Piráti z Karibiku: V neznámych vodách

• Slovensko Piráti z Karibiku 4: V neznámych vodách (viac)
USA, 2011, 131 min

Keď pirátskemu kapitánovi Jackovi Sparrowovi nečakane skríži cestu jeho dávna láska Angelica, ktorú kedysi ľahkomyseľne odvrhol, nemôže si byť ničím istý. Stále ho miluje, alebo ho len využíva pri hľadaní legendárneho Prameňa mladosti? Situácia sa však ešte zhorší, keď ho donútia nastúpiť na palubu lode Queen Anne's Revenge, ktorej velí obávaný pirát Edward Teach, prezývaný Čiernofúz. Jack nevie, koho sa má obávať viac, či Čiernofúza alebo záhadnej a pomstychtivej Angeliky. Vydáva sa s nimi za nečakaným dobrodružstvom. Angelica hľadá mýtický Prameň mladosti, aby s jeho pomocou zachránila svojho otca, obávaného pirátskeho kapitána Čiernofúza. Vzácny prameň večného života však hľadá aj lišiacky kapitán Barbossa. Starý korzár, ktorý nedávno prišiel o nohu aj o Jackovu milovanú loď Čierna perla, sa dal do služieb anglického kráľa Juraja. Ten chce tromfnúť svojho španielskeho konkurenta, a tak jeho námorníci poriadne skomplikujú život súperiacim pirátskym klanom na ich ceste za vzácnym pokladom. (TV JOJ)

borec999

Štvorka je braná pomerne kriticky a považovaná za najslabší diel, ja som s ňou v kine nemal žiadny problém a od trojky mi prišla o kus lepšia. Ide o typický oddychový dobrodružný blockbuster, ktorý stojí na pilieroch, ktoré sa v minulosti ukázali ako úspešné: hláškujúci Depp, Zimmerova zvučka, veľkolepá výprava, dostatok kvalitnej akcie. Dej s večným prameňom mladosti a morskými pannami mi prišiel zaujímavý, noví herci Penelope Cruz a Ian McShane zapadli a osobne nemám filmu čo vytýkať a 5* dávam s kľudným svedomím aj napriek tomu, že film neprichádza s ničím extra novým a že prvýkrát za kamerou nestál Gore Verbinski. 90% ()

Maark

Nenadchne, nenaštve... Postrádá to lehkost, vtip a i ta akce už není co bývala... Kdo za to může? Ukažme si na Roba??? ()

Kanibal

Spíše lepší tři hvězdičky - protože jsem viděl trojku, tak nemůže dostat poslední díl horší hodnocení, to prostě nejde. Příběh je jednodušší, už si nepřipadáte jako v detektivce Agáty Christie, změnila se kamera a částečně i pohled na jednotlivé postavy. Sázka na Johnnyho Deppa a jeho kapitána Sparowa jako hlavní postavu příliš nevyšla, místy už ten styl dost lezl na nervy, ale nic co by se nedalo vydržet. Jako vždy skvělý Geofrey Rush, výborný Ian McShane a pořád neuvěřitelně sexy Penelope Cruz tuhle čistou oddychovku táhnou nahoru. Často je zmiňován horší dojem z trikových scén, což je samozřejmě pravda, není to to co bývalo, ale že bych měl dojem, že film vypadá chudě, to ne. Skvělá je pochopitelně hudba, Hans Zimmer napsal spoustu notiček a ty jsou dobře slyšet. Jinak Vlny podivna nenabízejí příliš originální, vtipnou nebo napínavou zábavu, film prostě nějak běží a je to povětšinou poměrně příjemný běh. ()

Kuny27

jujda, no do háje co to bylo zač? sliboval jsem si hodně, ale tohle? některé nápady byli dost dobré, ale celkově? děj na nic, skoro o ničem, herecké výkony, až na Johnyho Deppa, byly katasrofální. Jack Sparrow (Johny Depp) vyloženě zachraňoval celý film hláškami, pohyby, a vůbec vším. Asi poprvé můžu říct, že se mi poprvé daleko víc líbil vedeljší děj, ato Filipa a Syreny. Opravdu úplně na nic. Poslední záchranské rady jsou : Nedívat v 3D ( akorát to kazí) , Nedívat v češtině, Penélope má strašný hlas. Prostě a jasně, nebyli to piráti z karibiku tak, jak je známe, vím že je to začátek new trilogie, ale dost chabý začátek !!! ()

Seti

První velké zklamání letoška! Už trailer poukazoval na průměrnou podívanou, ale takovéhle bláto jsem vážně nečekal. Noví Piráti nejsou nic jiného, než ubohá recyklace motivů a nápadů z předchozích dílů, takže divákům znalým celé série nemají absolutně co nabídnout! Opakuje se osvědčená koncepce (honba za něčím), která je ověšena chudou a nenápaditou akcí, nezajímavými novými postavami, již značně nefunkčním Johnny Deppem, absencí napětí a především řádnou porcí nudy, jelikož vše už bylo viděno dříve. I když měla Truhla i Konec světa své mouchy (někdy i slušný roj), tak se přeci jen obě pokračování vždy vytasila s nějakou novou okázalostí, ať již akční, charakterovou, příběhovou nebo jinou, která dokázala fanouška letního dobrodružství potěšit. Kromě vtipu s dřevěnou nohou jsem podobnou věc ve čtvrtém pokračování hledal marně (ani mořské panny mě nebavily). Na vlnách podivna (jediná podivnost je, proč film dostal tak mimózní podtitul) je pouhou ždímačkou na bruckheimerovské milióny a chudý levoboček, který naprosto rezignuje na diváka a jehož nejvýstižnějším přídomkem je "zcela zbytečný". Na pokračování už se vážně netěším. ()

see_sawandrew

Bij Zimmera do hlavy! Místo jediné zajímavé melodie jsem dvě hodiny poslouchal jakousi šíleně namixovanou směsku již existujících pirátských motivů. A Marshall by zasloužil nakopat rovněž. Všechny akční scény se ztrácejí ve tmě, jsou sestříhané skoro tak blbě jako v novém Souboji Titánů, a hlavně bez gradace nebo napětí. Ani potenciálu Pomsty královny Anny není absolutně využito, natož Černovouse, který se objeví v jedné atmosférické scéně a pak už je ve filmu jenom proto, aby v závěru strašně "překvapivě" chcípnul. Cruzové jsem to nevěřil ani trochu, akorát Rush zůstal Barbossou. Očekávaný průser. 30% ()

DavidS.

Výpravná akční taškařice se s posledním dílem proměnila v chudého příbuzného a definitivně také ve vlastní karikaturu, což nejlépe demonstrují hlavní stars od Deepa až po Rushe...Marshall se s podstatou a kouzlem Verbinského Pirátů absolutně minul a zapomněl na epičnost i humor...Zimmerova recyklovaná heroická hudba je tak svým vyzněním v ostrém kontrastu s dějem na plátně, který nemá žádnou dynamiku, tempo ani velkolepost...Obavy, že "divadelní" Marshall nezvládne akci, se potvrdily, ale nečekaně zklamal i při vedení postav a vykreslení jejich vztahů a motivací...Jedinou výjimkou je svázaná Syrena v kaluži, ale to je na dvouhodinový spektákl zoufale málo... ()

Herráček

První díl sice mainstreamovej blockbuster, ale aspoň psanej Deppovi na tělo... Jeho postava má na to komediálně utáhnout film tohoto typu... Druhej díl slabej odvar, ale stále výbornej Depp coby hlavní postava, třetí díl taktéž... Samozřejmě všude zdatně sekundují Bloom a Knightley... Prozatím poslední díl ale sázel už jen na Deppa, což by samo o sobě nebylo tak špatně... Ale nebyl využit jeho potenciál, takže ustoupil spíše do pozadí... Neboť na počtvrté se ty samé kousky okoukají... Natož když jsou v ještě menší míře... ()

Mistickzz

Priemerné tri. Úprimne, Na konci sveta bol oveľa lepší film ako toto a má to horšie recenzie.Už to nie sú tí starí dobrí piráti, stratilo to proste ten šmrnc. Johnny Depp je úžasný, no chýbajú mi tie výborné Verbinského scény. Niektoré sú síce výborné, ale bohužiaľ je ich tam ako šafranu. Rob Marshall sa snažil, no nevyšlo. A od Iana McShana som čakal tiež viac. 60% ()

Ragdoll

Tato neukončená série patří k těm kvalitou se snižujícím, které již nemají co nabídnout, jelikož všechny nápady se objevily v předchozích dílech a víme, že kopírování v téhle branži není chytrý tah. Změny hereckého ansámblu a režiséra dokončily dříve načatý propad pirátské ságy, která se chabými pokusy znovunastolit tu správnou karibskou atmosféru dostává dál a dál na propast své zkázy. Ze série, která měla být maximálně trilogií, se stal pouhý přízrak tehdejší vtipnosti, akce a příjemné disneyovky, která svým šarmem a opět skvělým Zimmerovým doprovodem byla v tomto ohledu nezopakovatelným prvkem, jenž se snažil být úspěšně napodoben u každého z nadcházejících dílů, u všech však s jiným výsledkem. Zatím nejméně povedené dílo našich nesmrtelných přátel, které však, navzdory mým obavám, neskončí po ještě hodně dlouhou dobu. 25%. ()

Nassau

Žádná sláva. Naštěstí všechny solidní ingredience předchozích dílů zůstávají, a tak se na film dá v klidu dívat. Žádná extra zábava na Vás sice nečeká, ale film má své momenty, za které ho stojí vidět. (60%) ()

Wicky

Průměrná trojka byla ještě snesitelná, ale tohle je už i na mě vážně moc. Zbytečný díl. Dělá to jen ostudu sérii Pirátů. 15% ()

wooozie

Celý film a vlastně skoro celá série stojí a padá na výkonech Deppa. Čili dobrý Depp, zbytek stojí za nic a jako vždy perfektní hudba Zimmera. ()

Jiriczzcek

Od tohoto filmu jsem nic nečekal a popravdě,taky jsem se ničeho velkého nedočkal. Žádná scéna mi neutkvěla v paměti,žádná hláška mne nerozesmála, jedině snad hudba mne dostatečně uspokojila. Naprosto zbytečný film. Lepší 2* P.s. K čemu byl ve filmu dobrý vztah kněze a panny? ()

Bobek15

Výborný Depp a výborný Zimmer. Ale to je asi tak všetko. A to je na blockbuster takého kalibru a s takým rozpočtom skarka málo. Film síce nenudil, ale ani nijako výrazne nenadchol. A tržby prevyšujúce miliardu dolárov iba potvrdzujú, že sa toto štvrté pokračovanie iba vezie na úspechu prvého, prípadne prvých dvoch dielov série. ()

MARTIN*I

Konečně návrat ke klasickému stylu. Vtipnost, důvtip, jednoduchost, Deppův šarm. Občas lehce zmatečný a pár zbytečných scén, nicméně jsem se nejednou dobře zasmál a film bych označil jako povedená odreagovačka. ()

Jaccobos

Je to samozřejmě už ohrané a je pouze naivní představou tvůrců a Deppa, že si myslí, že na tom najde něco dalšího. vyčerpaný žánr, ale jako oddechovka je to naprosto ideální - má vše Jacka a jeho "divnost", akci, fantasy, zajímavost a Penelope samozřejmě :) ()

jondoe

Tuto seriu mam dost rad a preto som sa na dalsie pokracovanie velmi tesil. Toto nadsenie vsak upadlo do letargie zhruba po dvadciatich minutach pozerania. A bohuzia nezachranil to ani Johnny Deep a ani P. Cruz, o ktorej som si myslel ze by mohla byt celkom slusnou nahradou za Keiru. Ono bolo totiz strasne okote, ze toto pokracovanie bolo tocene hlavne vdaka komercnemu uspechu prvych troch casti. Na tie sa vsak dalo pozerat. Toto je len nudna zlatanina prveho stupna a nebyt malej epizodky z morskymi pannami asi by isla nekopromisne do odpadu. ()

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

18.11.2022

Jako by nestačilo, že desáté Rychle a zběsile muselo vyměnit režiséra Justina Lina (Star Trek: Do neznáma, Rychle a zběsile 5), který nevydržel pracovat po boku egoisty Vina Diesela, za rutinéra… (viac)

Seriáloví Teen Titans mají Nightwinga

Seriáloví Teen Titans mají Nightwinga

04.09.2017

Comicsům od DC se náramně daří na malé obrazovce. Kromě Arrowa dobývá televizi i Flash, Supergirl nebo Gotham, a k tomu všemu nás příští rok čekají Titans. Mladý superhrdinský tým, jemuž se obvykle… (viac)

S kým se Jack Sparrow vrátí do Karibiku?

S kým se Jack Sparrow vrátí do Karibiku?

25.01.2015

Čtvrtí Piráti z Karibiku vydělali miliardu dolarů, takže bylo jen otázkou času, kdy se dočkáme pátého dílu. Jerry Bruckheimer jej sice dávno udal Joachimu Ronningovi a Espenu Sandbergovi (Kon-Tiki),… (viac)

Dárce a Piráti z Karibiku

Dárce a Piráti z Karibiku

22.11.2014

Čtvrtí Piráti z Karibiku vydělali miliardu dolarů, zároveň se ale dočkali tak tristního přijetí, že u Disneyho s pátým dílem nepospíchají. Scénář byl sice hotový už v roce 2011, producent Jerry… (viac)