Filmová ikona konca deväťdesiatych rokov o absolútnej strate hodnôt, anarchistických hlbinách v každom z nás a živote v permanentnom déjà vu konzumnej spoločnosti. Mainstreamový film, ktorý úplne narušil pravidlá mainstreamu ukázal na veľkom plátne šokujúce násilné scény, obnažené pohlavné orgány a inteli­gentný terorizmus. Komplikovaná dejová skladačka adap­tujúca rovnomenný a podobne prevratný román Chucka Palahniuka pracujúci s odvekým motívom dvojníka. Katalógy z IKEA, Meat Loafove poprsie, päste v tme, tučniaci, liposukcia a mydlo. Snímka, ktorý bude za sto rokov vo všetkých učebniciach o dejinách filmu. (ASFK)

fmash

Šestnáct let jsem tak efektivně odolával, že jsem celou tu dobu neměl ani tucha, o čem ten film je, kromě barevné představy maníků, co se kdesi ve sklepě mlátí přes tlamy. Takže vlastně projekce na slepo. Po načančaném začátku a vzniku poněkud asymetrického přátelství se zdá, že je tu zase jednou příběh průměrného maníka s (nevědomou) touhou po katarzi, ale kdy vám to začne postupně docházet, z chlupaté deky se stane slušná kožená bunda, a člověk se hned cítí tak nějak... líp. A Bonham Carter v době, kdy ještě vypadala k světu. ()

Carlossss

Klub rváčů jsem viděl v televizi s dabingem. Chtěl jsem si ho zopakovat v původním znění a udělal jsem moc dobře. Jako vždy je původní znění o třídu lepší... rázem se z nadprůměrné podívané stává nezapomenutelný snímek jakoby z jiného světa. Brad Pitt hraje neuvěřitelně, ale pravým tahounem je Edward Norton. To asi musí uznat každý, kdo film viděl. Ono ani moc nejde popsat, co se mi líbilo nebo co bych vytknul. Klub rváčů je hodně o pocitech a ve mě zanechal velký bordel i na několikeré zhlédnutí. ()

kagemush

Jekyll a Hyde konce dvacátého století.Občas Jekyll a Jekyll,občas Hyde a Hyde.- Ty vize,jak by to mohlo být ve století jednadvacátým zatím až nepříjemně vycházejí. ()

BitlDjus

Dokonalé? Úžasné? Neuvěřitelné? Film naprosto bez chyby... celý příběh pozoruju jako jeden velký nekončící zážitek, od chvilky kdy Jack potká Tylera začíná neuvěřitelná cesta provázená krví, mýdlem a chaosem. Myslím, že Brad Pitt a Edward Norton jsou pravými kandidáty na hlavní role dvou maniaků... opravdu nemám slov. Geniální. ()

Katarine

Z pětice Fincherových filmů, které jsem viděla (další jsou: Sedm, Vetřelec3, Podivuhodný případ Benjamina Buttona a Hra), je právě Klub rváčů pro mě jasná jednička. Nortonův a Pittův nejobdivuhodnější výkon. Nezapomenutelné... prostě 5*. ()

easaque

jedná se už o známý a jak se říká kultovní snímek, tak nemá cenu ho tady moc rozpytvávat. Rozhodně je to pro mě jedna z perel z ohromné kupky sena, co se v Americe natočí. Má to šmrnc, originální nápad, nezávislý a alternativní zevnějšek, známé herecké hvězdy neruší a po celou dobu se film udržuje v dobrém tempu. Moje srdcovky vypadají jinak, ale rozhodně dobrá čtyřhvězda je taky krásná. [ PŘÍBĚH: 2 /// ATMOSFÉRA: 3 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

honajz2

Silné 3*. Abych byl upřímný, první polovina mě nudila, ničím mě nezaujala a o něco zajímavého se postarala až ta druhá polovina, která se mi líbila. Je to dostatečně drsné, chvílemi i napínavé a pointa je skutečně nečekaná, ačkoli, v průběhu filmu mě napadlo, že by to tak mohlo být. Víc k tomu asi není třeba psát. ()

applause

K tomuto filmu je napsat komentář opravdu téžké. Než se objasnilo, jak to vlastně je, tak mi přišel nic moc. Poté mi přišel zajímavý. Každý má v sobě doktora Jekylla i pana Hyde, jen se to musí naučit trochu korigovat. Ten konec byl trochu nedomyšlený, proto nižší hodnocení. Doporučuji. ()

balba

Je natočený podle kultovního románu Chucka Palahniuka.Myslím si , že někteří diváci budou tento film odsuzovat pro přílišnou brutalitu a dokonce i propagaci fašismu.Film je nabit energií a spousty akčních scén , které jsou zajímavé. "DOKUD NEUVIDÍTE , NEPOCHOPÍTE.......". ()

Antabelus

Parádní snímek se skvělým Bradem Pittem a hlavně bezkonkurenčním Edwardem Nortonem. Děj sám o sobě by byl velmi zajímavý a zábavný, i kdyby nakonec nepřišla třešnička. Ta ale přišla a celému předchozímu ději nasadila nepromokavý kabátek s velmi silným sociálním a socializačním aspektem. Kromě hlavních myšlenek se dají nalézt i vedlejší a díky bohu stejně dobré, jako např. to, že člověk často bojuje sám se sebou. 5 hvězd bez váhání. ()

SallyZen

Tento film jsem si pustil bez jakýhokoliv doporučení, recenzí nebo přečtení obsahu o čem to je. Prostě jsem doufal co se z toho vyklube. Podle názvu jsem čekal, že to bude něco jako Hooligans anebo podobný film o rváčích, ale poté, co odběhla hodinka filmu jsem zjistil, že se mi dostavilo něčeho mnohem lepšího. Například jednoho z nejzajímavějších snímků, co mám nakoukáno a bravůrně zahraných rolí v podobě Nortona, Pitta a Kráterky. Po tomhle filmu mám novou hlášku. OH MY FINCHER. 100% ()

Marqta

Chvíli trvá, než se to na začátku rozjede, ale pak už to teda jede. Perfektní scénář, herci i hudba. Jako bych slyšela....řítím se na vás a všechny vás pohltím...jsem konzumní společnost. (Jak by možná řekl Jack nebo Tyler). ----"Jsme prostřední děti historie. Bez cíle a bez místa. Nemáme žádnou velkou válku. Žádnou velkou hospodářskou krizi. Naší velkou válkou je válka duchovní. Naší velkou krizí je náš vlastní život."--------"Nejste to, co děláte. Nejste množství peněz, které máte v bance. Nejste auto, kterým jezdíte.Nejste obsah své peněženky.Nejste vaše zasraný khaki kalhoty."---- ()

Martin741

Inteligentny scenar, sugestivne odrozpravane pribehy a genialne vybudovana atmosfera : ak toto vsetko namiesa do jedneho filmu reziser David Fincher, tak sa neda ist pod 100 % ()

Jonash87

Ono nečekané rozuzlení jsem opravdu NEČEKAL, takže za to plus. Stejně jako za skvělé výkony Pitta i Nortona. Ale na plný počet to určitě není. Když si člověk film projde zpětně (nebo pointu prohlédne s předstihem), tak tu najde dost nesrovnalostí a příběh mu ani nedává moc smysl. Režie rozhodně působivá, film vás baví od začátku do konce, jenže ten scénář... podle mě šel napsat lépe, logičtěji. A je otázkou, jak moc dobrý bude Klub rváčů i na druhé, třetí, x-té zhlédnutí. Každopádně na poprvé více než příjemné. ()

Aljak

Filmy takéhoto žánru a štýlu mám veľmi rád, takisto aj ostatné Fincherove skvelé diela. Na toto som sa dlho odhodlával, lebo pri prečítaní popisu som mal z toho vždy taký neurčitý pocit, že som nevedel čo vlastne čakať. Lenže od Finchera človek vždy čaká niečo veľkolepé, však? Ale mne to v konečnom dôsledku prišlo nehorázne precenené a film ako taký ma v podstate akosi vôbec nezaujal. Samozrejme, že ten koncept bol typicky fincherovsky skvelý, lenže mne osobne prišli tie veci čo sa tam odohrávali ako čistý nezmysel. Aký zmysel malo všetko to mlátenie, na ktorú nadviazala celá tá anarchia? No neviem, pre mňa najhorší Fincherov film (aj keď som nevidel Votrelca 3 - a o to veru nemám ani len záujem). ()

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý