Na konci sveta

• Slovensko V pätici po opici (viac)

Na konci sveta. Táto putika, stojaca v ospalom mestečku Newton Haven je zaujímavá snáď len tým, že má byť cieľom veľmi odvážneho pivného maratónu pätice kamarátov. Tí sa ho pokúsili „zabehnúť“ už pred rokmi, ale vtedy na nich bolo tempo 12 pív – 12 barov – 1 noc príliš zbesilé. Potom ich osud rozvial na všetky strany, až kým sa Gary (Simon Pegg), ktorý v živote nič nedokázal rozhodol, že dokáže dokončiť aspoň legendárny ťah po krčmách v Newton Haven. Prehovorí ostatných kumpánov (Nick Frost, Paddy Considine, Martin Freeman, Eddie Marsan) a spoločne sa po rokoch vydajú domov, aby sa stali nesmrteľnými. Lenže Newton Haven ich nevíta práve s otvorenou náručou. Stačí prvých pár pív a niekoľko veľmi bizarných príhod, aby si uvedomili, že v tomto meste niečo alebo niekto smrdí. Zrazu nebojujú len o úspešné zvládnutie ďalšieho piva, ale aj o vlastné krky. Cesta do krčmy Na konci sveta sa zdá byť omnoho náročnejšia než čakali. Ale vy by ste to vzdali, keby ste si mali naplniť sen z mladosti? A len tak mimochodom pritom zachrániť ľudstvo? (TV Markíza)

Priest

Malá rada, nezkoušejte u toho pít pokaždé, když se objeví v záběru pivo, je to alespoň na 2 lahve. Námět se mi dost líbil, závěr v celku překvapil, jo a díky filmu mám o důvod víc, proč nemít rád moderní umění. ()

Pythonator

Simon Pegg opět nezklamal. Herecká přehlídka současné britské elity v naprosto ujetě britském filmu. Ve srovnání s Apokalypsou v Hollywoodu zde pochopitelně chybí stříkání semene, pití chcanků a ošukávání Lindsay Lohan, což je možná dobře a možná špatně. Humor je decentnější a stravitelnější pro široké masy. Je to prostě britské. A je to skvělé. ()

Motherlovebone

Hezký a hlavně se po tomhle filmu s radostí odcházim ožrat. Takže v mém případě plní svou kulturně sociální funkci. Ke konci krapet stejny, ale porad dost dobry ()

TheKleofa

Ne, tohle se nepovedlo. Absurdním způsobem absurdní komedie, která nezvládla vlastní gradaci a skončila až daleko za čárou. Hvězdičky dávám za "akční" scény (rozuměj jedna záchodová a jedna hospodská bitka) a za asi nejlepší herecký výkon Simona Pegga, kterého jinak nemůžu vystát. ()

Dupac

Chvíli to vypadalo, že se Simon Pegg snaží dospět, takže se obsadil do role Garyho Kinga, aby ti za něj bylo trapně, jak není schopen dospět, úspěšně absolvovat odmašťovnu a jak ho už nedávají dávní fellaz (taky 40+), kteří dávno naskočili do rychlíku Pupek - Korporát - Rodina - Hypotéka. Jakmile se do chlastací "zlaté cesty" připletla první useknutá emzácká pracka, držel jsem Peggovi palce - "nepodělej to, nepřekombinuj, neudělej z toho další vypálenou zombie řežbu na jedno použití". Jenže hektolitrům modrý roboťácký krve se těžko odolává, protože je s ní na place větší odvaz. A já si pořád říkám - není toho potenciálu pro "něco-jako-generační-výpověď" trochu škoda? Nemluvě o postapokalyptickém konci, kterej vypadá, že ho napsal sám Gary mezi osmou a devátou zastávkou pivního maratónu. Příště už se ale Pegg s Wrightem ovládnou, uvidíte. 65 % ()

Holly_Molly

Absolutně dokonalá komedie, která se svojí úvodní zápletkou jeví celkem banálně, ale ve druhý půlce se z ní vyvine něco co divák absolutně nečeká. Taktovka Edgara Wrighta a jeho dvorních šaš-..herců se klasicky nezapře, humor je správně po Angličansku trhlej a když dojde na bojový scény(!) tak je rozhodnopádně na co se dívat. Boží film na opakovaný koukání jako dělanej! <3 "JÁ. NESNÁŠIM TOHLE MĚSTÓÓ!" ()

Qwathemall

Poslední film z Cornetto Trilogie je mnohdy mnohým lidem neznámý, a když už tak je odsouzen k mému údivu k spíše průměrnému hodnocení než-li takovému jaké si doopravdy zaslouží (Ano každý má mít svůj názor ale to neznamená že to je dobrý názor). Celý příběh filmu je prakticky vysvětlen hned v prvních deseti minutách, avšak se objeví že to tak není do cca 38 minuty filmu. Celý scénář, postavy, příběhy, anekdoty, důvody, jsou dokonalé, realistické, vtipné, perfektní. Tady reálně se Edgar Wright (Režisér, Scénárista) a Simon Pegg (Scénárista, Herec) ukázali jací reální mistři toho co dělají jsou.  Největší problém tohoto filmu je maximálně problém se zapamatováním si jména postav, ale jelikož jich tam není mnoho tak to není až tak zas tak moc velký problém. Dle mého se jedná o film naprosté dokonalosti člověka který má OCD. A ten konec je dokonalý. ()

motyka52

Tohle vypadalo mnohem líp do doby, než se objevil první dutohlav. Pak najednou jako kdyby si to nevědělo samo se sebou rady a zuřivě tomu padá řetěz. Spousta scén jako kdyby se opakovala, příběh je opravdu idiotský, ale nejhorší je, že to není ani nějak třeskutě vtipné. ()

Jessiefox

Na tento film jsem se velice těšil, protože předchozí povedené kousky jako Soumrak mrtvých či Jednotka příliš rychlého nasazení byly naprosto dokonalé. Na konci světa je trochu slabší, své bratříčky následuje jen dýchavičně. Pro mě moc pomalý rozjezd, nicméně Let's Bubu to v další třetině získává. Anglický humor je stále dry, ale stále dokáže pobavit i přes pár uvedených výtek. Herecké kreace Pegga a Frosta fakt baví. Zkřížit zlatou linii s invazí mimozemšťanů tak to je odvaz. Rozhodně to dám ještě jednou. ()

RADX1

Tak nevím. Zas moc mi nepřijde, že bych na tenhle film neměl náladu, ale prostě moc mě to nebavilo. A to jsem krom anglického humoru i fanda sci-fi. Třeba u Hot Fuzz (Jednotka příliš rychlého nasazení) jsem se bavil daleko více. Zde mi přišel humor více plytký, chování postav nepropracované a celé to působilo nějak moc násilně či nouzově polepené dohromady. Prostě nebyla to taková jízda jak jsem čekal. :-( ()

Googooplexer

A zas flešbeky, človeka až jebne. No dobre, ak ich odmyslím, aj tak to stálo vcelku za koňovu mater. Opilecký humor, ktorý väčšinou ani nie je humor. Až na to predzáverečné FU, je to skoro až trápne. Akoby som pozeral reprízu rimejku kópie niečoho... ()

Major776

Humor není dost silný na to aby utáhl tuto rádoby komedii do veselejších hodnocení. Pokud se divák chce bavit baví se, ale to může dělat lépe a jednodušeji kdekoliv jinde, nežli sledovat tuto paskvilní slátaninu hrubozrnné drsňácké partičky, která se snaží zabavit násilím a slabými a pořád dokola opakujícími se trapnými a divnýmy fórky.... Nápad není vskutku zlý, ale zcela zde selhává funkčnost komedie. ()

PORTER44

Nevím ale první hodinu jsem se dost nudil,žádné zvlášť humornější scény,jenom spíš trapnější pokusy o vtip.Potom jaká si bitka s robotama v hospodě na záchodě a už jsem to déle nevydržel. ()

Dr.Zed

Jsem byl potěšen vtipností filmu. Ale to se dalo čekat od britské komedie. I když místy to pokulhávalo a některé akční scény byli trošku přehnané, v celkovém pojetí to bylo ale dobré a proto to ode mě dostává zasloužených 80%. (Kino, titulky) ()

Pegg a Frost jedou na vlastní pěst

Pegg a Frost jedou na vlastní pěst

21.01.2018

Simon Pegg a Nick Frost se proslavili hlavně díky filmům Edgara Wrighta. Soumrak mrtvých následovala Jednotka příliš rychlého nasazení a takzvanou "trilogii Cornetto" zakončila sci-fi U Konce světa,… (viac)

Simon Pegg píše nový Star Trek

Simon Pegg píše nový Star Trek

22.01.2015

Britský komediální herec Simon Pegg dávno není jen komediálním hercem. K režii se ještě nedostal (a kdo ví, jestli o to má vůbec zájem), už ale stihnul nasbírat spoustu scenáristických zkušeností.… (viac)

Konec světa bude!

Konec světa bude!

23.09.2013

I když se již zdálo, že se komedii U Konce světa nepodaří v ČR dostat na plátna kin, distributor Cinemart nakonec ohlásil její premiéru na 24. říjen 2013. „Při složitých jednáních o uvedení či… (viac)

Spielbergova apokalypsa se blíží

Spielbergova apokalypsa se blíží

30.09.2012

Přesněji „robokalypsa“. Dlouhá léta připravované historické drama Lincoln je připravené na start v kinech (oficiální světová premiéra 16. listopadu) a Steven Spielberg se může zase pustit do něčeho… (viac)