Príbeh začína vo chvíli keď sa skupina ostrých chlapcov dostáva na miesto určenia – na ostrov Vilena a postupne zisťujú, že misia, v ktorej majú zlikvidovať nebezpečného diktátora, nebude ani zďaleka jednoduchá. Niekto sa veľmi usilovne snaží zmariť všetky ich plány. Nebojujú len proti priamemu nepriateľovi, ale aj proti nepriateľovi, ktorý je medzi nimi. Keď ich okolnosti donútia „obetovať" vnútornú spojku – bojovníčku za slobodu Sandru (Giselle Itie), Barney (Sylvester Stallone) sa rozhodne manipulácii vzdorovať. Spoločne so svojimi mužmi sa vracia na ostrov Vilena. Nielen preto, aby zachránili rukojemníčku, ale možno aj preto, aby zachránili svoje duše. (TV Dajto)

Jebak8

Ježiš marjá, lidi, tenhle film není nic než jen sranda. Nechápu, jak někdo může být zklamán ze svalnatých hrdinů, kteří mají mozek jen na vtipný hemzy. Dyť přesně o to tu jde, jít si do kina vyčistit (vystřílet( hlavu a trochu se u toho pobavit. A Stallonovo hláška ,,ÁÁLE, CHCE BEJT PREZIDENT...´´ je hodná zápisu do americké historie. Nezapomínejte, že terminátor je schopen všeho, možná kokáže i změnit americkou ústavu!! A jestli ne, TAK SE VRÁTÍ!!!:) ()

Thovt

i když osmdesátkovým akčňákům neváhám dávat plný hodnocení, tady se k tomu nedonutím. potenciál herecký sestavy nebyl využitej tak, jak by si zasloužil, souboje svým wrestlingovým pojetím byly jedním zklamáním vedle druhýho (zvlášť u Coutura a Liho, který se svejma schopnostma mohli předvést božskou podívanou), Stallone by už taky moh nechat scénáře profesionálům... jednoduše řečeno: čekal jsem víc. ale scény typu "warning shot!" se i tak zařaděj do zlatýho fondu akčního filmu (: ()

maxmi

Sly si zavzpomínal, s nostalgií uzavřel jednu éru a předal vedení mladším a popravdě hezčím (Statham). Dobrý nápad, užívali si to evidentně všichni zůčastnění. Hlášky ne moc ostré, ale dostatečně chlapácké a vtipné, léta 80. Původně jsem chtěla litovat, že AS a BW jsou jen ve vedlejších rolích, ale filmu to rozhodně neubralo. O to víc vynikli vynikající Lungren a Jet Li. AS si navíc umí dělat srandu z toho, že fakt neumí hrát. Příjemný soundtrack, trochu příliš rychlá kamera/střih, asi už to bylo potřeba, přece jen jsou to starší pánové. Každopádně přestřelky a akce vynikající. Takže celkově za 4*, dobrá zábava. ()

lednik

Dostal sem přesně co sem chtěl, akční řežbu jak se patří! Všichni ty staříci to všem tak neskutečně nandaj, hlavní záporák je sice chudák, ale ta obrovská flinta Terry Crewse to drží na maximu! ()

MetalLizard

Pro mě jedno z nějvětších zklamaní tohoto roku. Přislo mi to celé nějaké pomalé, nudné, utahané, neslané, nemastné a umělé. Nic moc to ve mě nezanechalo. * Za Stathama a * za to, jak zkosil ty týpky na hřišti - zbytek mě nijak extra nezaujal. ()

jamoje

podla mna uzasna zabava, plne skvelych hlasok, imho ovela lepsie ako Rambo IV., myslim, ze na hercoch bolo skvele vidiet, ako sa pri natacani zabavali :) ()

benyy

Skvelo namiešaná akčná jazda. Sly vs. Eric, stará osvedčená rovnica z The Specialist. Sly a Arnold podpichujúci jeden druhého narážkami na ich skutočné životy. Skvelý súboj Jet Li vs. Dolph Lundgren. Koho by to napadlo? :) Strhujúce akčné scény, skvelý hudobný podklad, veľký filmový zažitok. ()

ali-n

Každý normálny jedinec vyrastajúci v osemdesiatych rokoch nemôže dať menej :-))). Dlho som si v kine takto s priateľmi neužíval film. Všade okolo znelo "ou!" a "uuu!" a "hohohooo!" (skutočne bojové pokriky). Radosť sa pozerať na týchto pánov v rokoch, ktorí sa zabávajú, hláškujú („You look nervous.“), doberajú si jeden druhého. Myslím, že svätá Hollywood planet trojka a ich kostolná scéna má už teraz kultovný status. Je pravda, že bojové scény mohli byť trochu prehľadnejšie, inak som ale mierne povedané akčne slintal. Žiadny druhý Clint E., ale Sly má jednoznačne na to, byť na staré kolená jedným z naj režisérov demoličných nášupov. MOJE NAJ - Pam pam pam pam ... jednotónová óda na "maličkú" v rukách Terryho Crewsa ()

Goodmen

Krásná pocta filmům z 80. let. Spousta akce, hlášek a hlavně parádní chemie mezi herci. Jedna hvězdička navíc za parádní scénu v kostele. ()

IZFNP

'Stallone, Willis a Schwarzenegger v kostole' by mohol byť začiatok dobrého vtipu, ale ono to nečakane dobre vypálilo :D A vlastne- ono ma na tom najviac bavili tie hlášky, také tie pozastavenia "toľko drsných výrazov na jednom plátne" plus samotné postavy. Akčným scénam nejak nie je čo vytknúť- točiť ich rýchle a zmätene je asi momentálny trend- ale záverečných 30min by som si dala pred spaním znovu. Také tie pózy "idem ich trochu zrovnať na basketbalové ihrisko" a "vyronil som slzu nad tetovacou mašinkou" síce mohli byť myslené dobre, ALE... A ten dej- neviem sa rozhodnúť, či bola jednoduchosť sila filmu, alebo či som čakala niečo ešte jednoduchšie :D Každopádne, na akčné pobavenie viac než ideálne- ja osobne fandím Crewsovi s AA-12 či Stathamovmu mäsiarskemu umeniu :D ()

megajalec

Z hľadiska nostalgie film beriem. Spomienky na 80 roky. Ale keby má človek brať film ako samostatný, tak za veľa nestojí. Nepoviem asi nič nové, že najväčším kladom filmu je jeho obsadenie. Trúfam si rovnako povedať, že ak by role hrali iní, takisto by nestál za veľa. Najviac potešila rola Stathama, uveriteľná, typický drsňák, aj to s tou jeho priateľkou a ako vymlátil chlapcov na ihrisku. Naopak, Sly a jeho výlev nad tým, že tá jeho holčička tam ostala a nevie prestať na ňu myslieť...No neviem...Kultová scéna v kostole, tá zaujala aj mňa asi najviac a najmä hláška: On má iné plány, chce byť prezidentom :) Dávam štyri, ale s podotknutím, že čakal som niečo viac ()

Umpa-loomp

Ak by som mal Expendables hodnotiť ako klasický novodobý akčný film neodniesol by si ani priemerné hodnotenie. Avšak vzhľadom na to, že od začiatku sa prezentuje najmä ako pocta všetkým superakčným dojákom z americkej produkcie (odkazov je tu naozaj dosť) beriem ho s určitým nadhľadom. Platí tu však to isté ako pri Tarantinových pokusoch s Grindhouse - nenadchlo ma to. ()

Idealista

Poctivá akční poezie o frajerech , kteří nechtějí být uvnitř mrtví a tak kašlou na prachy a zachraňují krásku v nesnázích . Je pravda že jsem od S.S čekal více odkazů a narážek do vlastních řad ( obsazení na to měl ) , ale i tak je to špičková akční řežba ( trochu méně střihů bych rozhodně uvítal ) . Pokud jde o srovnání se čtvrtým Rambem , tak ten se mi zdál více nekompromísní a osobitější . Zde se Sly chce zalíbit co nejvíce fandům a tím film strácí na působitosti . Skrátka díky tomu se pro mne s toho kult nestane , a to je škoda neboť ten potenciál tam byl . ()

Čtvrtí Postradatelní mají zelenou

Čtvrtí Postradatelní mají zelenou

31.08.2021

Studio Lionsgate oficiálně oznámilo čtvrtý díl v akční sérii Postradatelní pod produkčním dohledem Millennium Media a Sylvestera Stalloneho. Vedle toho pak máme i první střípky obsazení. Kromě… (viac)

Jak to vypadá se čtyřkou Expendables?

Jak to vypadá se čtyřkou Expendables?

08.07.2019

Sylvester Stallone (Rambo V: Last Blood) má momentálně plné ruce práce s posledním Rambem, předtím zase dokončoval práce na dvojce Creeda, a do toho má oznámených ještě několik dalších projektů.… (viac)

Wonder Woman vzkřísila Rudou Sonju

Wonder Woman vzkřísila Rudou Sonju

06.11.2017

Už řadu měsíců je jasné, že úspěch amazonské princezny přižene do kin další superhrdinky. V Sony chystají týmovku s Black Cat a Silver Sable, v 20th Century Fox řeší spin-off Logana s X-23, a jak… (viac)

Creeda 2 natočí Stallone

Creeda 2 natočí Stallone

10.10.2017

Boxerská sága o Rockym se před dvěma lety dočkala spin-offu se synem Apolla Creeda. Film za 35 milionů dolarů vydělal 173 milionů a dovedl Stalloneho ke Zlatému glóbu a nominaci na Oscara, takže není… (viac)