Čo robiť, ak sa z hŕstky čisto hypotetických teórií a domnienok zrazu stane desivá realita? Čo všetko sa môže stať, keď na našu Zem jedného dňa skutočne zaútočí akási neznáma veľmoc? Ako a kde vybuduje ľudstvo svoje posledné obranné pevnosti v boji s nepriateľom, ktorý je jednoznačne v presile? Už celé roky prichádzajú zo všetkých možných kútov sveta viac či menej dôveryhodné hlásenia o pozorovaní UFO - v Buenos Aires, v Soule, vo Francúzku, v Nemecku, v Číne... Ale až dnes sa z týchto v podstate neškodných údajných blízkych stretnutí prvého druhu stane bolestne reálna desivá hrozba – Zem totiž doslova z ničoho nič napadnú neznámi agresori! Ľudstvo je v šoku a môže sa len viac-menej bezmocne prizerať tomu, ako jedno mesto po druhom padá do rúk votrelcom... Posledným útočiskom značne zredukovanej ľudskej rasy vo vojne, ktorú si nikto z nás nedokázal ani len predstaviť, sa stane Los Angeles. Úlohou námorného poddôstojníka Michaela Nantza (Aaron Eckhart) a jeho mužov je vytvoriť a udržať poslednú obrannú líniu, ale tiež bojovať s neporovnateľne mocnejším a lepšie organizovaným nepriateľom až do posledného muža – nepriateľom, s akým sa dosiaľ ešte nikdy nestretli... (TV Markíza)

Danny F.

Nic zvláštního jsem nečekal a taky jsem nebyl zklamaný. Samá střelba a opětovaná střelba. Emzáci byli málo nechutní (né že by ostatní byli) a připadal mi celek filmu jako obyčejná povídačka pro nenáročné. Nic co by tu dříve nebylo. Vyjímkou byl samotný závěr filmu. Stopáž je zbytečně, ale skutečně zbytečně natažená. V podstatě o nic zvláštního nejde. Po vizuální stránce je to dobře natočené a to je asi tak vše k tomuto Sci-Fi. 65% ()

Brain-D

Nejsem si tak jistej, ale budu se radši držet při zemi a nebudu moc nadhodnocovat. Protože je to zhruba průměr. Řekněme takový mix: Černý jestřáb sestřelen, District 9, Transformers a o Válce světů nemluvě. Už z traileru jsem nic nečekal a taky jsem extra nic nedostal. ()

Ceres

Velmi dobrá oddychovka, která dokáže i dobře vtáhnout a hlavně mi nejde proti srsti. Navíc mi připomíná moji cestu do Soulu, kdy na tento film někdo čučel v letadle:-), akorát jsem vůbec nevěděl, co to je. ()

VanTom

Letmé představení (budoucích) hrdinů dlouho netrvá, stěží si zapamatujete jejich tváře, natož jména (samozřejmě s výjimkou 100% profíka, štábního seržanta Aarona Eckharta), a už z do oceánů koordinovaně dopadajících "meteoritů" vylézají hnusní, agresivní emzáci. Invaze! Intenzivní válečnou vřavu dokáže roztřesená reportážní kamera skvěle prodat, byť triky mají často k dokonalosti daleko. Přestože veškerá zpomalení (= dialogy) jemně drhnou od začátku, na hranu se hrdinský patos obětavé mariňácké jednotky dostane teprve ke konci. ()

rumczeis

Vcelku dobre filmarsky udelana akce, rezba vlastne 80% filmu, ale ten pribeh! To si snad cele zaplatila americka armada jako agitacni video. Americky muz (a zena) je odhodlany branit sve rodiny, kamarady a zemi do poslednich sil. Kdyz uz sedi v helikoptere a je po vsem, rozhodne se vratit do boju, protoze je jedina nadeje. Kdyz uz i to ma za sebou a je v bezpeci na zakladne a ma si dat sprchu, jen naplni zasobnik a jde dal bojovat. Za cisare pana a jeho rodinu! ()

Mr.Dogman

Vlastně je to necelé dvě hodiny pořád to samé, nic nového. Občas se najdou obrázky, které dokáží vyrazit dech, ale pro ty, aby člověk nudou vyseděl důlek. Problém je podle mě hlavně v konceptu příběhu. Kdybychom mohli situaci sledovat i v jiných městech, příběh by byl různorodější a tím i více zajímavější. ()

Ichabod

Invaze je jako počítačová hra ale s pravidly klasického akčního filmu s ruční kamerou. Ta zde evokuje bezprostřední realistično, ale narozdíl od mnou milovaného Cloverfieldu (kde se "Wow" momenty nešetřilo na mé poměry), tak Invaze je přeci jen více plochá a aby mne dvakrát zamrazilo za takhle dlouhý film plný akce bez dlouhé předehry, tak je to trochu málo. Na druhou stranu jsem fanda survival horrorů točených z ruční kamery a proto za tři. ()

NoFiction

Kdysi jsme tu měli ruskou propagandu a teď tu máme ještě silnější propagandu v americkém kabátě. Po roce jsem šel do kina, ještě že jsem za lístek nedal plnou cenu. Film je o tom, jakoby chtěl někdo zkopírovat District 9, bohužel se mu to nepovedlo. ()

ghatos odpad!

Nevěřil jsem, uvěřil jsem. Po technické stránce to ujde, i když moc alienů tam není a kamera občas otravuje. Dobře to pracuje s nižším rozpočtem, ale obsahem je to zrůdnost překonávající možná Twilight nebo Kameňák. Ano, až tak špatné je to. Nepamatuju si, kdy jsem slyšel horší dialogy. Rozumím tomu, že současná americká armáda potřebuje nalákat mexíky, asiaty, černochy a nevím koho ještě, ale dělat to tak debilním způsobem - sovětské propagandistické filmy jsou proti tomu nádherné. Tuhle vlasteneckou "přidanou" hodnotu bych ještě nějak přežil, co se však už přežít nedá je hovadská premisa (spoiler), která např. předpokládá, že něco letí x světelných let a nemá to k boji připravené vzdušné plavidla nebo zaměřování mimozemského řídícího centra pomocí divotvorného laseru (konec spoileru). Jonathan Liebesman je velmi nebezpečný režisér. -75%...septik!!! Výborný komentář: Marigold ()

blackJag

Povedené triky v přímém kontaktu s bezbřehým patosem. Nejsem příznivcem těchto citových prodlev v zeleném, ale na film jsem se vydržel dívat bez problémů. Úvodní část se mi líbila hodně, zbytek kolísal někde kolem průměru s tím, že ve chvílích přepálených emocí padá na úplné dno. Klasické atributy podobného typu produktů (made by “major studio“) jako traumatizovaný důstojník nebo zbytečná banda otravných civilů samozřejmě nechybí. 60% ()

svobik

Boring as fuck. Se Světovou invazí mám v podstatě stejný problém jako s Terminator: Salvation - tedy dvouhodinová, téměř nepřetržitá - a tedy paradoxně velmi nezajímavá - akce, která po deseti minutách začne i přes svou nespornou řemeslnou kvalitu nudit. Po čtyřiceti minutách jsem si nezájmem okusoval nehty, po hodině už i stihnul smskovat, poněvadž se takřka neustále jede podle stejného mustru s rozklepanou kamerou. Liebesman je loser, protože nedokáže vtáhnout do dění jako Reeves/Blomkamp, rezignuje s mizerným scénářem na postavy a ještě se všechno snaží brát vážně. Světová invaze stojí přesně na pomezí brutálního vojenského dramatu a totálního výplachu typu Dne nezávislosti, což je právě její největší problém, protože v tomto případě zlatá střední cesta vstříc zábavnému filmu zkrátka není možná. Uzívané 4/10. ()

RaggamuffinSVK

Efekty a akčné scény slušné, rovnako aj Aaron Eckhart v hlavnej úlohe, no film u mňa pohorel kvôli patriotizmu a suchým hláškam nevzdávajúcich sa amíkov. A scénu "My sme už večerali si mohli odpustiť" ()

latvar

"Ústup vem čert" Dobrá podívaná, samozřejmě to mělo své mouchy jako např. způsob zabíjení ufounů nebo slabší herecké obsazení, bez zvučných jmen,(čest vyjímkám) ale i tak to mělo určitou kvalitu a nebráním se tomu, že se na to v brzké době podívu ještě jednou. 75% ()

drackula

Brain-off ako remeň ! Akcia prakticky od začiatku do konca a ak sa nad tým človek nejako nezamýšľa a nevadia mu do očí bijúce podobnosti s niektorými známejšími a podarenejšími filmami /District 9, Deň nezávislosti/ bude sa skvele baviť. Dosť mi ale vadila miestami neskutočne roztrasená kamera. V akčných scénach nieje problém, ale v civilných scénach ? 65% ()

Kosmik 1

Jo je to pitomoučké a přihlouplé, ale ty záběry na zničené město....prostě nemohu hodnotit hůř, než za 4*. Jde především o zábavu a já se bavil náramně. A ta práce s kamerou, radost pohledět, dokonce mi nevadila ani roztřesená kamera v tomto případě. Jsem vážně rád za každé dobré sci-fi, kterým Světová invaze rozhodně je. Co na tom, že Amerika zase jednou vyhraje. A opět mě nezklamala skvělá Michelle Rodriguez, to je baba na správném místě. ()

Ravi

Jen by mě zajímalo: Co jste od toho čekali? Já jsem spokojen, ke konci uspěchané, atd., atd. ... ale co, vždyť je to akční řežba, na kterou nesmějí koukat lidi bez fantazie. Skyline bylo vážně špatné, ale tohle ne. Po vojenské stránce velmi slušné 70% = 4-/5 ()

MI-380

Nekompromisní válečná střílečka. Kruté kolonizátory z vesmíru může zastavit jako obvykle jen četa statečných amerických mariňáků. Mírně nadprůměrná válečná SF s důkladně rozbombardovaným Los Angeles a americkou námořní pěchotou ve své nejlepší formě: 65% (10978 hodnotících přede mnou je na průměru 59%). ()

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

31.12.2010

Titáni soupeří dál

Titáni soupeří dál

13.06.2010

Nezáleží na tom, co si o novém Souboji titánů myslíte. Je jedno, jestli se vám líbilo jeho konvertované 3D. Film už v kinech vydělal bezmála půl miliardy dolarů a pokračování přijde brzy. Natáčení… (viac)

Smrtonosný Odysseus?

Smrtonosný Odysseus?

28.04.2009

Starořecká mánie v Hollywoodu nabírá na obrátkách. Studiu Warner Bros. nestačí právě natáčená nová verze Souboje titánů, teď ještě dalo zelenou projektu nazvanému prostě Odysseus. Pokud čekáte epos o… (viac)

Děkujeme, že válčíte

Děkujeme, že válčíte

19.11.2008

To není pokračování nekorektní komedie Jasona Reitmana, jen pokus neohrabaně vám naznačit, že dnes si povíme o novém filmu s Aaronem Eckhartem v hlavní roli. Po Temném rytíři určitě přehazuje nabídky… (viac)