Paleontologička Kate Lloydová (Mary Elizabeth Winsteadová) a jej asistent Adam Finch (Eric Christian Olsen)  prichádzajú na výskumnú stanicu k americko-nórskemu tímu, ktorý objavil mimozemskú loď hlboko pochovanú v ľade. V troskách objavia zmrazené telo kreatúry mŕtvej niekoľko tisícročí. Na stanici oslavujú objav a podliehajú ilúzii bohatstva. Bunky mimozemšťana však nevyzerajú mŕtve a agresívne sa vkradnú do útrob členov skupiny. Ich infikáciou človek stráca svoju osobnosť a zúfalo sa snaží infikovať čo možno najväčší počet hostiteľov. Podarí sa netvorovi opustiť Antarktídu? (TV JOJ)

=woody=

Zdravím vás, pozemšťané! Možná to bylo tím, že jsem vycházel o půl jedenácté z prázdného obřího sálu - ale výborně jsem se bavil, chvílemi vzpomínal na Vetřelce, chvílemi na Jurský Park, a samozřejmě i na mistra Carpentera, ke kterému přistoupili tvůrci s pokorou, podle mě.. Efekty výborné, úchyláci a maniaci si přijdou na své, stopáž akorát, Mary odvedla velmi pěkný výkon, ostatní byli věrohodní, a ten konec přesně citující původní film, mě úplně dodělal! Nemůžu si pomoci, ale v konkurenci dnešních hororů je Věc: Počátek vysoko nad průměrem.. Mějte se filmově! Woo. ()

SOLOM.

Měl jsem to štěstí, že jsem viděl jak původní film z roku 1951, tak i Carpenterovu verzi. Zatímco ta první byla dobrá, ale dost průměrná a to ve všech směrech, tak remake z roku 1982 patří mezi moje nejoblíbenější filmy vůbec a nedám na něj dopustit. Popravdě jsem očekával opravdový průser, ale tento prequel dopadl až nadmíru dobře. Matthijs van Heijningen Jr. si nevedl vůbec špatně a přestože by se tu dalo najít několik chyb, nadchl mě tak, že budu pozorně sledovat jeho další tvorbu. Samozřejmě, že se nechal inspirovat svými předchůdci a snažil se držet co možná nejvíce v jejich šlépějích, ale přišel i s vlastními nápady a hlavně dopomohl doplnit děj. Líbil se mi nápad ponechat mluvit Nory jejich řečí a jen to doplnit o titulky. Mnozí mu však hodně vyčítají, že některé scény jen prachsprostě převzal od Carpentera a speciální efekty byli špatné. S tím však nesouhlasím, hlavně tedy s tou druhou výtkou. Efekty byli dle mého názoru na velmi dobré úrovni, stejně jako masky a druhy mutace mimozemského organismu. Je ovšem pravdou, že některé scény, jakoby byly přes kopírák, jen s pozměněným obsazením. Pokud si však vzpomenete na začátek Carpenterovy Věci – obhlídka norské stanice, tak zde se režisér i scénárista snažili držet „předlohy“, aby vše doplnili o scény a hlavně situace, cože se na ní vlastně odehrálo. Co mě trošku zamrzelo, byla absence pořádné atmosféry – hlavně tedy v některých situacích. Zatímco film z roku 1982 byl atmosférou přímo napěchován k prasknutí a já si u ní pomalu ohryzal všechny nehty, tak tady místy neskutečně stagnovala. Přitom hned vzápětí se to zase zlepšilo o sto osmdesát stupňů. Právě tyto výkyvy mě dost štvali.70% ()

ARI50

Velmi spokojený s filmem, dobře zpracovaný a provedeny sice jsem neviděl jeho starší verzi ale u téhle nové jsem spokojeny. Výborná atmosféra mně provázela náramně, prostředí bomba, i když sice tomu trošíčku scházelo ale přesto výborně. ()

JASON_X

Natočit prequel k slavné Carpenterově věci byl myslím skvělý nápad. A povedl se nad očekávání dobře (tedy aspoň nad moje očekávání). Apeluji tímto na všechny milovníky braku a ctitele poetiky pokleslých filmových žánrů - nenechte se dopředu odradit zdejším zapškle nízkým hodnocením! The Thing (2011) je pohledný a dobře udělaný sci-fi horror, který není o mnoho horší než jeho slavný předchůdce. A pro ty, kteří vždycky při sledování The Thing (1982) byli zvědaví na to, co se asi dělo na oné norské základně, by nová Věc měla být chutná lahůdka. Ve filmu je sice pár menších logických nejasností, ale nijak mě nepohoršily (především ty nešťastné ratraky u kosmické lodi (nebo aspoň ten jeden ohořelý), které v jedničce nebyly nikde vidět). Také Mary Elizabeth Winstead není tak úžasná jako Mary Elizabeth Mastrantonio z Abyssu, natož jako Sigourney Weaver z Alienů (kterou se po vzoru Věci snaží důsledně replikovat), ale zahrála dobře, ničím mě neštvala a dobře se mi na ní koukalo. Nejvíc mi na filmu vadila ta nafoukaná americká sebestřednost - Norové na své vlastní základně hrají jen druhé housle a slouží jen jako takové křoví a "kanonenfutr", zatímco těch pár účinkujících Američanů se ujímá vůdčích rolí. Ale jinak jsem byl s filmem velice spokojený. Líbil se mi třeba nápad se zubními plombami a nadchla mě závěrečná sekvence, která končí opravdu na stejném místě, na kterém začíná úvodní sekvence původního The Thing. Jen je v ní trochu horší viditelnost, ale nic není dokonalé. Silné čtyři. ()

luka4615

Věc: Počátek je takovým nechtěným potomkem slavnějšího předka z roku 1982. Není dobře natočený, postavy nemají charakter a jsou emočně prázdné, je zde vidět až přespříliš digitální práce. Všichni se tedy raději vždy vrátí k jeho předkovi, než aby ztráceli čas jím. Tak aby alespoň nějak upoutal pozornost, nezvedený potomek začne pošlapávat odkaz, který jeho předek tak pracně vybudoval. A to je asi tak jediná věc, kterou se tenhle "počin" může pochlubit. ()

Beastmaster4

Další z počátků, zrození a jiných post úvodů k známým a úspěšným filmům. VĚC - POČÁTEK je slabší sci-fi thriller a slušnější sci-fi horor. Nemám nic většího a významnějšího, co bych vytknul a přesto mám takový neurčitý pocit, že to nebylo to pravé ořechové. Atmosféra byla místy i hodně dobrá, monstra mi několikrát přišla jak ze SILENT HILL. V komentářích už to tady někde padlo a tak se přidám, protože mám stejný pocit - Kdyby byli obsazeni sympatičtější herci, možná bych hodnotil lépe. Film to není vůbec špatný, dokonce bych řekl, že i předčil mé očekávání, ale krom ženské role (Mary Elizabeth Winstead) nebyl ve filmu nikdo zajímavý a herecky výraznější. Jako povedené mi přišli ukončení, které je zároveň úvodem filmu z r. 1982, navíc vypadalo i sympaticky jeho provedení spojené s konečnými titulky. Působilo to více propojeně s původním filmem. Lepší než VĚC z r. 1982 to není, ale podobné hororové kousky a pokusy minimálně z posledních pár měsíců to strčí do kapsy. ()

becki_tu

Pokud pominu pár logických kiksů (funkční rolby vyřazené z provozu, místy nelogické chování "věci"), lze tento prequel považovat za solidní poctu žánrové legendě, na kterou v závěrečných titulkách vcelku smysluplně navazuje. Těžko porovnávat oba filmy - originál má lepší atmosféru, nový prequel zase může stavět na digitálních efektech. V každém případě jde o povedenou záležitost, která by neměla urazit ani toho největšího fanouška původního filmu. 70% ()

Lucasion

Na místě, kde není nic. Něco objeví. A to něco je „Věc“. Film předchází Věci od Johna Carpentera a získal si moje velké očekávání. Opět je tu mrazivá a děsivá atmosféra Antarktidy. Prostředí je natočeno dobře. Tím, že se jedná o odlehlé místo, kde není nic jiného než mráz, tak už to je samo o sobě dost děsivé. Každopádně herecky je to obsazeno dobře. Joel Edgerton mi do role sedí a spolu s Mary Elizabeth tvoří super dvojici, která bude řešit ne zrovna obvyklý problém. Navíc obsazení Norů je plus navrch. Když si Norští vědci přivezou Thing v ledovém kvádru, tak to teprve začíná být zajímavé. Musím vyzdvihnout její "původní" vzhled, který mě ohromil a moc se mi líbil. Triky jsou již digitálně a tak je Věc pohyblivější. Ale ve výsledku je méně nechutná než Thing z roku 82. Taky je to, ale zároveň největší kámen úrazu. CGI monstrum není zcela takové jaké má v tomhle filmu být. Zkrátka to celé jen a jen kazí. Každou scénu se snaží filmaři vyznávat lásku k předchozí verzi. Ať už Husky v kleci, rádio nebo sněhová vánice. Taky mi tu chybí mrazivá a děsivá hudba (originál zní na konci v titulkách) co tak dominovala v předchozím filmu. Nemusela by být samozřejmě stejná, ale tady to pozbývá jakýkoliv dobrý soundtrack. Celkově se mi Věc: Počátek líbí. Díky snaze tvůrců, kteří chtěli remake a zároveň prequel. Taky kvůli odkazům na "pokračování" s Kurtem Russellem a závěrečné titulkové scéně si film zaslouží jistě pochvalu. "Burn it, Carter! Burn it!" (85 %) ()

matestlust

Berme to jako velikou a ctihodnou poctu Carpiho kultovní klasice !!! Je jasné, že té se to nevyrovná ani mikrometrem, na druhou stranu se jedná, v záplavě moderních amerických ultra-sraček, o vysoký nadprůměr. Je vidět, že tvůrci mají prvotinu načtenou důkladně a velice rádi ( a mužu v klidu říci, že s palcem nahoru ) se o ní opírají. Dostatečnou atmosféru to má, o krev také není nouze, maličko vázne triková stránka, ale tu vem čert, hlavní je, že se je zase po čase na co koukat !!! Pro mě veliké překvapení a pohlazení na mé Carpenterem ověnčené duši :). ()

oLí

Z dnešních prequelů / předělávek / pokračování slavných a kultovních filmů jednoznačně úspěch. V atmosféře se rovnat Carpenterovi ? Pcha cha cha che che che to ten nizozemský můžíček za kamerou věděl, že nemůže. A vsadil na akčnější, přímočařejší notu a vyhrál si s tím výborně. Jak říkám, atmosféra absolutně není taková, jako ze snímku z 82´, čekal to ale snad někdo ? To prostě dnes není možný, talent není, doba jiná... bla bla bla. Ale jako prequel je to natočený znamenitě. Odkazy potěší, navázání na Věc je naprosto parádní. Víceméně za mě palec nahoru jednoznačně, prequel jak má bejt, a teď šup na klasiku, barbarové jedni ! 8/10 ()

Morholt

Slušně odvedené řemeslo s příjemnou polární atmosférou. Některá monstra mi dala vzpomenout na hororovou klasiku Hellraisera. Takhle by to šlo. 70% ()

Mordenroth

Pokus, ktorý nevyšiel. Spomenul som si, že obdobné pocity som mal pri filme Alien Vs. Predator (alebo aj Predators)... Pocta geniálnemu originálu Johna Carpentera sa teda rozhodne nekoná. Atmosféra strachu príliš nefunguje, navôkol kopec nelogickostí a klišé, digitálne efekty pôsobia ako päsť na oko a žena (!) ako hlavná hrdinka príbehu, tak to je v tomto prípade kapitola sama o sebe... Druhú hviezdičku dávam za záverečné titulky. ()

Lacike

Tak ja som vzhladom na slabe trailery a rozpacite ohlasy prekvapivo spokojny. Co spokojny, dokonca nadseny. Mozno za to moze aj to, ze Carpenterovu verziu som videl len raz a prilis ma nenadchla. Pripadala mi zdlhava a napriek tomu zeby som sa bal to tiez nemozem povedat. Zato tato verzia problem s tempom rozhodne nema. Neustale sa nieco deje a nejake logicke diery som si nevsimol. Dokonca aj postavy sa spravaju racionalne a aj ked su zarastene a spinave, tak su dostatocne nacrtnute na to, aby si dokazali ziskat moje sympatie. Dokonca aj Mary Elizabeth Winstead, ktora v traileroch posobila, ze je tam omylom, sa ukazala ako fantasticka volba, ktora nema daleko k legendarnej Ripleyovej. Takisto musim pochvalit aj reziu v retro style. Kamera je kludna, strih prehladny, proste ziadne videoklipove zbesilosti, ake su dnes v mode. Radost mi urobili aj staromilske triky. Sice sa nevyhli pouzitu digitalnych efektov, ale pokial to bolo mozne, tak evidentne vsadili na staru dobru rucnu pracu a v PC to tu len doupravovali. Vdaka tomu pôsobia prirodzene aj ked sa obcas prejaví mensi rozpocet. Na karieru tohto rezisera si rozhodne posvietim. Vyzera velmi nadejne. Proste ja som maximalne spokojny a dokonca som dostal chut si znova pustit Carpenterovu verziu, co som uz nikdy v plane nemal. 8/10. __Edit__ Potom co som si znova pustil Carpenterovu verziu, tak musim povedat, ze sa na mojom nazore nic nemeni. Starsia verzia mi stale pripada prilis pomala az nudna. Ale som rad, ze som ju znova videl, lebo teraz dokazem na novej verzii ocenit ako bezchybne sa autorom podarilo prepojit tieto dva filmy. Takze hodnotenie zvysujem na 9/10. ()

Genero

Nebudu tady vymýšlet nějaké buranské slovní metamorfózy a omezím se jen na prohlášení, že originál je geniální a prequel po třiceti letech stojí za hovno. Mrzká uvřeštěná ženština Mary Elizabeth bohužel nevypadá jako Kurt Russell a už vůbec nevypadá jako Kurt Russell, který vypadá jako Reinhold Messner. Na polární stanici je tentokrát veselo, polární trudnomyslnost je tatam a Norci, američtí borci a já máme k nějakým klaustrofobickým obavám z neznámého stejně daleko jako van Heijningen ke Zlatému Plešounovi za režii. A teď mi hezky jeden po druhém ukažte plomby. ()

maseer2

s odstupem nějakých dvou hodin musím konstatovat, že po prvotním téměř nadšení se mi film jako celek postupně trochu rozležel v hlavě a vybavuji si vlastně celkem dost nedostatků a much, díky kterým i přes víceméně pozitivní dojem nemohu udělit víc než lepší 3*.. snímek začal ve velkém stylu s pořádně osoleným světozorským ozvučením, což kvituji s povděkem, jelikož to podle mě přispělo k výborné gradaci atmosféry v první půlce filmu.. první polovina byla opravdu skvělá s dobře budovanou atmosférou, pocity strachu z neznámého, naznačením paranoie mezi posádkou a několika momenty překvapení.. ale pak se to kdesi zvrhlo a od té chvíle byla k vidění spíš už jen jakási zběsilá přehlídka ohavností, ve které se jednotlivé modifikace věci předhánějí v tom, ze které z nich se udělá divákovi nejvíce nevolno.. atmosférično se vytratilo, spory, nejistota a paranoia mezi posádkou vyšuměly kamsi do nikam a chování hlavních hrdinů nejednou zavánělo béčkovostí.. závěrečná scéna ve vesmírné lodi mi pak k filmu absolutně nesedí.. ve výsledku tedy nadšení z první půlky přešlo ve zklamání z té druhé, ve které se film namísto gradování toho, co rozehrál v první polovině, začal ubírat špatným směrem.. finální navázání na Carpenterovu klasiku se ale každopádně povedlo.. a jak jsem už psal - můj výsledný dojem z filmu rozhodně není negativní, i když by to tak mohlo působit :) ()

6thSun

Režisér makal s maximální pokorou a díky tomu toho moc nezkazil, což je u podobných filmů téměř zázračný fakt. Snad jen zubní prohlídka je příliš zdlouhavá, ale to je vlastně i v reálu, takže pohoda. 70% ()

Tommassi3

"Daj nám bonus, když přivezeme domů mimozemšťana místo jater ??" ;) Nenapadá mě příliš povedených preguelů, o remaku ani nemluvě, které by k původnímu snímku, potažmo i knižnímu předobrazu, přistupovaly s takovou úctou a upřímným obdivem jako zde nesmírně talentovaný Tulipán Matthijs van Heijningen se svými kumpány.. A Carpimu se nová The Thing taky líbila, což vypadá jako dostatečné ocenění.. ()

Hororová Věc se dočká rebootu

Hororová Věc se dočká rebootu

26.08.2020

Legendární filmař John Carpenter potvrdil, že ve studiu Blumhouse zvažují reboot kultovní Věci z roku 1982. Ta sama je remakem Věci z jiného světa z roku 1951, oba filmy pak vycházejí ze stejné… (viac)

Nástupce krále Leonida v další Třístovce

Nástupce krále Leonida v další Třístovce

05.11.2011

Ústřední postavou 300: Battle of Artemisia bude perský král Xerxes. Čelit mu ale bude athénský generál a velitel spojené řecké flotily Themistoklés. Zdá se, že studio Warner Bros. našlo představitele… (viac)

Hororoví bubáci ve 3D

Hororoví bubáci ve 3D

30.04.2010

Saw VII, Nezvratný osud 5 a Kruh 3. Všechno ve 3D. Tím bychom to mohli uzavřít – řekněte, kdo potřebuje podrobnější informace? Nebylo by ale fér nařknout horory z poplatnosti trendům. Pokud nějaký… (viac)