Vysokoškolský učiteľ literatúry John Brennan (Russell Crowe) s manželkou Larou (Elizabeth Banksová) a synčekom Lukeom (Ty Simpkins) bývajú v Pittsburghu a vedú pokojný rodinný život. Všetko sa razom zrúti, keď Laru obvinia z vraždy a na základe nepriamych dôkazov odsúdia na dvadsať rokov väzenia. John verí v nevinu svojej manželky a v bezvýchodiskovej situácii sa rozhodne, že zorganizuje jej útek z väzenia. Pripraví zložitý plán a vydá sa do neznámeho a nebezpečného sveta zločinu, v ktorom riskuje všetko pre ženu, ktorú miluje. Na základe rozhovoru s mužom (Liam Neeson), ktorý sedemkrát ušiel z väzenia, starostlivo pripravuje všetky alternatívy a chystá falošné stopy pre políciu. Keď sa však dozvie, že manželku o tri dni prevezú do inej väznice, musí projekt urýchliť a zohnať peniaze hoci aj krvavou cestou. V ostrej akcii ho však zaskočí také množstvo nečakaných prekážok, že oslobodiť ženu, vyzdvihnúť syna a stihnúť bezpečný odlet z kontinentu sa mu z časových dôvodov nepodarí. A uniknúť polícii, ktorá mu je neustále v pätách a uzavrela celé mesto aj hranice štátu, sa zdá byť celkom nemožné... (TV JOJ)

JohnCZ

Dost dobrý a napínavý thriller se sympatickým Crowem, kterému jsem opět věřil každé slovo a slušnou Elizabeth Banks. Výborný námět je to využit prakticky naplno a spolu s výborně dávkovanou akcí podpořenou padnoucí hudbou se jedná o nijak přehnanou, ale přesto dosti uspokojující akční podívanou. Nicméně bylo tu pár věci, u kterých jsme se museli pousmát - zejména jak (černej) policajt, velkej hrdina, se snaží chytit metro a nebo chvilkový psychický úlet Lary v poslední třetině filmu. ()

m.krudenc

Vynikající film s Russellem Crowem. Zoufalé situace si vyžadují zoufalá řešení! Tady nejde o pohádkový příběh, i když pravda, dopadne to vše tak jak všichni přáli. Takže, Russell Crowe není žádný superman a než podnikne důležité kroky k záchraně své "nevinné" manželky, ochutná, jak chutnají sračky. A pak Russell Crowe musí jít na věc a já se nestačil divit, co všechno měl tenhle univerzitní učitel za lubem. Vynikající příběh. Bravo. ()

Torision

Jeden z nejlepších filmů poslední doby, kterej mě totálně přikoval k obrazovce. Nijak přímočarý, ale po všech ostatních stránkách famózní postupně gradující thriller s perfektním Russellem Crowem v hlavní roli, kterýmu jsem prostě hltal každý slovo. Scénář je perfektně napsanej, navíc promyšlenej do detailu, a Haggisem ještě líp zpracovanej, navíc podpořenej správně pasující hudbou (člověk, kterej dělat hudbu ke Střihorukýmu Edwardovi je prostě jistota). ()

Kevin 3171

Tři dny ke svobodě. To je určitě film, na který jen tak nezapomenu. Russell Crowe v roli, která mu sedne navíc doplňeno špičkovou režií a scénářem. Myslím si, že toto je jeden z nejlepších filmů Russella Crowa. 90% ()

PauloZ

99% filmů tohohle žánru a podobného scénáře by se od začátku ubíralo naprosto odlišným a více logickým způsobem a děj by sledoval jasné finále. Já se přiznám, že jsem vlastně až téměř do konce nepochopil proč se to tím "logičtějším" způsobem neubíralo. Ale pak mi to došlo, takhle to prostě ještě nikdo nikdy nenatočil! Tím se z tohohle filmu nestavá pouze dobře natočené opakované klishé o očistě manželky, ale velice citlivé a svědomitě natočené romantické polodrama, které je dosti napínavé a v závěru skvěle vyvrcholí, protože až dokonce nevíme ani ň. Navíc podmáznuto pěknou hudbou. První hodinka je sice celkem pozvolná a po polovině filmu se z ničeho nic oběví černoch policajt a dělá peklo (díky tomu jsem rozmýšlel i na 3*), ale konec je prostě pěkný a hlavně vyjasněný. Paul Haggis si tak ode mě získal poctivé 4*. ()

prkalil

Po prvních pěti minutách jsem to chtěla vypnout. Pak jsem to viděla tak na tři - jen kvůli Russellovi! - pak na čtyři - to po druhé nejdojemnější scéně - rozloučení s tátou - no ale v poslední třetině začla hrát i Elisabeth Banksová - a výsledek se dostavil! ()

Marsik

Crowe je beze sporu skvělý herec, nebýt jeho, dostal by film o poznání horší nálepku. Mě se tento thriller v podstatě líbil, i když znám rozhodně napínavější thrillery. Kromě Russella zde byla řada kvalitních herců, mělo to také kvalitní napínavý příběh, solidní scénář a poměrně dobré završení. Zkrátka, vysoce nadprůměrné krimi. 77% ()

F.man

Příjemný thriller který sice neurazí, ale ani nijak nenadchne. A navíc je to v podstatě remake francouzské Nevinné. Na to abych dal hvězdy čtyři bych toho potřeboval více. O dost více. Haggis tentokrát teda nic moc. No prison in the world is airtight. ()

spaceboyCZ

Russell, Russell, do ceho ty to lezes? Umis byt skvely herec, umis si i vybrat scenare (Gladiator, Cista duse, Dobry rocnik, 3:10 Vlak do Yumy, Labyrint lzi), ale mas za potrebi tocit takoveto sra*ky? Vzdyt ten scenar musel byt jasnym adeptem na odpis uz po prvnim precteni. Naprosta tragedie, kdy pul filmu sledujeme naprosto otresne naplanovane pripravy na "uneseni" manzelky z vezeni, abychom se dockali toho, ze nasledujici cela akce je nerealna a ocividne naprosto trapna a to vse jeste s happyendem :-/. Jedine, co me pobavilo, byli dva duchodci v aute na hranicich, to byl jediny smysluplny a prekvapivy napad. Hudba Danny Elfman...dosly mu napady? Moc ji v celem filmu popravde nebylo :(. Ne, proste takhle to nejde a tohle neprijmu. Jedna hvezda za cameo Neesona, druha hvezda za zminene duchodce. ()

FFilipCZ

Nebudu brát v potaz, že je to remake nějakého filmu, jak zde někteří píší. Já toto viděl první a proto asi také tak vysoké hodnocení. Film je perfektně propracovaný. Od úvodu, který vzhledem k celkové stopáži filmu není ani nudný ani dlouhý. Přes střední pasáž, kde John spřádá plány a vymýšlí, jak dostat manželku z vězení. Až po závěr, který prostě nemá chybu - spousta akce, napětí, zvratů, ani chvíli se nenudíte a postupně také odhalujete, jak to měl John vše výborně vymyšlené a naplánované, i když by se tak na první pohled nemuselo zdát. ()

NinonL

Osobně bych Elizabeth Banks nezachraňovala, jak moc mi byla nesympatická. Ten knoflík v kanále ležel podle mého názoru už nejmíň 50 let. První půle filmu se mi celkem líbila, hlavně útěkář Liam Neeson, druhá už byla přehnaná a slepená z nepříliš povedených částí. Celkově průměr. ()

maddy

Nezvyknem pozerať remaky filmov bez toho aby som najprv videl originál, pri The Next Three Days som však netušil, že sa jedná o americkú „prerábku“ francúzskeho snímku (ehm 3 roky starého). Tento fakt by však pre divákov podobných mne nemal predstavovať žiadnu prekážku, pretože sa ho nanešťastie neujal žiaden kvázi režisér, ktorý sa chce priživiť na úspechu pôvodného filmu, ale pod palec ho dostal Oscarový Paul Haggis (Crash), ktorému sa do filmu podarilo dostať jeho osobitný štýl plný emočne vypätých situácii, našťastie ktoré nikdy nepôsobia ako zbytočná „emočná práčka“ na diváka. Ako je u neho zvykom, do deja tak zakomponoval viacero filmových žánrov a nie len to. Prvá polovica je v podstate drámou – štúdia psychológie človeka, rozvráteného života, sústredí sa však aj na spriadanie zúfalého aktu prípravy plánu úteku z väzenia, ktorý je podaný s najväčšou možnou dávkou reálnosti a uvažovania obyčajného človeka-učiteľa. Žiadne ultra-cool rádoby hrdinské, čo najefektnejšie pôsobiace úlety ako v Prison Break (nesúhlasím so zrovnávaním niektorých užívateľov). Z časti to je zaslúžené aj vynikajúcim hereckým výkonom Russella Crowa, ktorého aj keď osobne ako herca nemám veľmi v obľube, tu na jeho výkone stojí celý film. Pribratého, životom skúšaného milujúceho manžela mu v tomto veku (a v tejto „pivnej pupkovej“ forme) verím 100x viac ako nedávneho Robina Hooda. Za všetko hovoriace scény „takmer pokusu“ o prepad banky, roztrasená ruka na letisku alebo lúčenia sa s otcom len pohľadmi, to všetko sú žiarivé príklady bravúrneho vykreslenia jeho postavy. Vedľajší herci ako Elizabeth Banks je solídna, ale v podstate vystačí s dvoma utrápenými výrazmi, účasť Liama síce viac ako zbytočná, no mužskému oku lahodiaca Olivia Wilde poteší. Celkovo prvá polovica si zaslúži plný počet bodov nakoľko je to inteligentný film s inteligentným scenárom. Potom Haggis povinne preladí na thrillerovú časť a nastupujú akčnejšie scény. Našťastie aj tu sa drží v kvalitných medziach aj keď... Napätie sa dá vo viacerých scénach stále krájať (naháňačka v nemocnici, kde vynikne zároveň zručnosť kameramana a strihača, všetko je prehľadné a usporiadané). Občas, ale nastupuje klasické hollywoodske klišé – za všetko hovoriaca triková scéna pokusu manželky o vyskočenie z idúceho auta. To som však režisérovi schopný odpustiť, keďže sa nezadržateľným tempom a momentmi prekvapenia priam rúti do finále, ktoré v priebehu deja nie je vôbec jednoznačné. Emócie stále pracujú – či už ide o strach o postavy alebo melodramatický vzťah medzi manželmi. Potešila hudba, ktorá sa v tejto druhej polovicu zmenila z pokojnejšej inštrumentálnej na svižnejšie spievané kúsky ala MOBY. Záver (pravdepodobne na nátlak producentov urobiť z filmu rodinnejšiu žánrovku) je už ale príliš zbytočný. Vykreslenie toho ako sa odohral zločin nepotrebné, keďže divákovi dôjde po prvých 15 minútach filmu. Uzatvorenie každej a jednej príbehovej línii, ktorá sa v rámci deja vyskytla kontraproduktívne. Kiež by to nechalo pár nezodpovedaných otázok a divák by mohol polemizovať, čo bude s postavami ďalej. Celkovo teda 4,5* (90%) () (menej) (viac)

Wysch

Cool věc. Ne kulervoucí a bezvýhradně a bez debat za pět, ale strašně fajn film, sympatickej ve svý prostotě, na nic si prostě nehraje a jen koukáš, jak se tatík Russell s pěkným pivasem snaží dostat svou ženu z vězení. Neboť prej zabila svoji šéfovou. Rodinka (Russell má ještě synka, kterej je strašnej klacek a nesympaťák a vůbec je to nejhorší herec v celým filmu, což je pochopitelný) přichází o mámu a Russell časem o naději vytřískat spravedlnost, protože důkazy jsou jasný. Film má dva prvky, který se mi fakt líběj, a to totiž plánování útěku z vězení, kdy ti tvůrci nikdy neukážou všechny karty a trumfy tak vytahujou až v druhý fázi, tedy útěku; a za druhé do poloviny filmu nejistotu, že mamka fakt šéfovou nezabila. A zlomovej okamžik přichází ve věznici tři dny před jejím přesunem jinam, kterej tak trošku hatí taťkovi jeho plány. Za zmínku dle mě ještě stojí určitě strašně fajn Olivia "Třináctka" Wilde, znovu kouřící Liam Neeson a místama hodně nenápadně sympatickej Danny Elfman. Jo a taky fakt, že cca ve třech čtvrtinách stopáže film na dálnici zastaví a přijde tak o svoje tempo, takže do zbytečně vyprávěcího závěru spíš doklopýtá. Což je škoda, pač do tý doby šlape snímek i přes (nebo právě kvůli ní) svoji jednoduchost skvěle. [24.1.2011, Palace Cinemas Slovanský dům] ()

Greg

"The police can have the centre of the city sealed tight in fifteen minutes." Film Tři dny ke svobodě by se dal pomyslně rozdělit na dvě části. První, ve které hrají hlavní roli přípravy na útěk, a druhou, kde je útěk proveden, a která je naplněna akcí (ne však bezhlavě a bezmyšlenkovitě). Režisér Paul Haggis dokázal film udržet pevně ve svých rukách (také díky svému scénáři), takže se z něho nestala nudná podívaná, ale ani žádná akcí přeplněná blblost. Zvolil kompromis a podle mě nemohl udělat lépe. Ještě lepší ale bylo to, jak pojal samotný případ a rozhodnutí o vině-nevině. Několikrát diváka svedl na špatnou cestu, aby mu všechno na konci filmu celé vysvětlil. Hudba Dannyho Elfmana se k filmu výborně hodila a také vkusně doplňovala atmosféru. Vše už pak jen podtrhují skvělé herecké výkony. Russell Crowe si může na svoje konto připsat další skvělý herecký výkon (film v podstatě stojí pouze na něm), a ani ostatní herci ve filmu nehrají vůbec špatně, prostě jenom nemají tolik prostoru. Absolutně nevyužitá je pak postava Liama Neesona, což je obrovská škoda… Spojení Haggis-Crowe funguje, takže díky tomu mohl vzniknout výborně natočený i zahraný film. ()

SaNcHeZ_cz

Haggis se pouští do akčnějších vod. Ve výsledku tak divák dostává akční thriller, který nenabízí jen řemeslně skvěle zvládnutou napjatou žánrovku, ale solidní gradační thriller, který dávkuje v první půli napětí a v druhé adrenalin. Všeho v rozumné dávce. EDIT : Po shlédnutí originálu začíná americký remake zavánět vyčpělostí a v mnoha případech se jedná o čistou kopii v jiných exteriérech. ()

RasputincZ

Haggis natočil perfektní žánrovku, která ani chvíli nenudí. Plný počet neudělím, protože si mě Haggis rozmazlil. Očekával jsem objektivně napsané postavy, jako tomu bylo v Crashi, kde si divák mohl oblíbit kteroukoliv postavu a našel si proto důvod. Zde se nic takového nekoná. Vše je šablonovitě rozvrstvené. Sympatický a herecky schopný Russel Crowe jde slepě zachránit svoji manželku a chtějí mu v tom zabránit příslušníci pittsburghské policie – ti špatní. Byl jsem celkem skeptický vůči obsazení Elizabeth Banks. Naštěstí jsem byl příjemně překvapen. Od setkání postavy Crowa s Liamem Neesonem film dostáv slušné grády a atmosféra se začne gradovat. Dost mě mrzí, že Liam dostal jen jednu scénu a nebyl využit víc. Každopádně pro fanoušky krimi thrillerů je tohle velmi příjemné zpestření, které stojí za zhlédnutí. ()

Alqarin

Látka vyždímaná do poslední mrtě! Crowe a Banks stovky metrů nad rámcem rutinního hraní, hlavně Crowe fakt smaží. Nebýt pro mě místy trochu nevyváženého tempa, tak je to skoro na pět. Btw příště chci větší roli pro Olivii Wilde a Neeson coby pobuda by zasloužil vlastní film. ()

Korbitch

To je přesně ten typ filmu, kdy víte, jak to skončí. Nechci si tu hrát na věštce, ale nějak tomu prostě chyběly hlavní podstaty dobrého thrilleru. Atmosféra a logika. Pro dokreslení atmošky jsem musel vytáhnou tempery a logika dostává místy tak těžký KO, že by se za něj nestyděl ani Kličko. Ikdyž to má Johník místy až neuvěřitelně promakaný, sem tam mu přece jen uteče nějaká dosti podstatná situace, která na vašem unaveném obličeji vykouzlí lehký úsměv. ()

Crowe bere lekce od Neesona

Crowe bere lekce od Neesona

06.10.2009

Přinejmenším ve svém novém filmu The Next Three Days, jehož natáčení zahájil oscarový Paul Haggis v pátek v Pittsburghu. Liam Neeson se s letošní osobní tragédií vyrovnává plným pracovním nasazením.… (viac)