Vysokoškolský učiteľ literatúry John Brennan (Russell Crowe) s manželkou Larou (Elizabeth Banksová) a synčekom Lukeom (Ty Simpkins) bývajú v Pittsburghu a vedú pokojný rodinný život. Všetko sa razom zrúti, keď Laru obvinia z vraždy a na základe nepriamych dôkazov odsúdia na dvadsať rokov väzenia. John verí v nevinu svojej manželky a v bezvýchodiskovej situácii sa rozhodne, že zorganizuje jej útek z väzenia. Pripraví zložitý plán a vydá sa do neznámeho a nebezpečného sveta zločinu, v ktorom riskuje všetko pre ženu, ktorú miluje. Na základe rozhovoru s mužom (Liam Neeson), ktorý sedemkrát ušiel z väzenia, starostlivo pripravuje všetky alternatívy a chystá falošné stopy pre políciu. Keď sa však dozvie, že manželku o tri dni prevezú do inej väznice, musí projekt urýchliť a zohnať peniaze hoci aj krvavou cestou. V ostrej akcii ho však zaskočí také množstvo nečakaných prekážok, že oslobodiť ženu, vyzdvihnúť syna a stihnúť bezpečný odlet z kontinentu sa mu z časových dôvodov nepodarí. A uniknúť polícii, ktorá mu je neustále v pätách a uzavrela celé mesto aj hranice štátu, sa zdá byť celkom nemožné... (TV JOJ)

Jerry_87

Veľmi kvalitný thriller, pri ktorom som sa ani chvíľu nenudil. Russell Crowe ako učiteľ John Brennan podal naozaj skvelý výkon vďaka ktorému mu budete držať palce počas celého filmu. Aj keď v tomto filme nenájdete niečo nové a prevratné, čo sa žánru týka oscarový režisér Paul Haggis si s ním poradil naozaj skvele. Pre mňa 85%. ()

stiewe

Rozporuplné očekávání bylo nahrazeno přemírou spokojenosti. Russel Crowe opět dokázal, že je jedním z nejlepších herců současnosti (pro mě nejlepším). Utáhnout dvě hodiny v podstatě jenom na svém charismatu a hereckém umu tomu říkám výkon. Mohlo by se zdát, že úvodní polovina filmu bude působit nudně a nezajímavě, ale vy stejnak nemůžete odtrhnout oči a jenom sledujete jak a kde se co semele. Ukázka jak je rodina důležitá a co jsou lidé pro ni schopni udělat je úžasná. Riskovat vše ve svém životě jenom kvůli pokusu o záchranu své ženy je obdivuhodné. Sice vím, že se jedná o remake, ale já v tomto případě nemám ani chuť vidět originál abych si názor na film ještě nezměnit a radši zůstanu v klamavé deziluzi dokonalosti. ()

MaryLynn

Jaké to je, když jste obyčejný učitel a musíte začít přemýšlet jako zločinec? Moc příjemné napětí a naštěstí málo předvídatelných situací. Výborně zahrané. Škoda je Liam a Olivia tam měli jen takovou malou roli. ()

datos

Thriller, který dokazuje, že láska je silnější než-li všechno na světě. Otázkou je, zda by milující manžel dokázal dostat z vězení svojí ženu, když je křivě obviněná. Dvě hodiny plný napětí, drama a zároven i romantiky. Russell Crowe plánuje velmi chytře jak osvobodí svojí ženu z vězení. Tokové filmy jsou vždy skvělý a patří mezi mé oblíbené. Skvělé herecké obsazení a velmi kvalitně natočený. ()

RedRose

vzhledem k tomu ze original "Pour elle" jsem videl teprve pred mesicem (5*) tak mi to prislo dost blby v tak kratkem case sledovat stejny film... nebylo to spatny ale i jdyz je to remake tak to bylo az moc stejne a tech odlisnosti melo byt vic... mimoto mi tohle prislo vic rozvleklejsi a nepadala na me ta tiziva situace az tak jak by asi mela a scena s kamionem a otevrenyma dverma auta se tam vubec nehodila... Crowe byl klasicky vyborny a Neesonovo cameo me potesilo ale naopak Banksova mi tam vubec nesedla... nevidet original tak to asi bude vic ale takto jen 2* ()

lakiboy

Do tohto filmu sa mi veľmi nechcelo. Bál som sa, že ma nedokáže udržať celú tú dlhú stopáž v kresle. Som rád, že som sa mýlil. Dej je napínavý, nepustí. Najprv si myslíte, že pri takom filme sa happyend očakáva, ale keď on robí chyby, zmätkuje.... Nechajte sa prekapiť. ()

TommyDiamond

Perfektní kousek. John Brennan (Russell Crowe) je přesvědčen i přes nezvratné důvody,že jeho žena Lara (Elizabeth Banksová) vraždu své šefové určitě nespáchala. Čekání na rozsudek je pro něj těžké a tak se snaží normálně fungovat. Učí na univerzitě,stará se o svého syna a ovšem kuje ďábelský plán,jak dostat jsou ženu z vězení. John vše do detailu promyslí a svou ženu unese. Až pro mě neuvěřitelně se mu povede svou ženu i ze synem propašovat za hranice. Film má otevřený konec,takže si každý může domyslet podle potřeby závěr.... Celkově 85% ()

Alojs

Příjemně civilní a na oko jednotné, přestože pojené ze dvou rozdílných půlí. Věrohodná a silně autentická úvodní hodinka je ve druhém poločase vystřídána klasickou úprkovou akcí se zběsile tikajícími hodinkami. Paul Haggis se častokrát připomene crashoidním rukopisem a tu a tam si vypomůže poměrně nezvykle podbarvenými kolážemi. Russell jakožto prošedivělý hrdina z nutnosti válí, Olivia Wilde představuje příjemnou ozdobu a Liam Neeson - ten si odkecá své a zase zmizí jinam. Tři dny ke svobodě náleží zcela jednoznačně mezi nadprůměrné zástupce zdánlivě vyždímaného žánru. Profesionalní kádr tvůrců (od střihače až po kameramana) je zkrátka znát. ()

Gromit

Výborně napsaný a natočený thriller, jenž vzdáleně evokuje slavného Uprchlíka. Nenajdete tu sice šokující dějové zvraty, ale to ještě neznamená, že by zápletka byla vyloženě předvídatelná a finále postrádalo napětí. Potěší také příjemně civilní Russell Crowe, jenž má všechny předpoklady k tomu, aby se stal důstojným pokračovatelem Harrisona Forda. ()

Chuppa

Pravá vražedkyně úspěšně unikla trestu a celá tříčlenná rodina bude žít na útěku a ve strachu až do konce života v jedné z nejnebezpečnějších zemí Jižní Ameriky. Není to skvělé? ()

godspeed

Ještě jsem neviděl hrát Crowea špatně a i průměrné filmy díky němu dostávají o dost lepší ocenění. Holt komu čest tomu čest. Což je vyloženě tento případ. Nebýt jeho hereckého výkonu, tak by si film zasloužil škatulku nudný a zdlouhavý. ()

Robbi

Co jsou Tři dny ke svobodě? Bez ohledu na to, jaký byl originál, jsou sbírkou těch nejstrašnějších klišé, které kdy byla k vidění. Od samého začátku víme, jak film dopadne a jen si můžeme postupně sázet, co do opičí dráhy pro Johna Brennanana přibude. Policie v tomto případě není podmáznutelná, kompenzuje to ale totální debilitou a neschopností. Přičtěme k tomu vševidoucí reklamu na Pittsburgh a máme výsledek. A to ani nemluvím o zoufalém oslím můstku, který aspoň zkouší sméstz Lary vinu, když už nikdo neřeší jeho násilí a vraždu (lhostejno na kom a proč). Z celého filmu, který je navíc ukázkou, že pro internet není nic nemožné, stojí za shlédnutí těch sedm minut s Liamem Neesonem. Rozhodně bych se přimlouval za povinnou projekci pro ženské publikum, pak už by i Kajínek mohl mít konečně pořádnou šanci a ne se jenom u těch bab schovávat. ()

Lilien

zdĺhavejší začiatok filmu, ktorí nás zoznamuje s postavami a ich situáciou však vygraduje do napínavého a do poslednej chvíle neistého ešte napínavejšieho finále. Štandardne skvelý Russell Crowe ktorému sekundujú vo vedľajších úlohách mnohé zvučné mená ( L.Neeson, O.Wilde, B.Dennehy a iný). Výhradu mám k českému dabingu, a to konkrétne výberu hlasu pre Croweho, ktorý sa k nemu vôbec nehodil a pripadalo mi to ako keby ten dablér rozprával cez trubku aby mal hrubší hlas. ()

Crowe bere lekce od Neesona

Crowe bere lekce od Neesona

06.10.2009

Přinejmenším ve svém novém filmu The Next Three Days, jehož natáčení zahájil oscarový Paul Haggis v pátek v Pittsburghu. Liam Neeson se s letošní osobní tragédií vyrovnává plným pracovním nasazením.… (viac)