Režisér George Miller, zakladateľ postapokalyptického žánru a duchovný otec legendárnej série Mad Max, sa v ďalšom prokračovaní nazvanom Mad Max: Zbesilá cesta vracia do života cestného bojovníka Maxa Rockatanskyho. Mad Max, prenasledovaný svojou pohnutou minulosťou, je presvedčený, že jediný spôsob ako prežiť je vydať sa na osamelú púť. Narazí však na ozbrojenú skupinu v obrnenom voze, na ktorej čele stojí elitný Imperator Furiosa. Citadelu, odkiaľ utekajú, terorizuje Important Joe, ktorému niekto ukradol niečo nenahraditeľné. Rozzúrený vojenský vodca zvolá všetky svoje gangy a vo vysokooktánovej cestnej vojne nemilosrdne prenasleduje utekajúcich rebelov. (Continental Film)

Xenerix

Holy sh*t, takový adrenalinový nářez asi čekal málokdo. Trailery lecos prozradily, ale že se ty veškeré eye candy nádherné a nápadité akční scény roztáhnou do celé stopáže 120 min, tak to je pecka. Jistě, příběh lze shrnout asi tak, že nejdřív jeli jedním směrem a když tam dojeli, tak to otočili a jeli zpátky. Film jako Mad Max ale jistě nemá ambice sahat po Oskarech za scénář, zato v jiných kategoriích drtí konkurenci dost přesvědčivě a člověk se nestačí divit, jaká smršť se na něj celé ty 2 hodiny valí. Tím spíše potěší, když i takové snímky dokáže akademie ocenit. Herecké duo zde funguje výborně, hlavně Charlize Theron si zase u mě šplhla ještě o stupínek výš, u Hardyho jsem naopak od začátku nijak nečekal, že by jeho výkon neměl být opět výborný jako je už pomalu standard, role Maxe se k němu navíc zatraceně hodí. ()

ofu

Prostě ne a ne a ne. Sněhově bílé panenky myjící se pod hadicí uprostřed pouště a utíkající před Imperatorem, který vypadá jako predator v důchodu? Až budu chtít zkouknout film o lovu na těhuli, pustím si Potomky lidí, až budu chtít zkouknout film o nedostatku vody, pustím si Ranga a až budu chtít zkouknout film z poloviny plný záběrů, které nic neříkají a jsou tam prostě jen proto, aby byl film víc cool, pustím si Mad Maxe na zběsilé cestě. ()

vodkasesemte

"Its better for you to go into light with one hand missing than whole body to be thrown to the hell." Hledal jsem hledal i na zahraničních webech, ale nikde jsem nenarazil na recenzi, která by vysvětlovala symboliku chybějící ruky a pak očička. No, přiznávám, chvíli mi to trvalo, ale našel jsem si to sám - nepravýmu pastýři se zakalí oko a přijde o ruku (Zacharjáš 11/17), ale neznamená to, že by se nemohl obrátit na Cestu (Matouš 5/29-30). Ted už mi to dává smysl. Neska nikdo bohužel nečte Bibli, tak si z kina odnáší jenom poloviční zážitek - "bezduchá akční blbina". Jak chcete, stejně jste už všichni jen chodící mrtvoly. Tak nebo tak, Mad Max Fury Road je každopádně umělecké dílo - Future belongs to the mad - Once again I salute my Imperator Furiousa and half-life war boys who will ride with me eternal on the highways of the Valhala. V8 (??) (kamikaze) - I am your redeemer. It is by my hand you will rise from the ashes of this world - (vodopád) - Voda bude nad zlato (…) - Do not, my friends, became addicated to water. It will také hold of you and you will resent its absence - We are heading East - You cannot own human being - I m the man, who grabs the Sun, riding to Valhalla! - I live, I die, I live again! - Is that just the wind or furious vexation? - Now pick up what you can and run - You are relying on the gratitude (vděčnost) of very bad man - Všichni jsou nervozní (…) - He's a crazy smeg who eats schlanger! - No unnecessary killing! - Hes kamakrazee! - Hes just a kid at the end of his half-life! - Hes the one who grabbed the sun (kdo je tady pán, kdo se za koho vydává) - Look how slick hes fooled you. Hes a lying old man - We will be lifted up! - Thats why we have his logo seared on our backs! Breeding Stock, Battle Fodder! - (ty protezy) - Stále třeba, každý den vyčistit (pohled na sání) - Pracovalo se za firmu, kde se drželo jenom jedno, pokud jsi to nedodržel, byl jsi out - Jak prejdeš přes toleranci, jsi out. Jak si nejsi uplně jist, jsi out - (minulost) - Breed tattoo (proč mi to nedocházelo, to je znak šelmy) - Do you have combo (to není jen tak) - COUGHS (to je snad vtip, ale nekazí vážnost sit.) - Málem bych zapomněl, těhotná nedočkavostí - We have a deal! - You will ride eternal, shiny and chrome - Devilface - There is no going back! - We were his treasures - We were protected. He gave us a high (podstatný rozdíl s -er) life. Whats wrong with that? - We are not things (x3)! - Wring your hands and tear your hair but you are not going back - My own Blood Bag driving the Rig that killed her - Three times the gates were open to me - I should be walking with Imortan. Feasting with the heroes of all time. - I d say it was your manifest destiny not do - I thought I was being spared for something great (…) - If they dont get me, then the Night Fevers will - Well, we have only got four for Big Boy here, so hes all but useless. But we can squir off this little pinky a raunchy 29 times. - Angharad used to call them Antiseed. Plant one and watch something die - Be careful! Protect your asets! - Crying shame - Znak orla - Another month, could have been your viable (rentabilní) human! - Hes a Revhead - Slepá spravedlnost - I am scales of justice. Conductor of the choir of death. Sing, brother Heckler. Sing, br. Koch. Sing, brothers! Sing! Sing! Sing! - Společnými silami - Duraz na spolupráci - Retaliate first (oplatit stejným) - Mothers milk ??? - Kudy to projíždějí (ptáci) udolí stínu, uzká cesta? - How do you know this place even exist? - I was born there… - Why would you leave? - I didnt. I was taken as a child - You done this before? (to je otázka na početí) - Many times. (reinkarnace) - This was the best shot I ll ever have. (PR) - They looking for hope. Redemption. (počkej … ona byla hodná holka, ale chce z toho pekla pryč – přestože má znamení, i protézu, nikdy není pozdě) - Thats bait - My clan was Swaddle Dog. (Sirius) - Seven thousand days - When you came from the west you passed it - The creepy place with all the crows. (všímavá holka) - We had to get out. The water was filth. It was sour. We couldn grow anything (Pelyněk) - Everyone in the old world had a show. Kind of lost its novelty out here - Warlord junior. Go to be so ugly - Headshots. All of them. Snap. Right in the medulla - Back then, there was no need to snap anybody - Able to run 160 days - You know, hope is a mistake. If you cant fix whats broken, you will go insane - He pumps it up from deep in the earth. Calls it Aqua Cola. And because he owns it, he owns all of us - Its open. We know that, right? - I like this plan. We can start again. Just like the old days - What are you doing? Praying. To whoever listening. (Constantine x 2) ???uplně zbytečný – to už bude pozdě (opět nahodile/namátkově včera v chatu) s jeho příchodem bude atmosféra houstnout - Ona se vrátila, doslova zabila falešného proroka (viděn poprvé konec), symbol nebes (oni vyznávají Ježíše? 666, oni uctívají bohy, todle je divadelní představení, kde má každý svou roli, oni se budou vydávat za Krista) - Vyvedla je do ráje. Exodus. Vyvedla je z pekla, a pak se vrátila, aby sama vládla - Nezapomínej na Lilith - Pastýř - Where must we go, we who wander this Wasteland in search of our better selves? () (menej) (viac)

AndrewNewman

Našlapaná, nahlučnená a nadupaná akčná jazda so skvelými hercami a vizuálom. Len škoda toho deja, v ktorom hrdinovia putujú na jedno miesto len preto, aby sa napokon mohli vrátiť. ()

MIchael90

Už dlouho jsem se u filmu jakéhokoliv žánru nebavil tak, jako u Mad Max: Fury Road. Film s neskutečným drivem, který lze shrnout jediným slovem: strhující! 5/5 ()

Hruskovice

Až příliš velké HALÓ, kolem lehce nadprůměrné vzpomínce na postavu Mela Gibsona. Ve staré košili ta postava prostě měla něco víc do sebe. Tajemnější a drsnější vizáž je tu nahrazena parádními efekty a honičkami. Každopádně nejen za metalového solistu hvězda dolů :D 3,85/5 ()

Luckyboy

Film je to originální, jenže já se u toho nudil. Natřít obyčejnou akční "automobilovou" honičku po poušti na růžovo, zeleno, fialovo a pak to všechno rozmazat a zacákat ještě stříbrnou barvou ve jménu Valhally nestačí. Dokoukal jsem, protožejediné, co se filmu upřít nedá, je napětí a lehké očekávání, co se stane. A i když vím, co postapokalyptickou atmosférou chtěl autor říct, tak mě to neoslovilo a filmem jsem se moc nebavil. Abych jen na Šíleného Maxe neplival, je dobře, že ho Miller natočil a já se budu muset ještě chvíli rozhodovat, jestli je dobře, že jsem ho viděl. ()

Neronius

Naprostý Psycho ! a to já kurva rád ! Tom Hardy.. co se týče jejo rolích, tak v Mad Max asi nejlepší, protože se na to neskutečně hodil a nedokážu si představit, že by v dalším díle byl nahrazen, tak jen doufat, že se nic nezmění, protože tenhle film byl, tak neskutečně úžasnej a už jen to, že je to postapokalyptická budoucnost kterou nehorázně mi lu ju a ve který řáděj po poušti v obrněných a zajímavo divných autech bylo pro mě nehorázně úžasný a tak jsem ten film už viděl nespočetně krát a nesmí chybět v mých nej filmech! A jsem jen smutný z toho, že si ještě nějakou dobu počkám než vyjde další díl :( ()

blondboss

Páni, toto bola taká divočina, akú som už dlho nezažil. Mad Max znova ožil a kto videl všetky predošlé časti série, tak musí uznať, že sa vrátil v tak dokonalom štýle, že to ani neviem opísať. Neskutočne namakaná akčná lahôdka, ktorá úplne zmenila tvár tejto série. Je až neskutočné sledovať, s akou pompéznosťou dokážu súčasní filmári vytvárať doslova historické snímky. George Miller zo seba týmto spravil nesmrteľného človeka, ktorý prekročil vlastný tieň. Určite si tento úžasný vizuálny zážitok musím pozrieť ešte minimálne raz. Tom Hardy fajn, ale charizma Mad Maxa sa vytratila s Gibsonom a Charlize príjemný bonus. Za mňa je toto jednoznačne blockbuster uplynulého roka. 90 % ()

caMen

Zápletka je velmi, ale velmi prosťoučká. Tudíž člověk jen čeká, až tam dojedou a pak zase pojedou. Vizuály jsou úchvatný, designy aut krutý a vlající kytarista skvělej. Ale kromě toho? Nenašel jsem to tam... ()

jirijo

Nekompromisní a fernetická apokalyptická akční jízda. Starý bard George Miller nám naservíroval mistrovskou pecku plnou adrenalinu, neuvěřitelných akčních scén a ďábelského tempa, že by to stačilo na pět standardních blockbusterů a ještě by něco zbylo. Přesto, že scénář je zdánlivě jednoduchý (jede se z bodu A do bodu B, pak se to otočí a jede se zpátky), nenudíte se ani na vteřinu. Jen nevěřícně a blaženě zíráte, že v dnešní době si někdo troufne natočit "absolutní" akční biják a existuje někdo další, kdo mu na něj dá prašule a nezasahuje mu do něj. Klobouk dolů. Navzdory názvu není hlavní postavou Max (adekvátního) Toma Hardyho, nýbrž Furiosa (skvělé) Charlize Theron, jíž věříte každé unavené gesto. Je moc fajn, že se takovéhle filmy ještě pořád točí. ()

bigbadboy

Film je vlastně strašná blbost a narozdíl od Gibsona nevypadá Tom Hardy ani trochu jako magor. Na druhou stranu se celé 2 hodiny budete ustrnule dívat a užívat si neskutečně divokou jízdu. ()

ostravak30

Na začátku jsem si říkal, že oproti původnímu Maxovi je to jen průměr, který je prostě směsicí efektů. Ale v průběhu jsem názor musel přehodnotit. Nejenže efekty jsou naprosto uchvacující, z nichž nejlepší byla pouštní bouře, ale dech beroucí honičky, bitky na autech i záběry výbuchů a nehod mě prostě ohromily. K tomu rozhodně zajímavý a záživný příběh. I když se vlastně jedná pořád o totéž, tedy nejprve cesta tam pak zase zpět a mezitím stále mlácení na autech, co jedou pouští, mě to zkrátka neomrzelo a pořád to bylo zajímavé. Je to opravdu jízda na horské dráze. Rozjíždí se to pomalu, ale pak to jede neuvěřitelným tempem. Má to spád a rychlost zařazenou na nejvyšší stupeň. A vůbec nevadí, že scénáristi se na snímku moc nenadřeli. Oceňují krásné prostředí namibijské pouště a vynikající hudbu. U takové apokalyptického sci-fi filmu mě rozhodně tak kvalitní hudba překvapila. Takže proč vlastně nedám max? No protože přeci jen je třeba říct, že celý příběh byl posazený na tragačování nejprve tam, pak zpět a mezitím bitky. Tedy nic náročného a i když to vypadá na pohled skvěle, příběhově je to přeci jen, abych byl spravedlivý, slabší. ()

Charlinka

"Bylo to dobrý ale bylo to tak dobrý jako Mad Max: Fury Road?" - ptám se sama sebe po každém akčním filmu, který jsem viděla. Já obyčejně na akčňárny moc nejsem, protože se v té akci většinou ztrácím a příběh je taky většinou nic moc. Právě proto mi přijde Mad Max: Fury Road tak skvělý. Naprosto dokonale sestříhané scény, které vás neustále na té horské dráze vozí nahoru a dolu takže se nikdy nezačnete nudit. Akce se drží uprostřed obrazu takže se v tom nikdy neztrácíte. Krásně barevené což je oproti té desaturaci ve většině akčních filmech krásná změna (nicméně ono i ta chromová verze skvěle obstojí). Výprava a kostýmy jsou do detailu vypracované a skvěle vytváří svět ve kterém se film odehrává. No a tématicky mi to jde přesně do ruky. ()

Lucbric

Tak tenhle film byl fakt šílený nářez! Výborné efekty, postavy, soundtrack, režie.. Přiznám, že ze začátku jsem váhala, jestli mám film vypnout, ale bylo to tak neuvěřitelně šílený, že jsem nemohla od filmu odtrhnout oči, napínavý děj mě úplně pohltil.. Charlize Theron opět dokázala, jaká je skvělá herečka (samozřejmě nejen ona, všichni byli skvělí) .. A jako hvězdičku navíc dávám tomu šílenému kytaristovi, který doprovázel skupinu se svou ohnivou kytarou, ten mě vždycky dostal :D ()

harycek

Pro milovníky tohoto žánru samozřejmě "SUPER", ale pro mne moc násilné , vítězící brutalita a šílené maskování a styl!!Zkrátka moc nereálně šílené , jak už jsem naznačil, pro mne to není to pravé ořechové!! ()

rbrandt183

Voda a benzín, tak nevyhnutné tam, kde vládne len slnko a prach. Úžasný obraz post-apokalypsy tesne pred ultimátnym koncom, zánikom sveta, kde prežili len fanatici, hrdinovia a pár buchiet. Za mňa ide o skvelý akčný film, odohrávajúci sa na vozidlách, s výbornou choregrafiiou boja, vyladenou hudbou a výtvarne jedinečným zobrazením cyber-punku. ()

Filmoví velikáni v Cannes budí rozpaky

Filmoví velikáni v Cannes budí rozpaky

21.05.2024

Vyjma hokejových komentátorů jsou v těchto dnech nejzaměstnanějšími pracovníky v celé Evropě nejspíš ti šťastlivci, kteří v Cannes drží stopky a měří, jak dlouho po skončení filmu trvají které ovace… (viac)

Další Šílený Max je v přípravách

Další Šílený Max je v přípravách

02.05.2024

Již za pár týdnů nás v kinech čeká návrat do dynamického světa stvořeného vizionářem Georgem Millerem (Šílený Max). Furiosa: Sága Šíleného Maxe dorazí na plátna 23.5., tedy celých devět let poté, co… (viac)

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi

21.12.2023

Nová inkarnace nejslavnějšího monstra japonské kinematografie od studia Toho Company je nečekaným (skromným) blockbusterovým hitem letošního roku. Snímek Godzilla Minus One s odhadovaným rozpočtem… (viac)

Marvel našel nového superhrdinu

Marvel našel nového superhrdinu

01.11.2022

Yahya Abdul-Mateen II (Aquaman, Ambulance) se musel kvůli nabitému diáři vzdát role v prequelu Šíleného Maxe Furiosa, jeho oceňovaná hra Topdog/Underdog na Broadwayi ale brzy končí (nebo minimálně… (viac)