Tucker & Dale vs. Zlo

• Česko Tucker a Dale vs. Zlo (viac)

Tucker a Dale (Tudyk & Labine), dva neodolatelní burani ze zapadákova v Západní Virginii, se vydávají do polorozpadlé barabizny, které říkají chata, aby tu vypili pár piv, chytili nějaké ryby a užili si trochu zábavy. Skupinka středoškolských studentů, kterou potkají cestou, ale z jejich podezřelého chování a vzhledu usoudí, že takhle nemůže vypadat nikdo jiný, než dva šílení zabijáci z venkova. Zdá se, že poklidné prázdniny Tuckera a Dalea přinesou nečekaně krvavé a zábavné zvraty. (oficiálny text distribútora)

RajAthen

Skutečně podařený film, aneb konečně realistický pohled na všechny ty lesní horory s vidláky a teenagery. Kdo je vlastně agresorem? Kdo se jen brání? A jak - proboha - vysvětlíte příchozímu policistovi, že ten kluk do toho drtiče skočil zcela sám?:) ()

Chip89

Nemám ráda horory, působí na mě tak, že zalézám pod peřinu a klepu se. Nikdy bych neřekla, že se dokážu u nějakého ,,hororu" tak strašně moc nasmát. Už konečně chápu jak to je, když nějaký maniak vraždí studenty :D Konečně něco originálního a vtipného se sympatickými hlavními hrdiny. Nejvíc mě bavilo, že některé ty situace se opravdu blbě vysvětlovali - opravdu to není, tak jak to vypadá... ()

Inozuka

V pár místech, kdy sebevražedné komando studentíků rozjíždí své orgie jsem se válel smíchy. To už se mi dlouho nestalo. Samotná myšlenka, osvětlit, že ne všechny vámi oblíbené horrory se museli stát úplně tak, jak vypráví přeživší, je perfektní. Nejlepší zápichy jsou včely a motorová pila, borec a drtička a samozřejmě happy end. Přesto bych něpřeceňoval a zůstal u průměru, taková milá oddechovka... Rednecks rule!!! ()

1985lula

Čakala som primitívnu, vtipnú paródiu, ale ono to je všetko možné, len nie vtipné. Ako komédia to stojí za ..... a ako horror detto. Až mám z toho chuť skočiť šípku do drvičky na drevo - to bol asi jediný svetlý moment v tomto filme a preto tá jedna *. ()

Kotsour

No, je to samozřejmě strašná blbost, která vypráví především o partě dementů, která narazí na dva ještě větší vocasy. Všechny ty náhody a přestřelený situace nám dávají připomenout mnoho otřepaných hororových klišé, tentokrát však vtipnou a nadsazenou formou. Tenhle model určitě funguje a i když byly některé momenty až moc, dost se toho fakt podařilo. V určitých chvílích to na mě působilo už trochu utahaně, ale některý scény byly fakt super :-) ("Normálně tu máme partu debilů, co se nám začali hromadně sebevraždit na pozemku! Tenhle týpek skočil po hlavě přímo do drtičky!") Oddechovka dobrá, v tomhle žánru bych ale doporučil asi jiný snímek. ()

West

Chalupáři v buranově, s blondýnou, co má v hlavě o jeden a půl mozkové buňky méně, než kůň (takže může chlastat vodu z kýble, když meje schody). Je to trapně naivní, bez humoru, bez nápadu. To už by mohl někdo rovnou skákat na střeše, a dělat že je opice, což nemá daleko od těch komparzistů, co je obsadili do hlavní role. Tucker by mohl dělat osla, a ten tlustoprd Dale (s tim odporným plnovousem) zase strom, který bych mu nejraději vzal křovinořezem. To zas asi v Hollywoodu natekla žumpa do studia, když tam naposled bylo zemětřesení. - 15% ()

MIRAS133

Bombastickej film na zasmání :D ... Jak se partička poblázněných studentů sama pozabíjela, to prostě nepochopíš. Jenom lituji chudáky naše hlavní hrdiny, kdy se smrt snažili nějak rozumně vysvětlit, ale tohle by jim prostě nevěřil nikdo a nikdy. Slušně natočené, zábavné, hlavní postavy vypadají jako zabijáci, ale nenechte se zmást vzhledem. ()

GTS_PUNK

"These kids are coming out here, and killing themselves all over the woods." "My God, that makes so much sense." K tomuto filmu som sa dostal úplnou náhodou a najlepšie na tom všetkom je, že som ho prvýkrát videl na chate v lese vzdialený od akejkoľvek civilizácie. Celkom príznačné, keďže celý dej tohto filmu sa takisto odohráva v lesoch, avšak v Západnej Virgínii, kde sa vyberie skupina vysokoškolákov, aby tu strávila víkend. Zhodou náhod pri svojej ceste narazia na dvoch miestnych "buranov" - Tuckera (Alan Tudyk) a Dale-a (Tyler Labine) a ich zjav, nie veľmi známy pre mestské deti, im o nich vytvorí zlú mienku. K nej sa navyše pripojia nejaké tie nešťastné náhody, postupne eskalujúce v to, že vysokoškoláci v nich vidia krvilačných zabijakov. Chcú sa mi tak pomstiť za nič, lenže tí, ktorí umierajú sú práve vysokoškoláci a to vždy vlastnou vinou a hlúposťou. Pri sledovaní filmu som bol dosť na vážkach, čo si o ňom mám myslieť. Filmové paródie sú už od prvého záberu lacnejším druhom zábavy, ale v niektorých chvíľach dokáže milo prekvapiť každá z nich a diváka pobaví. A tak tomu bolo aj v tomto prípade, zväčša pri scénach, keď sa mestské decká "zasamovraždovali". Zlý úsudok môže viesť až k takému bezhlavému skoku priamo do drtičky a divákovi spôsobiť záchvat smiechu pri striekajúcej krvi všade na obrazovke. Na jednu stranu sa síce možno budete smiať, ale zároveň si budete hovoriť, aká je to blbosť. Ale práve v tom momente vyšlo tvorcom to, čo chceli. Hlúpo zabaviť, čo sa im v tomto prípade určite darí. Avšak okrem toho sa im celý film nakoniec podarilo zabaliť do relatívne solídnej príbehovej zápletky s veľmi sympatickou dvojicou hlavných postáv. Tucker & Dale vs. Evil je filmom, ktorý by nemal chýbať na žiadnej kempovačke alebo chate. Jedná sa presne o ten žáner filmu, ktorý vyplní dlhú chvíľu a jeho jedno pozretie vám bude bohate stačiť na celý život. O morbídny humor v tomto prípade rozhodne nie je núdza, takže ak práve tieto dve veci obľubujete, určite si prídete na svoje. V žiadnom prípade ale nečakajte hororové ani komediálne zázraky. Na to vznikli iné filmy. ()

JohnZ87

Tak trochu parodie na horory, tak trochu domnělý horor, založený na předsudcích hlavních aktérů a také na řadě nedorozumění. Skvělá zábava na sobotní noc. 65% ()

TommyDiamond

Film Tucker a Dale vs. zlo mě příjemně překvapil. Scénaristi měli dobrý nápad a u mě sklízel ovoce. Po prvních patnácti minutách jsem sice měl chuť film vypnout (celkový můj dojem to ovšem neovlivnilo). Jenže všechno se vybarvilo po první vraždě. No vraždě? Byla to spíš náhodná sebevražda! Tucker a Dale jsou pořádní ňoumové a smolaři. Koupí si příšernou chatu kdesi v divočině a rozhodnou se tam strávit víkend. Jenže víkend v přírodě tu tráví i parta studentů. Ovšem kouzlo tohoto filmu tkví v tom,že studenticí si myslí, že Tucker a Dale jsou hrozlivý zabijáci. Jenže tihle dva by ani mouše neublížili a studentíci umírají jeden za druhým díky neuvěřitelným a někdy i dost vtipným náhodám. Pro ty, kdo se chtějí dobře pobavit je tento film jasná volba. Celkově 80% ()

KdG

Pecka, fakt jsem se královsky bavil. Děj je sice poměrně jednoduchej a předvídatelnej, ale člověk se úplně těší jak se to zase zvrhne. ()

Zombiepod

V prvom rade som išiel do tohto filmu naslepo, preto som nevedel, čo mám vlastne od toho očakávať. Dostalo sa mi nenormálnej somariny, ktorá si berie do huby všetky najpriblblejšie "lesné" horory a vypľúva ich naspäť v totálne absurdnom a naruby prevrátenom podaní. Dlho som sa nenasmial tak dobre ako pri tejto hlúposti, naviac ešte hektolitre krvi, sexy ženská a jemná okrajová romantická zápletka. Parádny mišung ktorý by ma nikdy nenapadlo že niekedy uvidím spojený v jednom filme. ()

lebik

Namet dobry jak cyp, ale nekdo to neskutecne posral.Bez atmosfery, takove nijake.Hlavni hrdinove lezou na nervy a vubec to cele nejak nefunguje jak by melo.Navic jsem mel tu smulu, ze jsem to videl s ceskym dabingem.Predstavte si, jak Darth Vader rika "Jsem tvuj otec" hlasem Marka Vasuta. ()

Rimer545

Spousta krve......Spousta vtipu. Tucker & Dale jsou nerozlučná dvojka a měli by víc takových komedií natáčet spolu. Fakt úžasné nemám co dodat 5/5. ()

Sundance.cz

Oh my God. Já teda nevím, ale tento film na mě dojem neudělal. Nebylo to ani moc hororové, ani moc vtipné. Spíš nechutné. Postavy jednaly moc moc nelogicky. Mám rád komedie, dokonce i bláznivé, ale u tohodle jsem se zasmál asi 2x a to spíš nad nesmyslností. Dívat se na to dalo až do konce, ale znova to vidět nechci. 20 % ()