musím asi jednu hviezdičku vziať pretože na nič čo by ma oslovilo ňsi neposmínam. ()

sweeta666

Film v podobném duchu jako Zdrojový kód, Vyměřený čas nebo Správci osudu, který se určitě nebude líbit nadšencům klasických a vysokorozpočtových scifi filmů. Chybí zde tedy speciální efekty, někdy jsou popírány zákony fyziky a najdou se i nějaké drobné chyby ve scénáři... Nicméně pokud má tento film za cíl řešit, resp. nadhazovat myšlenky související s morálními dilematy, vztahy mezi matkou a dítětem, mužem a ženou a mezi současným a budoucím já., tak to se povedlo! Film je podle mě tedy napsán účelově, ale v tomhle případě to vůbec nevadí. Doporučuji ke shlédnutí! ()

aLPaC

Výborné sci-fi. Dovolím si říct i dost originální, přestože se inspirace najde (viz Terminátor apd.). Bruce Willis po dlouhé době v dobré roli, Levitt už je etablovaná hvězda první třídy, což i zde potvrdil a jako bonus navíc moje oblíbenkyně, krásná Emily Blunt v roli drsné farmářky. Kdyby režisér dostal trochu víc prostředků, možná by se Looper stal legendárním, takto lepší čtyři. ()

Oyer

Originální nápad, originální provedení, to vše vyústilo v originálně blbý konec... Tomuto snímku chybělo pověstné atré. Je škoda, že film s téma s takovýmto potenciálem dopadne takto... " Ale kdo by ho zabíjel že? Však je to teprve dítě..." ()

Ollie235

Nezaujalo. Ústřední duo je sice skvělé (tomu nepřekáží ani fakt, že Joseph Gordon-Levitt vypadá, jako by strčil hlavu do úlu) a příběh má díky své originalitě obrovský potenciál, ke spokojenosti to ale ani zdaleka nestačí. Logické nesrovnalosti lze v souvislosti s cestování časem přece jen odpustit, ale tu neskutečnou nudu v polovině stopáže už ne. Navíc se nemohu zbavit pocitu, že se mi z tohoto snímku uloží možná Emily Blunt s brokovnicí v ruce. Mrzí mě to, ale na víc než 3* to prostě není. ()

Alien220

Konečně práce s cestováním v čase, který má hlavu a patu. Režisér scénarista odvedl vynikající práci a podání jedné osoby hlavního hrdiny oběma herci je skvělé. Velmi zajímavý námět, který byl dobře uchopen a ztvárněn. Rozhodně snímek stojící za zhlédnutí. ()

Matixed

Asi nejlepší film, který jsem viděl a týkal se cestování časem. Narozdíl od filmů podobného ražení eliminoval šikovným způsobem časový paradox. A vlastně byla na něm založená i celá zápletka. Zatímco ostatní filmy paradox spíše ignorují a zamlčí ho. ()

filipvrbik

Hodně dobré, dokonce mi to atmosférou připomnělo terminátora- no tak dobré to nebylo,ale zase ještě drsnější. Mám rád jak Bruce Willise tak Emily Blunt, takže rozhodně za mě za ...90% (i když časovému paradoxu jsme se samozřejmě nevyhnuli ani zde :-)) ()

ArthasKarfa

Rozhodně zajímavý námět na vraždění a následné zbavování mrtvol pomocí stroje času, celému (dobře vymyšlenému) chybí jen podle mě trošku lepší popis samotného cestování v čase, přítelkyně se v konceptu filmu trochu ztrácela právě kvůli samozřejmosti, se kterou film s cestováním pracuje. Jinak skvělá kamera, akce i příběh. ()

Klajnik

Za 30 milionů dolarů jsem dostal film, který překvapí a zaujme jako málo který blockbuster. Když má člověk nápad, pár dobrých herců a vizi, tak nepořebuje 200 mega, aby zaujmul. Looper je film, který doporučím každému. Je silný, má koule, je originalní a skoro nikdo o něm neví. Jsem zvědový, co provede Rian Johnson dokáže s penězi a osmými Star Wars. ()

jarmik

Nedostal jsem se k tomu od roku 2012, kdy mi Loopera doporučil kamarád v Bristolu. Jsem rád, že už jo. Velmi solidní "časovka" se skvělým obsazením. ()

Oralfabet

Obličej Josepha Gordona-Levitta na sebe moc strhával pozornost, takže nevím, co se tam dělo, ale předpokládám, že to bylo dobrý. 7/10 ()

Sochorisko

Nebýt fakt důvtipného konce, rozhodoval bych mezi jednou a dvěmi hvězdami neboť téměř všechny nápady a zápletky použité v tomto snímku byly prakticky zkopírovány z jiných, podstatně starších a zdařilejších snímků. Aneb kdo poznává převrácené Sarah Connor a John Connera z Terminátora... A tak nějak vůbec - myšlenky se až nápadně podobají a když se poté zjeví Bruce Willis.. No, jako oddechovka dobré ale rozhodně si to dlouho pamatovat nebudu. ()

Illy

A je to tady. Pro mě překvapení roku. V porovnání s blockbustery směšně levný film, který ovšem bavil daleko víc. Pro místní ynteligenty mám vzkaz od Willisovy postavy. "Časový paradox? Nepřemýšlej o tom. Jestli chceš, můžeme se o tom hodiny bavit, dělat si z brček a slánek grafy, ale nakonec se jen zcvoknem." I když Gordon-Levitt místy vypadá jako vlastní karikatura, i když ve druhé třetině film ztrácí tempo, navdory fšemu- já dávám plný počet. ()

Brejlil

Vtipné a chytré je to jenom ze začátku. Jenže to bohužel nevydrží. Zábavné jsou takové drobné vychytávky, jako třeba objezd školního autobusu, jenomže ty taky dlouho nevydržely. Dobrá je scéna mezi starým a mladým Joem v restauraci, ale pak přijde farma a celá atmosféra a tah na bránu jdou do háje. Alespoň že řešení je celkem nečekané i když nepříliš logické. ()

Thomm

Asi tak po půl hodině jsem zjistil, že se mi tenhle film prostě líbit nebude a následující hodina a půl mě o tom neustále víc a víc přesvědčovala. Roztahaný, nezáživný děj; pokus o sfi-fi vychytávky, které jsou absolutně zbytečné; nelogičnost a násilné šroubování příběhu - to jsou věci, které se mi opravdu nelíbily a na nich zakládám svoje hodnocení. ()

Ad4mson

Ultimátní průser, bez emocí, bez napětí, za to se scénami, které zcela jistě neměly být směšné (nezaměňovat však za vtipné). Po všech těch super recenzích jsem se těšil na exkluzivní time travel snímek, jelikož filmy na tohle téma upřímně zbožňuji (12 opic, Déja vu...) To co jsem ale viděl, nebylo ani "the best action movie of the year" ani "mind-blowing, ale zkrátka jen hloupá nuda s prdelním vizuálem, chladná a nepřístupná. Ne ne, zklamání roku a do hajzlu s výroky typu "víc takových levných a CHYTRÝCH filmů." ()

kristynca

Dostatečně zajímavá a přehledná cestovačka časem. Ode mě velký mínus za ten "willisovský" face-lift Gordona-Levitta, rušilo to celý film a rozhodně to nebylo nutný. Ocenit si naopak zaslouží ten pětiletý prcek za famózní výkon. ()

Sci-fi detektivek není nikdy dost

Sci-fi detektivek není nikdy dost

21.05.2015

Obzvlášť těch ambiciózních, mezi něž se bude chtít zařadit i Genus. Co si pod tímhle slůvkem máte představit? Hodně depresivní příběh z futuristického Londýna, v němž si můžete předem koupit… (viac)

Star Wars: Epizodu VIII natočí…

Star Wars: Epizodu VIII natočí…

21.06.2014

... Rian Johnson. Kdo že to je, ptáte se? Za nepříliš známým jménem se skrývá jeden z nejtalentovanějších mladých režisérů, jenž prorazil středoškolským noirem Zmizení, bavil podvodnickou komedií… (viac)

Režisér Hry o trůny natočí nového Terminátora

Režisér Hry o trůny natočí nového Terminátora

06.09.2013

To je docela překvapení. Podle magazínu Variety je vyvoleným pro znovuoživení zabijáckého kyborga z budoucnosti Alan Taylor. Televizní veterán režíroval epizody prvotřídných seriálů jako Řím,… (viac)

Fincher si prolistuje prorocký komiks

Fincher si prolistuje prorocký komiks

10.07.2013

Americký remake britského seriálu House of Cards s famózním Kevinem Spaceym v hlavní roli patří k tomu nejlepšímu, co se letos na obrazovkách objevilo. Není divu – za projektem stál jako producent a… (viac)