Jednotka samovrahov

• Česko Sebevražedný oddíl (viac)
USA, 2016, 123 min (Director's Cut: 134 min, Alternatívna 111 min)

Je super pocit, byť zlým... Zhromaždite tím tých najnebezpečnejších väznených super zločincov na svete, dajte im do rúk najsilnejšie zbrane z vládnych zdrojov a pošlite ich na misiu, ktorej cieľom je poraziť záhadnú a nepremožiteľnú bytosť. Dôstojníčka americkej tajnej služby Amanda Waller je presvedčená, že to zvládne iba tajne zvolaná skupina nesúrodých, nenapraviteľných jednotlivcov, ktorí nemajú čo stratiť. Ako to však dopadne, keď si členovia jednotky uvedomia, že neboli vybraní, aby uspeli, ale za trest poslaní do vopred prehratého boja? Budú spoločne bojovať až do posledných síl, alebo sa rozhodnú byť každý za seba? (Continental film)

hazaba

Většinu filmu jsem se bavila a i když tam byla slabší místa a ke konci docházel dech, jedná se o jeden z těch lepších komiksových filmů. ()

Folky

Místo filmu o záporácích, je to film o antihrdinech, kde nikdo neudělá nic špatného. Harley má být magor, ale místo toho je cool a správná, Joker je naprosto špatně podaný (kdyby místo něj byl obyčejný gangster, nebyl by v tom rozdíl) a je jen postava na plakáty a Smith je fajn, ale jeho postava plochá a necharismatická. Ostatní jsou jen do počtu. O padouchovi radši nebudu mluvit, protože to je jen digitální postava. Celé je to nefunkční a hrozně chtěné. Motivace nedávají smysl, vztahy mezi postavami se prostě objeví odnikud a nástup dvou postav je jako pěst na oko. Hezký soundtrack a slušná zábava, ale nedokážu ignorovat, jak nezvládnutý je to film. ()

Olík

Nejsem fanoušek trendu poslední dekády, kdy na nás různí NĚCOMANI vykukují zpoza každého druhého rohu. Je přesuperhrdinováno a každý další film už jeden jenom na pozlátko, s tím že jsou si všechny podobné jako vejce vejci. Možná to bude tím, že jsem vyrůstal v době, kdy jsme znali pouze Supermana, Batmana, Flash Gordona a šmoulu Siláka, každopádně tahle banda mi znovu dala naději v lepší zítřky. Možná to bylo dáno jejich rozpolceností, možná temný lookem celého snímku, každopádně mne bavila postava Willa Smitha. A bavila mne postava Jaye Hernandeze. A taky mne bavila postava Margot Robbie….mimochodem, s ní bych si osobně ještě trochu pohrál (ne nemyslím pohrál jako pohrál :D), ještě víc vybrousil dialogy, udělal jí ještě zábavnější…..no, prostě si s ní pohrál. Každopádně to celé ponuré vyznění dává zapomenout na fakt, že v pointě je příběh boje superhrdiny proti superpadouchovy stejný jako dalších sto před ním. Takže ano, pokud máte nutkavou potřebu oblažit nás každé druhé pondělí novým bojovníkem proti zločinu, tak to dělejte alespoň takhle. ()

helloween93

Po zklamání v podobě BvS jsem se propracoval i ke druhému DC filmu roku 2016. Suicide Squad chytlo celkem velký hype v době uvedení do kin, protože tam Margot Robbie stvořila ikonickou Harley Quinn a Jared Leto Jokera. Druhý jmenování je pro mě prvním zklamáním na Suicide Squad, protože jeho postava Jokera je tu úplně k ničemu. Nijak výrazněji nezasáhne do hlavní dějové linky a je tu čistě kvůli tomu, aby vytvořil love story s Harley Quinn. SS táhne jednoznačně Will Smith a má to pekelně těžké, protože scénář mu to moc neulehčuje. Už samotný výběr postav je problematický, protože tým má bojovat proti silné čarodějnici Enchantress (Metahuman) a jejímu bratrovi Incubusovi a disponuje vcelku malou silou, až na Diabla, který ovládá oheň. Dobře, Deadshot umí střílet, Croc má sílu, Katana ovládá meče, ale co umí Captain Boomerang a Harley Quinn? První jmenovaný umí házet bumerang a druhá jmenovaná umí mlátit baseballkou a tvářit se u toho strašně cool (nic proti Margot, mám jí rád). A když tato parta bojuje proti velmi silné čarodějce, působí to komicky. Vývoj postav je velmi naivní, důraz je kladen na akci. Warneři s DC Universem touží po úspěchu jako má Marvel, jenže Marvelovky příběhově fungují, zatímco DC universum v tomto ohledu pokulhává. Jsem zvědav na další plány na začlenění SS do širšího universa DC. Třetí nejvýdělečnější film Warnerů roku 2016 po Fantastic Beasts a BvS. 3* ()

Lyžař

Je to taková blbost nezaložená na pravdě. Ani se tím netají. Tvůrci nechtějí udělat díru do světa. Ale dokáží zabrousit někam, kde to mám prostě rád. Trochu těch citů ohledně otcovství, trochu těch hrdinů, trochu ne-hrdinů....a hlavně dokonalá hudba od první do poslední minuty. A že to takhle dokáže rozjet málokdo. Will Smith se pro mě dost dlouho vytratil, najednou je zpět a je v plné síle. Jako by nebyl starší než jeho ranné role - nemyslím Fresh Prince :-D ()

agassi68

Dosť chabý pokus o napodobenie X-menov. Nebyť Willa a Margot, tak sa na to vykašlem. Nepochybne si to však nájde svoje násťročné publikum.. ()

animario

Sebevražednej oddíl je tragická ukázka projebanýho potenciálu a hodně vyhypeovaná nesourodá hovadina. Slabej scénář s neuvěřitelně tupýma dialogama, který působí jako by je Ayer psal na koleni před každou scénou, by možná fungoval v komiksový podobě na papíře, na film s takovým týmem je tohle k pláči málo. Chemie mezi postavama absolutně žádná, trapný pokusy o jakože kamaráčofty vůbec nefungujou, dvě hodiny spolu jen jdou z bodu A do bodu B, cestou eliminujou pár oenšántressovaných bubáků s neléčeným akné v několika nezajímavých akčních epizodách a finále je čirý patetický zoufalství. Jako pilot k seriálu, kde se postavy postupně vyrýsujou budiž, jako samostatnej hollywoodskej blockbuster je to propadák. ()

NorseSword24

Dobre vybratá hudba. To je všetko čo môžem pochváliť. A aj tá mohla byť lepšie použitá. Podstata sebevraždeného oddielu je o tom že máte šialené záporácke postavy, ktoré robili zlé veci, poslané na misiu kde ich zopár zomrie. Tu máte relatívne šialené postavy, ktoré sa ale viac správajú ako hrdinovia než ako záporáci. A dokopy umrie jedna jediná postava ktorú ešte predstavia spôsobom že na ňu hneď zabudnete. Ako mladší som tento film mal rád. Ale keď som videl len jedinú ukážku zo Gunnovej verzie, tak som si uvedomil koľko chýb tento film má. Ale som rád že sa to ako chyba môže pripísať na hlavu štúdia a nie na režiséra a scenáristov. ()

MickeyStuma

Zatímco svět truchlí nad Supermanovou smrtí, americká vláda sestavuje nájemné komando ze známých zločinců, kteří mohou být kdykoli obětováni. Ach ano. Tento nápad je sice převzatý z klasického válečného filmu „Tucet špinavců“ (1967), ale nakonec, proč ne? Alespoň je zajištěno, že se různorodé kriminální postavy spolu náležitě pobaví. Nebo ne? Jedná se o třetí film v pořadí od DC, jehož předchozí filmy neměly zrovna na růžích ustláno. Aby byli silným konkurentem studia Marvel, jednoduše to s efekty a akcí přehnali, ale tady se zdá, že to konečně trochu zmírnili. Takže tu máme neohroženou týmovku bez bázně a hany, která kupodivu docela funguje. Je to hlavně díky důrazu na patřičné slabiny každého z nich, které jsou ve vhodných chvílích využity k vytvoření dějové těžkopádnosti a atmosférických pocitů. Nemusí se nutně přecházet od jedné akce k druhé, ale stačí, když je snaha o vytvoření plnohodnotného dějového vývoje, který je pro správné uchopení udržován v naprosté jednoduchosti. Akční scény tak nejsou přepálené jako v předchozích DC filmech, a tak to dává daleko větší potenciál diváckého zájmu. Film se stal pro tvůrce těžkým břemenem, protože se v podstatě jedná o válečný film, a ano, velmi podobný výše zmíněné klasice. Jen je komiksový, antihrdinský a postavy postrádají osobní superschopnosti. Všichni jsou prostě v něčem dobří a to je asi tak všechno. Je to trochu nevyrovnané, co se týče dramatu a čisté komiksové zábavy, ale ne nejhorší. Tohle prostě není jako parta Avengers nebo z X-Menů od Marvelu, kde jsou všichni charakterově stejní hrdinové a v akci se jen doplňují. Tady naopak na každého číhá zrada, nesympatie a zášť, na což je třeba si rychle po divácké stránce zvyknout. Stejně jako na nového Jokera, který je opět jiný než ti předchozí od Heatha Ledgera nebo Jacka Nicholsona. Každopádně je vidět, že se tvůrci poučili z neúspěchu předchozích DC filmů, a i když je stále co napravovat, snaha o odlišné pojetí, zejména vynecháním sebevážnosti, je evidentní. ()

cm hardy

Nerad to dělám, ale jinak to nejde. V průběhu celého filmu se mi v hlavě pořád střídaly 4*, potom zase 5*, a tak pořád dokola až to nakonec zůstalo na čtyřech. Film mi nabídl v podstatě víceméně to, co jsem od něj očekával a toho si cením. Margot Robbie, Will Smith a Jared Leto dostali skvělé role, které zvládli výborně (i když Leto tam bohužel tolik nebyl). Konec už byl přehnaný a počítačové efekty nebyly nijak oslnivé. Každopádně pořád je to ten film, na který jsem se těšil přes rok a dostal jsem, co jsem čekal, i když se to dalo natočit možná trochu jinak a lépe. ()

tomik99

Jediného, čeho jsem se bál, že uvidím v kinech druhého Deadpoola v jednom roce, který mi úplně nesedl. Naštěstí tomu tak nebylo, ale to neznamená, že se neobjevily ve snímku jiné problémy. Ale vše popořádku. Film má skvělý začátek, představí nám hrdiny, které neznáme z předchozích filmů a umí v divákovi vzbudit rychlý zájem o ně. Celkově úvod s parádní hudbou je skvěle namixován. Deadshota jsem si hned oblíbil, u Jokera to byl stejný případ a samozřejmě nejsilnější to bylo u Harley Quinn, jejíž představitelka Margot Robbie dokazuje, že je výbornou herečkou. Takovýto výkon jsem dlouho neviděl, její scény s Jokerem jsou možná ty mé nejoblíbenější na celém filmu. U postav ještě zmíním z trailerů nevýrazného El Diabla, který příjemně překvapil. Akce ve filmu ušla, vtipů bylo tak akorát, mezitýmové pošťuchování se mi líbilo, postavy se mi líbily, flashbacky byly vkusné. Tak kde film selhal? Upřímně tam, kde jsem nečekal – u záporáka a hlavní dějové linky. Ve filmu vystupují bohužel dva (téměř) neporazitelní záporáci a znovu se ničí a následně zachraňuje svět. Neporazitelné padouchy jsme viděli už v Muži z oceli i v Úsvitu spravedlnosti, tak proč je museli tvůrci cpát i sem? Svět se zachraňoval už v předchozích filmech (a to nepočítám dalších X komiksových filmů od vedle), tak proč to vytahovat tady? Chápu, že filmy typu Justice League či Avengers jsou o záchraně světa, ale je nutné, aby tyto vedlejší filmy byly o tom samém? Pro mě je to pátá pomyslná hvězda, kterou musím strhnout. Film jsem si užil, ale tento holý fakt mi malinko zkazil zábavu. Jinak všem tento film doporučuji a nechápu tu hejtování DC světa. Mně se ten svět líbí, je skvěle reálný a je to zcela něco jiného než Marvel. Tak co ty lidi sakra chtějí? ()

Eduardo

Síce to malo nevyužité (Boomerang, Katana, El Diablo) až zbytočné (Killer Croc, Joker a mužský záporák, ani neviem ako sa volal) postavy, ale celkovo to bola parádna jazda, ktorá ani chvíľku nenudila. Deadshot hľáškuje ako o život a dominuje v akčných scénach, Harley je zas správne šialená a hlavne neskutočne hot, neustále tam hrá super hudba a jednoducho to má super tempo od začiatku do konca. Síce to viac pôsobí ako Marvelovka svojím odľahčeným tónom, ale u mňa je práve to veľké plus, nakoľko pri MoS a BvS mi ten umelo temný vizuál (neustále tmavý obraz aj počas slnečných dní + často až bezfarebnosť) pekne liezol na nervy a večne nasraté postavy tiež rýchlo unavovali. Veľmi rád by som tomu dal hneď 5/5, ale to si nechávam na Directors Cut (ak to teda nie je hoax), kde tie nedostatky hádam budú odstránené. ()

NiaWolf

*BEZ spoilerů* Hned na začátku musím říct, že jsem fanoušek DC a na tenhle počin jsem se celkem těšila. Ale po zhlédnutí filmu mi to celé přijde jako jednorázová letní jednohubka, na kterou se možná někdy podívám, když ji budou dávat na tv. Postavy jsou průměrné, vybočuje jen El Diablo a Harley Quinn, u které je zřejmé, že dostalo tolik prostoru, aby potěšila pánské publikum. Joker je tam zcela zbytečný, Deadshot nijak výjimečný, Boomerang hraje křoví, Flag je na přesdržku od samého začátku a zbytek by klidně mohl hrát nějaký noname komparz, protože není čas se jim věnovat. Co se týče děje, tak mi přišlo, že režisér zkombinoval FEAR 3, Prototype, Bohové Egypta a Piráty z Karibiku 2. Chyběla tam nějaká originální myšlenka, nějaké napětí, místo toho banda divných lidí pobíhá po prázdném baráku, načež následuje zběsilý střih, takže po pár minutách ani netušíte, co tam dělají, kde jsou a proč to dělají. Hlavním problém DC je, že se mermomocí snaží svézt na vlně úspěchu komiksových filmů, ale na rozdíl od Marvelu sazí na temnou atmosféru. Na tom by nebylo nic špatného, kdyby se zároveň nechtěli zalíbit i puberťákům >13 let, kterým v kině stačí vidět zadek Harley Quinn a o filmový zážitek mají vystaráno. Nolan už ukázal, jak by měl dobrý film bez zbytečných omalovánek a trapného humoru vypadat a fungovalo to, a pak přijde Snyder se svými uspávacími rádoby dramaty a Ayer ho následuje. Pokud tedy očekáváte, že Suicide Squad je další Deadpool, tak budete zklamáni. Pokud se těšíte na Jokera, budete zklamáni. Pokud se těšíte na hlášky z trailerů, budete zklamáni. Pokud očekáváte zábavu, budete zklamáni. Pokud čekáte nějaký epický zvrat či něco neočekávaného, budete zklamáni. Tohle je totiž jen béčko, kde je trailer několikanásobně lepší než celý film. Pokud opravdu chcete vidět dobrý film o S. Squad, raději si pusťte Batman: Útok na Arkham, protože tenhle animák má všechno to, co tenhle film bohužel nemá. A jelikož režisér tvrdil, že tenhle film je určen hlavně fanouškům, tak mu vzkazuji, že to prostě podělal... ()

michald99

Většinově zklamán stupiditou scénáře a otřesně nevyužitým potenciálem. Margot Robbie nezklamala, Will Smith si drží úroveň, co mu scénář dovoluje, ostatního jsme dostali jen tak špetku, velmi očekávaný Letův Joker nijak nepoprskal Ledgerovu památku, ale že by zářil, jak jsem očekávával, se říct nedá, Suicide Squad působilo spíše jako teaser trailer na to, co od něj ještě můžeme čekat. Ono co se taky mohlo stát s 10 minutami, které na obrazovce strávil. Celá jednotka "nejhorších padouchů", která se mohla tak krásně zvrhnout v nějakej pořádnej chaos, končí tupě uzemněná happy endem, ale aspoň to mělo tempo a nemusel jsem si kousat nehty u čekání na další akci. Každopádně hvězda navíc za paní Robbie, za její herecký um i její... hmm to je jedno ||60%|| ()

SamanthaM.M

Bola som na hrane medzi troma a štyrmi hviezdičkami, ale dávam tri, pretože: a) soundtrack je lepší ako film samotný a tvorí tak 90 % atmosféry, b) Letov Joker naozaj vyzerá ako Justin Bieber na pervitíne, c) Margot Robbie je úžasná Harley, ale vo filme slúži iba na plnenie mokrých snov pubertálnych príslušníkov mužského rodu, d) chýba tu poriadny a zjednocujúci záporák, e) prvá polhodina je wtf miš-maš záberov a predstavovania postáv, ktoré ale nijako neslúži samotnému deju. DC ide, ale na Marvel sa ešte nedoťahujú, lebo tí na recept ako robiť vtipné komiksové filmy s poriadnou akciou, ktoré očaria aj nefanúšikov komiksov, prišli už dávno. ()

bararich8

Mohlo to být ještě o kus kulervoucí/brutálnější - tady by to vyloženě sedlo, ale jinak pohoda, skvěle využitá hudba a Margot Robbie na 4* stačí ;) ()

bif

Průser roku. Abych nebyl negativní hned na úvod, tak zmíním pozitiva. Film stojí a padá na výstupech Harley Quinn. Konec pozitiv. Co se mi nelíbilo? Příběh nula, zápletka totálně o ničem, (zlá čarodějka s permanentnim epileptickym záchvatem, chce ovládnout svět a pomocí pusinky dělá z lidí počítačový lidi, ze kterejch lítá prach když je něco praští nebo trefí. Jak nápaditý.) motivace hrdinů-záporáků je sračkoidní klišé co je skoro v každym Americkym filmu (když už se tim publikum přesytí?!). Takže abych to shrnul, máme tu velmi vážne se tvářící černošku, co aplikací v iPhonu vyhrožuje partě superlidí, že je zabije a je nenapadne jí ten iPhone vyrazit z ruky a jít pryč. Pak jsou tu dva hlavní záporáci jako vystřižený z porno parodie. Scénář (a střih) studenta filmové školy co nosí uplý jeany a námořnický tričko a režii Davida Ayera, který jako kdyby zapomněl na styl režie která ho proslavila. 40% ()

hrudka

Ne, hodnocení jsem musel změnit ze čtyř na tři, protože jsem z filmu byl občas zmatenej. Nemyslím si, že je to úplně špatný, podle mě to hlavu a patu má. Příběh je celkem srozumitelný a souvislý. Ve scénách jsem se vyznal, jak leckdo poukazuje na nesouvisející scény, tak takhle jsem to nevnímal. Problémem je, že to mohlo bejt ještě víc cool, ačkoli se mi to zdálo o něco lepší než Deadpool. Možná proto, že těch odpadlíků - opozici vůči superhrdinům - bylo víc. A dalším problémem jsou motivace postav, proč se leccos dělo tak a tak a kdo je kdo. Chvílemi jsem to Jokerovi moc nevěřil, byl málo šílenej a psychopatickej, bez charisma. Na druhou stranu, proto jsem chtěl dát původně čtyři, se mi zdála, že film má větší přidanou hodnotu, než zmíněný Deadpool (ten má jakou?), v podobě traumat hrdinů. Celkově to mohlo být více propracované. Takže prostě u mě dobrý. ()

hospoda96

Ayer sice nesplnil očekávání, ale ani výrazně nezklamal a až na generického záporáka jsem se dobře bavil, takže jsem spokojen. Harley (Robbie) a Deadshoot (Smith) kralují celý film, škoda, že Joker (Leto) dostal tak málo místa snad dostane větší šanci v příštím Batmanovi nebo dalším Suicide Squad, protože Letovo podání mě bavilo. A ke všemu zde hraje Courtney nejlepší roli v jeho dosavadní kariéře také škoda, že ho je tam tak málo jeho Boomeranga jsem si užíval, soundtrack též fajn. Ostatní už jsou bohužel jen do počtu, ale i tak jsem se bavil a je to rozhodně zábavnější než BvS..................... EDIT 23.11. 2016: Viděna Extended Edice je o kousek lepší než kino sestřih, více scén má Joker a Harley (velké plus) a některé scény jsou prodlouženy a více dokreslují děj takže těch pár minut navíc rozhodně pomohlo k hladšímu průběhu příběhu. Jsem s prodlouženou verzí spokojen jen nevím proč to takto nemohlo jít už pro kina. Stále za čtyři. ()

James Gunn upřesňuje restart DC

James Gunn upřesňuje restart DC

15.07.2023

Ještě před premiérou Flashe režisér a nový šéf DC Studios James Gunn uvedl, že veškerá komiksová tvorba studia počínaje jeho snímkem Superman: Legacy bude jedno velké propojené univerzum. Již delší… (viac)

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Viola Davis zpátky v roli Amandy Waller?

Viola Davis zpátky v roli Amandy Waller?

04.05.2022

Zatímco nové vedení studia Warner Bros. vymýšlí, co vlastně sakra dělat s jejich hraným DC portfoliem, respektive jak kupu nesourodých projektů usměrnit tak, aby z toho postupem času vzešlo druhé MCU… (viac)

Willem Dafoe jako Joker?

Willem Dafoe jako Joker?