Star Trek: Do temnoty

• Česko Star Trek: Do temnoty (viac)
USA, 2013, 132 min (Alternatívna 127 min)

Réžia:

J.J. Abrams

Kamera:

Dan Mindel

Chris Pine, Zachary Quinto, Zoe Saldana, Karl Urban, Simon Pegg, John Cho, Benedict Cumberbatch, Anton Yelchin, Bruce Greenwood, Peter Weller, Alice Eve (viac)

Posádka Enterprise je povolána domů, nalézá zde však zdemolovanou flotilu i hodnoty, které flotila hájí. Náš svět je v krizi a za veškerý teror může nezastavitelná síla, která vzešla z vlastních řad. Kapitána Kirka se události osobně dotknou a nehodlá je nechat bez odezvy. Vydává se do válečné zóny, aby polapil člověka, který má sílu zbraně hromadného ničení. Naši hrdinové jsou vehnáni do epické šachové partie, která se hraje na život a na smrt. Láska projde zkouškou, přátelství budou roztrhána na kusy, a pokud má Kirk zachránit jedinou rodinu, která mu ještě zbývá, neobejde se to bez obětí. Tou rodinou je Kirkova posádka. (oficiálny text distribútora)

iz67

Nikdy jsem kult tohoto díla nepochopil. Děj čehokoli, co nese tenhle Brand, se dá shrnout na : "aktivujte štíty" a "deaktivujte štíty". V tomto dílu navíc s tím nejnesympatictejsim kapitánem ever. Je to tak strašně směšný... ()

PlysovyMacko

Príbeh postavený na výbornom záporakovi, chladnokrvnom nadčlovekovi Khanovi, ktorý zmanipuluje dvoch kapitánov a holými rukami drtí hlavy. Treba vyzdvihnúť scenár, kde je správny mix akcie, napätia, nie je núdza o hrdinské či emocionálne momenty. Chcela by som vidieť lepšie vykreslené priateľstvo medzi Kirkom a Spockom, nielen dvoma scénami, na začiatku a na konci. ()

D.o.D

Tuhle pecku nemůže zkazit ani Abramsova úchylka na odlesky. Maličká nevyváženost mezí akčními a příběhovými scénami, ale jinak jsem spokojen. 90% ()

VanBradley89

Pro mě je to na stejné úrovni jako jednička. Jen mnohem dospělejší a z lepším záporákem než byl Eric Bana. Proč se, ale od Temného rytíře musí každej gauner jako součást svého geniálního plánu nechat chytit. ()

Johannka

Co to udělali s mým milovaným Star Trekem?! Ne. Prostě ne. Taky mám ráda Cumberbatch(e). Ale v tomhle NE. Je to tříhvězdičková komedie s usmívající se Enterprise. ()

adamcikv

Star Trek podruhé a ještě vymazleněji. Triková dokonalost s velmi slušným dějem. Za mě jasných 5*. (A Cumberbatch válí! Zase... :) ) ()

a0001

Kvalít prvej časti nedosahuje ani z polovice. Dej je nasilu a umelo nafúknutý, postavy sú príliš nasilu hrdinské a hrdinskými ódami "ospevované" či už melódiou, alebo rečami, teda zbytočnými kecami. Dej hrdinsko nasládly, no bez náplne a chuti ingrediencií predošlej časti. Veľmi dejovo odfláknutá "dvojka" ktorá je o mnoho jednoduchšia a typicky detinská. Zloduchovia vs hrdnovia v priamočiarnej nude. Max 55% ()

martinvloren

Taky vám připadlo, že Kirkovi může projít absolutně vše? -1*. Taky vám přijde, že v hlavním městě Federace může kdokoli beztrestně létat v čemkoli, co má děla a kanóny a z dobrého rozmaru vyhodit do povětří "A51" nebo rozmetat brýfink hlavounů? -1*. Jak je možné, že je spodní prádlo pro dámy v této době absolutně identické s tím současným? -1*. Proč musí mít ten nejhlavnější záporák 100x větší loď než mají klingoni? -1*. Proč se vznášedla na Zemi pohybují nad asfaltovou silnicí? -1*. Konečné hodnocení? Serte na to, co jsem říkal, je to Star Trek! 5z5 ***** :-))) ()

Mr.Keli

Ani ne tak moc chytré jako první díl, spíše více hravější s diváckým očekaváním. Jednotlivé pasáže konce působí dojmem celkového vyčerpání star trek stylu (padouch vs. Posádka), ale zároveň zajímavým způsobem pracuje s Trekies oddaností. Celková recyklace hudby nepůsobí dobře (kromě Klingonské pasáže). Je toho hodně co vysvětlovat, další díl to bude mít o to složitější. Celkově 85% ()

Aeres

Učebnicový příklad exhumace, recyklace, denaturace a konzumace několik let prošlé šmakulády do dnešní vize, aneb jak obšlehnout něco, co už bylo natočené tak, aby si toho nikdo nevšimnul. ()

Lucross

Nevalně napsaný scenář udelal z legendy detektivnií příběh. I přes veškerou snahu režiséra Adamse se nepovedlo nastolit laťku Treku vysoko. Hudba doplnující fi,lm byla zmeněna a pokud to takhle půjde dál zbudou z ST už jen postavy a název.... davám 4* a to jen proto ze jsem velký fanda ST ()

Cannonball

Bolo tam všetko napätie, príbeh, akcia a humor, hlavne vďaka Scottymu. Ako čerešnička na torte tentoraz bola Abramsova pocta predchádzajúcim Star Trekom. ()

DaliborekD

Abrams pokračuje v dechberoucí vesmírné jízdě s maximálně sympatickou posádkou přesně v duchu prvního dílu. Nakonec to není tak temné a osudové, jak se nám před premiérou tvůrci snažili namluvit, ale komu to vadí? Náboj mezi Spockem a Kirkem funguje na jedničku, dokonce mám pocit, že lépe, než v původním obsazení. Kostra je morální a sarkastický, Čechov zmatený, Sulu uvědomělý, Scotty komický, Uhura krásná a rozhodná a její vztah se Spokem dává filmu jiskru navíc.... Jednoduché šablony, ale poskládané Abramsem do pestrobarevné mozaiky která vytváří dojem semknuté rodiny. Cumberbatch i se svou neposednou ofinou je dostatečně badass a je fajn, že má posádka Enterprise konečně záporáka, jakého si zaslouží. Některé dějové obraty jsou malinko vycucané z prstu, ale celková struktura drží pevně jako skála a je příjemné, vidět letní velkofilm, který nedělá z diváka úplného blbce. A to, co scénáristé předvedli ke konci je pro fanouška původních Star Trek filmů předčasný dárek k vánocům. ()

Cyberboy

Další pokračování ve kterém si to známá banda sympaťáků rozdá s pořádným mega-padouchem. Škoda jen, že akce vytěsnila příběh a naivita ještě přitvrdila. I tak to ale byla zábava. (6/10) ()

Bercuss

První pořádné ,filmové, potěšení roku 2013! Chtěl jsem vymyslet nějakej duchaplnej komentář o této filmové lahůdce, ale nějak mě vůbec nic nenapadá. Takže jen : Velkolepé, úchvatné, zábavné, sexi a cool! Jako né moc velký fanda původního TREKU jsem nadšen! ()

Tvůrce Watchmenů údajně chystá Star Wars

11.04.2018

The Rock míří do džungle

The Rock míří do džungle

10.04.2017

Dwayne Johnson se nefláká. Letos ho uvidíme v Rychle a zběsile 8, Pobřežní hlídce a Jumanji, tedy ve třech docela velkých filmech, a do budoucna to s ním bude podobné. V roce 2018 nám naservíruje… (viac)

Cumberbatch a velký elektrický duel

Cumberbatch a velký elektrický duel

20.12.2016

V minulých letech platilo, že si zhruba polovinu filmových a seriálových géniů zahrál Benedict Cumberbatch. Britská hvězda se objevila v Hawkingovi, Sherlockovi, Kódu Enigmy, Doctoru Strangeovi nebo… (viac)