Ninja korytnačky

• Česko Želvy Ninja (viac)

Majú mená slávnych talianskych renesančných umelcov, ovládajú zbrane japonských ninjov a zbožňujú pizzu. Ninja korytnačky sú obrovský fenomén, ktorý sa zrodil predne pred tridsiatimi rokmi ako čiernobiely komiks. Mesto New York zúfalo potrebuje hrdinov. Ovláda ho totiž strach a všetkého schopný Shredder, ktorého pozícia vládcu podsvetia je úplne neotrasiteľná. Až kým sa v mestskej kanalizácii vinou nepodareného genetického experimentu neobjavia štyria bojovníci v pancieri s mimoriadnymi schopnosťami. Tam, kde sú Michelangelo, Donatello, Leonardo a Raphael nesmie chýbať ani zvedavá reportérka April (Megan Fox). Spoločne odhalia Shredderove desivé plány na rozšírenie jeho impéria a rozhodnú sa ich vlastnými, výrazne vylepšenými silami prekaziť. (TV Markíza)

dalibor.durcak

Přerod mého oblíbeného dětského seriálu a oblíbené dětské hračky ve filmové hrdiny se docela povedl. Je to místo infantilní, ale mile infantilní. Akční scény jsou super, Megan je pořád pořádně hot a z Trhače jde strach :) Jízdu na zasněženém svahu považuji za vrcholný moment filmu, spolu se závěrečným "happy together". Jediná výtka míří ke ztvárnění Mistra Třísky. Je odporný :) 3,5 hvězdy, 65% ()

Ferenzo

Odpočinková komiksová akce, která ovšem pro člověka, který v dětství miloval animovaný seriál, je něčím víc. Hrdinové jsem skvěle vizuálně zpracovaní a jejich charaktery baví celým filmem. Chyběl mi jenom Rocksteede a B bob :) Stopáž ideální podle mě, děj se netáhne, jen by filmu možná slušelo větší finále nebo spíš větší drama kolem hlavních hrdinů. I tak skvělé 4*. ()

andysek88

"Hele vole, serem na nějaký velký akční scény. Prostě do toho nacpem nějakou fakt pěknou koc - třeba Megan Fox, škaredější fakt ne hele, na to by nikdo nepřišel. No a o polovinu filmu je postaráno. Chápeš ty vole, budou na to koukat stejně jenom pubertální floutci, na nějaký trapný obyčejný fantasy do kina nepůjdou, ale na Foxku jo. Dáme pár záběrů na její prdel, na to jak se směje, pár záběrů na kozy - to bezpodmínečně. K tomu dáme třeba 4 želvy a nazveme to hmmm.. Už to mám: Želvy ninja!, aby na to šla z nostalgie i starší generace. Jo a želvy se musí nějak přiblížit těm smradům, co na to budou čumět. Jedna želva prostě bude jenom flirtovat s Foxkou. Jasně,aby tam bylo nějaký to sexuální napětí. Další želva bude šprt. Třetí želva bude netečná, jakože má všechno u prdele. A čtvrtá? Ty vole docházej mi nápady.. hmm.. Co je teď in? Gangsta nigga rap?! Super tak to máme kompletní. To by na ty malý uhrovitý smrady mohlo fungovat ne?" ()

zubrik66

Zrecyklovaný príbeh všetkých príbehov v zelenom podaní. No ninja korytnačkám vytrie zrak Green Lantern aj Hulk (to je jedno, ktorý). Do toho vosková megan a hudba v štýle Viva rokov 90tych. ()

jirin_cz

Byl jsem spokojen. Čekal jsem popravdě spíše něco ve stylu klasických komiksových filmů, pochipil jsem však, že jde tady hlavně o komediální stránku a bavil jsem se, účel splněn. Je pravda, že po necelém týdnu nevím, o čem tobylo, ale u tohohle je to celkem jedno. ()

jprmusic odpad!

Viděl jsem hodně kravin, ale tohle je fakt za hranou - všechny účastníky bych poslal rovnou do Bohnic ( bože Williame, to nemáš na chleba ???? ) ()

JackBurda

No tak, nemračte se všichni tak, je to fajn odpočinková akční jízda se sympatickými herci a režií, jako od Baye. Navíc, tý Foxový to tady hrozně sekne. ()

inmax

Líbí se mi design želv, že se nelyší jen barvou ale i výškou a muskulaturou. Leo je jako velitel dost nevyužitý, jinak každý želvák splňuje co se od jeho povahy očekává. Co se mi nelíbilo je Megan Fox.. svoji roli hraje celkem fajn ale už to není ta kočka co dřív, teď už jen vypnutá pleť a plastika :) Jinak se mi moc nelíbily úpravy původu želváků a děj byl celkově o ničem. Zachraňují to jen samotné želvy a akce. Proto *** a za želvy * navíc, možná kdyby mi bylo 13, byl bych z filmu nadšený. ()

Vocoun

Přiznejme si na rovinu, že ty filmové želvy ninja nikdy ani zdaleka nedosahovali kvalit těch animovaných. Tohle je ovšem v rámci těch filmových ještě o stupínek níže. Návrat Megan fox byl sice docela slušný na koukání, ale herecky to bylo opět děsivé. Ono vlastně všichni herci byli relativně hrozní a to i Fichtner, kterého mám jinak docela rád. Samotný příběh samozřejmě nemohl být nijak originální, prostě želvy, Tříska, April a Trhač. Jenže problém je v tom, jak moc digitálně a totálně bez příběhu se to udělalo. Režisér očividně sázel na vizuál a digitální souboje, ale to vůbec nefungovalo. Bylo to hrozně přeplácané, ani samotné želvy se mi nelíbily a tím pádem, pokud to nemělo ani děj, to nemohlo ničím zaujmout. Režisér to prostě celkově dost nezvládl. Sice docela slušný nápad, že konečně v nějaké filmu udělali z želv teenagery, kterými by měli být, ovšem nic se nemá přehánět. Ty rádoby rap cool gangsta kecy mě občas dost vytáčely. Stejně jako bojové schopnosti, když jakž takž bojovat uměli snad jen dva umělci. Celkově takový docela slušný výplach, ale nějak jakž takž to uteklo, asi dvě hlášky tam byly slušné a nakonec to finále nebylo až tak hrozné. Dejme tomu z nostalgie na animované želvy průměrné 2 hvězdy. 2* a 50% ()

Izi-Peťan

Sledoval jsem to, když jsem byl nemocný, takže jsem to v hlavě asi neměl v pořádku. Přišlo mi to totiž jako koukatelná průměrná bláznovina. Podruhé na to radši koukat nebudu, abych nemusel dolů z hodnocením. 50% ()

Coliseum odpad!

Tristní výběr filmů na trase Berlin - Praha. Zaber, Jančuro, sušený hovězí v pytlíku přestává stačit. Film je sám o sobě naprostá píčovina, devalvující absolutní přínos seriálu do srdíčka každýho z nás. ()

lusa

Nečakala som veľa a dostalo sa mi dosť. Na ninja korytnačkách som vyrastala, ja som bola Rafael, brácho Leonardo, dokonca sme si kúpili dve vodné korytnačky a čakali sme, kedy zmutujú.. Nenásilný, vtipný akčák, aj bez nostalgie 3* ()

LukeKiller

Nemal som k tomuto popcorn, ale chipsy. A to sa ukázalo ako veľká chyba, pretože toto je čistá "pokornovka". Boli tam niektoré neskutočne veľké logické diery a lapsusy, ale budiž. Pozrieť sa na to dalo. Kamión na snehu ma pobavil takže za 3*. ()

helrohir

Taká infantilná hravá debilinka, avšak so slušnou porciou zábavy a svižnej akcie. Vizuál a triková stránka filmu je celkom obstojná, avšak určite nedosahuje kvalít ostatných blockbusterov. Takou menšou čerešničkou na torte je účasť Megan Fox. Obyčajne podobným filmom neholdujem, ale svojho času som bol fanúšik animovaného seriálu, takže pre mňa je to také menšie "guilty pleasure". 50%. ()

ostravak30

Vzhledem k tomu, že znám původní filmy a vlastně i animovaný seriál, protože v Česku byly jednu dobu Želvy Ninjové tak populární, že i řada herců nazpívala album písní pro děti o želvách. Některé byly dokonce vytvořeny tak, že je zpívaly rovnou želvy. Popularita tady byla obrovská. Jako děti byly Želvy doslova v té době legendární. No a po shlédnutí filmu jsem tam nemohl jinak. Bohužel počítačová technologie opět zapracovala. Želvy vypadají skutečně jako nějací tvorové z jiné dimenze vesmíru. To, co z nich autoři vytvořili, je doslova příšerné. K tomu doslova špatný, ne moc záživný děj. Sice se v něm stále něco děje a není to jen o planém tlachání, ale chybí tomu prostě šťáva. I Tříska či Trhač jsou vytvořeni fantaskním způsobem a ztrácí se ta kouzelná zlost zlého nepřítele. Zbyla tak pouze technika a jakás takás děsivost a tajuplnost. A tím se dostáváme k samotnému způsobu boje. Když Želvy bojovali, vypadaly záběry jako z nějaké počítačové hry. Bylo to doslova příšerné na podívání. Nelíbí se mi způsob, jakým se svět filmu ubírá. Nelíbí se mi tato 3D animace, která kazí záběry filmu a ničí původní kouzlo filmování. Nelíbí se mi myšlenka, že ve 21. století se budou takové filmy natáčet stále častěji. To je, myslím, pro svět filmu dost smutná budoucnost. ()

JosefTomas

Další zbytečný film, který nepotěší ani diváky, kteří o Želvách neslyšeli ani n, či slyšeli a neviděli, ale dost naštve fanoušky, kteří vyrostli na původních filmech či seriálech. Nenabízí nic nového, akce někdy prázdná, někdy zase přes čáru a vtipy většinou zní do prázdna. ()

Želvy Ninja se vrací do akce

Želvy Ninja se vrací do akce

23.03.2015

Loňský reboot Želv Ninja vydělal skoro půl miliardy dolarů. April s tváří Megan Fox (Transformers) se tak samozřejmě vrátí, a s ní i čtyři ústřední zelení hrdinové. Premiéra druhého dílu nás čeká 3.… (viac)

Zombie vs. Roboti. Protože proto.

Zombie vs. Roboti. Protože proto.

10.01.2015

Michael Bay kdysi založil firmu Platinum Dunes, která produkuje především malé horory. Loni ale zrebootovala Želvy Ninja a byl z toho její zatím nejvýdělečnější film, takže není divu, že se vrhá na… (viac)

Bay a jiná galaxie

Bay a jiná galaxie

31.08.2014

Zatímco Michael Bay (Transformers: Zánik) stále neodhalil, co hodlá do budoucna režírovat, jeho producentská kariéra nabírá další a další projekty. Po letošních Želvách Ninja a thrilleru Očista:… (viac)

Želvy Ninja se vrátí už za dva roky

Želvy Ninja se vrátí už za dva roky

11.08.2014

Ve studiu Paramount Pictures si do poslední chvíle nebyli jistí, jestli budou mít nové Želvy Ninja úspěch nebo ne. Zámořští kritici film strhali a ostatní reakce také nejsou zrovna nadšené, o platící… (viac)