Akčnú komédiu natočil na motívy rovnomennej komiksovej mikrosérie Warrena Ellisa a animátora Cully Hammera režisér Robert Schwentke. Rozpráva príbeh bývalého agenta CIA Franka Mosesa, ktorý žije pokojným a idylickým životom na vidieku. Až dovtedy, keď sa ho nové vedenie CIA rozhodne zlikvidovať. V tú chvíľu nastáva súboj na život a na smrť medzi špičkovým, ale zostarnutým agentom a celým zvyškom CIA. (TV Markíza)

mandlova

Přímo geniální obsazení (Malkovich mne totálně odrovnal!! :-D prasátko :-D), svižné (nevím, asi jsem slepá, ale nějakou utahanost jsem nepostřehla), herci si to fakt! užívají, hlavní námět penzionovaného agenta je podle mne originální a Willis je opět za "klasického" tvrďáka (tentokrát s hodně romantickou duší) a Karl Urban je mu vyrovnaným protivníkem. Brzy to chci vidět znova a doufám, že mne to bude bavit stejně, jako poprvé! ()

Terzeus

Slušná zábava, nejednotvárne postavy a predovšetkým uvoľnený prúd príbehu. Pozerá sa na to skrátka dobre (aj vďaka skvelo zvolenej farebnej škále) ale sú tu isté nedostatky. Prvým a najzávažnejším je fakt, že "pohľadnicové" presúvanie sa z miesta na miesto filmu vyložene neškodí no činí ho nekompaktným, ako keby bol pospájaný z veľa krát na seba len ľahko nadväzujúcich situácií. To mi trochu pokazilo feeling hlavne ku koncu kedy som už chcel aby sa to dokončilo čím skôr. Z hercov najviac bavil Malkovich a chaotická postava Sarah bola v podaní výkonu Mary-Louise Parker jednoducho oku lahodiaca. Čo ma privádza k výborne napísaným postavám, avšak scenár ako celok mohol byť vybrúsenejší. Myslím, že dvojka - ak sa Parisot rozhodne poučiť z Schwentkeových chýb, bude oveľa lepší film. PS: ak by sa pridalo o 80% viac akcie, bol by z toho taký senilný Expendables. ()

corbeau

Red je zábavná oddechovka, která vnáší svěží vítr do dvou vyčpělých žánrů - agentských akčňáků a komiksových adaptací. Svým netradičním pojetím hrdinů trochu připomíná Kick-Ass - místo společenských outsiderů tu ale spravedlnost do parkinsonem sužovaných rukou vezme parta vitálních důchodců. Největší devizou filmu je skvělé herecké obsazení, potěší i technicky vyspělé akční scény a humor, který je černější než Morgan Freeman po zásahu plamenometem. ()

HomeAlone

Filmova lahodka , ktora sa urcite neda povazovat za nejaku beznu akcnu komediu akych je kopec . Neskutocne sympaticke postavy a kazda z nich je uplne inak vynimocna . Willis konecne ukazal ze je este stale ten skvely tvrdak , ktory dokaze mladsim kolegom nadherne nakopat riť a prvu polovicu filmu mu velmi pekne sekundovala M.L.Parker , Malkovich jednoznacne najdokonalejsi psychopat - a fakt sa neho pozeralo viac nez dobre , H.Mirren ako byvala agentka , ktorej to fakt pristalo a nakoniec Freeman a jeho slabost na opatrovatelky . Velmi dobre sa na to pozeralo a urcite sa k tomu coskoro vratim ()

BuryGol

Bruce Willis jako superagent na penzi ještě nechce zaklepat bačkorama a tak zmátí nebo odkrouhne každýho záporáka, co se mu snaží jít po krku. Nakonec s partou penzistů (alias bejvalejch kolegů) bude muset zneškodnit nový vedení CIA. Film je nabitej hvězdama jako Bruce, Morgan Freeman, John Malkovich (kterej exceluje) a nebo Helen Mirren. Potěší i přítomnost Mary-Louise Parker, známá jako máma z "Weeds" (vrrr). Já se těšil na kačňárnu, kde nebudu muset moc přemejšlet a přesně to RED splnilo. ()

Madlene

"Frank, I never thought I'd say this again. I'm getting the pig!" Nečekaně vtipná smršť - prvoplánová zábava, ale dokonale zábavná podívaná. ()

Pecival

Hóóóódně slabé tři - vlastně jenom kvůli Willisovi, který si roli evidentně užíval. Malkovich je poměrně otravný, zbytek aspoň ok. Na pohodovou taškařici je tam málo akce a není to vlastně nějak extra vtipné, na nějaké sofistikovanější drama je ten příběh příliš nablblý a nelogický. Záčak ještě jde, ale je to vlastně čím dál horší. Zklamání. ()

Fony

Někdo si ve filmovém studiu řekl, že natočí film se starou gardou a svezou se na vlně retro akce, která teďka zase frčí. Staříci nakopou prdel těm mladým a bude to nehorázná sranda. Jenže k tomu by bylo třeba připravit aspoň trochu solidní scénář pod taktovkou zkušeného režiséra. Bruce a spol. jsou výborní, jenže zbytek filmu je pohříchu průměrný, ať už jde o akci, vtip nebo hudební doprovod. Navíc Schwentkemu se příliš nedaří skloubit komedii s akčním filmem, mnoho scén tak vyznívá dost rozpačitě. Škoda promarněného potenciálu, Red mohl být hitem sezóny. ()

Linkyc

Bruce coby stárnoucí páprda, ex-agent, který ještě není odepsaný. Skvěle mu sekundují bláznivý Malkovich a mistr Freeman. Je to sice celé šílené a pochybuju, že takhle troufale žijí ex-vrahouni a agenti. Na druhou stranu zase musím uznat, že je to sranda a pěkně se na to kouká. ()

m.a.t.o.

"Ten chlap je magor!" – "Jedenásť rokov dostával denne dávky LSD" – "V tom prípade vyzerá výborne." RED je taký druhý A-Team. Scenár má síce trhliny, ale ako celok je to veľmi zábavná akčná oddychovka, ktorú drží nad vodou slušná réžia a najmä výborný casting. Helen Mirren so sniperskou puškou a John Malkovich ako pošahaný magor sú na zožratie :) ()

jenik71

Nuda, nuda, nuda. Red bych vnímal asi jinak před dvaceti lety, na dnešní dobu je to nic neříkající záležitost. Chybí smysluplný příběh, styl humoru mně nevyhovoval a i přestřelky byly zoufale slabé. Tolik dobrých herců a já chvilkama skoro usínal. A to jsem si to pustil po obědě ! ()

Trapper33

Akční oddychovka. Nic moc zápletka a celý film vyznívá zdlouhavě. Bruce Willis si zahrál s ostatními na důchodce kteří překypují akcí. Film mě v dosti částech nudil a měl jsem nutkání ho vypnout. Avšak dokoukal jsem dokonce čehož nakonec nelituji. ()

tommy187

"Musíme nájsť Marvyho." (Frank) - "Veď on zomrel pred rokom!" (pani) - "No tak, on už zomrel asi stokrát." Celý film sa niesol vo vtipnom duchu, ako poznamenala phoebess tak sa striedali svetlé a tmavé momenty, ako to je vo väčšine komediálnych filmov s akčným nádychom. Bruce Willis sa každopádne predviedol, ako dobrý komik, aj keď v podstate len stvárnil svoju typickú rolu. Trochu ma mrzí, že Morgan s Helen nedostali viac priestoru, no inak to bola veľmi kvalitná šou, ktorá diváka kvalitne uspokojí. Zaujímavé komentáre: phoebess, VenDulin85, Padme_Anakin, Tom Hardy, Djkoma. ()

giovanni3

Velmi povedený akčňák, který si člověk rád shlédne i po několikáté. A právě to je jeho hlavní přednost, protože běžně mi akčňák stačí pouze jednou. Děj je zde solidní, ale hlavním kladem je herecký um Bruce Willise a taková přirozenost Mary-Louise Parker. Ta vypadá jak pouhý doplněk/pozlátko děje, ale vlastně celí jej posouvá k až takové pohodě a nenucenosti. I akce je zde povedená a tak dávám slušné 4z5. ()

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

21.02.2012

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

02.09.2011

V obou případech je fakticky rozhodnuto, že pokračování bude. Nebráníme se. S Die Hard 5 to studio 20th Century Fox myslí smrtelně vážně a Bruce taky, protože se aktivně zúčastňoval na výběru… (viac)

Kevin Bacon opět zlotřilý

Kevin Bacon opět zlotřilý

01.08.2011

Několik let se pohyboval „mimo výsluní“, ale jako hlavní lotr v X-Men: První třídě zazářil (doslova) a tak ve světle áčkových reflektorů chvíli zůstane. Zahraje si totiž padoucha v nadpřirozené akční… (viac)

John Malkovich jako ruský kmotr

John Malkovich jako ruský kmotr

12.07.2011

Podle jeho výkonů v Red a Transformers 3 se zdá, že je v dobré herecké formě. Kromě hollywoodských blockbusterů si ale rád zahraje i v něčem menším. Třeba v italsko-litevské koprodukci Educazione… (viac)